Kosovo*

Share

Kosovo*

Post by William Murderface on Sat Feb 03, 2018 12:40 am

Ković: Sve je emocija!!!

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Re: Kosovo*

Post by xie saike on Sat Feb 03, 2018 12:44 am

to  ali za publiku kojoj se on obraca vise nego dovoljno je i da samo tako nesto izbulazni.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by xie saike on Sat Feb 03, 2018 12:46 am

o tome kako ce organizovati zivot "svojih" skoro 2 mil gradjana, sve da mu sutra vrate celo kosovo naravno ni pomena.

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by KinderLad on Sat Feb 03, 2018 12:58 am

William Murderface wrote:Ković: Sve je emocija!!!

Realno

Post by William Murderface on Sat Feb 03, 2018 1:10 am

Jel moguće da Ković ne zna da je priča o povratku Jevreja u Izrael relativno skorašnja, tj devetnaestovekovna ideološka konstrukcija, a ne faking konstituvni mit jevrejskog naroda?

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by William Murderface on Sat Feb 03, 2018 1:14 am

Žarković: Pošto si ti deseti na listi DSS-a, ako ne grešim...
Ković: Ne znam čak ni koji sam.

Sve je emocija!!!

_____

Post by William Murderface on Sat Feb 03, 2018 1:19 am

Kratak sažetak emisije: sede tri Srbina u kafani, i jedan kao neće da da Kosovo, a ova druga dvojica mu kao govore da nema ništa od toga.

_____

Post by KinderLad on Sat Feb 03, 2018 1:22 am

Mislim da je tako i zamisljena emisija. Alternativno, bili Amerikanac, Rus i Englez. Samo sto su sva trojica bili Srbi.

Post by William Murderface on Sat Feb 03, 2018 1:28 am

Ali ovi kosovojesrbija likovi skroz nekako cuddly izgledaju sad kad su daleko do vlasti i kad ih niko ništa ne pita. Ković k'o neki drugar zamlaćeni kojeg svako ima u svom krugu prijatelja, pušta si neke filmove, ali sve fino, pristojno... Dođe mi dok gledam ovu emisiji, da sednem s njima za sto, naručim oval ćevapa i tri nameštaja i onda udri u diskusiju, oće li da ustane ruski medved, šta je s kineskim zmajem, da li je zanemoćao američki orao...

_____

Post by KinderLad on Sat Feb 03, 2018 1:33 am

Ma, mislim, ovo jeste bila klasicna kafansko-forumska rasprava i u tome je njen jedini shmek. Mislim, Tri karte za holivud. Ili ono u Idemo dalje, kad onaj sedi za stolom i kaze: Amerikanci kazu izmislili bombu to kad lupi odavde do...onog brda nema nista. Zarkovi je jednom na kraju recenice rekao nesto "daj bre jebote..."  . Missim...

Post by William Murderface on Sat Feb 03, 2018 1:37 am

A Ković kad priča, oni mu kao blago kontriraju, a u suštini, pusti čoveka nek priča, drugar mi je, ima si prava na svoje lutke, a i zabavno brate. On se unosi, nešto objašnjava, Bakić kao jeste, Mišo, jeste, a Žarković samo da udene neku "reče mi jedan čo'ek" anegdotu. Ma milina. Šteta što tol'ko kratko traje emisija, nadam se da su posle zaglavili negde u kafani i da su još tamo, baš imaju neku dobru kafansku hemiju.

_____

Post by KinderLad on Sat Feb 03, 2018 1:43 am

Mislim, ok, ovo jeste dijalog, u sustini to su ti argumenti pa nek ljudi vide. A ionako svi znaju za te argumente i "argumente". Ko da tu ima nesto da se prica vise: 

dajte da nekako, ako je ikako moguce,zatvorimo tu pricu 

vs 

ne dam, pa nek bude sta bilo, a mozda se i desi nesto, ko zna sta sve moze da se desi. 

I to je to u sustini

Post by William Murderface on Sat Feb 03, 2018 1:51 am

Radije bih seo u kafanu s Kovićem nego s tobom! S njim bi bilo prvo natenane, uz salaticu i dunju, da ispipamo teren, ko je gde, onako fino, pristojno. Onda posle treće dunje već rastu tenzije, podižu se glasovi, prelazi se na istorijski teren, ja njega Tucovićem, on mene Dimitrijem Bogdanovićem. Dok stignemo do slučaja Martinović, eto i vruće jagnjetine. Prelazimo na vino i geopolitiku. Kipar, olandska ostrva, drž ne daj, tu se već malo smirimo, počnemo jedan drugom i da dajemo za pravo po nekim pitanjima, dok stigne desert opet smo najbolji drugari, prelazimo na anegdote, kad sam ja jednom bio u Mitrovici, itd.

A ti bi seo, naručio espreso, slušaj, taka i taka stvar, imaš ove dve opcije, uzmi ili ostavi, eksiraš kafu, i aj ćao.

Vi liberali niste ni za u kafanu!

_____

Post by xie saike on Sat Feb 03, 2018 1:53 am

ne bi ti se taj smirio, deluje previse histericno za nekog ko je spreman da zamrzne problem i tihuje 2000 godina

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Daï Djakman Faré on Sat Feb 03, 2018 2:03 am

William Murderface wrote:

Radije bih seo u kafanu s Kovićem nego s tobom! S njim bi bilo prvo natenane, uz salaticu i dunju, da ispipamo teren, ko je gde, onako fino, pristojno. Onda posle treće dunje već rastu tenzije, podižu se glasovi, prelazi se na istorijski teren, ja njega Tucovićem, on mene Dimitrijem Bogdanovićem. Dok stignemo do slučaja Martinović, eto i vruće jagnjetine. Prelazimo na vino i geopolitiku. Kipar, olandska ostrva, drž ne daj, tu se već malo smirimo, počnemo jedan drugom i da dajemo za pravo po nekim pitanjima, dok stigne desert opet smo najbolji drugari, prelazimo na anegdote, kad sam ja jednom bio u Mitrovici, itd.

A ti bi seo, naručio espreso, slušaj, taka i taka stvar, imaš ove dve opcije, uzmi ili ostavi, eksiraš kafu, i aj ćao.

_____
--to give the metals back their alchemical significance that has been neglected since the beginnings of the industrial revolution
--to alienate common apparati/mechanismi to create a perpetuum mobile called Motor Sehn-Sucht--

Post by KinderLad on Sat Feb 03, 2018 2:07 am

Nemoj tako, kakav crni espreso. Doduse, nema nista od rakije, to je tacno. Prvo, ispitujem konobara da nema slucajno nesto sto nije iz Apatinske pivare. Onda na kraju on prizna da imaju neko nemacko pivo, neki Weiss...nesto. Tu konacno popizdim i proderem se - DES TI VIDO DA NEMCI PRAVE PIVO??? Dobro daj taj lazni Staropramen, auqrac. Onda prelazimo na uredjivacku politiku Gardijana...do Kosova stizemo oko 5 piva, gde se u najopostijim crtama slazemo, te nema razloga da kod 8 piva ne predjemo na plan napada na Sofiju. Mislim neko mora da plati za sve ovo sranje, a sigurno nece liberali i levicari Srbije. Do 10 piva svetska drzava je vec u nastajanju i u njoj istovremeno postoje neprisosnoveno pravo kolektivne i privatne svojine, jer..posle 10 piva to jeste opcija. 

Doduse ovo je plan i program sa levim liberalima, sa libertarijancima ko zna sta bi bilo.

Post by William Murderface on Sat Feb 03, 2018 2:14 am

_____

Post by disident on Sat Feb 03, 2018 7:58 am

William Murderface wrote:Ali ovi kosovojesrbija likovi skroz nekako cuddly izgledaju sad kad su daleko do vlasti i kad ih niko ništa ne pita. Ković k'o neki drugar zamlaćeni kojeg svako ima u svom krugu prijatelja, pušta si neke filmove, ali sve fino, pristojno... Dođe mi dok gledam ovu emisiji, da sednem s njima za sto, naručim oval ćevapa i tri nameštaja i onda udri u diskusiju, oće li da ustane ruski medved, šta je s kineskim zmajem, da li je zanemoćao američki orao...
jeste da kovic lici na smitersa , al msm da ce se vrlo brzo probiti visoko u tim desnim krugovima. Nema konkurenciju, i vec sada je neizbezan deo svih takvih dogadjanja. On konacno ima "odgovore" na pat poziciju i poraz u kome se nalazi desnica po pitanju kosova, koliko god ovde takva objasnjenja izgledala smesno.

_____
Фала Богу па су се западњачићи сетили да су и Словени Европљани-белци. 

Обично нас гурају међу Турке, Монголе, Азијате, Африканце или ко зна где већ.  

Post by Filipenko on Sat Feb 03, 2018 12:13 pm

Meni je Kovic najsmesniji kada krene da zagovara tezu o Srbiji kao tradicionalnoj teokratiji, ali jebiga, to sam ja. Nazalost, itekako ce imati prodju, ima ga bukvalno svuda po svim alternativnim portalima, televizijama, emisijama.

Post by beatakeshi on Sat Feb 03, 2018 12:17 pm

Jel su ga vratili na FF?

Post by William Murderface on Sat Feb 03, 2018 12:56 pm

disident wrote:
William Murderface wrote:Ali ovi kosovojesrbija likovi skroz nekako cuddly izgledaju sad kad su daleko do vlasti i kad ih niko ništa ne pita. Ković k'o neki drugar zamlaćeni kojeg svako ima u svom krugu prijatelja, pušta si neke filmove, ali sve fino, pristojno... Dođe mi dok gledam ovu emisiji, da sednem s njima za sto, naručim oval ćevapa i tri nameštaja i onda udri u diskusiju, oće li da ustane ruski medved, šta je s kineskim zmajem, da li je zanemoćao američki orao...
jeste da kovic lici na smitersa , al msm da ce se vrlo brzo probiti visoko u tim desnim krugovima. Nema konkurenciju, i vec sada je neizbezan deo svih takvih dogadjanja. On konacno ima "odgovore" na pat poziciju i poraz u kome se nalazi desnica po pitanju kosova, koliko god ovde takva objasnjenja izgledala smesno.

Mislim da ga precenuješ. Možda će se on i etablirati u toj kosovoskoj desnici, ali cela kosovska desnica zapravo postaje sve irelevantnija svakim danom. Moja procena je da će se srpsko desničarenje ubrzno seliti na neke druge teme i izgubiti svoj kosovski fokus. Uostalom, to se već dešava. Pogledaj Dveri, Kosovo im je poslednja rupa na svirali.

_____

Post by plachkica on Sat Feb 03, 2018 12:58 pm

mislim da se ković najviše bavi republikom srpskom, tamo je rado viđen gost,
na svim televizijama.

Post by William Murderface on Sat Feb 03, 2018 12:59 pm

E, pa to može.

_____

Post by nezvanova on Sat Feb 03, 2018 1:08 pm

ja se secam da sam ga slusala na radiobeogradu, u riznici, pricao je u vise mahova i meni to bilo sasvim ok (mada ja zaista nisam sposobna da valorizujem ta istorijska tumacenja nase dalje proslosti. prosto, ne znam o tome vise od onoga sto je bilo u skolskom gradivu koje sam mahom savladavala iz moranja i zbog ocena, a ne sa interesovanjem i promisljanjem. dakle, bas nisam nikakav kredibilni ocenjivac, ali eto, mogu reci da prica lepo i razumljivo, nimalo strasno i prepotentno. sa druge strane, nedavno sam nabasala na neku emisiju povodom senki nad balkanom i nemanjica, gde je gostovao kod marica sa bokanom i jos nekom zgadijom. a tu mi je pak bio kao praslin :-) dakle, simpa, pametan, elokventan, nije se osvrnuo na mariceve provokacije da smo imali sodomiste kao npr generala zivkovica, a i nesudjenog prestolonaslednika koji su tako i prikazani u seriji... on je mrtav ladan rekao da je to zivot i da su to fakti. rekao je da on obozava strip i da mu je serija zbog slicnosti sa tim zanrom, bila sjajna. takodje je rekao i da je istina da je i medju tim rusima koji su dosli bilo sigurno i onih koji su se bavili mutnim radnjama, no da mu je zao sto je bas to istaknuto u seriji, ali vise zbog tog svetskog trenda da rusi kao i srbi budu predstavljeni kao zli i losi momci u serijama i filmovima. no, kao svestan je da je to ipak serija, da nije dokumentarnog ni istorijskog tipa i sve u svemu on je pored bokana koji je penio i izbacivao njegove nebulozne parole, delovao sasvim razumno, skromno i neelitisticno (za razliku od djurkovica, lompara, beckovica, krestica, mikavice, ristivojevica....) deluje da ce uspeti da obrlati mnoge studente istorije i jos neki, u sustini ok svet, ali sa srcem na pogresnoj strani ;-)

Post by disident on Sat Feb 03, 2018 1:34 pm

disident wrote:

Mislim da ga precenuješ. Možda će se on i etablirati u toj kosovoskoj desnici, ali cela kosovska desnica zapravo postaje sve irelevantnija svakim danom. Moja procena je da će se srpsko desničarenje ubrzno seliti na neke druge teme i izgubiti svoj kosovski fokus. Uostalom, to se već dešava. Pogledaj Dveri, Kosovo im je poslednja rupa na svirali.
Slažem se, zato je kovic u predsednistvu Dss a ne dveri. Slažem se i da je trenutna situacija sa Kosovom takva da je ono deseta rupa na svirali, više puta sam to i napisao , ali isto tako mislim da je moguć i scenario velikog klesha po tom pitanju i da kovic može da bude gamechanger u tom slučaju, veliki potencijal po meni

_____
Фала Богу па су се западњачићи сетили да су и Словени Европљани-белци. 

Обично нас гурају међу Турке, Монголе, Азијате, Африканце или ко зна где већ.  

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon Aug 20, 2018 4:29 pm