Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Anonymous
    Guest

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 8 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Guest Tue Nov 17, 2015 6:49 pm

    Sunčica ima poveću zelenu mrlju na jednom zubu. Je l to karijes?
    boomer crook

    Posts : 36799
    Join date : 2014-10-27

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 8 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by boomer crook Tue Nov 17, 2015 7:02 pm

    ognica efimera wrote:on je odlican veterinar. ne brini za to sa prirodnim preparatima, u slucajevima kada mogu da pomognu predlaze ih, ali se drzi propisanih protokola za lecenje. meni je kod njega respektabilno sto u situacijama kada takvih protokola ima vise, zna da odredi adekvatnu i najefikasniju farmakoterapiju.

    sada vidim tek ovo. slazem se. fala!

    @sejlor: moze biti.
    Anonymous
    Guest

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 8 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Guest Wed Nov 18, 2015 2:33 pm

    b palanka, imbecilcine

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 8 Fb_img10
    bela maca

    Posts : 11009
    Join date : 2014-10-28

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 8 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by bela maca Wed Nov 18, 2015 2:47 pm

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 8 1090578128

    jebem im mater


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    boomer crook

    Posts : 36799
    Join date : 2014-10-27

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 8 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by boomer crook Wed Nov 18, 2015 3:37 pm

    stoka bezrepa


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 8 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Guest Thu Nov 19, 2015 8:59 pm

    napalm i tepih, da kamen na kamenu ovde ne ostane. jebem krvavu mater drzavi koja decu u skolama uci bitne stvari kao sto su koja je nacija bog i batina, i proizvodi ovakve "setaj frajera umesto dzukele" umobolne kretencine.


    Psa vodiča predsednice Udruženja slepih i slabovidih osoba Srbije “Beli štap” Vesne Nestorović sinoć je kod Autokomande napao nepoznati muškarac. Labrador Astor je juče, kao i svakog dana, sa Vesnom bio u autobusu, pomažući joj da zaobiđe sve prepreke na putu ka njenom odredištu.

    – Taj muškarac je sve vreme bio pored nas u autobusu. Prilikom izlaska kod Autokomande, krenuo je da siđe paralelno pored nas. U momentu kada je Astor krenuo da prednjim šapama zakorači sa poslednjeg stepenika na beton on ga je izuzetno jako šutnuo. To je uradio kukavički, u momentu kada je znao da ćemo ja i Astor ostati sami. Na moju impulsivnu reakciju u kojoj sam viknula: “Šta to radiš, budalo?”, on mi je doviknuo: “Mogla si da nađeš frajera da te šeta, a ne džukelu" 
    Anonymous
    Guest

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 8 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Guest Mon Nov 30, 2015 3:10 am

    u banana zemlji bezakonja, gde vecini nije dobro koliko im dobro ide, ne cude ovakve kretenske "poslovne" ideje, sa akcentom na games/toys

    https://www.facebook.com/Iznajmite-psa-na-sat-ili-dva-851350814977048/timeline
    Anonymous
    Guest

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 8 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Guest Tue Dec 01, 2015 4:32 pm

    sps predsednik opstine apatin, inace kriminalac i djubre.


    Živorad Smiljanić je odgovarajući na pitanja odbornika na sednici Skupštine opštine Apatin rekao i da se nekada taj problem "rešavao lovcima, noću".
    "Pitanje pasa lutalica ne može niko da reši. Mi smo doneli neke norme Evrope i vodimo više računa o kerovima nego o ljudima. Ljudi umiru od gladi, a mi pričamo o azilu", rekao je Smiljanić.
    On je sa govornice upitao i odbornike da li znaju koliko košta jedan azil i rekao da se, kada je on služio vojsku, nemačkim ovčarima graničarima davalo dnevno sledovanje od kilograma mesa, a vojniku 250 grama.

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 8 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by kondo Tue Dec 08, 2015 2:54 am

    drugarica ima pudlu musku, 15 meseci, braon, sladak kao secer

    ostavila ga u obdanistu psecem posto ima da radi, ovi ga izvedu u park, on se otkaci sa povotca, napadnu ga neki drugi psi, on krene da bezi, istrci na put i udare ga kola

    7 slomljenih rebara, nozica potpuno izletela iz kuka (znaci sve iskidano oko casice), pun stomak tecnosti da li krv, da li limfa, da li voda, neko sranje na plucima koje lici na edem. bog sveti zna da li ce se izvuci jadnicak mali, ako se taj edem nekako zaustavi onda bi trebalo da bude ok toliko da pocnu da se bave tom ortopedijom. par obecavajucih momenata, bubrezi OK, eritrociti isto.

    uzasno me to rastuzilo iako sam ga samo jednom video u zivotu ali jbte jbte jbte, kakve strasne povrede. jos mi je vratilo unazad to sto mi zenu pre mesec dana zveknula kretenka kolima dok je biciklom prelazila na pesackom i to koliko je imala srece da zavrsi ugruvana i samo sa uganutim zglobom. jadan psic, cim pomislim da njega cvor u stomaku. a divni slatkis, ono kad su pudle bas super gotivne, veseo, mase usima, trci kao iz reklame.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    boomer crook

    Posts : 36799
    Join date : 2014-10-27

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 8 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by boomer crook Tue Dec 08, 2015 8:33 am

    kakav bedak. pudle znaju da budu izdrzljive. drzimo mu palceve.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 8 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Guest Tue Dec 08, 2015 7:57 pm

    Mora da je neki registrovani pansion za pse, ako nije ova ekipa koju sam kacio malo gore, oni se reklamiraju da cuvaju pudle, a imali su i taj pokusaj rentiranja pasa koji je trajao jedan dan dok ih ljudi nisi namazali govnima
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 8 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by kondo Tue Dec 08, 2015 10:32 pm

    super sto si se uhvatio bas za to iz celog posta.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 8 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Guest Wed Dec 09, 2015 9:24 am

    jbg  Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 8 3363120308  jebu me u mozak nadriveterinari, lazni setaci i lazni proizvodjaci hrane za zivotinje

    za cuku sve sape drzimo da se oporavi
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 8 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by kondo Wed Dec 09, 2015 12:57 pm

    pritom nije nista od toga, nikakva fensi prica


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    boomer crook

    Posts : 36799
    Join date : 2014-10-27

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 8 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by boomer crook Sun Dec 13, 2015 11:36 am

    sta je sa kucom?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 8 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Guest Mon Dec 21, 2015 2:20 pm

    op prc, lovci lovina

    http://www.021.rs/Info/Svet/Oteto-26-katarskih-lovaca-u-Iraku.html
    boomer crook

    Posts : 36799
    Join date : 2014-10-27

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 8 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by boomer crook Mon Dec 21, 2015 2:41 pm

    20+ ljudi sa puskama u iraku kampuju. sta li su mislili?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 8 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Guest Mon Dec 21, 2015 3:22 pm

    pa valjda ono "nasi smo"
    Anonymous
    Guest

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 8 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Guest Wed Dec 23, 2015 2:33 pm

    ognica efimera wrote:napalm i tepih, da kamen na kamenu ovde ne ostane. jebem krvavu mater drzavi koja decu u skolama uci bitne stvari kao sto su koja je nacija bog i batina, i proizvodi ovakve "setaj frajera umesto dzukele" umobolne kretencine.


    Psa vodiča predsednice Udruženja slepih i slabovidih osoba Srbije “Beli štap” Vesne Nestorović sinoć je kod Autokomande napao nepoznati muškarac. Labrador Astor je juče, kao i svakog dana, sa Vesnom bio u autobusu, pomažući joj da zaobiđe sve prepreke na putu ka njenom odredištu.

    – Taj muškarac je sve vreme bio pored nas u autobusu. Prilikom izlaska kod Autokomande, krenuo je da siđe paralelno pored nas. U momentu kada je Astor krenuo da prednjim šapama zakorači sa poslednjeg stepenika na beton on ga je izuzetno jako šutnuo. To je uradio kukavički, u momentu kada je znao da ćemo ja i Astor ostati sami. Na moju impulsivnu reakciju u kojoj sam viknula: “Šta to radiš, budalo?”, on mi je doviknuo: “Mogla si da nađeš frajera da te šeta, a ne džukelu" 


    ovu zenu i njenog psa vodica i dalje zlostavljaju nesmanjenom zestinom


    http://www.zivotinje.rs/vestiStrana.php?id=12943&name=stidi-se-beograde-vesna-i-njen-pas-vodic-astor-svakodnevno-su-zrtve-torture-sugradjana&tip=vesti
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 8 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by darling Mon Dec 28, 2015 4:50 pm

    ako nekom treba, imam da poklonim kutiju vitofilina od 100 mg, kutiju rimadila, kutiju artoveta i kutiju rumalaje, pola velikog ipakitina (to je i za macke koje boluju od bubrega). ostalo iza mog psa.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 8 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Indy Tue Dec 29, 2015 8:38 pm

    Saznali smo da kod veterinara specijaliste za mačke ("mi smo vrlo cat friendly... to što nemamo pse je posebno cat friendly" Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 8 1233199462 ) dok se čeka na neki drugi tretman, oni besplatno trimuju noktiće na mačkama. Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 8 1861198401 Inače je pravi Edward Scissorhands. Ionako mora da ide da se upozna sa vetom.
    lalinea

    Posts : 3434
    Join date : 2014-10-29

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 8 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by lalinea Wed Dec 30, 2015 3:23 am

    ovo nije bas pitanje koje se tice zdravlja ljubimca ali - jel zna neko nesto o hipoalergijskim mackama? bilo koji savet, uput su dobrodosli.
    ja hocu da uzmem macku ali pre nekoliko godina sam upoznala jednu macku koja mi je izazvala alergiju. sad sam pricala sa drugaricom koja ima macu i blagu alergiju i bas mi je skrenula paznju da budem oprezna po tom pitanju. citam da te alergije mogu da funkcionisu tako da su neki ljudi uglavnom ok sa mackama ali eto, naidju na neku odd macku koja im izazove simptome, dok su drugi osetljivi na gotovo sve macke, ali desi se da naidju na macku koja im ne izaziva simptome... pa sad razmisljam da mi je hipoalergijski breed mozda safer bet... jel ima neko iskustva? vidim da google kaze balinese, siberian, russian blue, bengal... (narocito prve dve jer proizvode manje tog proteina).


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    lalinea

    Posts : 3434
    Join date : 2014-10-29

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 8 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by lalinea Wed Dec 30, 2015 7:00 am

    da preformulisem pitanje - jel postoji hypoallergenic breed za koji ne moram da opljackam banku da bih kupila mache?  Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 8 3274312807


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 8 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Indy Wed Dec 30, 2015 7:03 am

    Bilo je na nekom ozi macjem sajtu uz svaku rasu kakva je u pitanju alergije, ali to si verovatno vec nasla. Mrs Indy je osetljiva na macje alergije, ali zasad sa novim macanom nema nekih simptoma (fingers crossed).

    Edit, druga varijanta, okreni telefon nekog obliznjeg veta.
    lalinea

    Posts : 3434
    Join date : 2014-10-29

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 8 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by lalinea Wed Dec 30, 2015 7:22 am

    Indy wrote:Bilo je na nekom ozi macjem sajtu uz svaku rasu kakva je u pitanju alergije, ali to si verovatno vec nasla. Mrs Indy je osetljiva na macje alergije, ali zasad sa novim macanom nema nekih simptoma (fingers crossed).

    Edit, druga varijanta, okreni telefon nekog obliznjeg veta.
    fingers crossed svakako, ali kazu da macici proizvode manje tog Fel d 1 proteina, pa su ljudi ok dok je mace malo a onda se simptomi pojave kad poraste. Koliko sam shvatila, sibirska rasa proizvodi malo fel d 1 a moze da se nadje u sidneju (samo kosta boga oca). 
    porazgovaracu i sa vetovima, al' po ovome sto sam razumela do sada, tu nema nikakvih garancija, vec ako sumnjas da ti moze biti problem uzmes hipoalergijcku rasu i nadas se najboljem. meni je problem sto znam da imam i alergijske i ne-alergijske reakcije, pa onda macka (obicna) moze da pogorsa te simptome...

    Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti - Page 8 Empty Re: Zdravlje i nega zivotinja, iskustva, pitanja, saveti

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 1:50 pm