Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    BGD izbori

    Agdw Hmlkh

    Posts : 1031
    Join date : 2014-10-28

    BGD izbori - Page 2 Empty Re: BGD izbori

    Post by Agdw Hmlkh Sun Mar 04, 2018 1:31 am

    ostap bender wrote:tarzanija i gtr na istom mestu. ovi prelaze cenzus i sutra padaju sekire.
    BGD izbori - Page 2 286371741


    _____
    The thing that so pleases me about DMT is that, you know, a lot of people will not take a psychedelic like LSD and Psilocybin or something because it lasts hours and hours and inevitably when dealing with things that last that long you're gonna end up dealing with 'your stuff'. Your anxieties, your fears, your this & that..  A lot of people dont care for that sort of thing, whether that's good or bad is another issue. With DMT -it lasts four minutes- and how *lost* can you get in an examination of childhood trauma in four minutes, especially when you've got hundreds of elves tugging at your coatsleaves?
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    BGD izbori - Page 2 Empty Re: BGD izbori

    Post by boomer crook Sun Mar 04, 2018 1:32 am

    Hubert de Montmirail wrote:Btw i ja mislim da ce i NDB i DJB/Dveri preci cenzus

    pa onda je sve moguce.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kojot

    Posts : 62
    Join date : 2018-03-03

    BGD izbori - Page 2 Empty Re: BGD izbori

    Post by kojot Sun Mar 04, 2018 2:28 am

    Gde ste disidenti? Pocinjem da citam topik za 5 minuta, ali pre toga moram da dam prognozu

    Vasa - bojkotuje izbore, nagovorio je barem 3 forumasa

    Kim - on je crven, ali cini mi se da sam cuo da je zapalio u inostranstvo.

    Filipenko - laze da ce da glasa za NDB, glasa ce za SPS.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    BGD izbori - Page 2 Empty Re: BGD izbori

    Post by Filipenko Sun Mar 04, 2018 2:33 am

    Kako odoleti clanu familije Zarubica?


    BGD izbori - Page 2 27858280_2056047024674311_6514516705840359904_n


    Spoiler:
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    BGD izbori - Page 2 Empty Re: BGD izbori

    Post by Erős Pista Sun Mar 04, 2018 2:38 am

    kojot wrote:Gde ste disidenti? Pocinjem da citam topik za 5 minuta, ali pre toga moram da dam prognozu

    Vasa - bojkotuje izbore, nagovorio je barem 3 forumasa

    Kim - on je crven, ali cini mi se da sam cuo da je zapalio u inostranstvo.

    Filipenko - laze da ce da glasa za NDB, glasa ce za SPS.


    Neguj mo srbski jezik.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Daï Djakman Faré

    Posts : 7994
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    BGD izbori - Page 2 Empty Re: BGD izbori

    Post by Daï Djakman Faré Sun Mar 04, 2018 2:40 am

    kojot wrote:Gde ste disidenti? Pocinjem da citam topik za 5 minuta, ali pre toga moram da dam prognozu

    Vasa - bojkotuje izbore, nagovorio je barem 3 forumasa

    Kim - on je crven, ali cini mi se da sam cuo da je zapalio u inostranstvo.

    Filipenko - laze da ce da glasa za NDB, glasa ce za SPS.
    desi kojote BGD izbori - Page 2 3137070404

    mislim da si sve promasio, ali lepo da si malo svratio u goste ! dobrodoso BGD izbori - Page 2 1233199462

    valjda cemo sad biti mauin forum of preference BGD izbori - Page 2 298304839


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    МекРиди

    Posts : 328
    Join date : 2018-01-16

    BGD izbori - Page 2 Empty Re: BGD izbori

    Post by МекРиди Sun Mar 04, 2018 2:48 am

    kojot wrote:Vasa - bojkotuje izbore, nagovorio je barem 3 forumasa

    BGD izbori - Page 2 1931448533


    _____
    I don't give a fuck about your war...or your president
    kojot

    Posts : 62
    Join date : 2018-03-03

    BGD izbori - Page 2 Empty Re: BGD izbori

    Post by kojot Sun Mar 04, 2018 2:49 am

    nemoj mi reci da je vasa pirznao da se zajebo sto je belolisticario?! BGD izbori - Page 2 1399639816

    hocu, delujete kao domacinski forum. 

    glasacu za crvene, nadam se da ce preci cenzus, mada ce ovaj navuci vecinu bez problema. cak i da se desi neko cudo (a nece, sve su pokrili), kupice sebi onoliko odbornika koliko mu treba. daj barem da im uteramo patku u skupstinu.
    plachkica

    Posts : 16129
    Join date : 2014-11-06

    BGD izbori - Page 2 Empty Re: BGD izbori

    Post by plachkica Sun Mar 04, 2018 2:57 am

    mene ščepao neki optimizam i ne pušta.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 7994
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    BGD izbori - Page 2 Empty Re: BGD izbori

    Post by Daï Djakman Faré Sun Mar 04, 2018 3:33 am

    Utvara wrote:Problem sa NDMBG je što oni nekako stidljivo ne smeju da kažu da su socijalisti, jer su ispravno primetili da je to  neka vrsta ideološkog bagaža. Kao komunalni pokret koji popisuje polupani mobilijar i crknute svetiljke na banderama, tu nema selameta. Saglasan sam sa drugom Vasilijem, nikoga pa ni mene ne boli krvav kurac za to, ali se nadam nekom kasnijem širem društvenom angažmanu. Počinjemo sa crknutim svetiljkama, prelazimo na crknute životinje a posle toga završavamo sa crknutim ljudima.

    Treba se izboriti sa činjenicom da ne postoji država blagostanja, ne postoji "social safety net", mreža za one koji propadnu kroz društvo, za one najsiromašnije koji su najviše pogođeni. Nije novac problem nego što se ovi SNSovci prave da ga nema, što namerno podstiču nestajanje društvene solidarnosti, kurcobolje za zajedničke probleme itd. Oni svojom partijom privatizuju državu.

    Zeitgeist je takav da nam je potrebna socijalistička partija ali se to ne sme reći. Ko kaže glasno: socijalista sam, radim socijalistički, u skladu sa svojim načelima i programom, završava nigde. Ova mimikrija drugove koji malo slabije kapiraju, tj. političke debile kao što je drug Mekridi, baca u problem. On ih percipira samo kao tehnokrate koje zanima "grad kao takav" i popravka stepenica. Popravka stepenica je nešto što bi država i lokalna samouprava trebali da rade, da ljudi ne upadaju u šahtove i da se ne tociljaju sa izlokanih stepenica jer se neki batica ugradio u popravku trotoara. Sama popravka stepenica, klupa i mobilijara će uskoro postati nešto što se ne podrazumeva kao stvar javno dobro već ima da buda svaka pora komunalnih i društvenih delatnosti privatizovana.

    Interesanto je da su mnogi nanjušili da ova politika mera štednje nije dobra i traže mesto na levici: Borko sa Levicom Srbije, a desničari sa populističkim merama pomoći porodici i sl.
    U onoj debati na RTSu se dogodilo da se desničarka Milica i tunjava unjkava saraga Ksenija zalagale za populističke mere i državnu pomoć ugroženim kategorijama.
    gornji bold - sve suprotno  BGD izbori - Page 2 1233199462

    ono sto je dobro sa NDMBGD jeste sto nisu socijalisti i sto se zasada, posteno, ne izjasnjavaju tako. dobro u smislu da ne prave klovnove od sebe kiteci se znacenjima i atributima koji im ne pripadaju i dobro sto na taj nacin ne ucestvuju u travestiranju levice. koliko sam ja pohvatao, NDMGBD cine ljudi mahom liberalno-gradjanske orijentacije sa nekakvim nacelnim levim simpatijama ili inklinaciama - jer takav je cajtgajst (berni, corbyn, syryza, podemos, etc) a i takve su prilike u srbiji sa objektivnim siromastvom - ali u sustini ljudi sa totalnim nerazumevanjem bilo kakve leve teorije. ja verujem da su cempiji i apologete slobodnog trzista u manjini u NDMBGD a i vala trebali bi da budu nakon svih ovih NDMBGD horizontalnih umrezavanja po svetu. od svih ljudi iz oridjiji patke jedini radomir lazovic kinda moze da zalici na levicara i ja se stvarno nadam da on jeste neko ko odnosi leverage u patkinom think-tank-u. dobrica sasvim sigurno nije taj lik.

    dakle oni nisu tajna grupa koja se pretvara da je cvecara - oni jesu cvecara. i u redu je biti cvecara at this stage, samo sto to ne moze tako jebeno da se kaze (sto kaze mekridi: ne mozes da samo otkacis reprezentaciju) jer to onda u praksi ne ispadne ni komunalni pokret nego jebeni filip vuksa. dobrica kad pocne predizborni razgovor sa gradjanstvom u kc gradu sa 'ja sam ceo zivot voleo da popravljam stvari' to je predizborni govor filipa vukse koji zatvara bilo kakvu mogucnost sireg razumevanja i kontekstualizovanja stvari (i jos zacini to sa dobricinim ne-tvrdjenjem bilo kakvog znanja i zeljom da se bude javni/politicki amater poput brigite jonsdotir koji ce se samoobrazovati u javnosti.... that's unsellable stuff za neke srpske uslove).

    kada bi NDMBGD bili socijalisti u plakaru to bi bila totalna jebena katastrofa jer bi znacilo da ne samo da ne poseduju cojones da otvoreno kazu ono sto jesu nego da ne znaju da bi to zapravo bilo politicki oportuno. pa jebeni borko je skontao da je to oportuno i pokusao da uskoci na taj bandwagon pre nego sto se vratio tamo gde pripada i gde je mozda objektivno najkorisniji za neku levu agendu. dakle oni jesu cvecara, ali moraju da se prodaju tako da nisu samo cvecara nego pomalo i tajna grupa. za pocetak ova leva signalizacija sa DIEM 25 i saradnja sa SDU su super, ali do narednih izbora to treba da bude nesto vise od puke signalizacije i komunalni pristup politici 'iznad ideoloskih podela' mora da nestane. iskreno se nadam da ovo sa sdu nece biti samo one-off, nego da ce ih sindikalac zlatic i ekipa nategnuti u pravom smeru.

    eto tako, ispisali smo sta smo ispisali dok ne dodje diktotar.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    МекРиди

    Posts : 328
    Join date : 2018-01-16

    BGD izbori - Page 2 Empty Re: BGD izbori

    Post by МекРиди Sun Mar 04, 2018 3:56 am

    одличан пост Фаре BGD izbori - Page 2 903208043


    него кад си поменуо гарија сте га привремено бановали,заплашили где је он.мени тешко сам сасобом да причам а с' њим је BGD izbori - Page 2 200w


    _____
    I don't give a fuck about your war...or your president
    МекРиди

    Posts : 328
    Join date : 2018-01-16

    BGD izbori - Page 2 Empty Re: BGD izbori

    Post by МекРиди Sun Mar 04, 2018 4:16 am

    uros_s78 wrote:
    Ja se nadam da novi SKOJ ne prelazi cenzus...Za mene je NDM komunističko zlo. 

    BGD izbori - Page 2 3137070404


    _____
    I don't give a fuck about your war...or your president
    Daï Djakman Faré

    Posts : 7994
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    BGD izbori - Page 2 Empty Re: BGD izbori

    Post by Daï Djakman Faré Sun Mar 04, 2018 4:24 am

    hehe, ukica je stari nereformisani SDU, a sada SDU splinter grupa. naravno da im zeli d'umru BGD izbori - Page 2 1233199462

    mislim da se oni zovu nesto tipa gradjanska frakcija. tamo su onaj srdjan kamperelic i ostale koraceve vedete.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Anonymous
    Guest

    BGD izbori - Page 2 Empty Re: BGD izbori

    Post by Guest Sun Mar 04, 2018 5:38 am

    odo da čuvam kutiju. održavajte hajp!
    bela maca

    Posts : 10960
    Join date : 2014-10-28

    BGD izbori - Page 2 Empty Re: BGD izbori

    Post by bela maca Sun Mar 04, 2018 7:06 am

    Podrška, sapatniče!  Nama ne rade UV lampe, lol


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    bela maca

    Posts : 10960
    Join date : 2014-10-28

    BGD izbori - Page 2 Empty Re: BGD izbori

    Post by bela maca Sun Mar 04, 2018 7:12 am

    Ovi naprednjaci su šou
    Ništa ne znaju


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    BGD izbori - Page 2 Empty Re: BGD izbori

    Post by kapetanm Sun Mar 04, 2018 7:18 am

    A el vi tamo smete da imate mobilne, negde procitah da ne?
    bela maca

    Posts : 10960
    Join date : 2014-10-28

    BGD izbori - Page 2 Empty Re: BGD izbori

    Post by bela maca Sun Mar 04, 2018 7:21 am

    Pisalo i na drvetu..


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    BGD izbori - Page 2 Empty Re: BGD izbori

    Post by Guest Sun Mar 04, 2018 8:22 am

    kod mene u 6 bilo 2 is sps-a, dva radikala, nas dvoje patkara, 1 bastaćev, 1 nopo (the fuck) i otprilike 20 naprednjaka BGD izbori - Page 2 3579118792 ništa đilas, ništa ds, ništa djb/dveri iako su imenovali ljude u odbor.
    ekipa centrali javlja izlaznost, jedan javlja u 15 do punog sata, riba javlja u 5 do punog sata...
    Anonymous
    Guest

    BGD izbori - Page 2 Empty Re: BGD izbori

    Post by Guest Sun Mar 04, 2018 8:47 am

    Ostvarih svoje građansko pravo. Mislim da sam bio najmlađa osoba u zgradi
    avatar

    Posts : 18179
    Join date : 2014-12-12

    BGD izbori - Page 2 Empty Re: BGD izbori

    Post by beatakeshi Sun Mar 04, 2018 9:51 am

    Kva-kva. Prvi na svojoj strani u biračkom spisku.
    Anonymous
    Guest

    BGD izbori - Page 2 Empty Re: BGD izbori

    Post by Guest Sun Mar 04, 2018 10:10 am

    Izlaznost u 9 - 3,9%, na predsedničkim je bila 5%.
    Anonymous
    Guest

    BGD izbori - Page 2 Empty Re: BGD izbori

    Post by Guest Sun Mar 04, 2018 10:13 am

    Na predsedničkim nije padao sneg
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49675
    Join date : 2017-11-16

    BGD izbori - Page 2 Empty Re: BGD izbori

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Mar 04, 2018 10:14 am

    Gargantua wrote:Izlaznost u 9 - 3,9%, na predsedničkim je bila 5%.

    vreme je takvo da cu izlaznost od tipa 45% smatrati fantasticnom. Pa i 42-43%
    Anonymous
    Guest

    BGD izbori - Page 2 Empty Re: BGD izbori

    Post by Guest Sun Mar 04, 2018 10:15 am

    Ako ćemo ozbiljno, jedina paralela - samo gradski izbori - je bila 2004, tad je izlaznost bila oko 35%.

    BGD izbori - Page 2 Empty Re: BGD izbori

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 10:22 pm