24 sata Vučić

Share

Re: 24 sata Vučić

Post by ficfiric on Sat Sep 15, 2018 11:22 am

Svetski perači prozora: Manje poginulih nego što Vučić kaže

http://rs.n1info.com/a420123/Vesti/Svetska-asocijacima-peraca-prozora-o-Vucicevoj-izjavi.html

Povodom izjave predsednika Srbije Aleksandra Vučića da u Sjedinjenim Američkim državama "na svakih deset sekundi pogine jedan perač prozora", u Svetskoj asocijaciji perača prozora navode da je ta brojka preuveličana.

Direktor za bezbednost te organizacije Stefan Brajt za N1 navodi da u celoj Americi na velikim visinama radi 10.000 profesionalnih perača prozora, a u poslednje četiri godine, beleži se prosečno tri smrti godišnje, ili manje.

"Zahvaljujući našim naporima da uvedemo pravila, standarde i propise kako bismo povećali nivo bezbednosti, broj poginulih radnika smanjen je za 45 odsto. Pre 2001. godine, kada smo uveli standarde, godišnje je ginulo 12 do 18 radnika. Dve godine kasnije, prosečna smrtnost već je bila ispod četiri, a u poslednje četiri godine ispod troje radnika na godišnjem nivou.D akle, MNOGO manje nego što vaš predsednik veruje", kaže Brajt za N1.

Podsetimo, Aleksandar Vučić je komentarišući pogibiju dvojice radnika na gradilištu Beograda na vodi ocenio da je to velika tragedija i uputio saučešće porodicama, ali je takođe naveo i da se "u Srbiji, na opasnim poslovima, poput građevine, dešava proporcionalno mnogo manje nesreća".

"Što se tiče optužbi na račun države, ja hoću građanima - mislio sam da o tome ne govorim - hoću ljudima samo da pročitam neke podatke. Znate li da u Americi svakih deset sekundi kada taj posao obavljaju, gine jedan od perača prozora? Svakih deset sekundi", pročitao je Vučić na konferenciji za novinare podatke s papira.

Jedina beleška na internetu koja govori u prilog podatku da u SAD svakih deset sekundi pogine jedan perač prozora, navedena je na satiričnom sajtu The Onion.

_____

Uprava napolje!

Post by MNE on Sat Sep 15, 2018 12:28 pm

munlajte interveniši odmah da se ukine pranje prozora

Post by Mr. Moonlight on Sat Sep 15, 2018 12:34 pm

ma ok, potpuno je u redu da ljudi ginu dok rade nebitne stvari, koje bi mogle da budu urađene potpuno bezbedno

tebe malo jebe nedostatak inteligencije ili je to samo dok si na forumu?

_____
    .i.

When I Get Low, I Get High.

Very dishonest people!

Post by Gargantua on Sat Sep 15, 2018 1:12 pm

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić se izvinio građanima Srbije, kako je rekao, za svoju glupost izrečenu na konferenciji za medije u petak.

Naime, on je, govoreći o tragediji na gradilištu “Beograda na vodi“, pomenuo da u SAD na svakih deset minuta pogine jedan perač prozora.

“Moram da se izvinim građanima za glupost koju sam izgovorio, za grešku koju sam napravio... Mnogi su jedva dočekali, nisu mogli da kažu ništa o suštini onoga što sam rekao. Govoreći o nesrećama u građevinskom sektoru sam rekao kako na svakih deset sekundi ginu perači prozora u SAD, to je sa nekog šaljivog sajta uzeto...“, rekao je Vučić.

Dodao je i da “nisu krivi njegovi saradnici, kako su mnogi govorili“.

“Ja sam kriv, da sam razmišljao, da nisam bio umoran, shvatio bih odmah... Moram da pohvalim svoje savetnike... To što sam ispao glup... Šta da radim...“, rekao je Vučić.

Post by MNE on Sat Sep 15, 2018 1:13 pm

ti ne pereš prozore? što im ne kažeš kako se to radi bezbjedno da ne ginu ljudi badava

Post by Летећи Полип on Sun Sep 16, 2018 9:36 am

Au, vođa počeo da nam referiše i Filozofiju palanke.

_____
Kasno je mrtvom magarcu karu drkati...

Post by William Murderface on Sun Sep 16, 2018 10:09 am

Lebe.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by No Country on Sun Sep 16, 2018 5:43 pm

Хеботе, више ни Другосрбијанци нису безбедни од Вучића... 

Post by Летећи Полип on Tue Sep 18, 2018 8:47 pm

https://twitter.com/BoraKonj/status/1042033466282598400

_____
Kasno je mrtvom magarcu karu drkati...

Post by Filipenko on Tue Sep 18, 2018 9:55 pm

Spoiler:

Post by xie saike on Tue Sep 18, 2018 9:58 pm

zasluzuju ga svi koji ga vole

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by MNE on Tue Sep 18, 2018 10:35 pm

legla mu ko da je njegova

Post by MNE on Wed Sep 26, 2018 12:08 am

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Thu Sep 27, 2018 6:12 pm

Autizam nije bolest, a različitost nije mana, suština je izlaganja supruge predsednika Srbije Tamare Vučić na skupu o autizmu, u Njujorku, a bila joj je, kako je rekla, čast što je imala priliku da ostale učesnike upozna sa situacijom u Srbiji, problemima sa kojima se suočavaju autistične osobe i njihove porodice i onim što se čini da im se pomogne da se lakše nose sa tim problemima.

- Veliko mi je zadovoljstvo i čast što sam i ove godine imala priliku da učestvujem na skupu na temu autizma. Svake godine u vreme održavanja Generalne skupštine Ujedinjenih nacija organizacija ''Autizam govori'' organizuje ovaj skup, na kojem učestvuje velikli broj supruga šefova država i vlada i to je odlična prilika da se razmene informacije i mišljenja - rekla je Tamara Vučić za Tanjug.

Kako je rekla, posebno je ponosna na prve korake u implementaciji programa CST (Caregiver skill training) u Srbiji, koji podrazumeva podršku porodicama i svojevrsnu obuku, ne samo za roditelje i staratelje dece sa autizmom, već i za zdravstvene i prosvetne radnike, sve one koji imaju za cilj poboljšanje života dece sa autizmom.

- Prvi koraci su napravljeni u vidu istraživanja, u kojem je učestvovalo 270 roditelja dece sa autizmom. Ideja je bila da se prepoznaju njihove potrebe, stvarne potrebe i stvarni problemi, a sledeći korak su bile smernice koje predstavljaju prave i relevantne, aktuelne informacije na temu autizma - rekla je supruga predsednika Srbije.
U tom kontekstu je pomenula da su ljudi često skloni mistifikaciji stvari o kojima ne znaju dovoljno.

- A, autizam je definitivno jedna od tih stvari, imajući u vidu da pravi uzrok autizma ne znamo i to je onda pogodno tle za razne spekulacije i zablude, kojima smo svedoci u našoj zemlji, ali i u zemljama uokruženju. Ovo su prvi koraci, ja zaista verujem u CST, od početka sam ga podržala i trudiću se da ispratim njegovu punu implementaciju - rekla je Tamara Vučić.
Vučić je rekla da se stoga o autizmu mora govoriti, te da je to dug koji imamo prema onima "koji su sakriveni u svom malom svetu, uspevajući da promene ovaj veliki i često prema njima nepravedni svet, naš svet".

Ona je, inače, na skupu istakla da bi se, u skladu sa modernim standardima, moglo zaključiti da su Nikola Tesla, ali i Mocart, Ajnštajn i drugi veliki stvaraoci imali neki oblik autizma, ali su, naglašava, imali i poseban dar koji su podelili sa čitavim svetom.

Prema dostupnim podacima, navela je, Nikola Tesla kao dečak nije mogao da hoda a da ne broji korake, ni po koju cenu nije doticao nečiju kosu, a od samog pogleda na breskvu dobio bi groznicu. 

Takođe, za njega je sve moralo biti deljivo sa tri.

- Kada je odrastao, preselio se u hotel i iznajmio sobu broj 207, deljiv sa tri, a sobarica je morala da mu ostavi 18 peškira. Dok je sam večerao, na stolu je moralo da bude 18 salveta. Nikada se nije zaljubio u ženu, ali, prema sopstvenom priznanju, jeste u golubicu u čijim je očima video svetlost - rekla je ona.

U isto vreme, dodala je, Nikola Tesla je bio genije, koji nam je podario tu svetlost, koju je sam video, osećao i voleo.

Tamara Vučić Baron-Koen 

Post by 1088 on Thu Sep 27, 2018 7:55 pm

red bi bio da beograd dobije spomenik nikoli tesli koji će biti dostojan veličine ovog briljantnog uma. mogao bi da bude izveden u formi svetleće golubice koja će bdeti nad gradom. ima mrđan, ima kip lajt, ima tehnologija letećih automobila. tesla je imao viziju da sa tri sijalice osvetli celu zemaljsku kuglu. mi ćemo ceo beograd sa tri svetleće golubice.

Post by William Murderface on Thu Sep 27, 2018 7:58 pm

Na postamentu da pise: "Sta si to u meni nasla, moja tuzna golubice..."

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by xie saike on Thu Sep 27, 2018 8:07 pm

to ce nikola sandulovic golubar sa biljanama srbljanovic i ostalim dezurnim umetnicima da pripremi

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by William Murderface on Thu Sep 27, 2018 8:25 pm

A posto svaki spomenik tek vremenom stiče svoj pun smisao, tako će biti i sa ovim citatom, kad spomenik useru golubovi.

_____

Post by xie saike on Thu Sep 27, 2018 8:39 pm

mislis kad ga patiniraju

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by xie saike on Thu Sep 27, 2018 8:41 pm

i da bar jednog radnika npr ubije struja dok budu taj monument gradili i postavljali

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by beatakeshi on Thu Sep 27, 2018 10:34 pm

Tri.

Post by William Murderface on Fri Sep 28, 2018 8:39 pm

Vucic u Dnevniku svega 20 minuta. To intervju, posle toga ide izvestaj sa otvaranje Cumtobela u Nisu jos pet minuta.

_____

Post by KinderLad on Fri Sep 28, 2018 8:43 pm

RTS je skandal, nema dalje

Post by Zuper on Fri Sep 28, 2018 8:50 pm

Danas im je Djilas zapretio: necete vise tako ili ce biti radikalno.

Post by Filipenko on Fri Sep 28, 2018 9:22 pm

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Nov 15, 2018 1:34 am