Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

Share

Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

Post by xie saike on Fri 06 Apr 2018, 14:12

u srbiji ima i kreativnih i genijalnih dizajnera koji su recimo predavaci po umetnickim i dizajnerskim skolama od ns do vranja, rade mimo toga neki frilens obicno za napolje, i nemaju smisao za brending, marketing i sl, a ove ekipe imaju samo korporativni marketing i savladane vestine kacenja na politiku, i zahvaljujuci njemu se etabliraju kao neka elita tih struka, sto sa realnoscu obicno nema nikakve veze. cilj te ekipe je da arhitektu angazuje skupa banka da im rasporedi dve saksije i komodu u kancelariji i da onda taj arh sere kako je kreativni industrijalac, a dizajnera da napravi debilni plakat za kampanju nektar soka na bilbordima i da se isto hvali kako je megakreativan. naravno usput se ne propusta nijedna prilika da se kaci na drzavni budzet kako i kad god je moguce. sta je tu tacno vrhunska kreacija i po cemu se posebno izdvajaju obicno niko nema pojma.

tu nema razlike u odnosu na druge delatnosti, pa tako u tzv elitnim medicinskim timovima npr za transplantacije organa i sl medicinske oblasti, nisu ni najbolji lekari, vec oni koji imaju marketinske i vestine surovanja sa politikom. marketing i sve vezano za njega je smece.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Filipenko on Fri 06 Apr 2018, 14:14

sejlor wrote:
Sotir wrote:Čekaj, da li ovi samo rade nešto u Ikei, ili i dizajniraju za Ikeu?
Koliko sam listao katalog Ikee, pominju samo par dizajnera, a ostalo su uglavnom artikli koji su i decenijama isti.

Koliko se vidi po cenama, u Ikei je glavna mudrost napraviti nešto po povoljnim cenama, a za to dizajn mora itekako da vodi računa o mogućnostima proizvodnje.

Ma nema ovde nikakvih dizajnera iz IKEE. Te dve zene su neke corporativne/brend/communication menadzerke. Kondo je valjda pretpostavio da su dizajnerke i pitao me zasto imam problem sa tim, a ja sam went along, iz prostog razloga sto to nija bila poenta mog posta - ja sam samo pitala zasto im ne bi pisalo ispod slike, kao ostalima - dizajnerka/menadzerka/kasirka/whatever, nego IKEA.

Pa brend menadžerki je valjda u prirodi da se brendira, otuda IKEA 

Post by паће on Fri 06 Apr 2018, 15:47

ontheotherhand wrote:
паће wrote:

Ма смешно ми да се употреби термин индустријалац у овом контексту. Индустријалац је власник бар једне фабрике. Ово нема везе са том причом, ово је нека друга привреда. Треба нам реч за произвођача интелектуалне својине (што је и у ориџинелу скарабуџен израз, дакле ни у тамоу нису у стању да га јасно дефинишу него око кере па на мала врата).

Pa ima veze i sa fabrikama, možda ne direktno, ali svi oni zavise od fizičkih stvari itekako, ne bi bili ni mogući bez njih. Ne može da postoji softver bez hardverske podloge.

Inače, reč undustrija je od latinskog "industria", značeći aktivnost, radinost, tako da mislim da je adekvatna ovde.

Да, industrious и данас значи вредан, радин - што ће рећи да је управо лењост (што да се гњавим кад ће машине то да производе за мене) означена тим појмом у то време, и таман су нас пар векова навикли да је индустрија = машинска производња, сад испада да није ни производња а ни масовност ни машине нису неопходне. Кад се 1 комплет услова наплате телефона зове производом, или 1 банкарски папир... Ајде софтвер, мада је нематеријалан, бар нешто ради, дође нешто попут кућне инсталације типа грејања, он се угради па сад кућа може што дотле није могла.

Него дизајн, док је био индустријски дизајн (имамо тамо тему), то је мене тако огрејало док је трајало. Било лепих ствари по кући. Сад много ређе, већином кинеско ђубре. И онда се питам зашто само Икеа и још тако пар жигнихРЖ фирми да упошљавају дизајнере - зар не би требало тржиште да поспешује развој фирми чији су производи лепши?

A kad već spominjemo intelektualnu svojinu, to je danas možda najbolji primer protiv zagovornika slobodnog tržišta, pokazuje kako je uspeh određen usvojenim pravilima tj. grantovanjem monopola od strane države vidu kopirajta i patenata naspram inherentne strukture tržišta.

Ех, колико су само фирми покуповали Мајкрософт и Ајбием и други тешкаши само да би се домогли патената које су те фирме носиле. Па онда удри по патентним парницама, уме да се исплати. А те фирме су углавном саранили, који ће им.

bela maca wrote:nećemo da budemo robovi latina!

Ослободићемо и Јужну Америку од њих, неће се више звати латинском!

_____
а шта, пробија те врућина? кад купујеш климу, гледај да нема икс у називу.
mathematics, the only done science

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue 18 Sep 2018, 22:56