Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Racković i NDM BGD

    boomer crook

    Posts : 36799
    Join date : 2014-10-27

    Racković i NDM BGD - Page 22 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by boomer crook Tue 13 Mar - 1:31:45

    kondo u pravu. andjeo, ono se odnosilo na proganjanje.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36799
    Join date : 2014-10-27

    Racković i NDM BGD - Page 22 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by boomer crook Tue 13 Mar - 1:32:33

    inace mislim da je trljanje o nekoga dobar indikator zelje da se seksa s nekim.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81371
    Join date : 2012-06-10

    Racković i NDM BGD - Page 22 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Erős Pista Tue 13 Mar - 1:34:31

    U principu da, mada ima i izuzetaka.

    Racković i NDM BGD - Page 22 DXoe-28WAAA3OVo


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36799
    Join date : 2014-10-27

    Racković i NDM BGD - Page 22 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by boomer crook Tue 13 Mar - 1:36:33

    prilicno uznemirujuce


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Racković i NDM BGD - Page 22 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Somlói Galuska Tue 13 Mar - 1:40:18

    bruno sulak wrote:inace mislim da je trljanje o nekoga dobar indikator zelje da se seksa s nekim.

    Ne tako kako Racković radi, barem ono što sam video po klubovima. To je neko pokazivanje trljanja, dok je slučajna žrtva pretvorena u "glupu kurvu kakve jebem u glavu" i to je cela poenta tog prejadnog i ogavnog šoua.

    et Kondo

    Naravno da sam se naduvao, strejt mi nikada ne bi palo napamet da čitam ovu temu.
    lalinea

    Posts : 3434
    Join date : 2014-10-29

    Racković i NDM BGD - Page 22 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by lalinea Tue 13 Mar - 2:14:45

    Anđe'o wrote:
    Kondo wrote:dobro brte pobedio si, ne znam sta vise da ti kazem. citao sam zakon pre nego sto je usvojen jer je djordjevic odugovlacio usvajanje pa su me zvali za neku kampanju na tu temu.

    napisao sam ti gore da postoji osnov, ti verovatno mislis da treba da joj stavi kurac u dupe usta i pičku odjednom da bude nekakav prekršaj. okeej.

    Ne, nego mislim da treba da ima neki seks za cilj. Ili bar da možda ima seks za cilj.
    ja ne znam ni jedno okruzenje koje se ozbiljno bavi ovim problemom (poslovno, zakonodavno, whatever), a gde se sexual harrasment definishe preko cilja nasilnika, a ne akcije istog...
    kad me neko uhvati za dupe na ulici, mozda je on to uradio samo da bi pred drustvom ispao baja i ne bi mu na pamet palo da ima seks sa mnom, ali - to je potpuno nebitno. to je cin seksualnog uznemiravanja. ovo sto ti pises je totalno promaseno.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Erős Pista

    Posts : 81371
    Join date : 2012-06-10

    Racković i NDM BGD - Page 22 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Erős Pista Tue 13 Mar - 2:23:36

    +1


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Racković i NDM BGD - Page 22 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Somlói Galuska Tue 13 Mar - 3:03:22

    Jel' je uhvatio za dupe? Šta je zaista uradio?

    Mislim, ja stvarno nemam nameru da branim Rackovića, prema kome imam uglavnom negativan odnos, samo sam reagovao na ovaj tekst u Vajsu, i na to što se sve pretvorilo u nekakvu akciju sa vrlo nejasnim ciljem.
    Mrzim politiku, jbg.
    avatar

    Posts : 18310
    Join date : 2014-12-12

    Racković i NDM BGD - Page 22 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by beatakeshi Tue 13 Mar - 9:51:49

    22 strane o tome da se nešto desilo, a niko tačno ne zna šta.
    Miki

    Posts : 1205
    Join date : 2017-02-24

    Racković i NDM BGD - Page 22 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Miki Tue 13 Mar - 10:15:40

    Ja ne znam kada sam pročitao psihopatskiji tekst od ovoga u Vajsu. To jest, ne znam kada sam pročitao bilo kakvo štivo gde bilo manje želje za neutralnom istinom, a više apsolutno bestidnog guranja svoje agende.

    Mislim, alo jebote, oni javno odbijaju da kažu šta se desilo?!?! Kao duvajte ga, nećemo da razvodnjavamo priču nekim tamo trivijalnostima kao što je faktiči događaj. Next level shit jebote. Nije se predstavila riba. Poziv na javnu osudu nije poziv na linč hehe, nego bla bla. Pa aj da začinimo sve i sa eto malo tvrdnjom da ne postoje lažne prijave uznemiravanja. 

    Ovo je zlo, i treba ga ugaziti, da ne bi nanelo štete svima, levim, srednjim, desnim.
    Anonymous
    Guest

    Racković i NDM BGD - Page 22 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Guest Tue 13 Mar - 10:21:14

    Ideja je da će svih 200 uticajdžija na srpskom internetu ionako saznati šta se dogodilo putem neformalne razmene informacija, ili, po narodski, trača. Takođe, to što ne znamo identitet žrtve i okolnosti događaja nas prisiljava da, kroz osudu Rackovića, pokažemo da smo načelno protiv seksualnog uznemiravanja. 

    Moralna panika kao takva, prepoznajem je kao takvu i uopšte me se ne tiče to što je njen motiv ispravan iz mog ugla.
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Racković i NDM BGD - Page 22 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by паће Tue 13 Mar - 10:22:33

    Видим да се ту назире нека аџеенда, мада замумуљена и закукуљена, нека екипица ту покушава да убере поене ал изокола. Као кад би у разоружање кренули почев од позоришних мачева и о њима дрвили неколико недеља.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Miki

    Posts : 1205
    Join date : 2017-02-24

    Racković i NDM BGD - Page 22 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Miki Tue 13 Mar - 10:23:25

    Pa da, naravno, mislim sve ovo već odavno prevazilazi granice ne samo konkretnog slučaja, nego čak i cele teme seksualnog uznemiravanja. Oni toliko jezivo meta postupaju ovde, da je to bitnije čak i od cele teme polnog nasilja kao takvog.
    Anonymous
    Guest

    Racković i NDM BGD - Page 22 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Guest Tue 13 Mar - 10:24:36

    a ovo iznenadno otkriće identitetske politike od strane nekih ljudi sa naše levice mi je beskrajno zabavno na način na koji je zabavno kada na vašaru u Bačkom Monoštoru vidiš, kao nagradu za precizno gađanje vazdušnom puškom, nov diskmen Soni. jbt Matija Medenica poziva fejsbuk da se kritički odredi prema TERF-u. aaaa.
    Miki

    Posts : 1205
    Join date : 2017-02-24

    Racković i NDM BGD - Page 22 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Miki Tue 13 Mar - 10:25:26

    паће wrote:Видим да се ту назире нека аџеенда, мада замумуљена и закукуљена, нека екипица ту покушава да убере поене ал изокола. Као кад би у разоружање кренули почев од позоришних мачева и о њима дрвили неколико недеља.


    Ma nazire se fala bogu, ali sve je postalo sekundarno sada, oni jebeno imaju javni nastup gde kažu "DUVAJTE GA NEĆEMO DA KAŽEMO ŠTA SE DESILO JERY TABLOIDY STOKO". Sve postaje manje bitno posle ovoga.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Racković i NDM BGD - Page 22 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by kondo Tue 13 Mar - 10:26:45

    Sta je TERF? Ne mogu da guglam da bi razumeo Medenicu.

    Inace moram da kazem da su motivi mnogo skromniji i ne postoji adzenda kao takva ali je u formiranju. Siguran sam da su skapirali greske i btw tekst u Vajsu nije pisao NDB, mind that.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    ficfiric

    Posts : 34058
    Join date : 2012-02-10

    Racković i NDM BGD - Page 22 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by ficfiric Tue 13 Mar - 10:26:46

    Racković i NDM BGD - Page 22 DYHmHy-XcAEkyin


    _____


    Uprava napolje!

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Racković i NDM BGD - Page 22 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by kondo Tue 13 Mar - 10:27:14

    Ko je Alexa? Jel u rodu Zapadu?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    boomer crook

    Posts : 36799
    Join date : 2014-10-27

    Racković i NDM BGD - Page 22 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by boomer crook Tue 13 Mar - 10:27:26

    ma ima mnogo s druge strane sredovecnog 'sve ce to kurac pozlatiti' divljanja.

    ovde su svi na gubitku (osim paradoksalno dzonija): ndb je nastupio ko da mu je luncarski pisao saopstenje a pri tome i impotentno i bez svesti o tome kome se obraca. sira umetnicka zajednica se davi u ovoj raspravi. zrtve nasilja deluju kao neka prenemagala. 

    znaci da ponovim ako neko iz ndb cita: prvo se izvinis za ono sto se desilo na tvom dogadjaju pa onda ne prebacujes loptu u tudje dvoriste i na kraju pozoves na solidarnost za zrtvama a ne na nebuloznu javnu osudu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Racković i NDM BGD - Page 22 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Guest Tue 13 Mar - 10:30:06

    Kondo wrote:Sta je TERF? Ne mogu da guglam da bi razumeo Medenicu.

    Inace moram da kazem da su motivi mnogo skromniji i ne postoji adzenda kao takva ali je u formiranju. Siguran sam da su skapirali greske i btw tekst u Vajsu nije pisao NDB, mind that.
    to su feministkinje koje kažu da trans osobe ne mogu da budu žene. u suštini, hate group. 
    iz nekog razloga to pitanje je Medenici sad posebno zanimljivo.
    Miki

    Posts : 1205
    Join date : 2017-02-24

    Racković i NDM BGD - Page 22 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Miki Tue 13 Mar - 10:31:02

    bruno sulak wrote:ma ima mnogo s druge strane sredovecnog 'sve ce to kurac pozlatiti' divljanja.

    ovde su svi na gubitku (osim paradoksalno dzonija): ndb je nastupio ko da mu je luncarski pisao saopstenje a pri tome i impotentno i bez svesti o tome kome se obraca. sira umetnicka zajednica se davi u ovoj raspravi. zrtve nasilja deluju kao neka prenemagala. 

    znaci da ponovim ako neko iz ndb cita: prvo se izvinis za ono sto se desilo na tvom dogadjaju pa onda ne prebacujes loptu u tudje dvoriste i na kraju pozoves na solidarnost za zrtvama a ne na nebuloznu javnu osudu.

    Da, i upravo na tom primeru vidimo destruktivni uticaj američke betšit ekstremne levice, na primeru toga što patkičari jebeno gube ovaj mini rat od Gorčin tabora koji izvaljuje stvari poput: Polila vas dara umetničkog genija tako što vas je uhvatio za bulju.
    Anonymous
    Guest

    Racković i NDM BGD - Page 22 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Guest Tue 13 Mar - 10:33:50

    bruno sulak wrote:ma ima mnogo s druge strane sredovecnog 'sve ce to kurac pozlatiti' divljanja.
    dobro ja NDB, Medenicu itd kritikujem jer ih doživljavam kao svoje i nervira me kad prave gluposti. te olinjale frajere koje pominješ prezirem dubinski, nema tu šta da se priča dalje.
    boomer crook

    Posts : 36799
    Join date : 2014-10-27

    Racković i NDM BGD - Page 22 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by boomer crook Tue 13 Mar - 10:41:37

    pa to. a ndb i tzv. medenica drze zapusene usi i vicu lalala.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Rozita

    Posts : 308
    Join date : 2018-01-06

    Racković i NDM BGD - Page 22 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Rozita Tue 13 Mar - 11:15:01

    Ostape, tvoja logika ima smisla, ali pada na jednom detalju.
    Zrtva nije posetilac zurke, ona je organizator tj. aktivistkinja NDB.
    Ti ako pravis rodjendansku zurku, pa neka budala krene da ti vacari gosce, ti ces da im se izvines sto se to desilo na tvojoj zurci, tj. sto si i ti nekako odgovoran.
    Ako, medjutim, krene da vate tebe ili nekog od ukucana, izbacis ga, ali posle se ne izvinjavas samom sebi, nego ga eventualno sejmujes.


    _____
    Rosencrantz and Guildenstern could not be told apart
    People muddled up their names right from the very start
    Gertrude called one Guildenstern the other Rosecrantz
    Claudius saw differently just from a cursive glance.
    Rozita

    Posts : 308
    Join date : 2018-01-06

    Racković i NDM BGD - Page 22 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Rozita Tue 13 Mar - 11:22:20

    Kondo wrote: btw tekst u Vajsu nije pisao NDB, mind that.
    + 1000
    I ne treba previse tackica da se poveze kako je autor teksta na izborima bio za opciju koja je i formirana samo da bi NDB-u skinula koji promil...


    _____
    Rosencrantz and Guildenstern could not be told apart
    People muddled up their names right from the very start
    Gertrude called one Guildenstern the other Rosecrantz
    Claudius saw differently just from a cursive glance.

    Racković i NDM BGD - Page 22 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri 19 Apr - 16:48:51