Rusija i sve vezano za nju

Share

Re: Rusija i sve vezano za nju

Post by Gargantua on Wed Mar 14, 2018 2:00 pm

Jeremy Corbyn is now responding.

He says the use of nerve agents is abominable.
The government should work with the Organisation for the Prohibition of Chemical Weapons, he says.

He asks what is being done through the OPCW if the government still believes this material could have been obtained by Russian government negligence.

How has the government responded to Russian demands for a sample?

There are cries of “shame” from some MPs.

Corbyn goes on: what information is there about where the nerve agent came from?
He asks if May agrees with him it is necessary to maintain a robust dialogue with Russia.

He says the UK and its allies should urge Russia to reveal full details of its chemical weapons programme to the OPCW.

It is a matter of huge regret that diplomatic capacity has been cut, he says.

This also generates a lot of jeering.

Corbyn says he could not understand a word of what Boris Johnson said to him just now, “but his behaviour demeans his office”.

Corbyn says the measures taken have to be effective.
What discussions have been had with Nato partners? What willingness was there to take multilateral action?

He asks about the death of Nikolai Glushkov. What assurance can be given to Russians living in the UK?

Post by otto katz on Wed Mar 14, 2018 2:05 pm

Corbyn says he could not understand a word of what Boris Johnson said to him just now, “but his behaviour demeans his office”.

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод

Post by Gargantua on Wed Mar 14, 2018 2:22 pm

The Russian embassy in London has issued its response to May. In a statement it said:

On 14 of March Russian Ambassador Alexander Yakovenko was summoned to the Foreign and Commonwealth Office where he was informed that 23 diplomats were declared personae non gratae.
We consider this hostile action as totally unacceptable, unjustified and shortsighted.
All the responsibility for the deterioration of the Russia-UK relationship lies with the current political leadership of Britain.

Post by William Murderface on Wed Mar 14, 2018 2:23 pm

Labour leader’s call for dialogue with Moscow in wake of Salisbury attack is similar to Donald Trump’s rhetoric, says David Miliband.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by William Murderface on Wed Mar 14, 2018 2:33 pm

Gargantua, imam neki osećaj da ovo UK ludilo oko Rusije nije potpuno autohtono, odnosno da isuviše liči na američku verziju istog. Kolika je mogućnost da američki faktor, ili NATO, ili oba, pokušava preventivno da dela glede nekog potencijalnog UK otopljavanja ka Rusima nakon Brexita? Da li postoje takvi strahovi?

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Летећи Полип on Wed Mar 14, 2018 2:37 pm

William Murderface wrote:Gargantua, imam neki osećaj da ovo UK ludilo oko Rusije nije potpuno autohtono, odnosno da isuviše liči na američku verziju istog. Kolika je mogućnost da američki faktor, ili NATO, ili oba, pokušava preventivno da dela glede nekog potencijalnog UK otopljavanja ka Rusima nakon Brexita? Da li postoje takvi strahovi?

Vidim da Zuperovo pisanije ostavlja posledice i na ostale forumaše... 

Post by Zuper on Wed Mar 14, 2018 2:38 pm

Nema veze sa time vec sa novcem iz arapskog sveta(Saudijci, UAE, Katar) i Sirijom.
UK je zavisna zemlja i ona mora da opravda ulaganja pa moraju da glume majmune.

Ovaj navodni napad se poklapa sa napredovanjem SAA u I. Guti i manjim delom ima veze sa Ukrajinom jer su Rusi opalili samar Kijevu sa prekidom snadbevanja.
Sustinski UK je nebitna zemlja sa moronskim politicarima i ekonomijom koja zavisi od pranja novca kroz nekretnine jedino sluzi da zbog engleskog plasira propagandu. To je njena uloga u danasnjem svvetu.

Post by William Murderface on Wed Mar 14, 2018 2:49 pm

Летећи Полип wrote:
William Murderface wrote:Gargantua, imam neki osećaj da ovo UK ludilo oko Rusije nije potpuno autohtono, odnosno da isuviše liči na američku verziju istog. Kolika je mogućnost da američki faktor, ili NATO, ili oba, pokušava preventivno da dela glede nekog potencijalnog UK otopljavanja ka Rusima nakon Brexita? Da li postoje takvi strahovi?

Vidim da Zuperovo pisanije ostavlja posledice i na ostale forumaše... 

Ih, Zuperiska uvek dva koraka ispred svakog forumaskog smrtnika.

_____

Post by Gargantua on Wed Mar 14, 2018 2:59 pm

Pa postoji možda sloj "popularnosti" ruske teme koji se da eksploatisati, delom i kao tema za koju se misli da se njome Korbin može napadati. Nisam siguran da postoji strah od toga što si napisao. Da je ovo 2022. i da su odnosi EU i UK dosta loši kao posledica "neuspešnog" Bregzita, onda možda. U nekom akademskom svetu, neopterećeno real-politikom i kratkim rokovima, to možda negde i iskače, ali inače mislim da ne.

Nisam pratio onu desničarsku milijardersko-big data ekipu (Palantir, Cambridge Analitica itd, doduše Palantir donekle jesam, eno direktor sedeo pored nemačke ministarke odbrane na minhenskoj bezbednosnoj konfi) i ne znam koji vazduh ona sada njuši.

Post by William Murderface on Wed Mar 14, 2018 3:06 pm

Tnx! Mislim, meni ovo zvuči kao Jelena Milić na steoridima, a vidim da se stvara i neki bipartisan consensus između konzervi i blerovaca, koji mi je baš zamirisao na onaj u US između klintovaca sa jedne i Mekejna i njemu sličnih hawk-ova sa druge strane. Ali moguće je da je najprostije rešenje i u ovom slučaju najtačnije - prosto svako grabi priliku da istera svoju pizmu koristeći priručna sredstva, pa se ovo zgodno nametnulo.

Ali kakvo ludilo, kao da su ne u hladnom, već u pravom ratu s Rusijom. Kakav izdajnički predlog, a da probamo s diplomatijom. Ma Korbin je previše razuman za ovaj vek...

_____

Post by Gargantua on Wed Mar 14, 2018 3:09 pm

Ne bih potcenio težinu ovoga što se desilo, nije ovo ni blizu samo PR vežba iz solidarnosti establišmenta.

Nema ovde prejakih praktičnih mera od strane vlade. Predlozi raznih MPjeva su nešto drugo, tu uvek ima šuma sa jedne i druge strane-
Guest

Post by Guest on Wed Mar 14, 2018 3:10 pm

Proterivanje 23 diplomate je ipak dosta jaka mera.

Post by Miki on Wed Mar 14, 2018 3:15 pm

Mislim da su Britanci istorijski osetljivi na rusko špijunska posla zbog onih likova sa Kembridža

Post by Miki on Wed Mar 14, 2018 3:16 pm

A i Litvinjenko je bio pre samo 10 godina. Mislim, pod pretpostavkom da ovo nije false flag, puštaju Rusi tamo muda i mislim da to prosto može da objasni deo inteziteta reakcije.

Last edited by Miki on Wed Mar 14, 2018 3:17 pm; edited 1 time in total

Post by William Murderface on Wed Mar 14, 2018 3:17 pm

Ne, ovi je hevi, nema sumnje. Ali tim pre nema mesta ludjenju. Mislim, nike Korbin rekao da nije ozbiljna stvar u pitanju.

_____

Post by Gargantua on Wed Mar 14, 2018 3:19 pm

Prošle godine su SAD/Rusija proterali međusobno još više, ako se ne varam. Menjaju se i standardi.

Bottom line je da ovo može legitimno (pod uslovom da je svesna akcija države) napad hemijskim oružjem. U drugim vremenima to bi bio čin rata par ekselans.

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Wed Mar 14, 2018 3:23 pm

Miki wrote:Mislim da su Britanci istorijski osetljivi na rusko
ftfy

mislim, jeste dragstorska analitika, ali buldogu nikad nije trebalo mnogo da zalaje na međeda.

Post by Miki on Wed Mar 14, 2018 3:26 pm

Jeste malo dragstorska na prvi pogled, ali mislim da si na tragu nečeg.  Mislim da to ima veze sa tim što Britanci nisu neki nemačko francuski kurac, nego smatraju da su i dalje igrač koji je pozvan da odgovori snažno i energično na drkanja sebe. Sad, koliko to odgovara realnosti, ja mislim da svakako odgovara više nego što neki zuperoidni anglofobni Srbi misle, ali opet možda ne toliko realni koliko sami Britanci misle.
Guest

Post by Guest on Wed Mar 14, 2018 3:29 pm

Gargantua wrote:Prošle godine su SAD/Rusija proterali međusobno još više, ako se ne varam. Menjaju se i standardi.

Bottom line je da ovo može legitimno (pod uslovom da je svesna akcija države) napad hemijskim oružjem. U drugim vremenima to bi bio čin rata par ekselans.
UK je to tako i kvalifikovala, kao "unlawful use of force", bez ikakve ograde.

Post by Zuper on Wed Mar 14, 2018 3:34 pm

Britanija ne moze nista da uradi samostalno a da ne nasteti sebi vise nego Rusiji. Da zabrane Rusima da ulazu u Birtaniju? Pa to Rusija i zeli a UK ce nastradati jer im toga zavisi ekonomija. Do juce su molili Ruse za gas...
Jedino mogu da piste preko svojih medija, koji imaju veliku pokrivenost globalno. I to jeste njihova uloga u danasnjem svetu.

Post by Mr.Pink on Wed Mar 14, 2018 3:39 pm

ma ovo napad hemijskim oruzjem na UK isto kao sto je rusija putin. ima tu malo i kgb-a.

_____
СВЕ СУДИЈЕ ХАШКОГА СУДА 
МОГУ ДА НАМ ЛИЖУ МУДА!

srce ruka lopata

Post by bruno sulak on Wed Mar 14, 2018 3:42 pm

nisu britanci naivni. postoji jaka anglo-americka-komonvelt osovina. ukolko rusi stoje iza ovoga ondu su otisli predaleko. naravno njihova umesanost mora prvo da se utvrdi.

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by KinderLad on Wed Mar 14, 2018 4:20 pm

SumLJam. Ali moze biti "look, a distraction!" taktika u odnosu na Brexit. Mislim, prosto, zgodno im palo da se malo promeni dinamika javne rasprave.

Post by KinderLad on Wed Mar 14, 2018 4:23 pm

William Murderface wrote: Ma Korbin je previše razuman za ovaj vek...

Post by William Murderface on Wed Mar 14, 2018 4:31 pm

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Sep 21, 2018 5:51 pm