Racković i NDM BGD

Share

Re: Racković i NDM BGD

Post by Zuper on Wed Mar 07, 2018 1:11 am

Mikili pa ti nisi gledao kultni film, zeleni zub covece.
Ej, gde ti zivis...

Post by Летећи Полип on Wed Mar 07, 2018 1:11 am

Pri čemu se previše insistira na obaveznoj tužbi. Postoji čitav spektar radnji koje nisu protivpravne, a opet povlače za sobom moralnu osudu. Neko onda može biti lukav da stalno ide na ivici zakona, i nikad je ne predje, pa da onda niko nema pravo da ga prozove.

_____
Kasno je mrtvom magarcu karu drkati...

Post by bela maca on Wed Mar 07, 2018 1:11 am

Ali ako postoji opcija da taj nekažnjeno napastvuje žene ne vidim zašto je mnogo strašnija mogućnost koju žena ima da takvog neshvatljivog javno prozove. Sledeće pitanje je kolko je žena dovoljno da javno progovore pre nego što im se poveruje?

_____
iambic pentameter is my bitch!

Post by xie saike on Wed Mar 07, 2018 1:12 am

neko je tamo napisao da postoje svedoci a mozda i snimci, tim pre je jos veci debilizam sto nije prijavljeno.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Daï Djakman Faré on Wed Mar 07, 2018 1:13 am

ostap bender wrote:ne znam ali znam da je javna objava u kojoj se pozivaju galerije da ostrakizuju dzonija jednostavno glupost.
nah they can handle it. ako je 2011 kada je srbija bila zemlja u fokusu na donumentama u regensburgu mrtvo slovo spalo na galeriju remont da odluci granice srbije tj. da li ce da bude prikazana u granicama sa kosovom ili bez njega - ovo bi trebalo da bude a piece of cake

_____
--to give the metals back their alchemical significance that has been neglected since the beginnings of the industrial revolution
--to alienate common apparati/mechanismi to create a perpetuum mobile called Motor Sehn-Sucht--
Guest

Post by Guest on Wed Mar 07, 2018 1:13 am

bela maca wrote:Ali ako postoji opcija da taj nekažnjeno napastvuje žene ne vidim zašto je mnogo strašnija mogućnost koju žena ima da takvog neshvatljivog javno prozove. Sledeće pitanje je kolko je žena dovoljno da javno progovore pre nego što im se poveruje?

Koja žena ga je javno prozvala? Prozvao ga je politički pokret koji pritom nije ni naveo šta se desilo, i na osnovu toga je pozvao na njegovo izopštenje.

Post by Zuper on Wed Mar 07, 2018 1:14 am

Vasilij wrote:
Zuper wrote:

Secite racka kada vam kazem. To se sece u korenu.

Da li je realno da si toliko glup da misliš da Racko znači kurac.

Inače ovo "prvi put čujem za njega ali IMAM MIŠLJENJE" je jedan od glavnih utisaka večeri.

Ja se izvinjavam.

racković

Post by bela maca on Wed Mar 07, 2018 1:17 am

Vasilij wrote:Koja žena ga je javno prozvala? Prozvao ga je politički pokret koji pritom nije ni naveo šta se desilo, i na osnovu toga je pozvao na njegovo izopštenje.
pod jedan, pričam u načelu, pod dva prozvala ga je organizacija koja je odlučila da devojci poveruje. Svakako će oni lakše istrpeti kritiku nego što bi žrtva to izdržala imenom i prezimenom

_____

Post by Quincy Endicott on Wed Mar 07, 2018 1:17 am

Rozita wrote:Na kome se ono pre x godina siljio qrac po PPP-u jer je napisao da je Polanski radio sranja nakon sto su mu nacisti ubili kevu, a Menson zenu? Nista psihologizacija, nista kontekst, nego relativizacija, to je bila dijagnoza. Dzoni, tebra, furaj svoje, ovde ima ko da te brani.

Ovo je prilično jadno jer niko ne brani silovatelja već moralno i zakonski ispravan način da se utvrdi nečija potencijalna krivica.

_____
Veteran of two wars.
Father of nine children.
Drowned in the Caspian Sea.

Post by Rozita on Wed Mar 07, 2018 1:19 am

Hubert de Montmirail wrote:
Rozita wrote:Na kome se ono pre x godina siljio qrac po PPP-u jer je napisao da je Polanski radio sranja nakon sto su mu nacisti ubili kevu, a Menson zenu? Nista psihologizacija, nista kontekst, nego relativizacija, to je bila dijagnoza. Dzoni, tebra, furaj svoje, ovde ima ko da te brani.

Ovo je prilično jadno jer niko ne brani silovatelja već moralno i zakonski ispravan način da se utvrdi nečija potencijalna krivica.

How yes no.

_____
Rosencrantz and Guildenstern could not be told apart
People muddled up their names right from the very start
Gertrude called one Guildenstern the other Rosecrantz
Claudius saw differently just from a cursive glance.

Post by bela maca on Wed Mar 07, 2018 1:20 am

Ostao je jedan moj post tamo na Bgd izborima

_____

Post by Quincy Endicott on Wed Mar 07, 2018 1:20 am

Rozita wrote:
Vasilij wrote:

Rozita je čula (tačnije sada je pročitala na fejsbuku) i to je sad istina. Mehanizam glasina u punom zamahu.

Ej, necu da idem u RL, ali u 2 sata nakon objave, imao si najmanje 5 zena iz, uslovno receno, javnog sektora (mediji, NVO, itd.) koje su priznale da su sa istim likom imale iste probleme, mozda u malo light varijanti. A zaista mi ne pada na pamet da ovde govorim koliko dugo znam za takve price i koliko puta sam i licno rekla ortakinjama koje gravitiraju nekom njegovom kruzoku da ga se cuvaju.

Što ste onda koji moj zvali na žurku ako ste znali kakav je?

_____
Veteran of two wars.
Father of nine children.

Post by Летећи Полип on Wed Mar 07, 2018 1:21 am

Niko nije rekao da je silovao. Razmišljate u apsolutima, i sve gurate u pravnu sferu.

Ako ja recimo idem okolo i maltretiram žene: podvirujem pod suknju, štipkam,  mlatim ključem i zovem u hotel. To su sve nekažnjiva dela, ali povlače moralnu osudu. Legitimno je pravo da me neko prozove u medijima, ako sam javna ličnost.

_____
Kasno je mrtvom magarcu karu drkati...

Post by bela maca on Wed Mar 07, 2018 1:21 am

Poziv je bio javan..

_____

Post by Rozita on Wed Mar 07, 2018 1:21 am

Otvori bilo koji topic pa pogledaj kako se rasprava uvek tice "moralno i zakonski ispravnog nacina", a nikad konkretnog lika, partije, firme, organizacije itd.

_____

Post by Quincy Endicott on Wed Mar 07, 2018 1:21 am

Rozita wrote:

How yes no.

šta da ti kažem, čitaj šta piše

_____
Veteran of two wars.
Father of nine children.

Post by William Murderface on Wed Mar 07, 2018 1:22 am

bela maca wrote:Ostao je jedan moj post tamo na Bgd izborima

Nije, preneo sam.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Rozita on Wed Mar 07, 2018 1:24 am

Летећи Полип wrote:Niko nije rekao da je silovao. Razmišljate u apsolutima, i sve gurate u pravnu sferu.

Ako ja recimo idem okolo i maltretiram žene: podvirujem pod suknju, štipkam,  mlatim ključem i zovem u hotel. To su sve nekažnjiva dela, ali povlače moralnu osudu. Legitimno je pravo da me neko prozove u medijima, ako sam javna ličnost.

Ovo je sustina.
Zato verovatno i devojka ne ukljucuje pravosudje.
Rekli bi joj, ti tuzis Racka jer te uhvatio za dupe, a Hilandar gori. (Ie. Vucic uzima 45 posto, a brat mu preuzeo Frans.)
Najmanje sto moze da uradi je neko sitno sejmovanje.
Koje se ocito ne prima svugde.

_____

Post by William Murderface on Wed Mar 07, 2018 1:25 am

Летећи Полип wrote:Niko nije rekao da je silovao. Razmišljate u apsolutima, i sve gurate u pravnu sferu.

Ja ne mislim da je nelegitimno. Ti si u pravu, i bm je u pravu, da mnogim žrtvama drugo ne preostaje. Moj problem je spillover. Nemam ništa protiv afere Vajnstajn, naprotiv, samo što postoji ozbiljna opasnost da se takve akcije pretvore u witch hunt.

Nisam pametan, i ne mislim da postoji jedan jasan odgovor, a svakako ne zagovaram neki naivni i slepi legalizam.

Last edited by William Murderface on Wed Mar 07, 2018 1:30 am; edited 2 times in total

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Quincy Endicott on Wed Mar 07, 2018 1:25 am

Rozita wrote:Otvori bilo koji topic pa pogledaj kako se rasprava uvek tice "moralno i zakonski ispravnog nacina", a nikad konkretnog lika, partije, firme, organizacije itd.

da jer civilizovano društvo tako treba da funkcioniše, inače se sve svodi na mudrog vladara koji nekad vikne sijeci! a nekada pušćaj!

da li je realno da ovo treba dalje da elaboriram?

_____
Veteran of two wars.
Father of nine children.

Post by Rozita on Wed Mar 07, 2018 1:26 am

Rozita wrote:Otvori bilo koji topic pa pogledaj kako se rasprava uvek tice "moralno i zakonski ispravnog nacina", a nikad konkretnog lika, partije, firme, organizacije itd.

da jer civilizovano društvo tako treba da funkcioniše, inače se sve svodi na mudrog vladara koji nekad vikne sijeci! a nekada pušćaj!

ovo moje bese ironija. da li je realno da treba dalje da elaboriram?

_____

Post by Quincy Endicott on Wed Mar 07, 2018 1:27 am

očigledno treba, ja nigde ne vidim ironiju

_____
Veteran of two wars.
Father of nine children.

Post by Zuper on Wed Mar 07, 2018 1:29 am

Drugarice Rozo Luksemburg, vi imate predivne oci, to je za vas seksizam ali ja cenim vas feminizam.

Ali,

Zovi samo zovi...

Post by Rozita on Wed Mar 07, 2018 1:30 am

Nigde se zaista ne potenciraju "moralno i zakonski ispravni nacini", nego se uvek sece po simpatijama diskutanata, to sam htela reci, pa sam napravila udzbenicki primer ironije rekavsi tacno suprotno od onog sto sam mislila, o uvazeni akademice.

_____

Post by Rozita on Wed Mar 07, 2018 1:31 am

Btw, vokativ na kraju je vec sarkazam

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon Nov 19, 2018 8:33 pm