Naprednjakluk

Share

Re: Naprednjakluk

Post by No Country on Fri Jan 05, 2018 5:30 pm

uskok i ajduk wrote:Апсолутно ми је фантастично , што би рекла Ана, како би једна група форумаша хтела грађанско друштво без нације, а друга група грађанско друштво без капитализма. 
А мени је једнако фасцинантно како се фрустрације подивљалог национализма лахко споје са фрустрацијама подивљалог капитализма - равно у фашизам.

Post by beatakeshi on Fri Jan 05, 2018 6:10 pm

Še - kontrarevolucija koja traje

Post by Cowboy on Fri Jan 05, 2018 6:15 pm

uskok i ajduk wrote:Апсолутно ми је фантастично , што би рекла Ана, како би једна група форумаша хтела грађанско друштво без нације, а друга група грађанско друштво без капитализма. И када се у дискусији помену ова два елемента испаднеш или ратни злочинац који одобрава стрељања (нигде везе са везом) или мрзитељ сиротиње. (нигде везе са везом)

Nategnuto ti je to, ne pročitah nigde da neko želi jedno ili drugo. Ono jes, piše se uglavnom latinicom ali slab je to argument za ovo odozgo.

Post by Zastava 120m on Fri Jan 05, 2018 6:19 pm

Cowboy wrote:
William Murderface wrote:Pa ne pridobija ih Vucic "slatkim lazim" nego podelom plena, ucenama i sirenjem straha i histerije. Ja ti govorim o brodolomu politike koju si ti oznacio kao manje zlo.

Ne slazem se.

Ti u medijima (elektronskim, stampanim) imas red slatkih obecanja red drzavnih udara koji prete da se slatka obecanja ne ispune, o tako 24/7, 365 dana u 6 godina. Danas babe i dede na autobuskom stajalistu u Glavnoj u Zemunu dele letke roditeljima sa decom, SNS ih poziva da uz decije priredbe proslave bozic na trgu. Ljudi urbanoidi bez zadrske uzimaju letke, zahvaljuju se, trpaju u torbe, masu svojoj deci ispred nosa lecima i obecavaju im da ce ih dovesti na SNS priredbu.

Svojim ocima gledao, kada su mi pruzili listic rekao sam da je to sto rade protiv ustava i da je ovo neka drzava svi delioci letaka bili bi privedeni. Zackoljica je u tome da je stranacki deciji skup odobrila opstina Zemun (???) tako da ove matore idiote nisam uspeo da uplasim, cak sam ih video kako pokazuju jedan drugom na mene i smeju se tipa "vidj budale"

Pazi, centar Zemuna pun politickih idiota koji em sto dele nego sto uzimaju stranacku propagandu namenjenu njihovoj deci. Sta da ocekujes od ostatka Srbije?

Pricas o nekom brodolomu politike, kao da politika u Srbiji postoji i kao da je mogla da postoji posle Milosevicevih i radikalskih gradjanskih ratova. Za politiku je potrebna gradjanska baza i neko vreme za sprovodjenje politike, o institucijama da i ne govorim. Ne desava se to u jednoj deceniji, u razorenoj drzavi to traje duze.

Po čemu se to razlikuje od Tadićevih 250k radnih mesta, ulaska u EU 2012. i šta je već sve lupetao, a sad je šatro manje zlo? Isto zlo. I wtf je građanska baza?

_____
I'm here now for six days
and nobody invited me for breakfast.

This morning they say, "Come for breakfast
with us, Arnold, have a nice breakfast."

Post by xie saike on Fri Jan 05, 2018 6:20 pm

potpuno isto su zlo, tu nema dileme, samo sto se tzv pristojni malo nesto potrude da se maskiraju.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Mr. Moonlight on Fri Jan 05, 2018 6:26 pm

ima razlike, sns je malo više udario na neke ostatke srednje klase, tako da je sada sranje vidljivije ovima sa internetom

inače po sirotinji su pišali kvalitetno i jedni i drugi

_____
    .i.

Post by ficfiric on Fri Jan 05, 2018 6:33 pm

Ima valjda neke razlike i u jos nekim stvarima, na primer u saradnji vlasti i mafije. Ovakve saradnje nije bilo tad

_____

Uprava napolje!

Post by Zastava 120m on Fri Jan 05, 2018 6:34 pm

diktotar wrote:potpuno isto su zlo, tu nema dileme, samo sto se tzv pristojni malo nesto potrude da se maskiraju.

_____

Post by xie saike on Fri Jan 05, 2018 6:35 pm

@ficfiric

da, recimo za vakta ds i dss pocisceni su ostaci zemunskog klana i saricu omoguceno da preuzme sve. poslovne imperije njegove su nastale upravo tada. od tebi poznatijih npr, kompanije vukovic razne iz ns su upravo njegovi poslovi.

krimosa koji tek izadje sa robije ds nije odmah postavljao za savetnika zvanicnog u javnoj ustanovi, ali je iste poslove radio bez uredjenog radnog odnosa itd.

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Cowboy on Fri Jan 05, 2018 6:37 pm

Pa dobro onda, nema razlike, svi su isti, cekamo da se neko pojavi iz morske pene.

Da objasnjavam razliku rezima pre i posle 2012te ne pada mi na pamet. Da poredim grip i rak pa da ti argument bude "neki su od gripa umrli a neki se od raka izlecili..." imas cifre, pokazatelje, imas medije (zapravo vise ih nemas) etc.

A da se neko nov pojavi iz morske pene mozda je i imao sanse za vakta DSa, sada je sa time zavrseno. Ovaj sve zatire u korenu.

Post by Mr.Pink on Fri Jan 05, 2018 6:41 pm

ima u čemu je ds bio i gori, a to su bile privatizacije. tako da nisam siguran da sns piša jače po sirotinji.

_____
СВЕ СУДИЈЕ ХАШКОГА СУДА 
МОГУ ДА НАМ ЛИЖУ МУДА!

srce ruka lopata

Post by xie saike on Fri Jan 05, 2018 6:45 pm

vecina projektanata i operativaca svih govnarskih kombinacija i strategija iz ds je danas svakako medju radikalima, na istim ili slicnim poslovima. a bice i sutra u nekoj petoj vlasti, to je srbija jbg.

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Zastava 120m on Fri Jan 05, 2018 6:48 pm

Cowboy wrote:Pa dobro onda, nema razlike, svi su isti, cekamo da se neko pojavi iz morske pene.

Da objasnjavam razliku rezima pre i posle 2012te ne pada mi na pamet. Da poredim grip i rak pa da ti argument bude "neki su od gripa umrli a neki se od raka izlecili..." imas cifre, pokazatelje, imas medije (zapravo vise ih nemas) etc.

A da se neko nov pojavi iz morske pene mozda je i imao sanse za vakta DSa, sada je sa time zavrseno. Ovaj sve zatire u korenu.

Bolje poredi rak i AIDS

_____

Post by Mr. Moonlight on Fri Jan 05, 2018 6:52 pm

živimo u projektu konstantnog obespravljivanja onih koji su potrebni kao obična radna snaga koja će da radi za 100 evra mesečno, sve drugo je kolateralno i nebitno, problem penzionera se lako rešava lošom zdravstvenom zaštitom, problem mislećih očajno lošim obrazovanjem i na tome su radile bivše vlasti i na tome radi sadašnja

ove sitne komfore koje vam uzima sns pa sad skičite me uopšte ne dotiču, meni su isti, sry

_____
    .i.

Post by Mr.Pink on Fri Jan 05, 2018 7:03 pm

to oko mislećih. gledam beogradsku kroniku, i eto neka iz ministarstva kvočka u vezi reforme prosvete kaže: "hoćemo da uvedemo razmišljanje u škole". (!) 

preko normi za profesore? sumrak mozga.

_____
СВЕ СУДИЈЕ ХАШКОГА СУДА 
МОГУ ДА НАМ ЛИЖУ МУДА!

srce ruka lopata

Post by ficfiric on Fri Jan 05, 2018 7:19 pm

diktotar wrote:@ficfiric

da, recimo za vakta ds i dss pocisceni su ostaci zemunskog klana i saricu omoguceno da preuzme sve. poslovne imperije njegove su nastale upravo tada. od tebi poznatijih npr, kompanije vukovic razne iz ns su upravo njegovi poslovi.

krimosa koji tek izadje sa robije ds nije odmah postavljao za savetnika zvanicnog u javnoj ustanovi, ali je iste poslove radio bez uredjenog radnog odnosa itd.

Znam, ali ono sto sam imao prilike da vidim:

- Cane Subotic je bio na interpolovoj poternici, vodio je kampanju protiv Tadica preko svojih medija u korist Vucica, sada je slobodan
- Zvonko Veselinovic je 2012. bio iza resetaka, sada asfaltira puteve (izmedju ostalog)
- Joca Amsterdam je osudjen na robiju, sada se presude obaraju a on preti vlasnicima medija sa naslovnih strana
- Kriminalne grupe koje deluju preko navijackih grupa, koliko se moglo videti, nisu bile u punoj ljubavi sa vlastima, sada jesu

itd, itd

U ovom trenutku ja ne vidim nijednu kriminalnu grupu koja nije u dilu sa ovom vlascu.

Edit: da skratim - Za Tadica ne bih rekao da je bio upleten u trgovinu narkotika, oruzja, itd. za Vucica verujem da jeste. Ima toliko stvari koje ukazuju da jeste

_____

Uprava napolje!

Post by beatakeshi on Fri Jan 05, 2018 7:51 pm

Belvil aka Univerzijadsko selo (2009) je dobrim delom od Šarićevih para.

Post by Cowboy on Fri Jan 05, 2018 7:57 pm

ficfiric wrote:
Znam, ali ono sto sam imao prilike da vidim:

- Cane Subotic je bio na interpolovoj poternici, vodio je kampanju protiv Tadica preko svojih medija u korist Vucica, sada je slobodan
- Zvonko Veselinovic je 2012. bio iza resetaka, sada asfaltira puteve (izmedju ostalog)
- Joca Amsterdam je osudjen na robiju, sada se presude obaraju a on preti vlasnicima medija sa naslovnih strana
- Kriminalne grupe koje deluju preko navijackih grupa, koliko se moglo videti, nisu bile u punoj ljubavi sa vlastima, sada jesu

itd, itd

U ovom trenutku ja ne vidim nijednu kriminalnu grupu koja nije u dilu sa ovom vlascu.

Edit: da skratim - Za Tadica ne bih rekao da je bio upleten u trgovinu narkotika, oruzja, itd. za Vucica verujem da jeste. Ima toliko stvari koje ukazuju da jeste

Sitnice su to, Zuti ako se razlikuju zaista trebali su da pretvaraju vodu u vino i da podignu razvaljenu ekonomiju za pet godina, da od Slobinih kadrova naprave pravosudje i policiju, da od Srbije uz ovakvo tupo glasacko telo naprave Shwitzarsku.

Al jbg, doso Toma obecao leba za dinar i voila, svi ispadose isti.

Ne da nisu isti nego se sustinski razlikuju. Od korena se razlikuju. Rat izmedju dve ideologije koji prosecan srpski vo ume da analizira samo kroz svoj novcanik (cak ni to, jer novcanik je mnogo tanji nego pre pet godina), bez da pogleda na ulicu i vidi sta se zaista desava i u kojem pravcu stvar ide.

Post by William Murderface on Fri Jan 05, 2018 7:59 pm

Cowboy wrote:
William Murderface wrote:Pa ne pridobija ih Vucic "slatkim lazim" nego podelom plena, ucenama i sirenjem straha i histerije. Ja ti govorim o brodolomu politike koju si ti oznacio kao manje zlo.

Ne slazem se.

Ti u medijima (elektronskim, stampanim) imas red slatkih obecanja red drzavnih udara koji prete da se slatka obecanja ne ispune, o tako 24/7, 365 dana u 6 godina. Danas babe i dede na autobuskom stajalistu u Glavnoj u Zemunu dele letke roditeljima sa decom, SNS ih poziva da uz decije priredbe proslave bozic na trgu. Ljudi urbanoidi bez zadrske uzimaju letke, zahvaljuju se, trpaju u torbe, masu svojoj deci ispred nosa lecima i obecavaju im da ce ih dovesti na SNS priredbu.

Svojim ocima gledao, kada su mi pruzili listic rekao sam da je to sto rade protiv ustava i da je ovo neka drzava svi delioci letaka bili bi privedeni. Zackoljica je u tome da je stranacki deciji skup odobrila opstina Zemun (???) tako da ove matore idiote nisam uspeo da uplasim, cak sam ih video kako pokazuju jedan drugom na mene i smeju se tipa "vidj budale"

Pazi, centar Zemuna pun politickih idiota koji em sto dele nego sto uzimaju stranacku propagandu namenjenu njihovoj deci. Sta da ocekujes od ostatka Srbije?

Pricas o nekom brodolomu politike, kao da politika u Srbiji postoji i kao da je mogla da postoji posle Milosevicevih i radikalskih gradjanskih ratova. Za politiku je potrebna gradjanska baza i neko vreme za sprovodjenje politike, o institucijama da i ne govorim. Ne desava se to u jednoj deceniji, u razorenoj drzavi to traje duze.

Politika postoji i u mnogo gorim uslovima od naših, a te priče građanska baza, institucije, drn-zvrc su malo passe. ALi nije to sad bitno, ja te samo molim da tu kukumavku već jednom apsolviramo, ne zato što se ne slažem s njom, nego zato što s njom nema rasprave, ti se vrtiš u krug u krug u krug i uvek se vraćaš na početak - loša beskonačnost je to. Ajde da probamo da razgovaramo o onome šta je politika danas i šta bi mogla da bude sutra, a da se ne vraćamo u svakom mogućem postu na drnzvrckanje o gražanskoj klasi ugašenoj, ubranoidima, belim listićima razmaženim, itd. Misli šta hoćeš, svi to uostalom dobro znamo, ali ajde da to već jednom stavimo ad acta.

Last edited by William Murderface on Fri Jan 05, 2018 8:03 pm; edited 1 time in total

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Mr.Pink on Fri Jan 05, 2018 8:01 pm

"tupo glasacko telo"

disident, pisi meni dva baltika na crtu odma!

_____
СВЕ СУДИЈЕ ХАШКОГА СУДА 
МОГУ ДА НАМ ЛИЖУ МУДА!

srce ruka lopata

Post by KinderLad on Fri Jan 05, 2018 8:04 pm

No Country wrote:Попуши ми понос, драга.

No Country wrote:

А мени је једнако фасцинантно како се фрустрације подивљалог национализма лахко споје са фрустрацијама подивљалог капитализма - равно у фашизам.

ravno do dna

Post by Cowboy on Fri Jan 05, 2018 8:14 pm

William Murderface wrote:
Politika postoji i u mnogo gorim uslovima od naših, a te priče građanska baza, institucije, drn-zvrc su malo passe.

Kako mislis passe? Kako to moze da bude passe?

Ajde da probamo da razgovaramo o onome šta je politika danas i šta bi mogla da bude sutra

Super, bas o tome i zelim da razgovaramo, ali pod uslovom da se uvazava realnost.

Mozes li u par reci da napises kako to vidis pojavljivanje Nove Politike i iz kojih ljudskih resursa, koje ce glasacko telo tu politiku da prepozna kao korisnu (zaista, koje?) i kako ce ta politika da prezivi Vuciceve izborne kradje, pretorijance i kidnapovane medije?

Kako ce i iz cega da se izgrade institucije, sta ce za to vreme da rade ovi koji sede na milijardama, hoce li kupovati sudije, policiju, odbornike ili ce cekati na zlatnoj WC solji da Pravda dodje po njih? Sta ce da rade krimosi ako im se ne obeca (5. Oktobar) da ih se nece dirati? Mozda ce da evaporiziraju, ostavljajuci mesto mladim naucnim nadama i poletnoj omladini koja ce da zapne i obnovi zemlju?A ako ne zele da evaporiziraju, ko ce da ih hapsi i privodi, njihovi dojucerasnji ortaci u policiji?

Da ne nastavljam dalje sa realnoscu, mozda imas odgovor na ovo do sada.

Post by No Country on Fri Jan 05, 2018 8:18 pm

Cowboy wrote:
Ne da nisu isti nego se sustinski razlikuju. Od korena se razlikuju. Rat izmedju dve ideologije koji prosecan srpski vo ume da analizira samo kroz svoj novcanik (cak ni to, jer novcanik je mnogo tanji nego pre pet godina), bez da pogleda na ulicu i vidi sta se zaista desava i u kojem pravcu stvar ide.
Једаред сам те већ љубазно пропитив`о око те "две идеологије", но ти ни мукајет? Ал` зато и даље возиш теорију?

Ајде буди љубазан и просветли ме: које две, како се зову, а тако корените у народу српском?

Post by disident on Fri Jan 05, 2018 8:22 pm

Mr.Pink wrote:"tupo glasacko telo"

disident, pisi meni dva baltika na crtu odma!
Otvoren papir 
Inace ja sam hteo svasta da napisem kauboju jos pre dva tri dana, al vidim da je vecina pokrila sve tako da stvarno moze rasprava malo u buducnost il makar sadasnjost

_____
Фала Богу па су се западњачићи сетили да су и Словени Европљани-белци. 

Обично нас гурају међу Турке, Монголе, Азијате, Африканце или ко зна где већ.  

Post by Mr.Pink on Fri Jan 05, 2018 8:24 pm

pa mi smo ovde na burundiju davno apsolvirali da je vucko cuvar djindjiceve vatre, ne znam sto sad da se vracamo na to. 

ajde stvarno da pricamo o onome sutra. u prilog ostavljam naslovnicu times-a i ovog šmekera. 

Spoiler:

_____
СВЕ СУДИЈЕ ХАШКОГА СУДА 
МОГУ ДА НАМ ЛИЖУ МУДА!

srce ruka lopata

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue Apr 24, 2018 2:21 pm