Kosovo*

Share

Re: Kosovo*

Post by Gargantua on Tue Jun 19, 2018 10:03 pm

Naslov je pogrešan, zato što i u tekstu stoje najave o "pokušaju dolaska do konačnog sporazuma o normalizaciji", delegacije će dva dana ranije doći da rade na tome.

Hoću da kažem - nemojmo se čuditi ako u nedelju uveče pobedimo tradicionalno neugodno Kosovo sa 6:0 a da istovremeno AV parafira nekakav sporazum koji efektivno i makar implicitno u 5. stavu 13. člana dalje otvara vrata Kosovu za članstvo u UN i da to bude ono obrtanje igrice o kom se pričalo zadnjih x godina.

Vučić i Tači ponovo u Briselu, očekivanja nisu prevelika

Autor teksta:
Nikola Radišić

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić i predsednik Kosova Hašim Tači sastaće se u nedelju, 24. juna
, sa visokom predstavnicom EU za spoljnu politiku Federikom Mogerini, u okviru nove runde dijaloga u Briselu. Kako je najavljeno, fokus će biti na sveobuhvatnom sporazumu dve strane.

Srpski pregovarači idu na put. Delegacija iz Beograda zadužena za komunikaciju sa Prištinom u petak putuje u Brisel, kako bi pripremili susret predsednika Srbije i Kosova, prvi nakon marta. Međutim, očekivanja nisu prevelika.

"Nisam ni optimista ni pesimista. Prosto naš je posao da štitimo interese naše zemlje i našeg naroda. Mi smo spremni za razgovore", rekao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

Zvaničnici Vlade Kosova potvrdili su da dolaze u Brisel, ali kažu da je bilo kakav susret sa srpskom stranom "nepotreban i nekoristan", sve dok se na stolu ne nađu nedovršena pitanja. Međutim, iz Tačijevog kabineta nešto drugačija poruka.

"Biće to najvažnija faza pregovora, jer se očekuje da dve strane pokušaju da dođu do konačnog dogovora o normalizaciji međusobnih odnosa", naveo je šef kabineta Hašima Tačija Bekim Čolaku.

A šta to zapravo znači? Beorgad insistira na uspostavljajnju Zajednice opština sa srpskom većinom, a Priština na primeni svih ostalih dogovora. U njihovom fokusu je energetika.

"Tražili smo da razgovaramo o energetici, jer je to akutno pitanje za nas. Insistiramo na sprovođenju sporazuma o energetici, koji je potpisan i o kome nema razgovara, on jednostavno mora biti realizovan. Mi smo tražili sprovođenje tog i drugih sporazuma. I dalje insistiramo na tome. Nećemo dozvoliti da samo zbog jednog sporazuma imamo selektivan pristup", naveo je šef kosovske delegacije Avni Arifi.

"Oni moraju da pročitaju. Mi imamo oko energetike taj opšti sporazum još iz 2013. On ne govori o Valacu i Gazivodama o čemu bi oni da govore, uospte, to je jedan generalni sporazum, ali čak i takav sporazum kroz svoju implementaciju mora da postoji formirana ZSO te ih molim da ne govore više gluposti", rekao je Vučić.

Obe strane moraju da pokažu volju da ispune dogovoreno, prekinu blokadu pregovora i raščiste svoje trenutne pozicije, smatra Dušan Janjić. On veruje da je rok za to 28. jun, kada će Evropska komisija da predstavi izveštaj o napretku Srbije i Kosova. Susret u nedelju, ipak, ne vidi kao kraj pregovora

"Ovo je priprema, vrlo ozbiljno merenje temperature bolesnicima od strane, u ovom slučaju terapeuta EU. Na osnovu izmerene temperature Kvin grupa će doneti konačne odluke o dinamici rada ili možda drugačijem obliku od onog koji je do sada planiran", smatra Dušan Janjić iz Foruma za etničke odnose.

Pored primene sporazuma o energetici, Priština je nastavak pregovora već uslovljavala otvaranjem mosta na Ibru u Kosovskoj Mitrovici, vraćanjem katastarskih knjiga, priznavanjem diploma i omogućavanjem funkcionisanja prištinske administracije u severnom delu grada, dok Beograd insistira samo na osnivanju Zajednice opština sa srpskom većinom.

Da, i nije "grupa Kvin" ez in Fredi Merkjuri nego grupa Kvinte.

Post by паће on Tue Jun 19, 2018 10:13 pm

"Бат хиз дед нау" - Еди Изард.

_____
а шта, пробија те врућина? кад купујеш климу, гледај да нема икс у називу.
mathematics, the only done science

Post by KinderLad on Wed Jun 20, 2018 4:15 pm

Ministar inostranih poslova Liberije Gbezongar Milton Findlej predao je prvom spoljnih poslova Ivici Dačiću notu o povlačenju priznanja kosovske nezavisnosti, dok traje dijalog Beograda i Prištine.

U noti se navodi da je Liberija priznala kosovsku nezavisnost "na osnovu saznanja da Beogard nije spreman da pregovara o rešenju sa južnom pokrajinom Kosovo".

"Danas se vodi dijalog između Beograda i Prištine pod pokroviteljstvom EU. Imajući to u vidu, bilo je samo prikladno da Liberija zauzme stav koji omogućava odgovarajuće rešenje za građane Srbije i pokrajine Kosovo, što se čini putem aktuelnih pregovora. U skladu sa tim Liberija poništava svoje priznanje Kosova. Ova odluka ostaje na snazi sve do okončanja razgovora i pregovora pod pokroviteljstvom EU“, navodi se u noti.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=06&dd=20&nav_category=640&nav_id=1407454

Post by Gargantua on Wed Jun 20, 2018 6:06 pm

bilo je samo prikladno

Dam 20 evra da u originalu stoji "it was only appropriate" a to se ne prevodi onako

Ne menja mnogo ali Paće u meni ne miruje.

Post by William Murderface on Wed Jun 20, 2018 6:07 pm

#SoMuchWinning

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by паће on Wed Jun 20, 2018 7:35 pm

Gargantua wrote:
bilo je samo prikladno

Dam 20 evra da u originalu stoji "it was only appropriate" a to se ne prevodi onako

Ne menja mnogo ali Paće u meni ne miruje.

И оригиналу су се натуштиле обрве на том месту.

_____

Post by KinderLad on Wed Jun 20, 2018 10:38 pm

Situacija se zahuktava

"Upravo sam razgovarao sa Vladom Liberije i potvrdili su mi da Liberija nije povukla priznanje Kosova. Vesti i nota koju šire srpski mediji su lažne i deo pokušaja ministra spoljnih poslova Ivice Dačića da širi lažne vesti", napisao je Pacoli.

Post by William Murderface on Wed Jun 20, 2018 10:49 pm

Možda Dačke pobrkao sa Liberlandom.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Gargantua on Wed Jun 20, 2018 11:01 pm

Sere Pacoli

http://www.mfa.gov.rs/sr/index.php/pres-servis/saopstenja/19884-2018-06-20-14-27-54?lang=cyr

Први потпредседник Владе Србије и министар спољних послова Ивица Дачић састао се данас у Београду са министром спољних послова Републике Либерије Гбезонгаром Милтон Финдлијем који борави у званичној посети Републици Србији.

Министар спољних послова Либерије предао је данас министру Дачићу ноту којом та земља повлачи своју одлуку о признању Косова.
...

Post by William Murderface on Wed Jun 20, 2018 11:19 pm

Ана Брнабић: Морамо да будемо спремни да разговарамо о томе да ли је Косово Србија; замрзнути конфликт није у интересу Србије и житеља КиМ

Sad smo bezbrižni, laki i nežni.
Pomislimo: kako su tihi, snežni
vrhovi Prokletija.

_____

Post by Летећи Полип on Thu Jun 21, 2018 12:00 am

William Murderface wrote:
Ана Брнабић: Морамо да будемо спремни да разговарамо о томе да ли је Косово Србија; замрзнути конфликт није у интересу Србије и житеља КиМ

vrhovi Prokletija.

Lol, ovde si me podsetio na Bogdana Diklića u Točkovima, kad čita epitafe.

_____
za ovo sto se desilo treba da odgovara i americka knjizevnost, pogotvo crnkinje opsednute svojim crnastvom i jevreji opsednuti svojim jevrejstvom. a najvise pisci poput sejbona koji su em opsednuti jevrejstvom em pisu alternativne istorije. i bob dilan isto. nadam se da je srecan sa svojom nobelovom nagradom.
~zvezda je zivot

inace da se razumemo ja mislim da film nije umetnost.
~bruno sulak

Post by William Murderface on Thu Jun 21, 2018 12:03 am

_____

Post by KinderLad on Thu Jun 21, 2018 12:37 am

William Murderface wrote:

vrhovi Prokletija.

Dakle ako sam dobro shvatio dve stvari kojima će rezltirati pregovori su zaključak da Kosovo nije Srbija i da Srbija ne priznaje Kosovo. Doduše nije to tako rekla, nego da se ne može krenuti od toga da je Kosovo Srbija ili od toga da će Srbija priznati Kosovo.

навела да је то узела као пример две ствари од којих не може да почне да се разговара око дугорочног компромиса.

Косово јесте Србија, али шта је оно што је дугорочна нормализација односа са Приштином?

Dakle imamo filozofsko pitanje za koje nisam stručan - šta se nalazi između iskaza da nešto "jeste" i da to isto "nešto" - "nije". Jer ako "jeste", kako to da ne može da se krene u pregovore od toga. Kako je moguće da nešto što "jeste" ne može da predstavlja polaznu tačku u pregovorima (bilo kojim).

Post by William Murderface on Thu Jun 21, 2018 12:38 am

Dijalektika, batice.

_____

Post by паће on Thu Jun 21, 2018 12:38 am

За одређене вредности речи "јесте" могло би бити, мада не мора да значи...

Јбт ово ко Клинтон пред оном комисијом.

_____

Post by KinderLad on Thu Jun 21, 2018 11:06 am

Amen

https://youtu.be/3k-BjQUKCgs?t=402

Post by Zuper on Thu Jun 21, 2018 11:44 am

Milosevic je kriv zbog nesposobnosti tokom devedesetih ali on je zajahao na talasu nezadovoljstva Srba oko Kosova zbog Ustava iz 1974. Da nije bilo toga nikada ne bi bilo:"niko ne sme da vas bije".
Tako da pitamo Petra Stambolica i jos neke drugove neke stvari...

Post by KinderLad on Thu Jun 21, 2018 12:11 pm

Zuper wrote:Milosevic je kriv zbog nesposobnosti tokom devedesetih ali on je zajahao na talasu nezadovoljstva Srba oko Kosova zbog Ustava iz 1974. Da nije bilo toga nikada ne bi bilo:"niko ne sme da vas bije".
Tako da pitamo Petra Stambolica i jos neke drugove neke stvari...

Dakle i ti se slažeš da nije trebalo micati Latinku i Nikezića?

Post by Zuper on Thu Jun 21, 2018 12:42 pm

Pa po nekim pitanjima tzv. srpski liberali(oni naravno nisu bili to) su imali solidne ideje ali Latinka Perovic je na liniji Petra Stambolica sto se tice ustava iz 1974 po pitanju uredjenja Srbije sto se vidi po njenom stavu prema Brionskom plenumu, Rankovicu, "Hrvatskom prolecu" gde odbija da prihvati da to nije bila pobuna za liberalizaciju Jugoslavije cak i pored svedocenja Savke itd.
Iz njene smene potice mrznja prema Rusiji jer krivi Sovjete za smenu.

Ona po tim pitanjima nikada nije htela da vidi sliku potpuno, tako da je ona u korpusu Petra Stambolica(inace alkoholicarska budala) sto se toga tice.

Post by KinderLad on Thu Jun 21, 2018 12:48 pm

Dobro, ajde, da kazem da iz tog dvojca i ja vise gotivim Marka. Ali jedno je sta pricas posle, a drugo je kad s na vlasti pa hoce da ti uzmu deo ingerencija.

Post by паће on Thu Jun 21, 2018 12:53 pm

Била би одлична тема за шббкбб паралелну историју да се разради на шта би личила СФРЈ да српски тзв. либерали нису посечени зарад симетрије са хрватским пролећарима. То су времена кад су се размахали Генекс и Инекс, кад је Црвена Застава могла да утиче на царинску политику, кад су поједини градски комитети зазирали од комитета привредних гиганата...

_____

Post by William Murderface on Fri Jun 22, 2018 5:22 pm

Gargantua wrote:Sere Pacoli

http://www.mfa.gov.rs/sr/index.php/pres-servis/saopstenja/19884-2018-06-20-14-27-54?lang=cyr

Први потпредседник Владе Србије и министар спољних послова Ивица Дачић састао се данас у Београду са министром спољних послова Републике Либерије Гбезонгаром Милтон Финдлијем који борави у званичној посети Републици Србији.

Министар спољних послова Либерије предао је данас министру Дачићу ноту којом та земља повлачи своју одлуку о признању Косова.
...

Ipak ne

_____

Post by Gargantua on Fri Jun 22, 2018 5:44 pm

Jea

Msm, tu se kupuje ljubav, ko zna kojim kanalima, ministar jedno, vlada drugo itd. Prošle godine je isto bila jedna afrička zemlja za koju se nije znalo šta na kraju bi, plus je imala neke lažne vladine naloge na tviteru itd.

No, to je Dačketova strategija.....

Post by паће on Fri Jun 22, 2018 5:48 pm

Важно да је влажно да се прича о њему, па чак и ако неким случајем испадне добро.

_____

Post by KinderLad on Fri Jun 22, 2018 6:08 pm

Crtani film Srbija

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Sep 21, 2018 3:45 pm