Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Lična bezbednost

    disident

    Posts : 15009
    Join date : 2016-03-28

    Lična bezbednost - Page 2 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by disident Mon Jan 29, 2018 12:01 am

    William Murderface wrote:Ma nije to tačka razdvajanja, niko nije protiv samoodbrane, samo postoji jedna vrsta preventivne samoodbrane koja se graniči sa paranojom. Kad počneš svakodnevno da razmišljaš šta ćeš raditi tom nekom kad te napadne, iako te niko nije napao, na kraju ćeš tog nekog i naći.
    Ovo je isto istina, i najbolje bi bilo istom problemu prilaziti kao npr bezbednosti u autu, prva pomoc il pp aparat. Znaci koga interesuje ili brine oko iste, nabavice ok komplet, nauciti prvu pomoc i postupak oko pp aparata, i to je to. Ako svaki dan masta da se nadje u udesu gde ce imati priliku da zablista, jasno je da ima problem


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    disident

    Posts : 15009
    Join date : 2016-03-28

    Lična bezbednost - Page 2 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by disident Mon Jan 29, 2018 12:05 am

    Arkady Ivanovich wrote:jbt gledao sam onu francusku mini seriju la mante, i sve je relativno ok, osim momenta kada serijski ubica onesposobljava sve zrtve od policajca u punoj snazi do starca tom bljestavom lampom
    Ja sam stavio konkretnu sliku kineske kopije koja je postala izuzetno popularna u bg, a koja nema nikakv ucinak. Elektrosoker iz ovlascene prodavnice od npr 500 000 volti ce onesposobiti bilo koga, cak i kroz vise slojeva odece


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Lična bezbednost - Page 2 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Guest Mon Jan 29, 2018 12:10 am

    ma jasno to za pravi soker, nego ovo je bilo u pitanju samo blicovanje sijalicom. od tih laznih kineskih jedino valja nabaviti onaj sto varnici i pucketa jako kada se upali, to da izazove strah eventualno kod napadaca.
    Anonymous
    Guest

    Lična bezbednost - Page 2 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Guest Mon Jan 29, 2018 9:50 am

    Mene ne napadaju, izuzev jednom prilikom kad je par osnovaca u Tuzli pokušalo da se zajebava sa mnom. Ja nisam baš lijep prizor i moj izgled mi dobro dođe kao sredstvo odvraćanja. Jedan drugar mi je rekao da sam nastao ukrštanjem Jana Kolera i Vinija Džonsa i stvarno nije daleko od istine. Zbog takvog izgleda sam i finih novaca zaradio radeći na obezbjeđenju predizbornih skupova, svadbi, ispraćaja i sl i nikad mi se nije desilo da moram da se bijem sa nekim. Ja imam kontra problem, zbog takvog izgleda bivam legitimisan i provjeravan čim se udaljim dvadesetak kilometara od kuće, češće kad sam sam nego kad sam u društvu. Na granici se auto u kojem sam ja često dodatno pregleda i pretresa, na nekim koncertima i utakmicama su mi i novčanik izvrtali naopačke. Nema policije koja me bar jednom nije zaustavila i tražila provjeru. Od saobraćajne, preko interventne do dvojice u civilu kojima sam bio sumnjiv jer sam se desetak minuta motao u blizini austrijske ambasade čekajući drugara i nakon provjere jedva povjerovali da nemam dosije i da me nema na potjernicama.

    Mene štiti genetika i majka priroda pa od samoodbrambenih džidža nosim samo švicarski nožić, uspomenu od drage osobe, zakačen na privjesku zajedno sa ključevima a i njega ostavljam kod kuće kad idem van BiH. Od kako sam prevalio četrdesetu, legitimisanja su sve rjeđa, u zadnjih pet godina svega tri-četiri puta.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Lična bezbednost - Page 2 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by ontheotherhand Mon Jan 29, 2018 10:29 am

    Imaju ovakve ozbiljne baterijske lampe sa strob modom korišćenja.

    http://www.lukovi.in.rs/Lamps.html
    disident

    Posts : 15009
    Join date : 2016-03-28

    Lična bezbednost - Page 2 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by disident Mon Jan 29, 2018 10:44 am

    ontheotherhand wrote:Imaju ovakve ozbiljne baterijske lampe sa strob modom korišćenja.

    http://www.lukovi.in.rs/Lamps.html
    Prvo nisam razumeo te postove sa lampama  , pa sam morao da guglam. To je vise usa skola misljenja, paranoja mesana sa prodajom celog paketa tih selfdefens proizvoda. Msm boze moj da imam brdo para na bacanje, def bih pored knjiga i stripova kupovao tonu tih self defense stvarcica , svako ima pravo na neki hobi i licne bubice Lična bezbednost - Page 2 3204619380  . Ali to je besmislena stvar za nosenje(za vecinu ljudi) posle uvodjenja lampi na svakom mobilnom , a kao sredstvo sa samoodbranu je jos beskorisnije.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Lična bezbednost - Page 2 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Guest Mon Jan 29, 2018 10:59 am

    disident wrote:
    ontheotherhand wrote:Imaju ovakve ozbiljne baterijske lampe sa strob modom korišćenja.

    http://www.lukovi.in.rs/Lamps.html
    Prvo nisam razumeo te postove sa lampama  , pa sam morao da guglam. To je vise usa skola misljenja, paranoja mesana sa prodajom celog paketa tih selfdefens proizvoda. Msm boze moj da imam brdo para na bacanje, def bih pored knjiga i stripova kupovao tonu tih self defense stvarcica , svako ima pravo na neki hobi i licne bubice Lična bezbednost - Page 2 3204619380  . Ali to je besmislena stvar za nosenje(za vecinu ljudi) posle uvodjenja lampi na svakom mobilnom , a kao sredstvo sa samoodbranu je jos beskorisnije.

    ma ja sam mislio da si ti ono okacio samo tu lampu, posto ima komb soker sa fles lajtom. to ono aj napadacu da pustim pokemone ili neku slicnu scenu sa parental advajsom da moze biti opasna za decu pa se nadam da ce se komirati Lična bezbednost - Page 2 1399639816
    disident

    Posts : 15009
    Join date : 2016-03-28

    Lična bezbednost - Page 2 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by disident Mon Jan 29, 2018 11:07 am

    Ne, ono je obicna lampa, nikakve madjije . Al dobro, mogli na ovoj temi da kacimo razne sl proizvode, uz ogradu o efikasnosti ili uopste potrebi da neko kupi i nosi tako nesto i eventualnu ocenu.

    Za pocetak,moj favorit po besmislenosti je soker bokser, moze se naci na buvljacima, bar je mogao pre par godina. Msm da slika govori vise od reci 

    Lična bezbednost - Page 2 Brass-knuckles-taser


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Lična bezbednost - Page 2 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Guest Mon Jan 29, 2018 11:10 am

    ja sam drzao taj jedan soker sa pijace, kvaliteta najniza kina otprilike. ne znam efekat same struje, ali je recimo ono sto smo pominjali, to varnicenje i sam zvuk bio dosta jeziv, nekog bi odvratio sigurno, mada je to generalno smesno, a pre svega potencijalno opasno za samog korisnika.
    Anonymous
    Guest

    Lična bezbednost - Page 2 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Guest Mon Jan 29, 2018 11:12 am

    Volim te priče o savladavanju razbojnika, pogotovo naoružanih razbojnika. Neko bez (životne ili formalne) obuke, u stanju akutnog straha, suočen sa invazijom u lični prostor - neće znati šta da radi i korišćenjem tih gluposti, tejzera, sprejeva ili ne daj Bože oružja dovešće sebe I porodicu u smrtnu opasnost. Ljudi se za vožnju automobila obučavaju više meseci, a sad će neko da bez ikakvog iskustva obavi tako složenu akciju kao što je savladavanje naoružanog kriminalca. Srednjoklasna tlapnja o svetinji doma, eto šta je to. Ako vam neko upadne u kuću a imate borbeno iskustvo samo iz igrica, dajte mu pare i zlato i nemojte ga ljutiti.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Lična bezbednost - Page 2 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Filipenko Mon Jan 29, 2018 11:21 am

    Blind Lime Pie wrote:Volim te priče o savladavanju razbojnika, pogotovo naoružanih razbojnika. Neko bez (životne ili formalne) obuke, u stanju akutnog straha, suočen sa invazijom u lični prostor - neće znati šta da radi i korišćenjem tih gluposti, tejzera, sprejeva ili ne daj Bože oružja dovešće sebe I porodicu u smrtnu opasnost. Ljudi se za vožnju automobila obučavaju više meseci, a sad će neko da bez ikakvog iskustva obavi tako složenu akciju kao što je savladavanje naoružanog kriminalca. Srednjoklasna tlapnja o svetinji doma, eto šta je to. Ako vam neko upadne u kuću a imate borbeno iskustvo samo iz igrica, dajte mu pare i zlato i nemojte ga ljutiti.


    Pazi, ja se sa tim slazem. Kao sto rekoh, ako vlasnik proceni da je bolje da ne pruza otpor, to je to. No, ako vlasnik saspe trista grama olova u facu onih koji upadno, svakako ne treba on da trpi posledice, a kamoli ako npr. isprebija razbojnike i slicno pa onda on najebe, kao sto smo videli da se desavalo u ovoj bolesnoj zemlji. Jednostavno, ako smatra da moze da pruzi otpor, ima pravo na to - nije obavezan da ga koristi ali ne sme da trpi sankcije. Osim toga, ne zaboravi da nikada ne znas da li ti je upao neki uslovno receno profesionalac ili razuman kriminalac ili neizivljeni sadista sveze pusten sa nekog lanca koji ima nameru da opsti sa citavom familijom do rujne zore uz primenu burgija, eksera, cekica i testera, sve i da mu das sve sto si ikada stekao u zivotu tom prilikom.


    Last edited by Filipenko on Mon Jan 29, 2018 11:23 am; edited 1 time in total
    Anonymous
    Guest

    Lična bezbednost - Page 2 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Guest Mon Jan 29, 2018 11:22 am

    Naravno da treba da trpi posledice, nije nikakva imovina vrednija od života. 
    Trista grama olova u facu zbog pljačke lol. Omiljena mentalna masturbacija srednje klase, prvo sami sebe naplaše da će im neko upasti u stan i odneti dragocene televizore i nutribulete, a onda se umire maštanjem kako ubijaju razbojnika, pa se opet razdraže mišlju da bi zbog toga išli u zatvor, i posle celog tog fantaziranja zaspu kao bebe.


    Last edited by Blind Lime Pie on Mon Jan 29, 2018 11:26 am; edited 1 time in total
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Lična bezbednost - Page 2 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Filipenko Mon Jan 29, 2018 11:23 am

    Blind Lime Pie wrote:Naravno da treba da trpi posledice, nije nikakva imovina vrednija od života.


    Svaka imovina je vrednija od zivota kriminalca koji ciljano ugrozava tudje zivote. 100 evra je vrednije od kriminalca koji upada u kucu.


    Naravno, primeti da ja ovde ne govorim o klincima koji su zalutali, likovima koji kradu kruske iz dvorista ili nekoj balavurdiji koja je tu maltene da se zeza, bez nekih ozbiljnih namera.
    disident

    Posts : 15009
    Join date : 2016-03-28

    Lična bezbednost - Page 2 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by disident Mon Jan 29, 2018 11:25 am

    Arkady Ivanovich wrote:ja sam drzao taj jedan soker sa pijace, kvaliteta najniza kina otprilike. ne znam efekat same struje, ali je recimo ono sto smo pominjali, to varnicenje i sam zvuk bio dosta jeziv, nekog bi odvratio sigurno, mada je to generalno smesno, a pre svega potencijalno opasno za samog korisnika.
    Efekta nema, a sto se tice samog varnicenja i zvuka, kod pravih sokera taj efekat je deset puta jaci i jeziviji.
    Blind Lime Pie wrote:Volim te priče o savladavanju razbojnika, pogotovo naoružanih razbojnika. Neko bez (životne ili formalne) obuke, u stanju akutnog straha, suočen sa invazijom u lični prostor - neće znati šta da radi i korišćenjem tih gluposti, tejzera, sprejeva ili ne daj Bože oružja dovešće sebe I porodicu u smrtnu opasnost. Ljudi se za vožnju automobila obučavaju više meseci, a sad će neko da bez ikakvog iskustva obavi tako složenu akciju kao što je savladavanje naoružanog kriminalca. Srednjoklasna tlapnja o svetinji doma, eto šta je to. Ako vam neko upadne u kuću a imate borbeno iskustvo samo iz igrica, dajte mu pare i zlato i nemojte ga ljutiti.
    Sad sam skpapirao da se dosta prica o invaziji na licni prostor, dok sam ja vise mislio na situacije na ulici tj napolju. A i da moja porodica ne zakljucavamo vrata kuci, tj zakljucavamo nekad prizemlje, i to zbog trockog koji ih otvara da bi usao, i onda za sobom uveo i hordu macica i hladnocu  Lična bezbednost - Page 2 3579118792

    Ali nek zivi tema  Lična bezbednost - Page 2 3937953091


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    паће

    Posts : 40026
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Lična bezbednost - Page 2 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by паће Mon Jan 29, 2018 11:40 am

    Од пре неку годину госпоја почела да закључава и дању. Не због провала - било је укупно две за последњих 26 година, једном су мазнули бицикл 1 и блекен декер бургију, други пут (док смо били у тамоу) нешто стакларије и старе звучнике - него због две-три љубопитљиве комшинице које су умеле да бану. Оно као дозива па је као не чујемо (или покушава да звони, звона нема, има само прекидач). Овако науче да куцају.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Lična bezbednost - Page 2 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Guest Mon Jan 29, 2018 11:43 am

    disident wrote:
    Arkady Ivanovich wrote:ja sam drzao taj jedan soker sa pijace, kvaliteta najniza kina otprilike. ne znam efekat same struje, ali je recimo ono sto smo pominjali, to varnicenje i sam zvuk bio dosta jeziv, nekog bi odvratio sigurno, mada je to generalno smesno, a pre svega potencijalno opasno za samog korisnika.
    Efekta nema, a sto se tice samog varnicenja i zvuka, kod pravih sokera taj efekat je deset puta jaci i jeziviji.
    Blind Lime Pie wrote:Volim te priče o savladavanju razbojnika, pogotovo naoružanih razbojnika. Neko bez (životne ili formalne) obuke, u stanju akutnog straha, suočen sa invazijom u lični prostor - neće znati šta da radi i korišćenjem tih gluposti, tejzera, sprejeva ili ne daj Bože oružja dovešće sebe I porodicu u smrtnu opasnost. Ljudi se za vožnju automobila obučavaju više meseci, a sad će neko da bez ikakvog iskustva obavi tako složenu akciju kao što je savladavanje naoružanog kriminalca. Srednjoklasna tlapnja o svetinji doma, eto šta je to. Ako vam neko upadne u kuću a imate borbeno iskustvo samo iz igrica, dajte mu pare i zlato i nemojte ga ljutiti.
    Sad sam skpapirao da se dosta prica o invaziji na licni prostor, dok sam ja vise mislio na situacije na ulici tj napolju. A i da moja porodica ne zakljucavamo vrata kuci, tj zakljucavamo nekad prizemlje, i to zbog trockog koji ih otvara da bi usao, i onda za sobom uveo i hordu macica i hladnocu  Lična bezbednost - Page 2 3579118792

    Ali nek zivi tema  Lična bezbednost - Page 2 3937953091


    Neće tema dugo živeti jbg. Na komšijskom forumu bi živela mesecima, dok se izređaju svi ratnici u papučama sa svojim tvrdim pričama o nepovredivosti kućnog ognjišta i sankcijama za razbojnike.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Lična bezbednost - Page 2 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by ontheotherhand Mon Jan 29, 2018 11:59 am

    BLP, ti bi dao razbojniku šta traži bez otpora i pustio ga da mirno ode kad bi ti upao u stan ? Ma daj.
    disident

    Posts : 15009
    Join date : 2016-03-28

    Lična bezbednost - Page 2 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by disident Mon Jan 29, 2018 12:04 pm

    Dobro sad, jedna od stvari koja bi mogla da posluzi da ne dodje do takvih rasprava je sam zakon, npr u republici srbiji koji definise nuznu odbranu, a koji ne ostavlja mesta zastiti imovine pucanjem ili nekakvom kaznjavanju lopova. A i ako izuzmemo najpoznatiji i najkontraverzniji slucaj upadanja u stan dok je porodica u njemu, meni je ta opsednutost upadanjem u dom u kome su ljudi cudna, iz razloga sto razbojnici upadaju u kuce ciji su stanari 1. stariji ljudi 2.ne obavezno,ali pozeljeno samci, ili eventualno parovi 3.bogati  4. zive u kuci obavezno.  Takvi upadi i razbojnistva se desavaju u slucajevima kada razbojnici hoce mucenjem da iznude novac od zrtve,najcesce deviznih penzionera, i nemoguce ga je obaviti u stanu a da se ne alarmira cela zgrada


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Lična bezbednost - Page 2 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Guest Mon Jan 29, 2018 12:11 pm

    ontheotherhand wrote:BLP, ti bi dao razbojniku šta traži bez otpora i pustio ga da mirno ode kad bi ti upao u stan ? Ma daj
    Ma jok nego bih glumio Ramba 3 i ugrozio sebe, ženu i dete, iako nemam nikakvo borbeno iskustvo i veštinu i apsolutno ne bih umeo da savladam napadača. Ko ume, neka savladava, ali ne znam da li sam u životu upoznao 10 ljudi koji bi imali skill da to urade. 

    To su neke građanske mačo poze, meni to smešno, kad te dohvate trojica sa ciljem vršenja nasilja ti bre ne znaš kako se zoveš, savladan si trenutno.

    Na stranu što se, što kaže Disident, to zaista izuzetno retko dešava mimo izo!ovanih seoskih sredina.


    Last edited by Blind Lime Pie on Mon Jan 29, 2018 12:20 pm; edited 1 time in total
    disident

    Posts : 15009
    Join date : 2016-03-28

    Lična bezbednost - Page 2 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by disident Mon Jan 29, 2018 12:18 pm

    ontheotherhand wrote:BLP, ti bi dao razbojniku šta traži bez otpora i pustio ga da mirno ode kad bi ti upao u stan ? Ma daj.
    Ne stajem ni na ciju stranu, ali savet ljudi kod kojih sam trenirao(pripadnika raznih specijalnih jedinica, sa ogromnim iskustvom bv) je da postoje situacije u kojima se branis, pa i po svaku cenu( i da zato ucis razne tehnike) ali da u slucaju pljacke samo das novcanik,telefon. Nema potrebe da rizikujes teske povrede ili da te neko ubije zbog toga, ma koliko bio obucen. I posle silnih treninga i poznavanja svojih mogucnosti, msm da je to dobar savet


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Lična bezbednost - Page 2 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Guest Mon Jan 29, 2018 12:21 pm

    Koliko možeš da izgubiš ako se braniš, a koliko ako se ne braniš.

    Ako se odbraniš, sačuvao si nešto što vredi platu ili dve, a možda ćeš višestruko dati na advokate, uz par godina života, koje vrede malo više.
    Anonymous
    Guest

    Lična bezbednost - Page 2 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Guest Mon Jan 29, 2018 12:23 pm

    Da. Ali ova tema uvek je libidinalno a ne imovinsko pitanje
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49960
    Join date : 2017-11-16

    Lična bezbednost - Page 2 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jan 29, 2018 12:23 pm

    Blind Lime Pie wrote:Naravno da treba da trpi posledice, nije nikakva imovina vrednija od života. 
    Trista grama olova u facu zbog pljačke lol. Omiljena mentalna masturbacija srednje klase, prvo sami sebe naplaše da će im neko upasti u stan i odneti dragocene televizore i nutribulete, a onda se umire maštanjem kako ubijaju razbojnika, pa se opet razdraže mišlju da bi zbog toga išli u zatvor, i posle celog tog fantaziranja zaspu kao bebe.
    Nije u pitanju imovina.
    disident

    Posts : 15009
    Join date : 2016-03-28

    Lična bezbednost - Page 2 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by disident Mon Jan 29, 2018 12:27 pm

    Mr. Moonlight wrote:Koliko možeš da izgubiš ako se braniš, a koliko ako se ne braniš.

    Ako se odbraniš, sačuvao si nešto što vredi platu ili dve, a možda ćeš višestruko dati na advokate, uz par godina života, koje vrede malo više.
    Ne mislim na tvoj post i tebe, al to jeste isto pokazatelj tog maco stava iz fotelje, ako nesto podje na zlu bice jer sam ja ,zrtva, ubio il osakatio napadaca.
    Najzajebaniji ljudi koje sam upoznao su mislili upravo suprotno, ako nesto podje po zlu, ti ces zavrsiti isecen ili upucan, a to ne vredi koliko tvoj telefon ili suma koju nosis u novcaniku. A pricam o najspremnijim ljudima koje znam, kojima je to posao. Prosto su lose sanse za rambo resenje. Btw krav maga je zato dobar metod samoodbrane, jer se stalno stavlja fokus na primenjivost,realnost i provezbavanje, gde se vrlo brzo vide koliko su ti male realne mogucnosti i koliko si ranjiv. O pravoj situaciji tek da ne govirim


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49960
    Join date : 2017-11-16

    Lična bezbednost - Page 2 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jan 29, 2018 12:29 pm

    Mr. Moonlight wrote:Koliko možeš da izgubiš ako se braniš, a koliko ako se ne braniš.

    Ako se odbraniš, sačuvao si nešto što vredi platu ili dve, a možda ćeš višestruko dati na advokate, uz par godina života, koje vrede malo više.

    Pa poenta je da po meni ne bi u tom slucaju uopste trebalo da ti treba advokat. 

    Nije na nivou ideologije, a tek ne na nivou nekakvog kurcenja, nego prosto ljudski covecanski ne shvatam da ako neko ubije nekog ko mu u pola noci upadne u kucu/stan ima bilo sta da odgovara. Ja to ne shvatam na, ono, bazicnom egzistencijalnom nivou. To mi je van pameti.

    Lična bezbednost - Page 2 Empty Re: Lična bezbednost

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 7:30 pm