Naprednjakluk

Share

Re: Naprednjakluk

Post by ficfiric on Wed Jan 03, 2018 11:22 am

Cowboy wrote:Upravo, zato i pricam o principu smenjivosti. Dakle nije smenjiv bez ulice i pratecih faktora. Isto je i sa Vucicem, koji pegla listice da ne bi bilo drugog kruga (zato kazem da od 2012te nismo imali demokratske izbore, a i oni 2012te su sumnjivi jer je Tomi cestitano pre proglasenja rezultata)

Nije on nesmenjiv na izborima zato sto je los covek, govno, zlocinac vec zato sto ima svu vlast u zemlji. Qrac bi mogao da pegla da ima 30% poslanika

_____

Uprava napolje!

Post by William Murderface on Wed Jan 03, 2018 11:44 am

Djamolidine Abdoujaparov wrote:Besmernjitm protivnika predstavi kao Sauronom predvođene orke a onda kaže ajde da se ujedinimo da ih pobedimo na izborima

ako je pretnja takva i tolika, to se svakako ne može pobediti metodom more of the same. ili da se politika seli u vaninstitucionalne okvire i/ili da se zapravo radi na tome da se glasačima ponudi fakin nešto osim grupe sredovečnih muškaraca koji se u lice celivaju na trgu republike i očekuju da samim činom sačinjavanja jedinstvene liste zaslužuju da se za njih glasa.

+1000

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by William Murderface on Wed Jan 03, 2018 11:49 am

Dobro, bre, Kauboje, mora li odma to konceptualisanje o belim listićima, Tadijevom Zlatnom dobu, etc. Burundi je prilika to reinvent ourselves! Tu smo, gde smo, da vidimo šta ćemo sad, a da tu priču o 2012. ostavimo ya sobom, tj u arhivi PPP, gde joj i mesto.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by beatakeshi on Wed Jan 03, 2018 12:00 pm

Dj A wrote:grupe sredovečnih muškaraca koji se u lice celivaju na trgu republike
Kakva demontaža
Pravda za (politički) pokojnu Sandu bounce (i onu plavušu što se slabo bije sa pištoljašicama Raspevanog Praseta)

Post by Mr. Moonlight on Wed Jan 03, 2018 12:03 pm

oće kauboj da glasamo za one koji su nas doveli dovde da nas odvedu odavde

evo saću glas daću

srbija i dalje ima bolju vlast nego što je zaslužuju razni zmajoljupci i kauboji, prema tome, lezite i opustite se

_____
    .i.

When I Get Low, I Get High.

Post by ficfiric on Wed Jan 03, 2018 12:26 pm

William Murderface wrote:Dobro, bre, Kauboje, mora li odma to konceptualisanje o belim listićima, Tadijevom Zlatnom dobu, etc. Burundi je prilika to reinvent ourselves! Tu smo, gde smo, da vidimo šta ćemo sad, a da tu priču o 2012. ostavimo ya sobom, tj u arhivi PPP, gde joj i mesto.

_____

Uprava napolje!

Post by Cowboy on Wed Jan 03, 2018 12:30 pm

William Murderface wrote:Dobro, bre, Kauboje, mora li odma to konceptualisanje o belim listićima, Tadijevom Zlatnom dobu, etc. Burundi je prilika to reinvent ourselves! Tu smo, gde smo, da vidimo šta ćemo sad, a da tu priču o 2012. ostavimo ya sobom, tj u arhivi PPP, gde joj i mesto.

Ma jok bre,kakvo belolisticarenje, upravo radim na reinvent jorself. Ali za reset mi je potreban neki uvid, insajt, razjasnjenje tog mehanizma koji za dve razlicite stvari (koje mu se nude kao ideoloske opcije u realnom zivotu) tvrdi da su iste.

Samo sam postavio tekst Besmernjeg sa kojim se u 90% slazem. Nisam ni prozivao ni optuzivao. Onda krece prica (svaki forum je izgleda isti) o Besmernjem licno, koliko je perspektivan i da li ima buducnost.

Zamisli to ovako: pred sobom imas dvoja vrata razlicite boje koja ocigledno vode u razlicite prostorije. U obe prostorije si vec bio. Znas da su sustinski razicite, od muzike koja se tamo pusta do parola koje se uzvikuju i nacina na koji se tretiraju prijatelji ili neprijatelji, odnos prema prostoriji pored i velicine prostorija, perspektive, parametara koji govore o prakticnim aspektima zivota (ekonomija, sudstvo, skolstvo, zdravstvo).

Ali pored tih dvoja vrata stoje ljudi koji uvek iznova ponavljaju da je svejedno kroz koja ces vrata proci jer su prostorije iste, imaju istu perspektivu, iste dimenzije, dubinu, podjednako su agresivne etc.

Pokusavam da shvatim, ni manje ni vise. zelim da reinventujem jorself, samo prvo moram da ukapiram sta je isto i zasto nema razlike.

Post by ficfiric on Wed Jan 03, 2018 12:35 pm

Kada bi Zoran™️ sa svojim saradnicima Bebom i Cedom, svojim operativcima Gorancetom, Malim, itd imao ovu vlast koju ima Vucic - od mesne zajednice do vrha. da li bi bio smenjiviji i zasto?

_____

Uprava napolje!

Post by Mr. Moonlight on Wed Jan 03, 2018 12:39 pm

to čak i nije bitno, put kojim idemo je bio isti i za vreme demokrata i sličnih, više ne postoje politički nego samo klasni neprijatelji, tako je bilo i tako će biti

_____
    .i.

When I Get Low, I Get High.

Post by Cowboy on Wed Jan 03, 2018 12:53 pm

ficfiric wrote:Kada bi Zoran™️ sa svojim saradnicima Bebom i Cedom, svojim operativcima Gorancetom, Malim, itd imao ovu vlast koju ima Vucic - od mesne zajednice do vrha. da li bi bio smenjiviji i zasto?

Ovde navodis samo lopurde, zasto izbegavas da navedes kreatore atmosfere i razliku u nacinu kreiranja atmosfere?

Deljenje na patriote i izdajnike je po pravilu pripremanje terena za gradjanski rat odnosno za nesmenjivost. Nesto nisam navatao Vesica, Malog i ostale Djindjiceve lopurde (ama ni Ivicu Dacica kasnije) da manipulisu srpskom svetinom na taj nacin, citavih 12 godina se nije desilo da sa mikrofona cujemo price o stranim placenicima, sem ako se mikrofona ne dovati tada opoziciona crveno/crna koalicija. Valjda zato sto tadasnje Vesiceve gazde nisu racunale na Gadafijevski vek vladavine vec su isli logikom ugrabi sta mozes.

Danas to nije slucaj, pitaj bilo kojeg novinara (kojih je zalosno malo danas u Srbiji) da li je Beba bio bolji nekad ili sad. Pogledaj naslovne strane na kioscima, baci pogled (samo) na proslu godinu sta se sve izdesavalo sa Hrvatskom, Bosnom, Kosovom i Makedonijom. Jeste, ostalo je na recima jer ludak ima pokradenih 60% podrske. Ali kada mu podrska bude pala ispod 40% nista nece biti nemoguce, taman kao sto je sve bilo moguce pri raspadu SFRJ.

Post by beatakeshi on Wed Jan 03, 2018 12:58 pm

Kako je tekla karijera DJV-a?

Post by William Murderface on Wed Jan 03, 2018 1:03 pm

Pa ima razlike kolko hoćeš, npr DS (URS i ostala bulumenta) u Nišu je pravio svakojaka sranja, ali da sukob posvađanih frakcija DS-a dođe dotle da se pale kola gradskih i policijskih funkcionera, to je zaista bilo nezamislivo. Ima toga još. Ja sam glasao za DS na svim izborima posle 2012, nije meni problem da kažem da nisu isti. 

Ali stvar je u tome da ti je pitanje pogrešno postavljeno. Nije uopšte stvar u izboru između većeg i manjeg zla, to je neki okvir u kojem nema previše smisla razmišljati. Ti si zaglavljen u to pitanje kao u jedino moguće i relevantno pitanje, i stalno iznova na njega dobijaš isti odgovor- manje zlo je bolje od većeg zla. Pa okej, nije to problem, to je elementarna racionalnost. Ama je problem sa manjim zlom što otvara vrata za veće zlo, i nema nikakvog načina da ga zaustavi. Videli smo ovo ne samo u Srbiji, nego i u mnogim drugim zemljama. To realpolitičko taktiziranje i famozni pragmatizam, na kraju same sebe zafarbaju u ćošak iz kojeg ne mogu da izađu. U Srbiji je to izgledalo tako što je DS prvo pronalazio zajednički bol sa Dačićem, onda pravio SNS i propirao radikale, sve u pokušaju da nekako prejebe nesvarene ostatke starog režima, i na kraju se desilo jedino što se moglo desiti, prejebali su oni njega, jer su iskusniji i beskrupulozniji. Ta igra mora tako da sa završi.

Moje pitanje za tebe je - možeš li da misliš  politici u nekim drugim terminima osim u terminima biranja izmežu većeg i manjeg zla? Evo, ja ti bez pproblema priznajem da nisu isti, da su ovi gori, itd. Ali, pa šta? Možemo li konačno da promenimo temu, i počnemo da pričamo u nekim drugim terminima. Recimo - da li je moguća politika koja bi mogla da mobiliše široke slojeve građanstva i koja ne bi predstavljala samo "povratak na staro".

Last edited by William Murderface on Wed Jan 03, 2018 1:15 pm; edited 1 time in total

_____

Post by William Murderface on Wed Jan 03, 2018 1:09 pm

Cowboy wrote:
ficfiric wrote:Kada bi Zoran™️ sa svojim saradnicima Bebom i Cedom, svojim operativcima Gorancetom, Malim, itd imao ovu vlast koju ima Vucic - od mesne zajednice do vrha. da li bi bio smenjiviji i zasto?

Ovde navodis samo lopurde, zasto izbegavas da navedes kreatore atmosfere i razliku u nacinu kreiranja atmosfere?

Deljenje na patriote i izdajnike je po pravilu pripremanje terena za gradjanski rat odnosno za nesmenjivost. Nesto nisam navatao Vesica, Malog i ostale Djindjiceve lopurde (ama ni Ivicu Dacica kasnije) da manipulisu srpskom svetinom na taj nacin, citavih 12 godina se nije desilo da sa mikrofona cujemo price o stranim placenicima, sem ako se mikrofona ne dovati tada opoziciona crveno/crna koalicija. Valjda zato sto tadasnje Vesiceve gazde nisu racunale na Gadafijevski vek vladavine vec su isli logikom ugrabi sta mozes.

Ah, oh, kako je kratko pamćenje...

https://www.slobodnaevropa.org/a/kolumna_srpski_s_mukom_misterija_predsednicke_cutnje/24462830.html

_____

Post by Mr.Pink on Wed Jan 03, 2018 1:10 pm

Cowboy wrote:Zamisli to ovako: pred sobom imas dvoja vrata 

Last edited by Mr.Pink on Wed Jan 03, 2018 1:16 pm; edited 2 times in total

_____
СВЕ СУДИЈЕ ХАШКОГА СУДА 
МОГУ ДА НАМ ЛИЖУ МУДА!

srce ruka lopata

Post by ficfiric on Wed Jan 03, 2018 1:11 pm

Medije je kontrolisala vlast onoliko koliko je mogla da ih kontrolise. Zna se kakav su odnos prema kritici imali oni koji su se pitali za te stvari (Djilas, Beba, Tadicev dvor). Da su mogli da ovako uguse svaku kritiku, verujem da bi to uradili.

Na izborima se muljalo onoliko koliko je to moglo da se radi. Npr. guranje lista za odvlacenje glasova, neravnomerna zastupljenost u medijima, obaranje bm-ova na lokalnim da bi se koalicioni partneri prebacili preko cenzusa, itd. Za peglanje listica i ostalo sto radi Vucic je potrebna puna kontrola nad izbornim komisijama a DS/DSS to nikad nisu imali.

_____

Uprava napolje!

Post by Mr. Moonlight on Wed Jan 03, 2018 1:13 pm

ficfiric wrote:Medije je kontrolisala vlast onoliko koliko je mogla da ih kontrolise. Zna se kakav su odnos prema kritici imali oni koji su se pitali za te stvari (Djilas, Beba, Tadicev dvor). Da su mogli da ovako uguse svaku kritiku, verujem da bi to uradili.

Na izborima se muljalo onoliko koliko je to moglo da se radi. Npr. guranje lista za odvlacenje glasova, neravnomerna zastupljenost u medijima, obaranje bm-ova na lokalnim da bi se koalicioni partneri prebacili preko cenzusa, itd. Za peglanje listica i ostalo sto radi Vucic je potrebna puna kontrola nad izbornim komisijama a DS/DSS to nikad nisu imali.

znači razlika je u tome što je sns veštiji

Post by Veletin on Wed Jan 03, 2018 1:13 pm

Ovde je svaka alternativa crveno-crnima već viđena i imala je svoju priliku, monarhisti, građanisti. euroatlantisti. šoroševci, lokalpatriote, ..., i svi su redom prodali raju.
Gotovo je.

Post by Mr. Moonlight on Wed Jan 03, 2018 1:16 pm

Veletin wrote:Ovde je svaka alternativa crveno-crnima već viđena i imala je svoju priliku, monarhisti, građanisti. euroatlantisti. šoroševci, lokalpatriote, ..., i svi su redom prodali raju.
Gotovo je.

ok je to, ko želi neku bolju državu ima popriličan broj da bira, ova je odavno uništena

Post by Cowboy on Wed Jan 03, 2018 1:33 pm

William Murderface wrote:
To realpolitičko taktiziranje i famozni pragmatizam, na kraju same sebe zafarbaju u ćošak iz kojeg ne mogu da izađu. U Srbiji je to izgledalo tako što je DS prvo pronalazio zajednički bol sa Dačićem, onda pravio SNS i propirao radikale, sve u pokušaju da nekako prejebe nesvarene ostatke starog režima, i na kraju se desilo jedino što se moglo desiti, prejebali su oni njega, jer su iskusniji i beskrupulozniji. Ta igra mora tako da sa završi.

... pri tom ignorises glasacko telo koje nece da ti da 50+ % sebe sem ako ga ne lazes i ne ponizavas najstrasnije. Mislim, imamo to upravo sada pred ocima, dakle demokratska opcija je uspevala da jase na populizmu sve dok je imala i podrsku onog dela glasaca koji populizam ne podnosi, a onda je kaze Besmerlnji bas tada misleci deo Srbije odlucio da vise ne zatvara nos.

Poenta je da se zlo mora drzati na uzdi i da to mora da radi ono malo gradjana jer institucije za to nemaju snage. Inace ode sve u kurac, vidi sta su naprednjacima radili radikali i narod pre otprilike sto godina. Tu je i odgovor na tvoje pitanje:

Moje pitanje za tebe je - možeš li da misliš  politici u nekim drugim terminima osim u terminima biranja izmežu većeg i manjeg zla? Evo, ja ti bez pproblema priznajem da nisu isti, da su ovi gori, itd. Ali, pa šta? Možemo li konačno da promenimo temu, i počnemo da pričamo u nekim drugim terminima. Recimo - da li je moguća politika koja bi mogla da mobiliše široke slojeve građanstva i koja ne bi predstavljala samo "povratak na staro".

... ne mozemo jer se izvrsenje neke politike u praksi oslanja na institucije a mi to zatiremo u korenu. Dakle mi smo trenutno u nekom predinstitucionalnom limbu, drzavom nas cine samo granice drzava koje nas okruzuju, da nemamo susede racunam da bi radikali pojeli gradjanstinu za otprilike deset dana, sto vesajuci sto koljuci sto streljajuci sto zatvarajuci, i tako dok se ne uspostavi radikalski kalifat koji bi vladao vekovima. Srecom, okruzujue nas ostatak sveta pa se radikali plase da prave sranja koja intimno prizeljkuju. Pogledaj pod drugi svetski rat - šta Srbi rade jedni drugima kada nema kočnica.

A moji i tvoji unuci ce mozda, ako budu imali srece, jednog dana govoriti o politici u nekim drugim terminima. Do tada, bas kao u USA ili Rusiji, Poljskoj, Madjarskoj - biiracemo manje zlo jer je nemoguce drugacije.

Last edited by Cowboy on Wed Jan 03, 2018 1:37 pm; edited 2 times in total

Post by ficfiric on Wed Jan 03, 2018 1:34 pm

Mr. Moonlight wrote:znači razlika je u tome što je sns veštiji

Ne vidim sto je bitno da li je ekipa A vestija i da li je ekipa B pristojnija. Za pocetak meni je bitnije da li te ekipe mogu da rade bas sve sto im padne na pamet ili ne.

Evo, na primer, u mom gradu je vlast podeljena izmedju DuPe-a i Vucica i ovde se ne moze desiti da mi navijaci upadnu u gajbu, vezu me i sruse zgradu. U Beogradu je to moguce. Ako je to tebi mala i nebitna razlika - ok, meni nije.

_____

Uprava napolje!

Post by Mr.Pink on Wed Jan 03, 2018 1:40 pm

kakvi unuci, čiji unuci, pa ko će to dočekati i doživeti? 

i ČIJE institucije? institucije za koje su narodi sa ovih prostora krv pišali i gradili 50 godina razmontirali su jednim memorandumom.

sorry kauboje, to tvoje stvarno liči na neka ppp-ovska salonska naklapanja.

_____
СВЕ СУДИЈЕ ХАШКОГА СУДА 
МОГУ ДА НАМ ЛИЖУ МУДА!

srce ruka lopata

Post by William Murderface on Wed Jan 03, 2018 1:52 pm

Cowboy wrote:
To realpolitičko taktiziranje i famozni pragmatizam, na kraju same sebe zafarbaju u ćošak iz kojeg ne mogu da izađu. U Srbiji je to izgledalo tako što je DS prvo pronalazio zajednički bol sa Dačićem, onda pravio SNS i propirao radikale, sve u pokušaju da nekako prejebe nesvarene ostatke starog režima, i na kraju se desilo jedino što se moglo desiti, prejebali su oni njega, jer su iskusniji i beskrupulozniji. Ta igra mora tako da sa završi.

... pri tom ignorises glasacko telo koje nece da ti da 50+ % sebe sem ako ga ne lazes i ne ponizavas najstrasnije. Mislim, imamo to upravo sada pred ocima, dakle demokratska opcija je uspevala da jase na populizmu sve dok je imala i podrsku onog dela glasaca koji populizam ne podnosi, a onda je kaze Besmerlnji bas tada misleci deo Srbije odlucio da vise ne zatvara nos.

Poenta je da se zlo mora drzati na uzdi i da to mora da radi ono malo gradjana jer institucije za to nemaju snage. Inace ode sve u kurac, vidi sta su naprednjacima radili radikali i narod pre otprilike sto godina. Tu je i odgovor na tvoje pitanje:

... ne mozemo jer se izvrsenje neke politike u praksi oslanja na institucije a mi to zatiremo u korenu. Dakle mi smo trenutno u nekom predinstitucionalnom limbu, drzavom nas cine samo granice drzava koje nas okruzuju, da nemamo susede racunam da bi radikali pojeli gradjanstinu za otprilike deset dana, sto vesajuci sto koljuci sto streljajuci sto zatvarajuci, i tako dok se ne uspostavi radikalski kalifat koji bi vladao vekovima. Srecom, okruzujue nas ostatak sveta pa se radikali plase da prave sranja koja intimno prizeljkuju. Pogledaj pod drugi svetski rat - šta Srbi rade jedni drugima kada nema kočnica.

A moji i tvoji unuci ce mozda, ako budu imali srece, jednog dana govoriti o politici u nekim drugim terminima. Do tada, bas kao u USA ili Rusiji, Poljskoj, Madjarskoj - biiracemo manje zlo jer je nemoguce drugacije.

Pa ne, nije nemoguće drugačije, nego je nemoguće upravo to - politics as usual.

A ovo tvoje vjeruju o morlocima koji vole kad ih lažu i ponižavaju i koji su predodređeni da glasaju za "zlo", stvarno nije vredno oybiljnog komentara. To nije politika, nego eugenika. Smisli šta ćemo s njima, da ih pobijemo, sterilišemo, u najmanju ruku da im zabranimo da glasaju, i eto rešenja.

_____

Post by Cowboy on Wed Jan 03, 2018 2:02 pm

Pa ne, nije nemoguće drugačije, nego je nemoguće upravo to - politics as usual.

Dakle, politiku sprovodis i bez institucija? Sa raznim Karicima, Miskovicima, Vucelicima, navijackim grupama?

Ko nabrojane treba da hapsi, korumpirana policija? Da im sudi korumpirano pravosudje? Pa uvek ce mito biti teze od drzavne plate sve dok nema ko da regulise i kontrolise sudstvo.

Mozemo da pravimo ovde spisak zelja i nasih gradjanskih snova ali to ne menja situaciju na terenu.

A ovo tvoje vjeruju o morlocima koji vole kad ih lažu i ponižavaju i koji su predodređeni da glasaju za "zlo", stvarno nije vredno oybiljnog komentara. To nije politika, nego eugenika. Smisli šta ćemo s njima, da ih pobijemo, sterilišemo, u najmanju ruku da im zabranimo da glasaju, i eto rešenja.

Ma samo da ih prihvatimo kao realnost, ni manje ni vise. Da kazemo da ih svaka demokratska politicka opcija mora necim pridobiti da bi dosla na vlast. Slatkim lazima pre nego surovom istinom, projektovanjem moci pre nego nerazumljivim gradjanskim idejama, nazovi to kako hoces. Ta publika je neophodna za pobedu.

btw. nisam rekao da su predodredjeni da glasaju za zlo nego da su podlozni jeftinom manipulisanju, ma sa koje strane dolazilo.

Post by ficfiric on Wed Jan 03, 2018 2:08 pm

Cowboy wrote:Ma samo da ih prihvatimo kao realnost, ni manje ni vise. Da kazemo da ih svaka demokratska politicka opcija mora necim pridobiti da bi dosla na vlast. Slatkim lazima pre nego surovom istinom, projektovanjem moci pre nego nerazumljivim gradjanskim idejama, nazovi to kako hoces. Ta publika je neophodna za pobedu.

btw. nisam rekao da su predodredjeni da glasaju za zlo nego da su podlozni jeftinom manipulisanju, ma sa koje strane dolazilo.

A zamisli kada bi neka od tih demokratski politickih opcija ucinila nadljudski napor pa prestala da ih naziva krezubom marvom.

_____

Uprava napolje!

Post by William Murderface on Wed Jan 03, 2018 2:10 pm

Pa upravo ta politika prihvatanja "realnosti" da se vecina mora pridobijati slatkim lazima je dozivela brodolom, ne samo u Srbiji, nego i US i UK i Madjarskoj, itd. S tim je gotovo. Sad se mora misliti o drugacijoj politici koja gradjanima ima da ponudi nesto vise od slatkih lazi. Ne znam da li si primetio, ali takva politika se vec formulise i u UK i u US. U UK ce po svemu sudeci dobiti naredne izbore. Ova tvoja prica je zaista nepodnosljivo retro.

Et Kauboj

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon Aug 20, 2018 9:03 am