Racković i NDM BGD

Share

Re: Racković i NDM BGD

Post by bruno sulak on Tue Mar 13, 2018 1:31 am

kondo u pravu. andjeo, ono se odnosilo na proganjanje.

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by bruno sulak on Tue Mar 13, 2018 1:32 am

inace mislim da je trljanje o nekoga dobar indikator zelje da se seksa s nekim.

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by William Murderface on Tue Mar 13, 2018 1:34 am

U principu da, mada ima i izuzetaka.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by bruno sulak on Tue Mar 13, 2018 1:36 am

prilicno uznemirujuce

_____

Post by Anđe'o on Tue Mar 13, 2018 1:40 am

bruno sulak wrote:inace mislim da je trljanje o nekoga dobar indikator zelje da se seksa s nekim.

Ne tako kako Racković radi, barem ono što sam video po klubovima. To je neko pokazivanje trljanja, dok je slučajna žrtva pretvorena u "glupu kurvu kakve jebem u glavu" i to je cela poenta tog prejadnog i ogavnog šoua.

et Kondo

Naravno da sam se naduvao, strejt mi nikada ne bi palo napamet da čitam ovu temu.

Post by lalinea on Tue Mar 13, 2018 2:14 am

Anđe'o wrote:
Kondo wrote:dobro brte pobedio si, ne znam sta vise da ti kazem. citao sam zakon pre nego sto je usvojen jer je djordjevic odugovlacio usvajanje pa su me zvali za neku kampanju na tu temu.

napisao sam ti gore da postoji osnov, ti verovatno mislis da treba da joj stavi kurac u dupe usta i pičku odjednom da bude nekakav prekršaj. okeej.

Ne, nego mislim da treba da ima neki seks za cilj. Ili bar da možda ima seks za cilj.
ja ne znam ni jedno okruzenje koje se ozbiljno bavi ovim problemom (poslovno, zakonodavno, whatever), a gde se sexual harrasment definishe preko cilja nasilnika, a ne akcije istog...
kad me neko uhvati za dupe na ulici, mozda je on to uradio samo da bi pred drustvom ispao baja i ne bi mu na pamet palo da ima seks sa mnom, ali - to je potpuno nebitno. to je cin seksualnog uznemiravanja. ovo sto ti pises je totalno promaseno.

_____
The Borg wouldn't know fun if they assimilated an amusement park.

Post by William Murderface on Tue Mar 13, 2018 2:23 am

+1

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Anđe'o on Tue Mar 13, 2018 3:03 am

Jel' je uhvatio za dupe? Šta je zaista uradio?

Mislim, ja stvarno nemam nameru da branim Rackovića, prema kome imam uglavnom negativan odnos, samo sam reagovao na ovaj tekst u Vajsu, i na to što se sve pretvorilo u nekakvu akciju sa vrlo nejasnim ciljem.
Mrzim politiku, jbg.

Post by beatakeshi on Tue Mar 13, 2018 9:51 am

22 strane o tome da se nešto desilo, a niko tačno ne zna šta.

Post by Miki on Tue Mar 13, 2018 10:15 am

Ja ne znam kada sam pročitao psihopatskiji tekst od ovoga u Vajsu. To jest, ne znam kada sam pročitao bilo kakvo štivo gde bilo manje želje za neutralnom istinom, a više apsolutno bestidnog guranja svoje agende.

Mislim, alo jebote, oni javno odbijaju da kažu šta se desilo?!?! Kao duvajte ga, nećemo da razvodnjavamo priču nekim tamo trivijalnostima kao što je faktiči događaj. Next level shit jebote. Nije se predstavila riba. Poziv na javnu osudu nije poziv na linč hehe, nego bla bla. Pa aj da začinimo sve i sa eto malo tvrdnjom da ne postoje lažne prijave uznemiravanja. 

Ovo je zlo, i treba ga ugaziti, da ne bi nanelo štete svima, levim, srednjim, desnim.
Guest

Post by Guest on Tue Mar 13, 2018 10:21 am

Ideja je da će svih 200 uticajdžija na srpskom internetu ionako saznati šta se dogodilo putem neformalne razmene informacija, ili, po narodski, trača. Takođe, to što ne znamo identitet žrtve i okolnosti događaja nas prisiljava da, kroz osudu Rackovića, pokažemo da smo načelno protiv seksualnog uznemiravanja. 

Moralna panika kao takva, prepoznajem je kao takvu i uopšte me se ne tiče to što je njen motiv ispravan iz mog ugla.

Post by паће on Tue Mar 13, 2018 10:22 am

Видим да се ту назире нека аџеенда, мада замумуљена и закукуљена, нека екипица ту покушава да убере поене ал изокола. Као кад би у разоружање кренули почев од позоришних мачева и о њима дрвили неколико недеља.

_____
а шта, пробија те врућина? кад купујеш климу, гледај да нема икс у називу.
mathematics, the only done science

Post by Miki on Tue Mar 13, 2018 10:23 am

Pa da, naravno, mislim sve ovo već odavno prevazilazi granice ne samo konkretnog slučaja, nego čak i cele teme seksualnog uznemiravanja. Oni toliko jezivo meta postupaju ovde, da je to bitnije čak i od cele teme polnog nasilja kao takvog.
Guest

Post by Guest on Tue Mar 13, 2018 10:24 am

a ovo iznenadno otkriće identitetske politike od strane nekih ljudi sa naše levice mi je beskrajno zabavno na način na koji je zabavno kada na vašaru u Bačkom Monoštoru vidiš, kao nagradu za precizno gađanje vazdušnom puškom, nov diskmen Soni. jbt Matija Medenica poziva fejsbuk da se kritički odredi prema TERF-u. aaaa.

Post by Miki on Tue Mar 13, 2018 10:25 am

паће wrote:Видим да се ту назире нека аџеенда, мада замумуљена и закукуљена, нека екипица ту покушава да убере поене ал изокола. Као кад би у разоружање кренули почев од позоришних мачева и о њима дрвили неколико недеља.

Ma nazire se fala bogu, ali sve je postalo sekundarno sada, oni jebeno imaju javni nastup gde kažu "DUVAJTE GA NEĆEMO DA KAŽEMO ŠTA SE DESILO JERY TABLOIDY STOKO". Sve postaje manje bitno posle ovoga.

Post by Kondo on Tue Mar 13, 2018 10:26 am

Sta je TERF? Ne mogu da guglam da bi razumeo Medenicu.

Inace moram da kazem da su motivi mnogo skromniji i ne postoji adzenda kao takva ali je u formiranju. Siguran sam da su skapirali greske i btw tekst u Vajsu nije pisao NDB, mind that.

_____
I was faced with a choice at a difficult age

Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat

Post by ficfiric on Tue Mar 13, 2018 10:26 am

_____

Uprava napolje!

Post by Kondo on Tue Mar 13, 2018 10:27 am

Ko je Alexa? Jel u rodu Zapadu?

_____
I was faced with a choice at a difficult age

Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat

Post by bruno sulak on Tue Mar 13, 2018 10:27 am

ma ima mnogo s druge strane sredovecnog 'sve ce to kurac pozlatiti' divljanja.

ovde su svi na gubitku (osim paradoksalno dzonija): ndb je nastupio ko da mu je luncarski pisao saopstenje a pri tome i impotentno i bez svesti o tome kome se obraca. sira umetnicka zajednica se davi u ovoj raspravi. zrtve nasilja deluju kao neka prenemagala. 

znaci da ponovim ako neko iz ndb cita: prvo se izvinis za ono sto se desilo na tvom dogadjaju pa onda ne prebacujes loptu u tudje dvoriste i na kraju pozoves na solidarnost za zrtvama a ne na nebuloznu javnu osudu.

_____
Guest

Post by Guest on Tue Mar 13, 2018 10:30 am

Kondo wrote:Sta je TERF? Ne mogu da guglam da bi razumeo Medenicu.

Inace moram da kazem da su motivi mnogo skromniji i ne postoji adzenda kao takva ali je u formiranju. Siguran sam da su skapirali greske i btw tekst u Vajsu nije pisao NDB, mind that.
to su feministkinje koje kažu da trans osobe ne mogu da budu žene. u suštini, hate group. 
iz nekog razloga to pitanje je Medenici sad posebno zanimljivo.

Post by Miki on Tue Mar 13, 2018 10:31 am

bruno sulak wrote:ma ima mnogo s druge strane sredovecnog 'sve ce to kurac pozlatiti' divljanja.

ovde su svi na gubitku (osim paradoksalno dzonija): ndb je nastupio ko da mu je luncarski pisao saopstenje a pri tome i impotentno i bez svesti o tome kome se obraca. sira umetnicka zajednica se davi u ovoj raspravi. zrtve nasilja deluju kao neka prenemagala. 

znaci da ponovim ako neko iz ndb cita: prvo se izvinis za ono sto se desilo na tvom dogadjaju pa onda ne prebacujes loptu u tudje dvoriste i na kraju pozoves na solidarnost za zrtvama a ne na nebuloznu javnu osudu.

Da, i upravo na tom primeru vidimo destruktivni uticaj američke betšit ekstremne levice, na primeru toga što patkičari jebeno gube ovaj mini rat od Gorčin tabora koji izvaljuje stvari poput: Polila vas dara umetničkog genija tako što vas je uhvatio za bulju.
Guest

Post by Guest on Tue Mar 13, 2018 10:33 am

bruno sulak wrote:ma ima mnogo s druge strane sredovecnog 'sve ce to kurac pozlatiti' divljanja.
dobro ja NDB, Medenicu itd kritikujem jer ih doživljavam kao svoje i nervira me kad prave gluposti. te olinjale frajere koje pominješ prezirem dubinski, nema tu šta da se priča dalje.

Post by bruno sulak on Tue Mar 13, 2018 10:41 am

pa to. a ndb i tzv. medenica drze zapusene usi i vicu lalala.

_____

Post by Rozita on Tue Mar 13, 2018 11:15 am

Ostape, tvoja logika ima smisla, ali pada na jednom detalju.
Zrtva nije posetilac zurke, ona je organizator tj. aktivistkinja NDB.
Ti ako pravis rodjendansku zurku, pa neka budala krene da ti vacari gosce, ti ces da im se izvines sto se to desilo na tvojoj zurci, tj. sto si i ti nekako odgovoran.
Ako, medjutim, krene da vate tebe ili nekog od ukucana, izbacis ga, ali posle se ne izvinjavas samom sebi, nego ga eventualno sejmujes.

_____
Rosencrantz and Guildenstern could not be told apart
People muddled up their names right from the very start
Gertrude called one Guildenstern the other Rosecrantz
Claudius saw differently just from a cursive glance.

Post by Rozita on Tue Mar 13, 2018 11:22 am

Kondo wrote: btw tekst u Vajsu nije pisao NDB, mind that.
+ 1000
I ne treba previse tackica da se poveze kako je autor teksta na izborima bio za opciju koja je i formirana samo da bi NDB-u skinula koji promil...

_____
Rosencrantz and Guildenstern could not be told apart
People muddled up their names right from the very start
Gertrude called one Guildenstern the other Rosecrantz
Claudius saw differently just from a cursive glance.

Post by Sponsored content

Current date/time is Wed Sep 19, 2018 12:06 am