Beograd

Share

Re: Beograd

Post by Mr.Pink on Wed Nov 22, 2017 8:30 pm

odvratno je, nadam se neki klub.

_____
СВЕ СУДИЈЕ ХАШКОГА СУДА 
МОГУ ДА НАМ ЛИЖУ МУДА!

srce ruka lopata

Post by Sotir on Wed Nov 22, 2017 8:36 pm

Ова шатро ограда се клима под руком. Ако не ставе нешто горе (а личи да неће), очас посла ће је искривити.
Guest

Post by Guest on Wed Nov 22, 2017 8:37 pm

Sotir wrote:Ова шатро ограда се клима под руком. Ако не ставе нешто горе (а личи да неће), очас посла ће је искривити.

Dakle video si uživo?

1) Gde je ovo tačno?
2) Ka čemu vodi?

Post by darling on Wed Nov 22, 2017 10:30 pm

da nije pasarela? evo ovde ima jos dve slike. 

https://twitter.com/miroslavagacesa?lang=en

Post by xie saike on Wed Nov 22, 2017 10:41 pm

hehe srs majstori fuseraja. ns je to davno iskusio sa behatonom i sarenim lampicama.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Kondo on Thu Nov 23, 2017 7:55 am

ja bi voleo da u srbiji umemo da spojimo beton i vizantiju

_____
I was faced with a choice at a difficult age

Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat

Post by Sotir on Thu Nov 23, 2017 8:04 am

Blizu pobednika, kod one male kapije što ide ka barutani, na parmetara od spomenika Humjadiju. Još uvek su radili kad sam bio, ne znam čemu služi.

Post by xie saike on Thu Nov 23, 2017 10:51 am

hehe i ova slinica iz jukoma sendvicari pomalo, izgleda da je totalno moderna macka

Milan Antonijevic‏ 

Још
Milan Antonijevic ретвитује Bodin Starcevic
Opet promašena tema, ne trošite energiju na borbu protiv modernog, korten i drvo, uz dozvolu stručnjaka iz zavoda za zaštitu spomenika.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард
Guest

Post by Guest on Thu Nov 23, 2017 10:55 am

Može da ima i petnaest dozvola, problem sa ovim nije što je moderno već što izgleda kao ulaz u noćni klub. A i ne znam za mnogo primera da se na lokalitetima kao što je Kalemegdan uspešno uspostavljaju ovakvi grubi stilski kontrasti.

Post by Kondo on Thu Nov 23, 2017 10:59 am

a ima toga cak i po starijim gradovima od kalemegdana, recimo cisterna u stambolu. nema garancija da ce biti dobro ali ne mora da znaci, sa slike se bas ne vidi ni kontekst ni kako je uradjeno.

_____

Guest

Post by Guest on Thu Nov 23, 2017 11:02 am

Kondo wrote:a ima toga cak i po starijim gradovima od kalemegdana, recimo cisterna u stambolu. nema garancija da ce biti dobro ali ne mora da znaci, sa slike se bas ne vidi ni kontekst ni kako je uradjeno.

Daj bre cisterna je cirkus, vašarska atrakcija za Korejance. Mislim i meni je zabavno da gledam albino šarane uz zvuke viola ali nisam baš siguran da je to vrhunac muzeologije.

Post by darling on Thu Nov 23, 2017 11:12 am

jel to gornji kraj pasarele koja ide do beton hale? 

zardjala ograda sigurno uspostavlja veza sa djilasovim spomenikom svima ispred zeleznicke stanice.
Guest

Post by Guest on Thu Nov 23, 2017 11:13 am

To sam i ja pomislio.
Ali da ne budem cinik, videćemo na šta će to ličiti. Meni se dopada sama ideja pasarele a zarđali metal i drvo koje je vreme malo načelo mogu izgledati sasvim OK u susretu sa kamenom. Naravno brine me izvedba. A ne bi valjalo ni da ostane kako je sad, samo nedostaju somotska vrpca i tip koji gleda spisak.

Post by Sotir on Thu Nov 23, 2017 11:19 am

На тему распадања новоуграђеног камена, слика унутрашње Стамбол капије:
Кад су је рестаурирали, био је једноличан зид, као доле десно. Тамно-жути тонови су упили влагу, а изнад се види како се зид већ окрунио.
Guest

Post by Guest on Thu Nov 23, 2017 11:21 am

Pa ovo ništa ne valja

Post by darling on Thu Nov 23, 2017 11:52 am

jesu radili glavne stepenice na kalisu? pre par meseci sam prosla tuda, bile su za izgubiti glavu, ko stepenista na zelenjaku. pre desetak godina su ih kao radili, al nisu menjali gazista, nego su zalivali pukotine u mermeru, ono sedi majstor s kanticom i uliva neku masu u pukotinu, pa ravna mistrijom. 
jesu one od  brackog mermera?

Post by Mr.Pink on Thu Nov 23, 2017 12:15 pm

Kondo wrote:ja bi voleo da u srbiji umemo da spojimo beton i vizantiju

_____
СВЕ СУДИЈЕ ХАШКОГА СУДА 
МОГУ ДА НАМ ЛИЖУ МУДА!

srce ruka lopata

Post by паће on Thu Nov 23, 2017 12:37 pm

Blind Lime Pie wrote:Može da ima i petnaest dozvola, problem sa ovim nije što je moderno već što izgleda kao ulaz u noćni klub. A i ne znam za mnogo primera da se na lokalitetima kao što je Kalemegdan uspešno uspostavljaju ovakvi grubi stilski kontrasti.

Стаклена пирамида у Лувру.

_____
а шта, пробија те врућина? кад купујеш климу, гледај да нема икс у називу.
mathematics, the only done science

Post by Kondo on Thu Nov 23, 2017 1:22 pm

ma blp napamet pise naravno da toga ima i da je to rastuci trend svuda po svetu, ili suvo konzervatorstvo ili radikalne intervencije u istorijskim prostorima koje uspostavljaju drugaciju perspektivu. sto se tice koi kapitalaca u cisterni, tamo sam gledao neku instalaciju istanbulskog bijenala (zvucni performans, reprodukcije kapanja vode u raznim delovima i kreiranje dzinovskog saundskejpa uz neki prateci video - koji je mozda bio i glavnu tu ali mi promaklo) i moram sa zaljenjem da kazem da sve i da je zabava za korejske turiste, mi smo daleko i od tog nivoa. da nema ko da to napravi nije tacno, zivi dokaz je jedan mikrotoponim na donjem gradu, takozvana kula nebojsa u kojoj je postavljena vrlo pristojna (za jedan turisticki objekat u kome je napravljen nekakav istorijski memorijal) instalacija branka pavica posvecena rigi od fere i uz sve to je upravo odradjen taj kontrapunkt moderno - tradicionalno, spajajuci nekoliko istorijskih transferzala tog objekta. kulu je radio dejan miljkovic i to je bas reprezentativan objekat za tu vrstu poetike.

ne kazem da je to put za kalemegdan ali svakako treba biti hrabriji, iskreno zabole me kurac i za svetu petku i za sahat kulu i za rov kod vojnog muzeja i sam vojni muzej ovakvi kakvi su.

ovde ima vise detalja a narocito treba obratiti paznju na fenomenalnu postavku branka pavica koja se bavi riginim zivotom - http://dejanmiljkovic.rs/sr/projects/project/29

_____

Guest

Post by Guest on Thu Nov 23, 2017 1:35 pm

U pravu si. I stand corrected.

Post by Kondo on Thu Nov 23, 2017 1:37 pm

cheers

mene trenutno u gradu najvise nervira izuzetna nedoslednost sa kojom se radi sve sto se radi.

nesto je goli predizborni kurac a nesto je iznenadjujuce OK. danas sam prosao bulevarom oslobodjenja od slavije do vojvode stepe i moram da kazem da je prelazak preko karadjordjevog parka uradjen pristojno, po 3 trake u svakom pravcu, obelezene onom upozoravajucom folijom kada krenes da ih gazis (ili samo srednja). neko je pisao da je nesto krenulo da puca, mozda su bankine ali je asfalt jako dobar. ima cak i nekih lucidnih prestrojavanja i na bizaran nacin se ceo taj prelaz preko slavije uklapa sa ulaskom u v.stepe ako se ide tamo.

sto sve naravno vraca u secanje kako je to uradjeno pod vlascu nenada bogdanovica (ako se ne varam)...meni je to istorijski najveci fuseraj ikada u gradu

_____

Post by yoyogi on Fri Nov 24, 2017 11:33 pm

Kondo wrote:sto sve naravno vraca u secanje kako je to uradjeno pod vlascu nenada bogdanovica (ako se ne varam)...meni je to istorijski najveci fuseraj ikada u gradu
Bogdana Bogdanovića. On je uradio i Knez Mihailovu ali je 1987. otplavljen sa svima koji su se protivili Miloševiću pa je na završetak radova i na slikanje došao Aleksandar Bakočević.
Bre, izuglali bi ste mrtvog da ustane iz groba a ovo važno ime vam je promaklo.

Spomenik u Jasenovcu je njegov rad.

_____
"It could not be prevented", says the only nation in the world where mass killings routinely happens.

Post by Utvara on Fri Nov 24, 2017 11:55 pm

Ne pričate o istoj stvari. On priča o Nenadu Bogdanoviću, žutom DS-ovskom gradonačelniku koji je bio gradonačelnik od 2004 do 2007 i kada je isfušerio Slaviju.

Ti pričaš o Bogdanu Bogdanoviću koji je bio gradonačelnik pre ravno 40 godina.

Post by yoyogi on Sat Nov 25, 2017 12:47 am

Ne znam koji je taj nevažni lik, ko ga i yebe.
Ja pomislio da je Bogdan Bogdanović potpuno zaboravljen (nije ravno 40 godina, blizu je, 1982-)

_____
"It could not be prevented", says the only nation in the world where mass killings routinely happens.
Guest

Post by Guest on Sat Nov 25, 2017 9:12 pm

Ide po fejsu priča da je skadarlijski kamen (obični dunavski obluci) prodat za neki dvor u Francuskoj aaaaaa ja ne mogu jbt.  Ne sećam se da su ovde ranije takvi retardi živeli.

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue Sep 18, 2018 11:29 pm