24 sata Vučić

Share

24 sata Vučić

Post by KinderLad on Fri Mar 23, 2018 10:31 am

Gargantua wrote:Ne radi se o tome da (li) je AV "ucenjen" ili da li je nešto "obećao" nego o tome ima li ko drugi koji može da za račun Zapada završi to što oni hoće od kosovske teme.

Evo, AV sutra kaže "nisam spreman da piznam Kosovo i ne želim da trpim pritiske", šta bi se desilo? Došao bi neko na pro-priznanje platformi na vlast? Ili na nekoj drugoj, anti-korupcijskoj, vučićupederu, ko bi mogao da okupi nekakvu skupštinsku/demokratsku većinu sutra za taj isti posao? Teško.

Ma ne bi. Poceli bi incidenti na Kosovu ili na jugu Srbije. Mozzda ne momentalno, al za mesec dva. Provokacije, etc. Poenta sa zagovaracima tzv "zamrznutog konflikta" je sto - it takes two to freeze. Ako US i Albanci nece zamrznuti konflikt bice samo konflikt sa eskalacijom. To je najverovatniji scenario. 

Mi smo u atastrofalnoj poziciji. Cak i da uradimo nesto mnogo ludo tipa da izadjemo teskim naoruzanjem na Ibar reakcija bi bila minimum sankcije EU, al ajd da kazemo nema veze, medjutim to bio kraj Srbima juzno odatle, a sa kulturnim nasledjem ko zna sta bi bilo. 

Meni se cini da bi on odugovlacio da moze, nego mi izgleda kao da zna da ne moze.

Last edited by KinderLad on Fri Mar 23, 2018 10:37 am; edited 1 time in total

Re: 24 sata Vučić

Post by xie saike on Fri Mar 23, 2018 10:34 am

dosta je vise miliona ljudi bivalo robovima tri crkvetine i "vekovnih ognjista". ljude doseliti u napustena srpska sela gde nije gore nego tamo i cao zdravo. to tzv nasledje je sve samo ne kulturno

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by otto katz on Fri Mar 23, 2018 10:36 am

Vidim otišli Vučić i Taci na brzinu u Ameriku, dođem ovdje da se obavijestim o čemu se radi, vi znate koliko i ja. Sad.

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод

Post by Quincy Endicott on Fri Mar 23, 2018 10:37 am

Vucic je otisao u Ameriku da vecera sa cerkom i kupi neke knjige, za Tacija ne znamo.

_____
Veteran of two wars.
Father of nine children.
Drowned in the Caspian Sea.

Post by xie saike on Fri Mar 23, 2018 10:39 am

da obidje knjizare jer on inace mnogo cita, stalno obilazi knjizare i trazi knjige, a ide i u pozoriste cesto. kakav malogradj jebeni bolesni.

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by otto katz on Fri Mar 23, 2018 10:39 am

Iz poslovično obaviještenih burunđanskih krugova procurila je izjava: nemamo pojma.

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Fri Mar 23, 2018 10:40 am

William Murderface wrote:
KinderLad wrote:Zašto? Pa ja sam slušao ove "Apelaše". Lepo ljudi kažu - ako se Vučić usprotivi svemu što Zapad predlaže za Kosovo mi ćemo ga u tome svi podržati. On i ovako drži dobar deo desnie u šaci, ako se okrene protiv Zapada i krene full blown nacionalističku priču tek tad mu sa te strane ne preti nikakva opasnost.

At Vasilij

Vasilij wrote:
Baš naprotiv, po mom mišljenju eventualno ponovno okretanje Vučića ka čistom šovenstvu i inaćenju će ojačati one koji su u tome dosledniji od njega, a on će imati stigmu čoveka koji je prodavao Kosovo 10 ili koliko već godina. Istrošiće se u ovome kad-tad. 
Ako ponovo kandiduje te teme to će ih staviti u žižu, vratiti sa margine, a tome se patriotska desnica i nada.

Mislim da razmisljate u pogresnim terminima. Verujem da ce rasplamsavati sovenstvo na nacine koji ga ne dovode u sukob sa zapadnim mentorima - ovo ludjenje oko nataliteta je upravo to. Uostalom, to je pravi nedicevski recept.
oooo da. evo šta nam donosi najnoviji broj Pečata, lista slobodne Srbije:

Spoiler:

i kao specijalan bonus:

moram da primetim da je alt-rajt pravac ove ekipe potpuno očigledan, to ide dotle da čak i direktno prepisuju od Amerikanaca. protivnici su im naši "progresivci," furaju se Seb Gorka brade i Ričard Spenser anderkatovi, univerzitet se proglašava za glavno poprište kulturnog rata... naravno, sve to u kontekstu borbe protiv militantnih radikalnih feministkinja i u odbranu srpskog nataliteta.

Post by KinderLad on Fri Mar 23, 2018 10:44 am

Ali kako ga Dačić doziva pravo u ambis...

Post by bela maca on Fri Mar 23, 2018 10:49 am

gledajući ove, bude eto čoveku drago što ćemo "nestati"

_____
iambic pentameter is my bitch!

Post by xie saike on Fri Mar 23, 2018 10:52 am

dobro je sto nailazi sunovrat tih tzv patriota, mogu da prepisuju usa modele alt rajtovaca koliko hoce, kosovo se priznaje, a ljudi ce samo jos intenzivnije bezati glavom bez obzira iz septicke jame. nece vise imati gde ni da se uhvate za pravoslavlje jer ih ni rusi ne jebu dva posto osim u sopstvenom uskom interesu, i to je to. radujmo se. glavno je da ta ekipa ne bi izdrzala samoizolaciju ako bi krenuli u ozbiljnije naci ludilo, ni tri dana.

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Летећи Полип on Fri Mar 23, 2018 11:00 am

Djamolidine Abdoujaparov wrote:

moram da primetim da je alt-rajt pravac ove ekipe potpuno očigledan, to ide dotle da čak i direktno prepisuju od Amerikanaca. protivnici su im naši "progresivci," furaju se Seb Gorka brade i Ričard Spenser anderkatovi, univerzitet se proglašava za glavno poprište kulturnog rata... naravno, sve to u kontekstu borbe protiv militantnih radikalnih feministkinja i u odbranu srpskog nataliteta.

Pa dobro. Direktno prepisuju od Amerikanaca, isto kao što i druga Srbija danas direktno prepisuje tu novokomponovanu levoliberalnu priču. Ljudi koji su redom bili evroentuzijastični neoliberali, preko noći su postali evrorealistične socijaldemokrate.

Samo sve njih jebe jedna stvar. Srbi ne žive zapadnu realnost, pa samim tim i ove ideloške kuke ne kače interesovanje javnosti. Otud i očajna prođa Dveri, DJB, Borka i Ne davimo mačora.

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Fri Mar 23, 2018 11:18 am

fair enough, kopiraju i drugi. ali em ne sme biti ekvidistance između evrorealističnih socijaldemokrata i alt-rajta, em je ironično što će ovi likovi u istom dahu da pljuju Ameriku i da imitiraju američku desničarsku ekipu koja bi, da može, sutra opet uradila sve ono zbog čega ovi prvi mrze Ameriku.

Post by beatakeshi on Fri Mar 23, 2018 12:44 pm

Jel i Milica ide u Brisel?

Post by kapetanm on Fri Mar 23, 2018 5:43 pm

.Istina o parčetu belog papira u Dejtonu 
- Sede tako za stolom Holbruk i Voren Kristofer, a Slobodan i ja preko puta
a onda se Kristofer nasmeje, vrati nam beli papir i kaže: Vi ne razumete, nema nikakvih uslova, radićete ono što vam tražimo uvek i stalno." 

Tako je pocelo i tako se zavrsava
Guest

Post by Guest on Fri Mar 23, 2018 6:00 pm

meni je omiljeno kad kaze Sloba: Kristofere, a da primite vi nas u NATO a da mi priznamo autonomiju, ali bez nezavisnosti

Post by KinderLad on Fri Mar 23, 2018 6:11 pm

Vasilij wrote:meni je omiljeno  kad kaze Sloba: Kristofere, a da primite vi nas u NATO a da mi priznamo autonomiju, ali bez nezavisnosti

Vrsni strateg

Post by MNE on Fri Mar 23, 2018 6:18 pm

garant sigurnosti i stabilnosti..

Post by Gargantua on Fri Mar 23, 2018 6:21 pm

to su sve usmena predanja(tm) prema kojima gajim poveću dozu skepse.

Post by ficfiric on Fri Mar 23, 2018 6:22 pm

Tabloid kaze da Vucic umire (17:46)

_____

Uprava napolje!

Post by Kondo on Fri Mar 23, 2018 6:26 pm

sta je zapadni "draft"? jel to neka promaja?

_____
I was faced with a choice at a difficult age

Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat

Post by Kondo on Fri Mar 23, 2018 6:43 pm

Vasilij wrote:meni je omiljeno  kad kaze Sloba: Kristofere, a da primite vi nas u NATO a da mi priznamo autonomiju, ali bez nezavisnosti

ja ladno mogu da zamislim dacica sa njegovim prasecim osmehom kako ovo izgovara a onda se laća mikrofona i peva roka mandoljina

_____
I was faced with a choice at a difficult age

Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat

Post by MNE on Fri Mar 23, 2018 6:54 pm

Gargantua wrote:to su sve usmena predanja(tm) prema kojima gajim poveću dozu skepse.
+1

Post by паће on Fri Mar 23, 2018 7:59 pm

Kondo wrote:sta je zapadni "draft"? jel to neka promaja?

Recruitment.

_____
то ја бришем, некад милице некад не
I want to be Bujumbura for a while. Then I'll can say Bujumbura is a place I've been.

Post by Santino on Fri Mar 23, 2018 8:00 pm

jbg prijatelju, ti si drugi clan foruma koji mora na ignore.  ajd javi po nekom kad te prodje ova konceptualna faza.

_____
I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds

Post by паће on Fri Mar 23, 2018 8:04 pm

Santino wrote:jbg prijatelju, ti si drugi clan foruma koji mora na ignore.  ajd javi po nekom kad te prodje ova konceptualna faza.

Sorry to disappoint you, but I didn't appoint you eiter.

I'll explain sunday.

_____
то ја бришем, некад милице некад не
I want to be Bujumbura for a while. Then I'll can say Bujumbura is a place I've been.

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Nov 16, 2018 11:45 pm