Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Budžetiranje

    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Budžetiranje Empty Budžetiranje

    Post by ontheotherhand Mon Feb 19, 2018 3:05 pm

    Koliko trošite mesečno na ishranu ako nije tajna?

    Ko sve daje popuste na meso i povrće ako se kupuje na veće količine? Tzv. bulk.
    Anonymous
    Guest

    Budžetiranje Empty Re: Budžetiranje

    Post by Guest Mon Feb 19, 2018 3:09 pm

    nije ti bas u redu pitanje za ovakvo mesto, jer su to licne privatne stvari koje se ne raspravljaju sa nepoznatim ljudima, pogotovo ne na javno dostupnim platformama. to je otprilike kao kad ja placam korpu hrane na kasi u superamarketu a ti mi viris preko ramena dok kucam pin ili vadim pare iz novcanika i uzimam fiskalni racun.


    Last edited by Arkady Ivanovich on Mon Feb 19, 2018 3:10 pm; edited 1 time in total
    Anonymous
    Guest

    Budžetiranje Empty Re: Budžetiranje

    Post by Guest Mon Feb 19, 2018 3:12 pm

    Prvo ispituješ za cene kuća na grčkim ostrvima, sada te zanimaju naši kućni budžeti....zalaziš brate u supstancu, a ne znam zašto.
    Anonymous
    Guest

    Budžetiranje Empty Re: Budžetiranje

    Post by Guest Mon Feb 19, 2018 3:20 pm

    ja jedem 2-3 jabuke dnevno između obroka

    doručak/ ručak je obično crni bezkvasni hleb u kombinaciji sa nekim povrćem, brzinski spremljenim ili presnim, uz pileće belo ili tofu

    koristim dosta maslinovog ulja, virgin

    večera je obično ili ništa ili šta je ostalo iza dece, pa da se ne baci

    ne budžetiram, tj trudim se da kupim samo što mi je potrebno danas/sutra, moja procena je da je najveći trošak bačena hrana, pa ne pravim zalihe

    ovako se hranim zato što su mi najveći rizik srce i krvni sudovi, a u hrani nisam nikada znao da uživam, obično se već sat posle ručka ne sečam šta sam jeo, bio bih nikakav drug kondu i blajndu

    pušim i pijem povremeno, sad sam u fazi kada ništa od toga ne koristim
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Budžetiranje Empty Re: Budžetiranje

    Post by паће Mon Feb 19, 2018 3:52 pm

    "Tzv. bulk." - јел' се и тај назив усталио овде, нема више количинског рабата?

    Ако промениш тему да се зове "буџетовање", "буџетисање", "буџећење", "простирање према губеру", "економисање с клопом" или било шта што није из енглеског са латинским наставком... ма, нек продужи ова тема без мене. Доста ми је што сам и овог месеца једном купио локалне новине и снуждио се на сличну тему.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Budžetiranje Empty Re: Budžetiranje

    Post by ontheotherhand Mon Feb 19, 2018 5:11 pm

    Blind Lime Pie wrote:Prvo ispituješ za cene kuća na grčkim ostrvima, sada te zanimaju naši kućni budžeti....zalaziš brate u supstancu, a ne znam zašto.

    Za kuću pitam zbog hipotetičkog scenarija gde me interesuje da li bih od prodate kuće preminulog člana porodice mogao da kupim nekretninu negde van Srbije, po mogućstvu blizu mora. A ovo sad čisto informativno ko je voljan, mada je očigledno da je klasni momenat u igri, neće valjda ljudi da se zna da troše za hranu koliko neko drugi ima mesečna primanja, blam ih je, šta li, za ovako "leftie" mesto Budžetiranje 3274312807  Budžetiranje 129902773 . Na stranim forumima i blogovima gde učestvujem sasvim je normalno da ljudi pričaju koliko troše na hranu i razmenjuju info gde mogu da nabave npr. meso u spomenutom bulk buyu jer su to ogromne uštede. Može tema da bude i za klasične akcije na koje se naleti. Nemam nikakve skrivene špijunsko detektivske namere ili tako nešto, dont vori.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Budžetiranje Empty Re: Budžetiranje

    Post by ontheotherhand Mon Feb 19, 2018 5:14 pm

    паће wrote:"Tzv. bulk." - јел' се и тај назив усталио овде, нема више количинског рабата?

    Ако промениш тему да се зове "буџетовање", "буџетисање", "буџећење", "простирање према губеру", "економисање с клопом" или било шта што није из енглеског са латинским наставком... ма, нек продужи ова тема без мене. Доста ми је што сам и овог месеца једном купио локалне новине и снуждио се на сличну тему.

    Šta vam je ovoliki problem tema aman? Svi valjda imate primanja 10k evra pa ovakva reakcija?
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Budžetiranje Empty Re: Budžetiranje

    Post by kapetanm Mon Feb 19, 2018 5:15 pm

    Onda pitas gde su popusti a ne ko ih i kiliko koristi jer ima milion faktora koji uticu
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Budžetiranje Empty Re: Budžetiranje

    Post by ontheotherhand Mon Feb 19, 2018 5:21 pm

    Dobro kapetane, izvinjavam se što sam uvredio tanane burundjanske buržoaske mentalitete i postavio neugodno pitanje za sprski top 1%. Nek se obriše tema.
    Anonymous
    Guest

    Budžetiranje Empty Re: Budžetiranje

    Post by Guest Mon Feb 19, 2018 5:35 pm

    Hehe tu smo dakle. Dakle jeste bilo tačno to što sam slutio.
    Anonymous
    Guest

    Budžetiranje Empty Re: Budžetiranje

    Post by Guest Mon Feb 19, 2018 5:56 pm

    Za slučaj da je ovo nekakav generacijski nesporazum: ljudi 40+ su kod nad često vaspitavani da je razgovor o novcu duboko invazivan i vulgaran i to nema nikakve veze sa klasnim položajem već sa poštovanjem tuđe porodične intime.
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Budžetiranje Empty Re: Budžetiranje

    Post by паће Mon Feb 19, 2018 6:16 pm

    ontheotherhand wrote:
    паће wrote:"Tzv. bulk." - јел' се и тај назив усталио овде, нема више количинског рабата?

    Ако промениш тему да се зове "буџетовање", "буџетисање", "буџећење", "простирање према губеру", "економисање с клопом" или било шта што није из енглеског са латинским наставком... ма, нек продужи ова тема без мене. Доста ми је што сам и овог месеца једном купио локалне новине и снуждио се на сличну тему.

    Šta vam je ovoliki problem tema aman? Svi valjda imate primanja 10k evra pa ovakva reakcija?

    Ма не, мени смета политичко-језички. Јеботе пола ти је на енглеском а причаш о уштедама.

    Можда сам као бивши гастос релативно добростојећи овде, ал' то не утиче на навике - храна се не баца и тачка. Дакле, прва уштеда је да се не купује оно што ће да гекне за три дана, дакле ништа брза храна, или ако се већ прибегне томе (јер је асортиман хране доста сужен, дакле ајд понеки лажњак повремено, разноликости ради) онда само она количина која ће да се потроши за то време, дакле пошто смо госпоја и ја углавном сами, сва просеравања типа влажномеснатих производа (девојачко сухомеснати, вотер & емуљаторс едид (да ти учиним стилски)) не више од 300-400 грама, а и од тога остане неки окрајак мачкама. Четврти дан је то лепљиво и гадно. Дакле купујемо сланине, печенице, кулен, чајну јер се тога не баци ништа и од 70г тога (госпоју није мрзело да измери) се наједеш као од 120г алпске или тако нечег.

    Суво месо, димљено, кости - никако код Матијевића ни Мркшића, то није довољно сољено ни сушено, продају воду па на крају испадне скупље. Мркшићево особље нарочито има неколико прљавих трикова, све ми се чини да имају неки штос да ти највећу ставку понекад додају још једном на крај рачуна, као зајебала се машина (да се читач зајебао било би двапут узастопце а не као друга и седма ставка), десило се једном госпоји и још пар пута је била сведок. А имају и навику да продају ово као оно, само ако ово довољно личи на оно, а оно је скупље. За веће набавке идемо у "Роду", јесте да су чисто америчко срање од сиве кутије, особље сморено, атмосфера суморна, клима и расхладне витрине много галаме, ал' месара им је добра.

    Не узимамо целе пилиће јер никад не поједемо све, него само делове које једемо - батаке, крила, бело.
    Рачунали смо, у збиру изађе јефтиније а и лакше се спреми.

    Хлеб меси госпоја, рецепт је био објављен негде овде пре неки месец (Васо, проба ли ти то?). Ово тесто за кифле у облику хлеба је бескорисно, сам скроб. Увек неки дућан у крају продаје брашно на џакове; сад код тог истог Мркшића изађе 5кг 180 динара, ал' у рецепт иде и трећина раженог. Не баци се ни мрвица.

    Сир - узимам најтврђи и најмаснији што има. Прц са тим мекшим сиревима је што јесте да ту има 45% млечне масти, али то је у сувој материји. Која је код тих тзв. беби сирева много мање сува, дакле продају ти воду. А кад ти се осуши у фрижидеру стврдне се као камен - док прави масни сир неће, осуши се до некле и на некли и остане. У штетност млечне масти не верујем. Е, да, кад сир стоји у фрижидеру па се нахвата буђ - то се лепо опере, ако треба и мало оструже, не баца се.

    Елем, цела филозофија је у томе да купујемо квалитетно, тако је јефтиније.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Budžetiranje Empty Re: Budžetiranje

    Post by паће Mon Feb 19, 2018 6:22 pm

    Blind Lime Pie wrote:Za slučaj da je ovo nekakav generacijski nesporazum: ljudi 40+ su kod nad često vaspitavani da je razgovor o novcu duboko invazivan i vulgaran i to nema nikakve veze sa klasnim položajem već sa poštovanjem tuđe porodične intime.

    Има везе и са још неким аспектима. Свежа сиротиња пристаје на ону шему о фазама жалости, па прво одбија да призна и дуго још покушава да одржи привид. Дакле не питај јер ако и пристане на такав разговор има да се фолира и нећеш сазнати ништа корисно. Друга очекивана реакција је дизање баријера, јер ко крене о парама, негде у седмом минуту тражи на зајам.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    plavaivy

    Posts : 3120
    Join date : 2014-11-21

    Budžetiranje Empty Re: Budžetiranje

    Post by plavaivy Mon Feb 19, 2018 7:57 pm

    mi pisemo dnevne troskove u blokce i na taj nacin ih drzimo pod kontrolom  Budžetiranje 286371741
    ali nemam pojma koliko od toga ode na hranu..
    kad smo ziveli u stanu(placali stanrinu i to) imali smo otprilike budzet od 1000din na dan za sve..bilo je tu i vise a i mnogo manje ali to je bilo okvirno otprilike..

    ..jako slabo se kupuju keksovi,cokolade,sokovi i grickalice(osim suncokreta) skoro nikad.. to ponekad jede ovaj moj

    jaja ne placamo,piletinu i suhomesnato imamo od mojih to za dorucak i veceru a rucak umem da skuvam od 100-500din din za nas dvoje..hrana se ne baca i ako ostane nesto od rucka to ide sutra u reciklazu (doda se nesto,nesto se prepravi da bude drugacije jelo i sl.)
     i ovaj moj ima tendenciju da pojede nesto samo da se ne baci (jbga ostalo iz izbeglickih dana..)

    ja ne veceram i ne jedem nista izmedju obroka,samo dorucak i rucak

    najveca stavka su mi cajevi i vino ali i to sam smanjila,bar vino jesam i kupujem jeftinije(do 400din max)
    maslinovo ulje kupujem u Univerexportu grcko u konzervi od 3l bude oko 2300din sto je oko 750din/l a odlicno je


    bas nesto mislim pre neki dan kako npr kucna hemija meni uopste nije trosak pa to sve traje mesecima,ako nesto i godinu ne prebaci  Budžetiranje 3579118792

    mislim mi smo(moje domacinstvo od dvoje),po mojim merilima siromasni jer jbes ti to kad stalno moras da zongliras i po ceo dan razmisljas koliko ces gde potrositi..srecom pa nam ne treba puno...ali opet daleko od neke nelagode jer nam ipak ostane na kraju meseca i za stednju ali ostane jer zongliram i razmisljam  Budžetiranje 1233199462
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Budžetiranje Empty Re: Budžetiranje

    Post by mstislaw Mon Feb 19, 2018 8:43 pm

    паће wrote:За веће набавке идемо у "Роду", јесте да су чисто америчко срање од сиве кутије, особље сморено, атмосфера суморна, клима и расхладне витрине много галаме, ал' месара им је добра.


    Dobri moj Paćo, bi li ti nekad u “Amanu”? Naročito preporučujem zavučene ispostave po begešarskim naseljima, negde u nedelju, tik pred zatvaranje…
    Јанош Винету

    Posts : 5201
    Join date : 2016-01-26

    Budžetiranje Empty Re: Budžetiranje

    Post by Јанош Винету Mon Feb 19, 2018 8:59 pm

    паће wrote:
    Blind Lime Pie wrote:Za slučaj da je ovo nekakav generacijski nesporazum: ljudi 40+ su kod nad često vaspitavani da je razgovor o novcu duboko invazivan i vulgaran i to nema nikakve veze sa klasnim položajem već sa poštovanjem tuđe porodične intime.

    Има везе и са још неким аспектима. Свежа сиротиња пристаје на ону шему о фазама жалости, па прво одбија да призна и дуго још покушава да одржи привид. Дакле не питај јер ако и пристане на такав разговор има да се фолира и нећеш сазнати ништа корисно. Друга очекивана реакција је дизање баријера, јер ко крене о парама, негде у седмом минуту тражи на зајам.

    + milion na ovo

    bolje da vam ne pričam šta jedem i koliko trošim
    tražiću vam na zajam
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Budžetiranje Empty Re: Budžetiranje

    Post by паће Mon Feb 19, 2018 9:13 pm

    mstislaw wrote:
    паће wrote:За веће набавке идемо у "Роду", јесте да су чисто америчко срање од сиве кутије, особље сморено, атмосфера суморна, клима и расхладне витрине много галаме, ал' месара им је добра.


    Dobri moj Paćo, bi li ti nekad u “Amanu”? Naročito preporučujem zavučene ispostave po begešarskim naseljima, negde u nedelju, tik pred zatvaranje…

    Никад чуо, нема у наш крај.

    Сад само чекам да крене као кад сам из тамо писао како нема да се купи ово или оно, па почели други нашијенци (и још гласније они што су били по два три месеца у тамоу) да има ама ја не умем да нађем. Тј ако има али треба да седнем у кола и идем на други крај града (чак и ове саксије од града, ЗР је само 6км с краја на крај), зајеби, то ми је као да нема. Знаш шта ми је једина набавка ван мог фртаља града (за познаваоце, омеђено Шећераном, Леснином, уљаром и пругом)? Одем два-три пута годишње до блока 70 и код Кинеза узмемо јасминов пиринач, сос од соје, шитаке и нешто зачина. Узео бих и штапиће, ал' већ имам неке неуништиве челичне из Јапана (не, нисам ортак са Јојогијем, донела ћерка).

    Ал' кад сам већ у том крају - дакле западни крај Гагаринове - где их ту има и кад то затварају?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Budžetiranje Empty Re: Budžetiranje

    Post by Mr.Pink Mon Feb 19, 2018 11:13 pm

    ja nista ne bacam. 

    suljpas spremam 8 sati i jedem ga 3 dana. zena ga ne voli, pa ga jede dva. suva rebra, sudzuk, pancetu i to meso suvo iskljucivo iz hercegovine dobavljam. jagnjetinu za blagdane. kajmak nabavljam sa juga srbije. sve prva ruka. 

    med sam vrcam.

    obilato maslinovo koristimo u prehrani. nabavljamo i narucujemo ga od krvata. nama bude vecera fazon sira i belog luka i hleba matoroga koga polijem maslinovim i pravim bruskete. cesto ne veceram.

    paste pravim rado. nekad klot brokoli fazon, nekad karbonaru, nekad suvo meso + tikvice. nekad morski plodovi, ali jebiga, ovo na balkanu je kurac i preskupo. 

    parmezan iskljucivo iz italije dofuravam. opet, ovo u srbiji i balkano za parmezan je oruzana pljacka. 

    ne pusim, ne pijem. mozda nekad vino, kao sto se nekad i naduvam. nargilu i te zajebancije imam iz istanbula da mi doteraju. i tako.


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49949
    Join date : 2017-11-16

    Budžetiranje Empty Re: Budžetiranje

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Feb 19, 2018 11:16 pm

    Blind Lime Pie wrote:Za slučaj da je ovo nekakav generacijski nesporazum: ljudi 40+ su kod nad često vaspitavani da je razgovor o novcu duboko invazivan i vulgaran i to nema nikakve veze sa klasnim položajem već sa poštovanjem tuđe porodične intime.

    i to je pogresno. jedino sto nije za javni forum.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Budžetiranje Empty Re: Budžetiranje

    Post by Mr.Pink Mon Feb 19, 2018 11:35 pm

    najbitnije. ovo moje sve zvuci uzasno skupo, ali je istina da maxi, konzum i ta sranja ubijaju koliko su skupi.


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    Budžetiranje Empty Re: Budžetiranje

    Post by Guest Mon Feb 19, 2018 11:38 pm

    nisu uvek

    ima stvari koje kupujem u maxiju, krompir i luk mi prvi padoše na pamet
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    Budžetiranje Empty Re: Budžetiranje

    Post by Xexoxical Endarchy Mon Feb 19, 2018 11:40 pm

    crveni krompir u mom maksiju je uvek katastrofa, a beli plac majke bozije


    _____
    Spomen-naplatna rampa "Zoran Babić"
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Budžetiranje Empty Re: Budžetiranje

    Post by Mr.Pink Mon Feb 19, 2018 11:41 pm

    ono nije krompir, lazu vas


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49949
    Join date : 2017-11-16

    Budžetiranje Empty Re: Budžetiranje

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Feb 19, 2018 11:44 pm

    Ja kupujem pire za minut. 

    Ne znam sta je unutra
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Budžetiranje Empty Re: Budžetiranje

    Post by Mr.Pink Mon Feb 19, 2018 11:45 pm

    a dobro, to kad je iz kese znas da je kesa. nego ovo kao sveze


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk

    Budžetiranje Empty Re: Budžetiranje

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 1:42 pm