Kosovo*

Share

Re: Kosovo*

Post by William Murderface on Sat Jun 30, 2018 2:53 pm

Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je da bi za Srbiju bio dobitak da dobije "jedan metar na Kosovu" gde, kako je kazao, "danas nemamo ništa".
http://rs.n1info.com/a400259/Vesti/Vucic-I-jedan-metar-na-Kosovu-bi-bio-dobitak.html

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by KinderLad on Sat Jun 30, 2018 3:21 pm

A hiljadu kvadratnih kilometara - iha! Bili bismo veći od Češke!

Post by William Murderface on Sat Jun 30, 2018 3:44 pm

Ma gotovo je ovo, kakve podele, kakvi kurci-palci. Ovo je sad 1/1 priprema terena da se ZSO predstavi kao istorijska pobeda.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Zuper on Sat Jun 30, 2018 3:48 pm

Zao mi Miskovica sto je morao da glumi hapsenje 2012/13 da bi se odradila predaja severa Kosova da bi se danas tvrdilo da to sada ponovo osvajamo.
Uzaludna zrtva ili nije, sta kazes Lade?

Post by KinderLad on Sat Jun 30, 2018 3:52 pm

- Putin će od Trampa da traži da pošalje specijalce oko Severne Mitrovice

Post by KinderLad on Sat Jun 30, 2018 3:53 pm

Zuper wrote:Zao mi Miskovica sto je morao da glumi hapsenje 2012/13 da bi se odradila predaja severa Kosova da bi se danas tvrdilo da to sada ponovo osvajamo.
Uzaludna zrtva ili nije, sta kazes Lade?

Ma nek se nose svi

Post by Zuper on Sat Jun 30, 2018 3:56 pm

Zbog takog stava ces da glasas za nekog ako ne bas Belog a onda barem Zutog.
Nemoj da ti pada moral, da odes u cinizam, mora se verovati, imati cilj.

Post by Gargantua on Sat Jun 30, 2018 4:55 pm

William Murderface wrote:Ma gotovo je ovo, kakve podele, kakvi kurci-palci. Ovo je sad 1/1 priprema terena da se ZSO predstavi kao istorijska pobeda.

Ne ni to nego "eto, bar nije Bljesak/Oluja"

Niko i onako ne zna šta je ZSO, neka alfabet supa :paće:

_____
...
It's a sin that somehow
Light is changing to shadow
And casting it's shroud
Over all we have known
...

Post by Gargantua on Sat Jun 30, 2018 7:55 pm

_____
...
It's a sin that somehow
And casting it's shroud
Over all we have known
...

Post by Zuper on Sat Jun 30, 2018 8:02 pm

Kontradiktoran je ali to nije ni bitno za njegovu publiku.
Sve je to smesno, juce je omogucio carinu na Jarinju sada trazi to isto Jarinje.
Zarad sitnog interesa bi sve dali.

Post by KinderLad on Sat Jun 30, 2018 8:04 pm

"Da se pogledamo u oči"

Post by KinderLad on Sat Jun 30, 2018 8:06 pm

Zanimljivo gledište da je za rat "spremnija" država sa 0 tenkova od one sa preko 200. Moraću ponovo da proučim neke stvari...

Post by KinderLad on Sat Jun 30, 2018 8:18 pm

Dakle da sumiramo: sa Albancima se ne vredi boriti - mlađi su, lepši, jedinstveniji i spremniji. Međutim, ako to sve ne upali - e onda u borbi sa NATO paktom i nismo bez šansi...

Post by ficfiric on Sat Jun 30, 2018 9:37 pm

Zar nas nije Putin naoruzao? Zar ne drhti cak i Hrvatska koja je mnogo jaca od Kosova?

_____

Uprava napolje!

Post by Kondo on Sat Jun 30, 2018 10:22 pm

Sta cekamo? U napad desantnim brodovima!

_____
I was faced with a choice at a difficult age

Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat

Post by KinderLad on Sat Jun 30, 2018 10:35 pm

Kokini Brodovi

Srbija 1 Hrvatska 0

Post by Gargantua on Sat Jun 30, 2018 10:53 pm

_____
...
It's a sin that somehow
And casting it's shroud
Over all we have known
...

Post by KinderLad on Sat Jun 30, 2018 11:35 pm

Meni i dalje nije bas sasvim jasno kako je zamislio da izvede ovo sto je izgleda zamislio da izvede. Odnosno cini mi se da on i dalje misli da moze da izbegne da bude ili Sloba 2.0 ili Milo 2.0. Sto uopste nisam siguran da ce moci da izbegne. Mislim, a da ostane dugo na vlasti.

Post by KinderLad on Sat Jun 30, 2018 11:37 pm

Tj, ajde ovako, da ostavim jednu mogucnost: ako nekako, ne znam kako, ali nekako, uspe da dobije te 4 opstine na Severu, onda moze.

Post by MNE on Sun Jul 01, 2018 7:59 pm

i te 4 opštine će najvjerovatnije dobiti samo neku autonomiju koja će biti ukinuta nakon par godina zbog čega će realno svakog više da boli uvo

Post by Gargantua on Mon Jul 02, 2018 9:51 am

Скoт је за РТС нагласио да је јасно да ни Београд ни Приштина неће добити све што хоће, већ да је важно да обе стране дођу до компромиса.
"Зато је толико важан овај дијалог који води ЕУ. Мислим да мора да уђе у интензивнију фазу, ја се надам да ће доћи до компромиса, можда чак и ове године", рекао је Скoт.
Амбасадор је додао да је недавна изјава да САД желе да охрабре Београд и Приштину да дођу до компромиса "део садашње спољне политике САД" и нагласио да не сматра да је компромис ружна реч, већ да су компромиси стуб међународне политике.

...

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/1/politika/3187085/skot-nadam-se-kompromisu-beograda-i-pristine.html

_____
...
It's a sin that somehow
And casting it's shroud
Over all we have known
...

Post by Gargantua on Mon Jul 02, 2018 3:55 pm

https://www.danas.rs/drustvo/amfilohije-referendum-o-kosovu-je-potpuno-besmislen/

Amfilohije: Referendum o Kosovu je potpuno besmislen

Ako dođe do rešenja koje se nudi posebno sa Zapada, to će još dublje zakomplikovati život naroda koji živi na KiM bez obzira da li se radi o Srbima ili Šiptarima, kako i oni sami sebe nazivaju, jer je njihova država Šćiprija, mada ovde više vole da se zovu Albanci. Ovo što se sada događa je još složenija priča od one iz 1999. i sve više liči na nastavak onog što se na Kosovu događalo od 1690. i Prve velike seobe Srba. Od tada je bilo 20 seoba – upozorava mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije (Radović). On za Danas objašnjava koji su sve kosovski „kompromisi“ za SPC neprihvatljivi.

...

_____
...
It's a sin that somehow
And casting it's shroud
Over all we have known
...

Post by Gargantua on Mon Jul 02, 2018 4:59 pm

"Predstava kad mi radimo, a kad rade Albanci nije"

Izvor: Tanjug ponedeljak, 2.07.2018. | 14:21

Beograd -- Šef srpske diplomatije Ivica Dačić kaže da je očigledno da Zapadu smeta što neke zemlje povlače priznanje nezavisnosti Kosova.

"Sad je to politička predstava kad mi radimo na tome da neko povuče priznanje, a nije politička predstava kad Albanci rade na tome, i ne samo Albanci, već i Nemci, Francuzi, Italijani, Englezi, Turci, Emirati, Saudijska Arabija, svi oni rade na tome da što više zemalja prizna Kosovo, a mi kad to radimo to je nešto nevažno", rekao je Dačić Hepi televiziji.

Na opasku novinara da je predsednik Francuske Emanuel Makron rekao da Srbiju treba kazniti, jer insistira kod mnogih zemalja da povuku priznanje KiM, Dačić konstatuje da povlačenje priznanja očigledno smeta Zapadu.

"Ne znam za Makrona, nisam video da je to rekao, ali to je nešto što veoma smeta Zapadu, jer im ruši predstavu da je stvar već završena. Kažu da je to sve već završeno 1999. i 2008. I sad ovo što mi radimo nije moderno, mi sad treba jednostavno da prihvatimo to što je bilo", ocenio je ministar spoljnih poslova.
Primetio je i da stalno ima pokušaja da se format dijaloga promeni.

"Videli ste Haradinaja koji kaže da treba obavezno Amerikanci da uđu u pregovore. Bio sam u poseti Rusiji i sastao se sa ministrom Lavrovim i on je ponovio da ako hoćemo i tražimo, i da ako se bude menjao format, da će Rusija učestvovati u dijalogu", istakao je Dačić.

Neke zemlje članice EU nisu zadovoljne angažmanom Federike Mogerini i brzinom rešavanja tog pitanja, kaže on i dodaje da Mogerini dolazi da razgovara u Beograd, Prištinu, Vašington, Pariz, London, Berlin, te da će njeno modeliranje dijaloga svakako pomoći.

"Situacija na međunarodnoj sceni je haotična. Imate situaciju da SAD ulaze u konflikte sa EU gde imaju različite stavove, sa Severnom Korejom se relativno normalizuju odnosi, 16. jula se sastaju Putin i Tramp i tu se može očekivati da se ode korak dalje", rekao je Dačić.

Navodi da je u Nemačkoj aktuelno pitanje opstanka vlade Angele Merkel, u Italiji se formira nova vlada, predsednik Makron se pozicionira kao kontrateža Nemačkoj, Velika Britanija izlazi iz EU...

"Komplikovano je i ne razumem zašto je neko protiv toga da mi razgovaramo sa različitim zemljama o njihovom pogledu po pitanju Kosova. Srbija ne radi ništa čime narušava pregovarački proces, to je pitanje naših bilateralnih odnosa sa tim zemljama i postoji veliki broj zemalja koje kada sagledaju sve probleme koje iz toga proističu dodju do toga da se nekada to može i njima desiti", naglašava Dačić.

Kako kaže, zemlje "trećeg sveta" sada zovu Srbiju, jer ona osnažuje svoju spoljnopolitičku poziciju i predstavlja most i sponu između nekih koji do tada nisu imali nikakve odnose.

"Određenim zemljama Afrike je ideal da dodu do Lavrova. A mene kad vidi i čuje Lavrov, pita me da li sam u Africi", kaže srpski šef diplomatije. Komentarišući izjavu Bedžeta Pacolija da će Liberija otvoriti ambasadu u Prištini, Dačić je rekao: "Pacoli koji prati šta mi radimo je odmah otišao u Liberiju posle povlačenja priznanja, a niko deset godina sa Kosova nije bio tamo. I onda je Pacoli rekao da će Liberija otvoriti ambasadu u Prištini, a Liberija nema ambasadu u Rusiji, a komoli da će otvoriti na Kosovu. Veću laž nisam čuo".

Naveo je i da je članstvo Kosova u Svetskoj carinskoj organizaciji bilo bazirano na glasanju i na odluci depozitara. "Belgija je bila depozitar i ona je prihvatila Kosovo. Mi smo osporili, jer ne može neko da bude član ko nije država. Uspeli smo da zamrznemo prijem dok se grupa koja treba da ispita situaciju ne oglasi", naveo je.

_____
...
It's a sin that somehow
And casting it's shroud
Over all we have known
...

Post by KinderLad on Tue Jul 03, 2018 11:18 am

Evo rešenija!

Putin i Tramp rešiće pitanje Kosova, za minut?

Velika šansa da se reši kosovsko pitanje leži u susretu Trampa i Putina u Helsinkiju, jer bi ta dva lidera trebalo da se o tom pitanju dogovore, piše "Blic".

Naime, prema tvrdnjama tog lista, koji se poziva na svoje diplomatske izvore, to je plan i srpskog državnog vrha i predsednika Srbije Aleksandra Vučića.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=07&dd=03&nav_category=640&nav_id=1414260

Post by паће on Tue Jul 03, 2018 12:38 pm

Аха, па да, велики геније АВ им је све написао шта треба да кажу један другом. Могао је он то сам, али му разни сметају, овако кад то кажу два главна играча на планети, онда ће да може.

_____
ма, ни четвороношке
I have found that users can miss spell names or miss type them. .

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon Jul 16, 2018 8:14 pm