Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Anonymous
    Guest

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! Empty DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Guest Sun Apr 08, 2018 12:19 am

    da vidimo da li dimenzije problema bele kuge opravdavaju posebnu temu. svašta se u ovoj temi sreće što delimično pripada drugim temama (DOOM!; Vučićeva Srbija, ali i Srbija uopšte; svi topici o medijima; SPC topik; feminizam i priključenija...), ali budući da će ovo, po svemu sudeći, da bude prvorazredna društvena tema, evo i topika. ako ispadne suvišan, vraćamo se na druge teme.

    dok se ovim povodom ne oglasi Biković, želim da podelim reči Zorice Brunclik:

    Sledeći korak je ozbiljna promena - uvesti u zakon profesiju žena koje rađaju, koje poput profesionalnih vojnika sklope ugovor s državom da će da rode najmanje četvoro dece. Za to bi dobijale platu i zaslužile penziju. Suština je da pre svega treba zaštititi žene na svaki način, da se ne bi dešavalo ono što je sada uobičajeno, da majka dobije otkaz kad objavi da je trudna ili se porodi, ili da bude u ozbiljnom problemu ako je muž ostavi. Zato treba da dobije svoju platu i dostojanstvo. Uz to, trebalo bi oporezovati žene koje odluče da odlažu potomstvo zbog profesije, kao i neženje.

    u drugom delu teksta Zorica nabada važnu temu kao dete bejzbolkom pinjatu:

    VELIKI sam protivnik trenutnog odnosa našeg zakona prema deci u porodici, koji različito vrednuje prvo, drugo ili, recimo, peto i deseto dete. Dok za prva tri deteta sleduje dečji dodatak, već četvrto dete za državu ne postoji. To znam iz iskustva, jer sam za treće dete, kao stimulaciju, dobila godinu staža, a za četvrto ništa, pa je poruka da državi nije ni potrebno. Dakle, jednak dečji dodatak za svako dete u porodici.

    oštrom oku komentatora na sajtu novosti ne promiče ključni problem sa ovom idejom:

    da, sve je to u redu, ali za cigane i siptare to nesme da važi.
    preporučujem: 18 ne preporučujem: 8 DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! 2304934895
    Erős Pista

    Posts : 81371
    Join date : 2012-06-10

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Erős Pista Sun Apr 08, 2018 1:00 am

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! 3579118792 DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! 3579118792 DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11088
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Летећи Полип Sun Apr 08, 2018 1:07 am

    U kontekstu postojećeg poretka, bela kuga sigurno jeste problem. Neko treba da radi da bi opstala socijalna država. Ako se ovako nastavi, GenXeri pa naovamo ne da neće imati penzije, nego ni pristup elementarnim funkcijama socijalne države. Ideja da će Švabo deliti budžet, pa iz svog džepa plaćati Srbima socijalu je smehotres. Migranti u Srbiju neće da dolaze, a ni na Zapadu neće biti neke koristi od njih u tom pogledu. U političkom aspektu, nedostatak mladih ljudi znači vladavinu starih, i sve što ide s tim. Stabilokratija, autoritarnost, politički konzervativizam, jačanje policije itd.
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by паће Sun Apr 08, 2018 2:03 am

    Социјала не може да обезбеди људима живот у коме би желели да имају децу. То може нормална привреда, да људи имају посла којим могу да обезбеде себи будућност, а онда већ у тој будућности има места и за децу. Да не буде да измишљам, то је напросто било тако до прекаријата.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    lalinea

    Posts : 3434
    Join date : 2014-10-29

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by lalinea Sun Apr 08, 2018 2:17 am

    Летећи Полип wrote:U kontekstu postojećeg poretka, bela kuga sigurno jeste problem.
    kad citam sve ove provale o dizanju nataliteta u Srbiji, pocevsi sa onom dramaticnom Vucicevom konferencijom, meni se nesto cini da bela kuga u Srbiji nije problem, vec vise lici na resenje. DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! 1848198029


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Erős Pista

    Posts : 81371
    Join date : 2012-06-10

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Erős Pista Sun Apr 08, 2018 2:24 am

    Летећи Полип wrote:U kontekstu postojećeg poretka, bela kuga sigurno jeste problem. Neko treba da radi da bi opstala socijalna država. Ako se ovako nastavi, GenXeri pa naovamo ne da neće imati penzije, nego ni pristup elementarnim funkcijama socijalne države. Ideja da će Švabo deliti budžet, pa iz svog džepa plaćati Srbima socijalu je smehotres. Migranti u Srbiju neće da dolaze, a ni na Zapadu neće biti neke koristi od njih u tom pogledu. U političkom aspektu, nedostatak mladih ljudi znači vladavinu starih, i sve što ide s tim. Stabilokratija, autoritarnost, politički konzervativizam, jačanje policije itd.

    Mislim da si pogresno razumeo smisao ovog topika.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11088
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Летећи Полип Sun Apr 08, 2018 2:28 am

    ?


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 81371
    Join date : 2012-06-10

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Erős Pista Sun Apr 08, 2018 2:30 am

    Hocu reci da je topik malo saljive prirode.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11088
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Летећи Полип Sun Apr 08, 2018 2:34 am

    Pa koji bi po redu to bio takav topik? U svakom slučaju neće smetati da se kaže i pokoja ozviljna na ovu temu.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    disident

    Posts : 15009
    Join date : 2016-03-28

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by disident Sun Apr 08, 2018 2:39 am

    polipe stalno imam utisak da si sa odeljenja za sociologiju, jel gresim?


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Летећи Полип

    Posts : 11088
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Летећи Полип Sun Apr 08, 2018 2:46 am

    Polip je sa odeljenja za nekretnine, na potezu Čukarica-Rakovica. Studirao i batalio pravo.


    Uzgred rečeno, čitam pre neki dan o nekom Francuzu, agentu za nekretnine, koji je napisao knjigu na temu transformacije francuskog društva pod neoliberalizmom. Knjiga bestseler u Francuskoj. Nisam mogao da je nađem, pa zaboravih kako se zove. Uopšte me ne čudi da je baš agent za nekretnine napisao.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    disident

    Posts : 15009
    Join date : 2016-03-28

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by disident Sun Apr 08, 2018 2:54 am

    Летећи Полип wrote:U kontekstu postojećeg poretka, bela kuga sigurno jeste problem. Neko treba da radi da bi opstala socijalna država. Ako se ovako nastavi, GenXeri pa naovamo ne da neće imati penzije, nego ni pristup elementarnim funkcijama socijalne države. Ideja da će Švabo deliti budžet, pa iz svog džepa plaćati Srbima socijalu je smehotres. Migranti u Srbiju neće da dolaze, a ni na Zapadu neće biti neke koristi od njih u tom pogledu. U političkom aspektu, nedostatak mladih ljudi znači vladavinu starih, i sve što ide s tim. Stabilokratija, autoritarnost, politički konzervativizam, jačanje policije itd.
    Pace je ispod tvog posta ubo sustinu problema, a to je ekonomsko(pa i svako drugo stanje u srbiji). Ja necu imati penziju ne zbog naslova u kuriru na tri penzionera jedan radnik, radjate srbkinje, vec zato sto je pio fond decenijama u nazad brlog kroz koji sacica ljudi izvlaci enormne svote novca . Isto vazi i za politicki aspekt, cuj stabilokratija autoritarnost,politicki konzervatizam nas cekaju u buducnosti DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! 1399639816 . Btw cim se zagrebe ispod cele sns kampanje nek zakmecei, a posebno kad se zagrebe po vucicevoj konferenciji, vidi se par stvari. Prvo tim meram, osim sto su zapravo samo pracenja inflacije kako je primetio ostap, ne resavas problem radno/vojno sposobnog stanovnista, tj  jer ono iz srbije bezi. Beze mladi,beze stari, pola ovog foruma je pobeglo il razmislja da ode, a razlozi su beskrajni. To nije nikakva populaciona politika vec zamazivanje ociju javnosti i okrivljavanje zene za sve pa i kosovo. Druga stvar, po nekim statistikama u srbiji, bogatiji slojevi su ti koji imaju decu, a ne siromasni, tako da je odvratna ta prica o razmazenosti i neradjanju. Treca stvar kada je pricao o zlim siptarima koji se kote, vucic je ubacio jednu perfidnu zamenu teza, tj na primeru srbije je pricao o stopi fertiliteta, a kada je pricao o albancima pricao je o natalitetu, bas da bi izbegao cinjenicu i da na kosovu i u albaniji vec godinama stopa fertiliteta takodje opada .


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Guest Sun Apr 08, 2018 2:59 am

    likovi se doselili u stan do mene pre dve i po godine, sa jednim detetom od dve godine. sad im se pre koji mesec rodilo trece, ona radja i ne izlazi iz stana, on sve obavlja, iznosi usrane i donosi ciste pelene i hranu, izvede ponekad ovu za izlazenje doraslu decu, ja kadar nevera. samo stancaju, a kmeci im iz gajbe 24/7 DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! 1399639816  DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! 1848198029
    Летећи Полип

    Posts : 11088
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Летећи Полип Sun Apr 08, 2018 3:00 am

    @disident

    Što bi rekao Andjus, pokrenuo si mnogo tema. Kasno je mi je sad. Odgovoriću ti sutra.
    disident

    Posts : 15009
    Join date : 2016-03-28

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by disident Sun Apr 08, 2018 3:07 am

    xie saike wrote:likovi se doselili u stan do mene pre dve i po godine, sa jednim detetom od dve godine. sad im se pre koji mesec rodilo trece, ona radja i ne izlazi iz stana, on sve obavlja, iznosi usrane i donosi ciste pelene i hranu, izvede ponekad ovu za izlazenje doraslu decu, ja kadar nevera. samo stancaju, a kmeci im iz gajbe 24/7 DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! 1399639816  DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! 1848198029
    Pa dobro, ja nemam nista protiv toga, nije to problem. Nego se ovde ponovo zahuktava stalno prisutna tema i pojacava pritisak,ovog puta na zene(uz svaljivanje krivice) da radjaju, prica se o nestanku nacije, slomu sistema, mucnoj buducnosti, cuj gubitku kosova itd, i to sve zato sto sto po medijima,crkvi i vrhu vlasti, zene su razmazene, zato sto abortiraju, ne zele da radjaju, kasno ulaze u brak, kasno radjaju prvo dete i sta sve ne , uz ceo cirkus da po tv vodaju neke majke desetoro i jedanestoro dece,miroljuba petrovica i seselja, i predsednika drzave koji spinujuje pojmove da bi stanje predstavio apokalipticnim


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    disident

    Posts : 15009
    Join date : 2016-03-28

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by disident Sun Apr 08, 2018 3:09 am

    Odoh i ja u krpe, radi se i sutra pa cu samo ostaviti ovaj pokazatelj koliko si male razlike na nivou albanije,kosova i srbije, i jos vaznije kakvi su trendovi prisutni 

    https://www.google.rs/publicdata/explore?ds=d5bncppjof8f9_&met_y=sp_dyn_tfrt_in&hl=sr&dl=sr#!ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=sp_dyn_tfrt_in&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=country&idim=country:ALB:SRB:XKX&ifdim=country&hl=en_US&dl=sr&ind=false


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Guest Sun Apr 08, 2018 3:09 am

    izmice srbendama klasican patrijarhat u kome konzerve kolo vode, logicno je da ga brane svim silama. potrebno je da ima sto vise poniznih i zatucanih.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Sotir Sun Apr 08, 2018 6:59 am

    Gde je Filip da pozdravi porez na neženje?
    Bilo i za vreme Staljina.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Sotir Sun Apr 08, 2018 7:07 am

    Već smo pričali o penzionom fondu.
    To nije nekakav ćup blaga, već trenutno rupa bez dna koja se popunjava iz budžeta. Naš penzioni fond se finansira iz doprinosa zaposlenih, nije investicioni fond. Za funkcionisanje takvog sistema treba da bude nekoliko puta više zaposlenih od penzionera, a kod nas je odnos skoro 1:1.
    Vlast je svesna tog problema, i kao mere imamo da je pomerena granica odlaska u penziju i pojačani kriterijumi, smanjene penzije, manje ulaganja u zdravstvo.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Sotir Sun Apr 08, 2018 7:14 am

    A Vučić i ostali podguzičari samo sernjaju i obećavaju. Prvo to što obećavaju nema šanse da ispune, a drugo ro nije rešenje. Veći je problem što mladi ne mogu lako da se zaposle i da imaju stabilan posao sa kojim bi mogli da osnuju porodicu. Koliko tek ima porodica sa jednim detetom koje ne mogu da imaju i drugo jer nemaju uslova. A govnar to ne sme da pomene da ni priznao u kakvoj kloaki živimo.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by uskok i ajduk Sun Apr 08, 2018 11:46 am

    xie saike wrote:likovi se doselili u stan do mene pre dve i po godine, sa jednim detetom od dve godine. sad im se pre koji mesec rodilo trece, ona radja i ne izlazi iz stana, on sve obavlja, iznosi usrane i donosi ciste pelene i hranu, izvede ponekad ovu za izlazenje doraslu decu, ja kadar nevera. samo stancaju, a kmeci im iz gajbe 24/7 DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! 1399639816  DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! 1848198029

    Како подносиш ту тиранију кмекаваца? Страшно. Какви људи. O tempora! O mores! 
    Уместо да, као и сви културни Војвођани, у стану држе 5 кучића.  DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! 2304934895


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Anonymous
    Guest

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Guest Sun Apr 08, 2018 11:55 am

    meni je glavni argument protiv razmnožavanja to što su deca užasno dosadna, skoro kao odrasli, sa izuzetkom sisatih žena koje trče

    nije valjda da ste toliko sebični da samo mislite na penzije, baš se mnogo potresam kako će mi biti usranom i upišanom, pod uslovom da preživim do tog vremena
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by uskok i ajduk Sun Apr 08, 2018 12:17 pm

    Мени су деца занимљива, жене исто тако, једино брак ми је, као концепт, досадан. 
    Али друштво не постоји због нас двојице него због просечних људи са просечним потребама.
    Храбрити обичне људе да имају децу је позитивна тенденција, боље бити обична индивидуа са пуно деце, него обична индивидуа без игде икога.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    disident

    Posts : 15009
    Join date : 2016-03-28

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by disident Sun Apr 08, 2018 12:28 pm

    uskok i ajduk wrote:Мени су деца занимљива, жене исто тако, једино брак ми је, као концепт, досадан. 
    Али друштво не постоји због нас двојице него због просечних људи са просечним потребама.
    Храбрити обичне људе да имају децу је позитивна тенденција, боље бити обична индивидуа са пуно деце, него обична индивидуа без игде икога.
    Ništa od toga nije tačno.
    Danasnja društva su oblikovana tako da odgovaraju interesima vladajuće klase najopstije rečeno . 
    Hrabriti ljude da imaju decu u srbiji nije ništa pozitivno, već postoji taj pritisak o stvaranju porodice(porodica, okolina, mediji ) tako da dodatni pritisak neće učiniti ništa pozitivno kada nisu rešeni problemi zbog kojih ljudi ne prave decu. Drugim rečima ja nemam decu ne zato što mi fali motivacije u vidu državnog slogana, već zato što radim za 240 din na sat na crno  bez doprinosa, dok se ceo prosvetni, zdravstveni i socijalni sistem države raspada


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Guest Sun Apr 08, 2018 12:31 pm

    prosečni i neprosečni ljudi jebo te pavo i maja  DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! 1931448533

    DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI! Empty Re: DOSTA REČI, NEK ZAKMEČI!

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 5:53 pm