Naprednjakluk

Share

Re: Naprednjakluk

Post by ficfiric on Sat May 19, 2018 11:19 am

Filipenko wrote:Inace, sta je tzv. Riha mislila, da oni sami smisljaju govore? Naravno da im to dostavljaju iz 1 centra.

Ovdasnji lokalni tabloid je u prenosu uhvatio sabackog SNS-ovca kako prepisuje tekst govora sa telefona na papir i kad je dobio rec, citao je sa tog papira.

_____

Uprava napolje!

Post by bjesomučje on Sun May 20, 2018 3:40 am

i ja bih isto napravio na njegovom mestu da sam dobio govor putem mejla ili sl. ne bih sebi mogao da dozvolim da citam govor s telefona svakako

Post by паће on Sun May 20, 2018 7:33 am

bjesomučje wrote:i ja bih isto napravio na njegovom mestu da sam dobio govor putem mejla ili sl. ne bih sebi mogao da dozvolim da citam govor

...који ми неко други напише и још да немам времена да избацим шта ми се не свиђа а убацим шта ја мислим. Иначе за који курац говорим.

Што опет значи да не бих ни довео себе у такав положај да ми тако нешто упадне у опис посла.

_____
"Правда" за "наводнике"!
United we stand corrected, divided we fall in love

Post by kapetanm on Sun May 20, 2018 8:09 am

Pa dobro nisu to govori za istoriju vec za lokalne prigode

Post by паће on Sun May 20, 2018 8:50 am

Како бих волео да замислим неког злоћка говорописца, да им на мицеве подмеће субверзивне идеје у те говоре, на фињака и кварњака, све хвалећи вођу и грдећи жуте. Да то издекламују наглас и да ни до сутра не укапирају шта су рекли, ал' да укапирају слушаоци.

_____
"Правда" за "наводнике"!

Post by Filipenko on Sun May 20, 2018 9:53 am

ficfiric wrote:
Filipenko wrote:Inace, sta je tzv. Riha mislila, da oni sami smisljaju govore? Naravno da im to dostavljaju iz 1 centra.

Ovdasnji lokalni tabloid je u prenosu uhvatio sabackog SNS-ovca kako prepisuje tekst govora sa telefona na papir i kad je dobio rec, citao je sa tog papira.

Pa da. Mislim, tacno se vidi da su im svi govori na istu foru, da govornici nisu bas sigurni sta je to sto citaju, kao i da dominiraju odredjeni stilovi i koordinacija. Sasvim sigurno se nije 25 poslanika SNSa sastalo i reklo "hajde da uskladimo ove govore koje smo sami napisali", to je prosto nemoguce. Istini za volju, slicno sam mislio i za tzv. demokrate kada su bili na vlasti, ali to je sada sekundarno.

Post by beatakeshi on Sun May 20, 2018 11:38 am

Možda im je Krle onomad pisao govore a možda Krle piše i ovima danas. Za jednu zemlju takve viševekovne državnosti kontinuitet je vrlo važan.

Post by паће on Sun May 20, 2018 11:40 am

Добар избор речи - не веома важно, него врло важно.

_____
"Правда" за "наводнике"!

Post by bjesomučje on Sun May 20, 2018 11:52 am

паће wrote:
bjesomučje wrote:i ja bih isto napravio na njegovom mestu da sam dobio govor putem mejla ili sl. ne bih sebi mogao da dozvolim da citam govor

Што опет значи да не бих ни довео себе у такав положај да ми тако нешто упадне у опис посла.

u polozaj da ti neko napise govor? ne bi se doveo kao politicar. hehe

Post by паће on Sun May 20, 2018 6:41 pm

bjesomučje wrote:
паће wrote:

u polozaj da ti neko napise govor? ne bi se doveo kao politicar. hehe

Па то, зато сам и ескивисаоРЖ све покушаје да ме увуку у то коло.

_____
"Правда" за "наводнике"!

Post by William Murderface on Sat Jun 09, 2018 4:36 pm

[size=35]Potpredsednik Glavnog odbora Srpske napredne stranke (SNS) Marko Đurić ocenio je danas da je "apsurd" da predsednika Srbije na Ustav i nacionalne interese podsećaju "oni za vreme čije vlasti je jednostrano proglašena nezavisnost Kosova i raskinuta organska veza Srbije i Crne Gore".[/size]

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by William Murderface on Sat Jun 09, 2018 4:36 pm

William Murderface wrote:
[size=41]Potpredsednik Glavnog odbora Srpske napredne stranke (SNS) Marko Đurić ocenio je danas da je "apsurd" da predsednika Srbije na Ustav i nacionalne interese podsećaju "oni za vreme čije vlasti je jednostrano proglašena nezavisnost Kosova i raskinuta organska veza Srbije i Crne Gore".[/size]

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Gargantua on Sat Jun 09, 2018 4:47 pm

bokte

"... oni za čije je vreme [ubaci neku nasumičnu iskrivljenu budalaštinu, što luđe to bolje]"

_____
...
It's a sin that somehow
Light is changing to shadow
And casting it's shroud
Over all we have known
...

Post by Filipenko on Sat Jun 09, 2018 5:32 pm

Crna Gora...to bese ono na jugu sto je okupiralo Juznu Rasku, a sto nam je organski najblize posle Hrvata, Bosnjaka, Rumuna i Bugara?

Post by Gargantua on Sat Jun 09, 2018 5:36 pm

Vulin o protestu vozača: Na sreću Srbiju ne vodi Janukovič

Beograd -- Ministar Aleksandar Vulin, povodom protesta vozača, istakao je da niko ne može da prihvati ni podrži ljude koji smatraju da će sebičnošću nešto promeniti.

U saopštenju ocenjuje i da izgleda postoje ljudi koji bi da od Srbije naprave i urade ono što su nekada radili u Ukrajini, ali da se na našu sreću, na čelu Srbije nalazi Vučić, a ne Janukovič.

"Na društvenim mrežama, pristalice Đilasa, Dveri i Jeremića hvale se kako su izazvali saobraćajni haos u Srbiji. Zanimljivo je kada su pre nekoliko meseci bili radovi u Beogradu onda je razlog za proteste bila velika gužva, a sada je najveća radost kada se napravi velika gužva", naveo je Vulin u saopštenju.

Ističe da se na ovakav način ne samo kvari svakodnevni život, smeta svakom od naših sugrađana, već pokazujemo da dva ili tri čoveka mogu da pokvare život hiljadama ljudi.

Vulin je dodao da je teško to razumeti i naglasio da to niko ne može ni da prihvati ni da podrži.

Kaže i da je zanimljivo da je 2013. godine ista ovakva akcija bila sprovođena u Ukrajini.

"Tada se zvala Automajdan i tada su isto ovako, stvarajući saobraćajne gužve, išli da uništavaju jednu zemlju, išli da izazivaju sukobe, i po nalogu zapadnih obaveštajnih službi uništili čitavu jednu zemlju.

Automajdan se izgleda ponavlja i u Srbiji, i izgleda da postoje ljudi koji bi da od Srbije naprave i urade ono što su nekada radili u Ukrajini. Na našu sreću, na čelu Srbije se nalazi Vučić, a ne Janukovič, i neka se ne nadaju da će na ovaj način uspeti da destabilizuju i sruše Srbiju", poručio je Vulin.

_____
...
It's a sin that somehow
Light is changing to shadow
And casting it's shroud
Over all we have known
...

Post by katamaran on Sat Jun 09, 2018 7:47 pm

Svaki dan u 17h? Vidim da su se Vuki i botine potresli, u tome mora da se ucestvuje.

_____
Belaj Boy

Post by William Murderface on Sat Jun 09, 2018 9:31 pm

Gargantua wrote:bokte

"... oni za čije je vreme [ubaci neku nasumičnu iskrivljenu budalaštinu, što luđe to bolje]"

Pritom je lik u to vreme bio u Aktivnom Centru, tj ngo krilu DSSDSS (jer o njkma je rec).

_____

Post by katamaran on Tue Jun 12, 2018 11:37 am

Usna wrote:"Je l' to budućnost Srbije?", zapitao je i dodao da država neće dozvoliti da bitange i lopovi "caruju".
Ne znam za vas, al ja stvarno ne mogu da zamislim Srbiju u kojoj bitange i lopovi caruju.

_____
Belaj Boy

Post by паће on Tue Jun 12, 2018 12:41 pm

katamaran wrote:
Usna wrote:"Je l' to budućnost Srbije?", zapitao je i dodao da država neće dozvoliti da bitange i lopovi "caruju".
Ne znam za vas, al ja stvarno ne mogu da zamislim Srbiju u kojoj bitange i lopovi caruju.

Ма јес, давно је то било кад смо били царевина. Нек смањи мало.

_____
"Правда" за "наводнике"!

Post by ficfiric on Tue Jun 12, 2018 2:35 pm

katamaran wrote:

Tesko je zamisliti. Ipak smo mi republika i tesko da mozemo postati carstvo

_____

Uprava napolje!

Post by uskok i ajduk on Tue Jun 12, 2018 6:59 pm

Gargantua wrote:bokte

А као није продата Црна Гора + Брда + Приморје.
И нафтна индустрија + дуванска + цементаре + све што има вредност $. 

_____
#Модернизација #Финоћа #Софистицираност

Post by ficfiric on Tue Jun 12, 2018 7:42 pm

Šesta kolona @haarppp

u sutrašnjem informeru čitajte:
putin nam šalje s300, još 56 mig-ova, tenkove,
bukove, nuklearne podmornice, nosač aviona
i ratovao bi za srbiju!

_____

Uprava napolje!

Post by beatakeshi on Tue Jun 12, 2018 8:07 pm

Jel' ima nekog sistema u ovom ludilu? Ili je sve iz onog šešira: "Jesmo muzičari, ne, ne, nismo muzičari..."

Post by ficfiric on Tue Jun 12, 2018 8:16 pm

Sta ga kosta da kaze bilo sta. Ovde se sve moze spinovati a napolju ionako nikog ne interesuje

_____

Uprava napolje!

Post by uskok i ajduk on Tue Jun 12, 2018 8:39 pm

beatakeshi wrote:Jel' ima nekog sistema 

То је и змај (1.0) директно питао.
А змајев ученик прилично добро одговорио.

https://www.vreme.com/cms/view.php?id=1418818

VOJISLAV ŠEŠELj:

Slušam tako juče mandatara Vučića i vidim da je on svestan skoro svih problema srpskog društva i, naravno, od izražava želju da reši te probleme, ali njegov pristup nije konzistentan i koherentan. On, na primer, ne određuje ekonomsku filozofiju s kojom nastupa, pa ne možemo izvući jasan zaključak je li on za neoliberalizam, jer ima elemenata neoliberalističke filozofije u njegovom elaboratu, da li je za državni intervencionizam, ima i tih elemenata, da li je za socijalnu državu, ima i tih elemenata, i posebno nije razrešio pitanje ako je za sve to, kako da ove tri ekonomske filozofije udruži i iskombinuje u jednu i da definitvno odgovor na ono što su društvene potrebe.

ALEKSANDAR VUČIĆ:

Naime, pre svega da pođemo od programa i politike Vlade o kojoj ste govorili i o tome da se nismo odredili za bilo koji od tri poznata pravca, dakle, apsolutnog državnog intervencionizma, neoliberalnog koncepta ili socijalne države odnosno tzv. „the welfare states" država blagostanja.
Tačno je, odredili smo se za tržišnu privredu i naša politika u ekonomiji je politika pragmatizma i eklekticizma. Šta to znači? I to je ono što se danas primenjuje u modernoj ekonomiji i u savremenom svetu. Nijedna od ovih tri, ima i četvrta klasična ekonomska teorija u svom čistom smislu.
Šta znači eklekticizam? To je inače filozofski pravac koji ne drži ni do jedne rigidne paradigme i upravo toga se drži i Republika Srbija i to je jedino moguće u današnjim uslovima.

_____
#Модернизација #Финоћа #Софистицираност

Post by Sponsored content

Current date/time is Wed Jun 20, 2018 1:56 am