Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 26 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Sotir Sat Jul 20, 2019 7:12 am

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 26 3579118792
    Значи у старту планирају да га пласирају на кинеско тржиште. 

    Иначе, Кина дозвољава емитовање само одређеног броја америчких филмова код њих. Срећници који добију то право тамо зараде значајан део своје зараде. Многи филмови не могу да буду профитабилно без Кине. И тако ћемо сад све чешће да гледамо америчку аутоцензуру на делу, јер нико није луд да одрекне пуно пара.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 26 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Filipenko Sat Jul 20, 2019 10:30 am

    Tako je uvek bilo, bogati određuju šta se sme a šta se ne sme. Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 26 2952840586


    Protiv koga li će se boriti da mi je znati.
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 26 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Erős Pista Sat Jul 20, 2019 10:51 am

    Gargantua wrote:Pilipenda, pazi ovaj detalj, svideće ti se



    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 26 3579118792 Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 26 3579118792 Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 26 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 26 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Летећи Полип Sat Jul 20, 2019 2:45 pm

    Pa ozbiljno je tako. Sve se sad masovno cenzuriše zbog Kineza.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 26 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Sotir Sat Jul 20, 2019 3:02 pm

    Filipenko wrote:
    Protiv koga li će se boriti da mi je znati.
    Комуниста? А не, они плаћају филм. 
    Иранаца? То би било занимљиво, пошто они једини још возе Томкете. 
    Можда против ИСИС,само не знам како би направили да буде занимљив филм.

    Можда ће да се боре против зле компаније која хоће да отме пуно пара на авиону који није спреман за употребу.
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 26 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Летећи Полип Sat Jul 20, 2019 3:13 pm

    Zna se ko voli da namešta izbore, i lišava čestite Amerikance svog demokratskog prava da ne izaberu rasistu u Belu kuću.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 26 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Guest Sun Jul 21, 2019 7:21 pm



    nije loš. sviđa mi se kako je postavljena složena idejna i moralna pozicija džoun u datim okolnostima. 

    priča je "bazirana na priči melite norvud" ali je daleko šira i zajmi razne druge elemente, time je i film bolji.
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 26 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Erős Pista Tue Jul 23, 2019 4:32 pm

    Djudi mogu da gledam uvek.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    zvezda je zivot

    Posts : 6957
    Join date : 2014-11-07

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 26 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by zvezda je zivot Thu Jul 25, 2019 12:52 pm

    od novih filmova gledao sam u bioskopu

    dzona vika
    spajdermena

    jestdej

    tako bih ih rangiro.

    gledao sam i booksmart ali na kucnom formatu


    _____
    ova zemlja to je to
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 26 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Летећи Полип Sun Aug 11, 2019 3:58 pm

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 26 220px-Dr_dolittle_movie_1998

    Bas mi je lepo legao film. Druga polovina devedesetih je baš bila plodonosna što se tiče komedija.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 26 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Guest Sat Aug 17, 2019 2:01 pm

    Znaći "Ubistvo u orijent Ekspresu" u Takvudu pre godinu i po-dve, i na laptopu "Prudence And A Pill", "Arabesque" "Walk, Don't Run" "Avanti" i slične stvari iz 960-ih, a juče Tarantinov "Bilo jednom..."
    i to je prvi njegov film koji sam poželeo da vidim opet. (Branine filmove ne želim da gledam opet.)
    Uvek kasnim na žurke, evo on najvljuje kraj. Pa, dobro. 
    Rodžer Ebert je pred smrt napisao nešto što me uvek tera na suze (i užasava u isto vreme)
    Rodžer Ebert wrote:I know it is coming, and I do not fear it, because I believe there is nothing on the other side of death to fear. I hope to be spared as much pain as possible on the approach path. I was perfectly content before I was born, and I think of death as the same state. What I am grateful for is the gift of intelligence, and for life, love, wonder, and laughter. You can't say it wasn't interesting. My lifetime's memories are what I have brought home from the trip. I will require them for eternity no more than that little souvenir of the Eiffel Tower I brought home from Paris.

    I mislim da je ovaj film upravo taj "suvenir" "figurica Ajfelove kule", koju je Ebert doneo iz Pariza, ovaj film je tok svesti koji će proći Tarantinu kroz glavu u trenutku umiranja (kako glasi popularna medicinska legenda, a onda čak ne u ovim divnim bojama, jebi ga), ovo je lična Tarantinova "super osmica" i komično je kako će mnogi neostvareni reditelji (a u obliku "kritičara" i "analitičara") iz njegovih filmova, pa i ovog, izvlačiti dalekosežne zaključke o konzervativizmu/liberalizmu/"prevrednovanju" i ovome i onome, a čovek je naprosto baja iz kraja koji je mnogo voleo bioskop i videoteke, a potrefilo mu se da je skupio lovu da svoje maštarije i ostvari. Blažen mu je bio život zemaljski. 
    Sada, kada već troši vreme za farbanje i obuzdavanje uvećane prostate i stomaka (kao i Oliver Stoun, koji polako prelazi na "prirodnu sedinu", što je posle nekolikih transplatacija jedino rešenje a da ne izgleda kao babac posle hemoterapije), sada je tu i emocija, brale, i ovo je zapravo ispovest Tarantina, veroatno tako lična da samo on razume sve što je izmontirao.

    Otud ću i ja biti samo ličan - Brede oženi me! - jer mogu samo da zavidim tom laki bastardu, i njemu i Bredu i Dikapriju, imali su se rašta i roditi, a nama, pardon, meni su ovde u pripizdini, omogućili nekoliko sati radosti sve skupa, meni - nikome i ničemu, i zasigurno neću upošljavati dekonstruktivizam i poststrukturalizam i tirnanićevizam u "analizi", već ću se prepustiti uživanju i samosažaljenju, istome onome što rade i likovi iz filma i reditelj sam, ali ja na mnogo sirotijem i nižem nivou, biću kao sakupljač kartona koji uz flašu pive pord tafike komentariše svetsku situaciju i raduje se što je Putin zajebao Trampa.

    Zavidim vam, bre, laki bastardi, pička vam materina, dobar ste film napravili. 


    Last edited by kud_genijalci on Sat Aug 17, 2019 2:15 pm; edited 1 time in total (Reason for editing : ispravio 929202091919191 miliona fipterela)
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 26 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Летећи Полип Sat Aug 24, 2019 4:40 pm

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 26 220px-Death_and_the_Maiden_%28film%29

    Dobar je Polanski. Velika greška što me mrzelo da ga istražim ranije.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4298
    Join date : 2016-09-29

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 26 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by nalog sa ženinog laptopa Mon Sep 02, 2019 10:02 pm

    aguirre the wrath of god, bio sad na arte tv, odličan


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 26 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Somlói Galuska Sat Sep 07, 2019 6:45 pm

    zvezda je zivot wrote:od novih filmova gledao sam u bioskopu

    dzona vika
    spajdermena

    jestdej

    tako bih ih rangiro.

    gledao sam i booksmart ali na kucnom formatu

    Zvezdo, šta si ono beše pisao, jel' ti se dopao Madeline's Madeline? Ja sam nisam načisto.
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 26 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Летећи Полип Mon Sep 09, 2019 11:05 pm

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 26 Hqdefault


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    bela maca

    Posts : 10959
    Join date : 2014-10-28

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 26 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by bela maca Tue Sep 10, 2019 10:14 pm

    ja gledala drugi deo it
    vizuelno lepo, ubacili gomilu bezveznih detalja, izbacili tonu drugih zbog čega neki događaji deluju skroz random, na primer henri bauers, čemu je on služio u ovom filmu bog sveti zna
    sve u svemu bezveze film koji dobro izgleda


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 26 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Летећи Полип Wed Sep 11, 2019 1:06 am

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 26 220px-Midnightgardengoodevil


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    zvezda je zivot

    Posts : 6957
    Join date : 2014-11-07

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 26 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by zvezda je zivot Sat Sep 14, 2019 11:29 am

    Anđe'o wrote:
    zvezda je zivot wrote:od novih filmova gledao sam u bioskopu

    dzona vika
    spajdermena

    jestdej

    tako bih ih rangiro.

    gledao sam i booksmart ali na kucnom formatu

    Zvezdo, šta si ono beše pisao, jel' ti se dopao Madeline's Madeline? Ja sam nisam načisto.

    jeste. fan sam madeline's madeline. ne doticu me preterano teme koje ga zanimaju (mentalni poremecaj, coming of age meleskinje, becoming animal, odnos glume i stvarnosti, ko prica pricu? itd.) i sumnjicav sam prema rediteljkinim izrazajnim sredstvima ali to je film u kojem proces daje rezultate. tacno se vidi da su glumice godinu dana radile s rediteljkom i dp-om pre nego sto su poceli snimanje. oni plitki i zamuceni kadrovi koji simuliraju radjenje/budjenje iz kome bili bi pretenciozni da ona mala i miranda dzulaj nisu prosto carobne. rezija je i dalje previse metaforicna, ali mocan film imho.


    _____
    ova zemlja to je to
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 26 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Somlói Galuska Sat Sep 14, 2019 1:40 pm

    zvezda je zivot wrote:
    Anđe'o wrote:

    Zvezdo, šta si ono beše pisao, jel' ti se dopao Madeline's Madeline? Ja sam nisam načisto.

    jeste. fan sam madeline's madeline. ne doticu me preterano teme koje ga zanimaju (mentalni poremecaj, coming of age meleskinje, becoming animal, odnos glume i stvarnosti, ko prica pricu? itd.) i sumnjicav sam prema rediteljkinim izrazajnim sredstvima ali to je film u kojem proces daje rezultate. tacno se vidi da su glumice godinu dana radile s rediteljkom i dp-om pre nego sto su poceli snimanje. oni plitki i zamuceni kadrovi koji simuliraju radjenje/budjenje iz kome bili bi pretenciozni da ona mala i miranda dzulaj nisu prosto carobne. rezija je i dalje previse metaforicna, ali mocan film imho.

    Slažem se, otprilike. U početku me je nerviralo utilitarno pozorište (jer me i inače u životu nervira), i nije baš najjasnije o čemu je film, ali ima u njemu nekog žara, originalan je i sve vreme mi je generalno bio zanimljiv. Narativ je malo nemušt, ali jebo narativ.
    Anonymous
    Guest

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 26 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Guest Tue Sep 17, 2019 10:26 am

    Marvin na PPP o It 2:


    Maštam o tome da otmem i zatočim scenaristu i režisera u neku malu odaju samo sa jednim vratima, bez prozora. Dok sede tamo vezani za stolice i dok se uspaničeno domunđavaju ko ih je oteo, šta žele s njima, vrata prostorije se lagano otvaraju i unutra ulazi osoba sa podebelom sveskom. Ova dvojica ne znaju ko je to, i onako vezani počinju da preklinju pridošlicu da ih odveže i oslobodi.
     
    Jer oni ne znaju da je to Weenie.
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 26 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Erős Pista Tue Sep 17, 2019 11:08 am

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 26 3579118792 Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 26 3579118792 Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 26 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 39810
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 26 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by паће Tue Sep 17, 2019 11:20 am

    Колико ли има безвезњака разочараних што очекују да је то IT crowd 2 па им онда све нешто није јасно?


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 26 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Erős Pista Tue Sep 17, 2019 11:30 am

    Meni prvi deo bio skroz bzvz, ne znam dal uopste vredi da dajem pare za drugi...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36649
    Join date : 2014-10-27

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 26 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by boomer crook Tue Sep 17, 2019 11:34 am

    ja nisam gledao jbg


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 26 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Guest Tue Sep 17, 2019 11:42 am

    ja počeo da gledam prvi deo. ima visceralnu energiju Hallmark TV filma sa kraja devedesetih.

    Poslednji film koji ste (ponovo) gledali - Page 26 Empty Re: Poslednji film koji ste (ponovo) gledali

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 12:35 pm