Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Racković i NDM BGD

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Racković i NDM BGD - Page 21 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by kondo Mon Mar 12, 2018 11:25 pm



    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Racković i NDM BGD - Page 21 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Guest Mon Mar 12, 2018 11:26 pm

    Ja nisam ukapirao tekst (na Vajsu), nisam ukapirao šta se desilo niti šta je moguća posledica, osim da se svelo na nekakav pokušaj uticanja na tzv javnost (što mi je jalov posao al ajde) kao centar cele priče.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Racković i NDM BGD - Page 21 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by kondo Mon Mar 12, 2018 11:27 pm

    tarzanija ugasila vajs


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    boomer crook

    Posts : 36612
    Join date : 2014-10-27

    Racković i NDM BGD - Page 21 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by boomer crook Tue Mar 13, 2018 12:01 am

    ma ovde je problem ndb i nacin na koji ovo handluju. super sto zele da pokrenu temu napadtvovanja ali to lose rade.

    dakle, to neko njihovo saopstenje bi moralo da picne izvinjenjem za ono sto se desilo na njihovom skupu. onda da se nastavi pozivom da se ne cuti o seksualnom uznemiravanju i onda da se poentira obecanjem da ce beograd biti sigurniji kroz napore ndb. 

    to je ceo gvint.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    Racković i NDM BGD - Page 21 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Xexoxical Endarchy Tue Mar 13, 2018 12:02 am

    Djamolidine Abdoujaparov wrote:intervju napadnute žene za vajs
    ako su vice NDB-ovi drugari i ne umeju ili nece da razumeju sta je problematicno u NDB saopstenju, ok - to razumem.

    ali zasto je onda ona umetnica sto je dzoni nokautirao u galeriji 1990-ih izbacena iz teksta ?

    ona je postovala svoj slucaj na originalnom NDB saopstenju i posle na remontovom odgovoru, tj. bas se potrudila da se njena prica cuje.


    _____
    Spomen-naplatna rampa "Zoran Babić"
    Летећи Полип

    Posts : 11028
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Racković i NDM BGD - Page 21 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Летећи Полип Tue Mar 13, 2018 12:06 am

    bruno sulak wrote:ma ovde je problem ndb i nacin na koji ovo handluju. super sto zele da pokrenu temu napadtvovanja ali to lose rade.

    dakle, to neko njihovo saopstenje bi moralo da picne izvinjenjem za ono sto se desilo na njihovom skupu. onda da se nastavi pozivom da se ne cuti o seksualnom uznemiravanju i onda da se poentira obecanjem da ce beograd biti sigurniji kroz napore ndb. 

    to je ceo gvint.


    Narotiv. Od jednog najobičnijeg vatanja su napravili temu o kojoj se ćaska već danima.
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    Racković i NDM BGD - Page 21 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Xexoxical Endarchy Tue Mar 13, 2018 12:15 am

    bruno sulak wrote:ma ovde je problem ndb i nacin na koji ovo handluju. super sto zele da pokrenu temu napadtvovanja ali to lose rade.

    dakle, to neko njihovo saopstenje bi moralo da picne izvinjenjem za ono sto se desilo na njihovom skupu. onda da se nastavi pozivom da se ne cuti o seksualnom uznemiravanju i onda da se poentira obecanjem da ce beograd biti sigurniji kroz napore ndb. 

    to je ceo gvint.
    zavisi sta mislimo da hoce da rade. ako im je ideja da ovim diskreditovanjem nezavisne kulture agresivno pozicioniraju sebe kao novu moralnu vertikalu gradjanske srbije onda rade dobar posao.


    _____
    Spomen-naplatna rampa "Zoran Babić"
    Летећи Полип

    Posts : 11028
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Racković i NDM BGD - Page 21 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Летећи Полип Tue Mar 13, 2018 12:16 am

    Xexoxical Endarchy wrote:

    zavisi sta mislimo da hoce da rade. ako im je ideja da ovim diskreditovanjem nezavisne kulture agresivno pozicioniraju sebe kao novu moralnu vertikalu gradjanske srbije onda rade dobar posao.

    Upravo to.
    avatar

    Posts : 18134
    Join date : 2014-12-12

    Racković i NDM BGD - Page 21 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by beatakeshi Tue Mar 13, 2018 12:24 am

    off topik
    Polipe, baš si u melvilovskom raspoloženju? Pozdravljam!
    boomer crook

    Posts : 36612
    Join date : 2014-10-27

    Racković i NDM BGD - Page 21 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by boomer crook Tue Mar 13, 2018 12:29 am

    meni je to neodgovorno i politika kratkog daha. pozdravljam melvilovstinu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Racković i NDM BGD - Page 21 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by kondo Tue Mar 13, 2018 12:38 am

    Xexoxical Endarchy wrote: ako im je ideja da ovim diskreditovanjem nezavisne kulture agresivno pozicioniraju sebe kao novu moralnu vertikalu gradjanske srbije onda rade dobar posao.

    moralna vertikala gradzanske srbije je najbrzi put od 3.5% do 0.35%

    nije nego decentralizovana organizacija. unutrasnji konsenzus oko situacije se svodi na "zene su nam mnogo popizdele", a niko ne bi da se mesa u pero zenama koje su ovo napisale. a one opet kapiraju sta su lose uradile pa ne bi da opet pogrese. i tako ukrug.

    meni je OK sto su do sada cutali i pustili pavla cosica da kaze sta misli ali sada vec polako curka vreme, neko mora da zatvori ovaj slucaj.


    Last edited by Kondo on Tue Mar 13, 2018 12:40 am; edited 1 time in total


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Racković i NDM BGD - Page 21 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Somlói Galuska Tue Mar 13, 2018 12:38 am

    bruno sulak wrote:ma ovde je problem ndb i nacin na koji ovo handluju. super sto zele da pokrenu temu napadtvovanja ali to lose rade.

    dakle, to neko njihovo saopstenje bi moralo da picne izvinjenjem za ono sto se desilo na njihovom skupu. onda da se nastavi pozivom da se ne cuti o seksualnom uznemiravanju i onda da se poentira obecanjem da ce beograd biti sigurniji kroz napore ndb. 

    to je ceo gvint.

    Najgluplje od svega je što se to podjednako ne može nazvati seksualnim uznemiravanjem, isto kao ni silovanjem. To što on radi je u suštini vređanje/omalovažavanje. Da bi bilo seksualno uznemiravanje trebalo bi da postoji nekakva namera da do seksa dođe, a to ne postoji.

    Nego je ovo što sad radi ndb igranje politike.

    edit -mislim ndb i vajs i ostali koji se ovde igraju.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Racković i NDM BGD - Page 21 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by kondo Tue Mar 13, 2018 12:43 am

    zakonski potpada pod vredjanje tj povredu ugleda i casti na javnom mestu ali jeste seksualno uznemiravanje. simulacija seksa protiv volje osobe sa kojom se to radi je ono bas nulta definicija seksualnog uznemiravanja.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Racković i NDM BGD - Page 21 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Somlói Galuska Tue Mar 13, 2018 12:46 am

    Kondo wrote:zakonski potpada pod vredjanje tj povredu ugleda i casti na javnom mestu ali jeste seksualno uznemiravanje. simulacija seksa protiv volje osobe sa kojom se to radi je ono bas nulta definicija seksualnog uznemiravanja.

    Izvor?
    Летећи Полип

    Posts : 11028
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Racković i NDM BGD - Page 21 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Летећи Полип Tue Mar 13, 2018 12:59 am

    Kada sam ja učio krivično, još uvek nije bilo seksualnog uznemiravanja kao krivičnog dela. Štipanje, pljeskanje po dupetu, catcalling itd, su vodjeni pod delo uvrede. Seksualno uznermiravanje je novo krivično delo, dakle još uvek treba teorijski i kroz sudsku praksu da se iskristališe šta pod njega potpada.


    Last edited by Летећи Полип on Tue Mar 13, 2018 1:12 am; edited 1 time in total
    Anonymous
    Guest

    Racković i NDM BGD - Page 21 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Guest Tue Mar 13, 2018 1:02 am

    napasti rackovica, a ne gasice, male, i druge simbole pravog siledzijstva i zlostavljanja svake vrste, je kao kad djb sere non stop po ds-u, a ne napada radikale. oni hoce da se hastaguju medju pola promila ovog drustva, iz nekih sitnih interesa. ja ne znam kako da nas ubede u suprotno ovakvim glupiranjem.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Racković i NDM BGD - Page 21 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by kondo Tue Mar 13, 2018 1:09 am

    izvor: novi zakon o nasilju u porodici (nesrecan naslov ali ajde), definise polno uznemiravanje.

    http://mondo.rs/a1012839/Info/Drustvo/Novi-zakon-o-proganjanju-i-seksualnom-uznemiravanju-stupa-na-snagu.html

    izvinte za mondo ali ovo je dajdzestovano

    Za krivično delo "polno uznemiravanje", Krivični zakonik kaže da je to "svako verbalno, neverbalno ili fizičko ponašanje koje ima za cilj ili predstavlja povredu dostojanstva lica u sferi polnog života, a koje za posledicu ima da kod žrtve izaziva strah ili stvara neprijateljsko, ponižavajuće ili uvredljivo okruženje"


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    boomer crook

    Posts : 36612
    Join date : 2014-10-27

    Racković i NDM BGD - Page 21 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by boomer crook Tue Mar 13, 2018 1:13 am

    sta je sfera polnog zivota?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Racković i NDM BGD - Page 21 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Guest Tue Mar 13, 2018 1:18 am

    Racković i NDM BGD - Page 21 NegligibleEmbarrassedBellfrog-size_restricted
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Racković i NDM BGD - Page 21 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by kondo Tue Mar 13, 2018 1:19 am

    sudija pičko


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Racković i NDM BGD - Page 21 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Somlói Galuska Tue Mar 13, 2018 1:20 am

    Kondo wrote:izvor: novi zakon o nasilju u porodici (nesrecan naslov ali ajde), definise polno uznemiravanje.

    http://mondo.rs/a1012839/Info/Drustvo/Novi-zakon-o-proganjanju-i-seksualnom-uznemiravanju-stupa-na-snagu.html

    izvinte za mondo ali ovo je dajdzestovano

    Za krivično delo "polno uznemiravanje", Krivični zakonik kaže da je to "svako verbalno, neverbalno ili fizičko ponašanje koje ima za cilj ili predstavlja povredu dostojanstva lica u sferi polnog života, a koje za posledicu ima da kod žrtve izaziva strah ili stvara neprijateljsko, ponižavajuće ili uvredljivo okruženje"

    Da, da. Članak za mondo je baš dobar izvor.

    Da ne objašnjavam zbog čega to nije dobar izvor, ali mogao si da pročitaš i članak do kraja, pa da vidiš da

    ----On je napomenuo da je, prema zakonskom opisu krivičnog dela, potrebno da se desi više radnji kojima se stvara neprijatna i uvredljiva atmosfera.----
    U prevodu ovo znači, da počinilac mora neko vreme da se bavi žrtvom, da je vidi kao potencijalni seksualni objekat i da gura stvari u tom pravcu.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Racković i NDM BGD - Page 21 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Somlói Galuska Tue Mar 13, 2018 1:22 am

    bruno sulak wrote:sta je sfera polnog zivota?

    I to je dobro pitanje - ako ja pokažem srednji prst nekoj žemskoj, da li je to u sferi polnog života ili ne?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Racković i NDM BGD - Page 21 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by kondo Tue Mar 13, 2018 1:24 am

    dobro brte pobedio si, ne znam sta vise da ti kazem. citao sam zakon pre nego sto je usvojen jer je djordjevic odugovlacio usvajanje pa su me konsultovali za neku kampanju na tu temu.

    napisao sam ti gore da postoji osnov, ti verovatno mislis da treba da joj stavi kurac u dupe usta i pičku odjednom da bude nekakav prekršaj. okeej.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Racković i NDM BGD - Page 21 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Somlói Galuska Tue Mar 13, 2018 1:28 am

    Kondo wrote:dobro brte pobedio si, ne znam sta vise da ti kazem. citao sam zakon pre nego sto je usvojen jer je djordjevic odugovlacio usvajanje pa su me zvali za neku kampanju na tu temu.

    napisao sam ti gore da postoji osnov, ti verovatno mislis da treba da joj stavi kurac u dupe usta i pičku odjednom da bude nekakav prekršaj. okeej.

    Ne, nego mislim da treba da ima neki seks za cilj. Ili bar da možda ima seks za cilj.

    Ovako, pošto je jasno da nije imao nikakav seks za cilj to može biti samo vređanje.
    S tim što, naravno ne znam šta je tačno pričao, na primer, ako joj je govorio nešto da će da je kara i slično, to je već druga pesma.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Racković i NDM BGD - Page 21 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by kondo Tue Mar 13, 2018 1:29 am

    brate naduvao si se ko prasac. aj laku noć...


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

    Racković i NDM BGD - Page 21 Empty Re: Racković i NDM BGD

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Tue Mar 19, 2024 9:10 am