Beograd

Share

Beograd

Post by Arkady Ivanovich on Thu Nov 16, 2017 6:39 pm

u bg je dozvoljeno pustati psa bez povodnika u parkovima/javnim mestima gde nije posebno odredjeno da se mogu pustati? 

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Re: Beograd

Post by darling on Thu Nov 16, 2017 8:07 pm

psi smeju slobodno da se krecu u parku u zimskom racunanju vremena od 20 do 10, a u letnjem racunanju vremena od 22 do 9 ujutru. na donjem kalemegdanu smeju uvek slobodno.

Post by Arkady Ivanovich on Thu Nov 16, 2017 8:11 pm

aha, thx. u ns je pustanje psa bez povodnika dozvoljeno samo u oznacenim prostorima (od skoro i ogradjenim) uglavnom u sklopu ili pored parkova u gradu. otkidam na ljude koji ulicom vode svoje pse slobodne, narocito kad ulete medju moje vezane tako.

_____
Želimir Žilnik

Post by darling on Thu Nov 16, 2017 8:18 pm

u oznacenim prostorima mozes uvek, al njih nema puno po gradu. 

moja je isla uvek bez povoca, to je jedna od prednosti zenki, manje ih je, manje drame, ne secam se da sam ikad imala problematicnu situaciju s drugim psom na ulici. pazila sam je, ako idu u susret drugi psi, pridrzim je. ona je bila dosta pametan pas, al s povocem se pretvarala u magarca, ukopavala se i nije htela da mrdne. 
samo jednom sam platila kaznu sto ide bez povoca. sta sad... 

ne znam sta ce ovi jadni ljudi i psi s tasmajdana. parkovi su nocu i u rano jutro pusti, nikog zivog nema, zasto psi ne bi trcali stvarno mi nije jasno.
ovo sto ce im zabraniti studentski par mi je super, jer je kalis 300 metara odatle, bolje je za pse da jurcaju po kalisu

Post by Arkady Ivanovich on Thu Nov 16, 2017 8:28 pm

meni nije jasno kako se ljudi ne boje kada vode pustenog psa, to je pre svega opasno po zivotinju, na stranu da li je dozvoljeno ili nije nekim pravilima. razumem ja i slusa me i ide mi uz nogu, ali nepredvidjena situacija se desi ocas posla.

_____
Želimir Žilnik

Post by darling on Thu Nov 16, 2017 8:40 pm

ova moja je bila socijalizovana, isla je sa mnom svuda, skoro da nije zivela pseci zivot, nego ljudski, nikad nije ostajala sama, isla je u restoran, u kafic, u knjizaru, prodavnicu, svuda i to sve pre ove liberalizacije ucesca pasa u gradskom zivotu, sama se svojim sarmom izborila za slobodu i prava. mozda je to ko s prvim detetom, pa radis s njom  al stvarno je bila pametna i pazljiva, umela je da predje jednosmernu ulicu, ono vidis da gleda na pravu stranu da li idu kola. tu vestinu imaju i psi lutalice. naravno, ja sam sve vreme aktivno osmatrala i situaciju na ulici i nju, dalje, kad dreknem stani, ona se ukopa, i najvaznije, bojala se macaka. da je jurila za mackama, ne bih je nikad pustila s povoca.

Post by bela maca on Fri Nov 17, 2017 11:27 am

srušili su palilulsku pijacu. nije da je bila neka pijaca, ali sad ćemo imati 4 staklena sprata lokala i dva sprata parkinga, a sve će se to graditi i budžiti dve godine.
do tad su tezgeizmestili između gimnazije i bazena
plus će poremetiti autobuske linije, doduše mislim samo 65 i 77, sumnjam da će tramvaje dirati

_____
You can feign ignorance, but you're not stupid, you're just selfish. And you're a slave to impulse.

Post by Gargantua on Fri Nov 17, 2017 11:36 am

hoće li biti neka druga "palilulska pijaca", negde?

Post by KinderLad on Fri Nov 17, 2017 11:47 am

Ma bice tu pijaca, samo zatvorena. Ruku na srce, bila je ruglo.

Post by bela maca on Fri Nov 17, 2017 12:09 pm

_____
You can feign ignorance, but you're not stupid, you're just selfish. And you're a slave to impulse.

Post by Gargantua on Fri Nov 17, 2017 12:54 pm

ne volim zatvorene pijace, to prosto nije piazza

Post by bela maca on Fri Nov 17, 2017 1:04 pm

to se zove tržni centar
mrzim tržne centre

_____

Post by KinderLad on Fri Nov 17, 2017 1:05 pm

pa dobro, zvacemo ga "zeleni market" 

Post by Hubert de Montmirail on Fri Nov 17, 2017 1:05 pm

pa nije bas, moze to da bude lepo. pijaca u bloku 44 je natkrivena i to je mnogo bolje nego sto je bilo ranije

_____
Proud to be Scottish

Post by KinderLad on Fri Nov 17, 2017 1:06 pm

bela maca wrote:to se zove tržni centar
mrzim tržne centre

Osim Gran Via 2 

Post by KinderLad on Fri Nov 17, 2017 1:07 pm

Hubert de Montmirail wrote:pa nije bas, moze to da bude lepo. pijaca u bloku 44 je natkrivena i to je mnogo bolje nego sto je bilo ranije

to je super uradjeno

Post by ficfiric on Sat Nov 18, 2017 12:38 am

Синиша Мали: Славија ће финални изглед добити 2020. када ће почети градња метро станице, било би нерационално да смо сада вршили дубока копања

Градоначелник Синиша Мали се данас, поводом пуштања у саобраћај Рузвелтове улице, Трга Славија и Булевара ослобођења, тим саобраћајницама провозао трамвајем.

Он је у трамвају новинарима одговарао на питања у вези са радовима у Београду.

Том приликом Мали је рекао да те три саобраћајнице сада изгледају светски, а на опаску новинара да су многи грађани имали примедбе да је музичка фонтана на Славији прескупо плаћена, изразио је мишљење да она апсолутно оправдава намену.

"Фонтана је још једна атракција главног града и део мозаика који се зове нови и лепши Београд", рекао је Мали.

Славија ће финални изглед добити када се буде почело с реализацијом пројекта метроа, јер је ту планирана метро станица, рекао је градоначелник Синиша Мали приликом обиласка реконструисаних саобраћајница - Мије Ковачевића, Рузвелтове, Трга Славија и Булевара ослобођења.

Први човек престонице је објаснио и зашто испод Славије није сређивана канализациона мрежа.

- Очекујемо да за две-две и по године почне градња метроа и било би нерационално да смо сада вршили дубока копања када нас већ то ускоро очекује - објаснио је Мали.

Rekoh vec, Filipenko kad bi postao gradonacelnik Berlina ili Tomislavgrada, ne bi se ovako zajebavao

_____

Uprava napolje!

Post by Arkady Ivanovich on Sat Nov 18, 2017 6:28 pm

ovo mi je najbolja parola bilo kog domaceg aktivizma u poslednjih 4-5 godina, treblai su samo napraviti da se ovaj plamen iz znaka pretvara u kurac 

_____
Želimir Žilnik

Post by ficfiric on Sun Nov 19, 2017 1:58 pm

Je li ovo stvarno Skadarlija?

_____

Uprava napolje!

Post by Blind Lime Pie on Sun Nov 19, 2017 2:03 pm

Možda i jeste. Tek treba da stave fuge koje bi trebalo da budu pliće, dakle udobnije nego pre.  Naravno ako sve ne useru

Nije valjda opet fejsbuk drama oko nedovršenog posla? Kao moja gospođa kad kaže nisi dobro usisao, vidi gužvu prašine. Pa nisam jer je usisivač joś uključen, radim još uvek.

Last edited by Blind Lime Pie on Sun Nov 19, 2017 2:07 pm; edited 1 time in total

_____
The four of you are three of my closest friends, and one treasured acquaintance.
Dr Sheldon Cooper

Post by ficfiric on Sun Nov 19, 2017 2:07 pm

Tw. Slika je iz ovog tvita

Nikola Radišić‏ @radijacija
11m11 minutes ago

Skadarlija je skandal

_____

Uprava napolje!

Post by Agdw Hmlkh on Sun Nov 19, 2017 2:35 pm

ficfiric wrote:

Rekoh vec, Filipenko kad bi postao gradonacelnik Berlina ili Tomislavgrada, ne bi se ovako zajebavao

_____
The thing that so pleases me about DMT is that, you know, a lot of people will not take a psychedelic like LSD and Psilocybin or something because it lasts hours and hours and inevitably when dealing with things that last that long you're gonna end up dealing with 'your stuff'. Your anxieties, your fears, your this & that..  A lot of people dont care for that sort of thing, whether that's good or bad is another issue. With DMT -it lasts four minutes- and how *lost* can you get in an examination of childhood trauma in four minutes, especially when you've got hundreds of elves tugging at your coatsleaves?

Post by beatakeshi on Mon Nov 20, 2017 12:06 pm

ficfiric wrote:Je li ovo stvarno Skadarlija?

Neko stvarno nosi ovakve farmerke (muške)?

Post by паће on Mon Nov 20, 2017 12:10 pm

Ма јебо фармерке (радије носиљу), ово није калдрма. Ово је иста глупост која је и била, забетонирани облуци уместо тесаног камена. Оном ко је ово замесио дао бих да десет година разноси пошту туда, шест пута дневно.

_____
памтим савршено - не сећам се кад сам последњи пут нешто заборавио
They say you can't have a cake and eat it too. Then they say "have a cake".

Post by ficfiric on Mon Nov 20, 2017 1:13 pm

beatakeshi wrote:
Neko stvarno nosi ovakve farmerke (muške)?

muske?

_____

Uprava napolje!

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Jan 19, 2018 2:03 pm