Naprednjakluk

Share

Re: Naprednjakluk

Post by Cowboy on Fri Jan 05, 2018 10:08 pm

No Country wrote:Не, ти си писао како је Србија одвајкада подељена у два "принципа", две идеологије, и сл. Класично претеривање, које дабоме не умеш да образложиш.

Бајдвеј, зато се и вртиш у зачараном кругу, јер употребљаваш појмове које не разумеш баш потпуно.

Jova.

Post by No Country on Fri Jan 05, 2018 10:11 pm

Јеби се, папак.

Post by Mr.Pink on Fri Jan 05, 2018 10:14 pm

Cowboy wrote:

Zato ponavljam - institucije. Ne pada to sa neba, ne pravi to Djindjic nekom magijom, to je jedno nerazmrsivo klupko sa korenima iz SFRJ i jednog sasvim drugacijeg sistema. To se menja trideset godina, a ne u prvih sto dana vlade.

to je toliko zamršeno da je ovo društvo već 30 godina u tranziciji. da stavimo to u perspektivu neku: jugoslavija na koju se pozivaš je trajala 50 godina.

_____
СВЕ СУДИЈЕ ХАШКОГА СУДА 
МОГУ ДА НАМ ЛИЖУ МУДА!

srce ruka lopata

Post by bruno sulak on Fri Jan 05, 2018 10:15 pm

nije djitlerov najveci problem sto je gori od stjuarta litla (nije, naprotiv) vec sto mu se sanse za pobedu mere promilima a ukoliko pobedi nece ni probati da se usprotivi nasilju izvrsitelja, notarskom monopolu niti raspustiti komunalne batinase koji ovde prolaze za fundamentalne vrednosti gradjanske klase: red, rad i disciplinu. jedini pozitivan pomak bi mogao da bude nek ulazak ndb u vlast uz kompromise u pravcu razgradnje gore napisanog u onoj meri u kojoj gradska vlast to moze.

sto se odnosa ds i sns tice jasno je da je ds kumovala ovome sto imamo. svaki put kada ih se lobiljo dovati on samo ponavlja privatizacija i ljudi su vec u amoku.

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by bruno sulak on Fri Jan 05, 2018 10:16 pm

Mr.Pink wrote:
Cowboy wrote:

Zato ponavljam - institucije. Ne pada to sa neba, ne pravi to Djindjic nekom magijom, to je jedno nerazmrsivo klupko sa korenima iz SFRJ i jednog sasvim drugacijeg sistema. To se menja trideset godina, a ne u prvih sto dana vlade.

to je toliko zamršeno da je ovo društvo već 30 godina u tranziciji. da stavimo to u perspektivu neku: jugoslavija na koju se pozivaš je trajala 50 godina.

tacno svi problemi iz nefunkcionalne privrede sfrj. ovde bi se nekako da se pojede kolac privatizacije bez divljacnog razgradjivanja drustva.

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by Cowboy on Fri Jan 05, 2018 10:21 pm

ostap bender wrote:
tacno svi problemi iz nefunkcionalne privrede sfrj. ovde bi se nekako da se pojede kolac privatizacije bez divljacnog razgradjivanja drustva.

Sve ok, ja se samo pitam da li je i kako bilo moguce drugacije, koji su mehanizmi zastite interesa radnika?

Mislim, svi imi imamo lepe i plemenite zelje ali realnost je nemilosrdna. Nije moglo drugacije, ne uz ovakve institucije i uz ovakvo drustvo.

Post by William Murderface on Fri Jan 05, 2018 10:24 pm

Kauboje, odjebi, smaraš za medalju. Ne znaš ništa ni o čemu i držiš predavanja.Ustvari je super kako ti se uskok ukazao kao realno sopstvene želje - ta neka građanska klasa...

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Cowboy on Fri Jan 05, 2018 10:27 pm

Nije fer Wiliame, eno pitao sam te vrlo konkretno o toj novoj politici koju cekamo i ti umesto odgovora kazes da odjebem.

Daj baci barem par recenica kada vec delegiras tu temu.

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Fri Jan 05, 2018 10:30 pm

Cowboy wrote:
William Murderface wrote:
Politika postoji i u mnogo gorim uslovima od naših, a te priče građanska baza, institucije, drn-zvrc su malo passe.

Kako mislis passe? Kako to moze da bude passe?

Ajde da probamo da razgovaramo o onome šta je politika danas i šta bi mogla da bude sutra

Super, bas o tome i zelim da razgovaramo, ali pod uslovom da se uvazava realnost.

Mozes li u par reci da napises kako to vidis pojavljivanje Nove Politike i iz kojih ljudskih resursa, koje ce glasacko telo tu politiku da prepozna kao korisnu (zaista, koje?) i kako ce ta politika da prezivi Vuciceve izborne kradje, pretorijance i kidnapovane medije?

Kako ce i iz cega da se izgrade institucije, sta ce za to vreme da rade ovi koji sede na milijardama, hoce li kupovati sudije, policiju, odbornike ili ce cekati na zlatnoj WC solji da Pravda dodje po njih? Sta ce da rade krimosi ako im se ne obeca (5. Oktobar) da ih se nece dirati? Mozda ce da evaporiziraju, ostavljajuci mesto mladim naucnim nadama i poletnoj omladini koja ce da zapne i obnovi zemlju?A ako ne zele da evaporiziraju, ko ce da ih hapsi i privodi, njihovi dojucerasnji ortaci u policiji?

Da ne nastavljam dalje sa realnoscu, mozda imas odgovor na ovo do sada.

haha, uvažimo realnost, Berni je unelectable.

ti prvi treba da uvažiš realnost kakvom je predstavljaš: kao način suprotstavljanja "Vučićevoj izbornoj krađi, pretorijancima i kidnapovanim medijima" vidiš, pajsad, izlazak na izbore u jednoj koloni. kako to tačno treba da uspe u realnosti?

Cowboy wrote:
Mr.Pink wrote:jbg, ja na ulici se susrećem sa bedom i sirotinjom. nisam baš oko toliko uvežbao da prepoznaje snsovce. kako ih ti prepoznaješ?

Stani pored kioska i gledaj fizionomije koje kupuju Informer, Alo, Pravdu, Srpski Telegraf i ostale kgb letke.

Nisu to sve SNSovci, ima tu i radikala, podrzavalaca Ivice Dacica, Palme etc. Jednom recju, nesrecnici. Preko cele naslovne mrtvo dete, ovaj kupuje ne pita, oce da vidi slike unutra.

Ne znam zasto mesas sirotinju sa njima, imas pametne i pristojne sirotinje koliko hoces.

ja uglavnom sa tim novinama vidim penzionere. najjeftinije su i to je to.

i čovek se ne zove Besmernji.

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Fri Jan 05, 2018 10:33 pm

Cowboy wrote:Nije fer Wiliame, eno pitao sam te vrlo konkretno o toj novoj politici koju cekamo i ti umesto odgovora kazes da odjebem.

pričamo o bgd izborima? NDM BGD.

Post by Cowboy on Fri Jan 05, 2018 10:39 pm

Djamolidine Abdoujaparov wrote:
Cowboy wrote:Nije fer Wiliame, eno pitao sam te vrlo konkretno o toj novoj politici koju cekamo i ti umesto odgovora kazes da odjebem.

pričamo o bgd izborima? NDM BGD.

OK, to je i meni jedna od opcija.

Medjutim, ne znam kakva je politika iza, ljudi (bas kao i Jankovic) samo traze da se postuje ustav, to im je program takoreci. Ali to nije politika.

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Fri Jan 05, 2018 10:46 pm

Cowboy wrote:

Medjutim, ne znam kakva je politika iza, ljudi (bas kao i Jankovic) samo traze da se postuje ustav, to im je program takoreci. Ali to nije politika.

ne.
https://kakoseborimo.wordpress.com/
http://www.danas.rs/politika.56.html?news_id=365782&title=NDMBGD%3a+Za+nas+izborni+poraz+ne+postoji

Post by beatakeshi on Fri Jan 05, 2018 10:53 pm

Kakvo raštimovano sviranje penisu, već duži niz strana.

Post by No Country on Fri Jan 05, 2018 10:55 pm

То. А кад му кажеш да се уштимује он одговара са "Јова".

Па натакнем те на Јову. Ти ли ћеш да поправљаш Србију!?

Post by KinderLad on Fri Jan 05, 2018 11:09 pm

ficfiric wrote:
KinderLad wrote:Mene zanima zašto ako im je loše ne glasaju za bilo koga drugog, npr, evo, kao što rekoh, za Dveri. Ako je nekome loše i sve gore, a on ipak nastavlja da glasa za vlast onda tu nešto nije u redu. E sad, moj pretežan stav šta nije u redu je da su u pitanju mediji. I to je osnovna razlika, ali ključna, između ove i vlasti 2000-2012. I zato nisu isti makar radili sve ostalo identično.

Biraju izmedju onih stranaka koje ih ne tretiraju kao stoku tupavu. Da im je losije, jeste. Za minimalac i penziju moze da se kupi manje nego pre, za socijalnu pomoc mora da se radi, itd. Jedino sto su dobili najsiromasniiji u ovih sest godina, to je mogucnost da kupuju jefitniji duvan na pijaci.

Kada pukne SNS, glasace za sps, neko krilo sns-a ili nesto trece. Ostale stranke i ne pokusavaju da im bilo sta ponude
Pa ne. Biraju uvek jedno isto. Već, evo, 30 godina. Near-monopol na medije, tokove novca i bezbednost.
No Country wrote:
KinderLad wrote:Mene zanima zašto ako im je loše ne glasaju za bilo koga drugog, npr, evo, kao što rekoh, za Dveri. Ako je nekome loše i sve gore, a on ipak nastavlja da glasa za vlast onda tu nešto nije u redu. E sad, moj pretežan stav šta nije u redu je da su u pitanju mediji. I to je osnovna razlika, ali ključna, između ove i vlasti 2000-2012. I zato nisu isti makar radili sve ostalo identično.
Увек је било људи који гласају за власт јер се (обично са одличним разлогом) власти боје, а свака власт које се сећамо је покушавала да контролише медије. Оно што је Вучић успео, то је да потпуно сузбије конкуренцију и успостави монопол. То чак није монопол на информације, јер постоји Интернет, и народ генерално зна да су ови криминалци и штеточине. Него и даље много више мрзе Жуте, мада их се све слабије сећају. Имаш врло сличан процес у Америци, а много слободније медије.

The name of the game is Othering.
Informacije su manje bitne, on je uspostavio monopol na - narativ. Za to ti ni ne treba potpuna kontrola, dovoljno je svakodnevno zatrpavanje i to na najgledanijim i najčitanijim medijima (a i na internetu). I zastrašivanje ovih drugih. Inače, mogu slobodno da mrze "žute", ima mnogo drugih opcija. No, "narativ" je da su "svi" žuti. Ili "NATO". Internet ima obilje informaija, ali internet ne može da uspostavi narativ. On je po prirodi stvari atomizovan. Ali i on trpi zatrpavanje.

Post by bruno sulak on Fri Jan 05, 2018 11:39 pm

Cowboy wrote:
ostap bender wrote:

Sve ok, ja se samo pitam da li je i kako bilo moguce drugacije, koji su mehanizmi zastite interesa radnika?

Mislim, svi imi imamo lepe i plemenite zelje ali realnost je nemilosrdna. Nije moglo drugacije, ne uz ovakve institucije i uz ovakvo drustvo.

moglo je drugacije ali to je druga tema. solventna, funkcionalna preduzeca postala su zrtve najgore predatorske lesinarske ekonomije. pogledaj onaj tekst sa pescanika. cilj je bio socijalno raslojavanje i stvaranje mase nezaposlenih i mase jeftinih koje se medjusobno mogu prelivati i biti u sukobu. i to nije radjeno iz neke zle namere vec zato sto su bili ubedjeni da je to neizbezno a ta neizbeznost je bila podmazana licnom korupcijom.

na kraju krajeva niko nije upao u firmu koju je vodio otac tome momirovica petog oktobra ili poslao zeljka mitrovica na robiju vec su se krizni stabovi formirali po drzavnim preduzecima nakon cega je usledila zalobna igra cerecenja i mrcvarenja za racun istih tih ljudi koji su do pre koji dan finansirali milosevicevu partiju. njima je samo omoguceno da udju u drugi deo stabilizovanja svog bogatstva.

isto ce tako proci i alek kada se ispune svi uslovi koji su potrebni domacoja ekonomskoj eliti i bankama.

_____

Post by MNE on Fri Jan 05, 2018 11:47 pm

DS je prilično zaebala ekonomska kriza, krali su taman toliko koliko bi im prošlo da nije bilo iste ali jbg.

Inače se slažem sa kaubojem kakvi god da su bili od ove nesposobne i zle bulumente su bili 100 puta bolji bez ikakve dileme.

Post by bruno sulak on Fri Jan 05, 2018 11:52 pm

to je prilicno nebitno posto ne mogu da otkriju jezik kojim mogu da ih pobede.

_____

Post by bruno sulak on Fri Jan 05, 2018 11:54 pm

inace najveci faktor iskupljena za ds je bio taj da su se zentali ulice. to ih je cinilo opreznijima od ove bagre.

_____

Post by xie saike on Fri Jan 05, 2018 11:54 pm

ostap bender wrote:
Cowboy wrote:

na kraju krajeva niko nije upao u firmu koju je vodio otac tome momirovica petog oktobra ili poslao zeljka mitrovica na robiju vec su se krizni stabovi formirali po drzavnim preduzecima 

sa ciljem stvaranja odvratnog sistema koji su radikali samo nastavili da rabe. umesto kriminalcima u njihove prcije upali su u drzavne i javne firme da prete obicnom radniku kako ce sutra na ulicu ako se ne uclani i ne donese jos 20 glasova. tako su i oni koji realno nisu lako mogli ostati bez posla dovedeni u poziciju da budu potpuno zavisni i da nemaju ni milimetar manevarskog prostora za neki bunt, dalje trazenje neophodnih promena itd.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by bruno sulak on Fri Jan 05, 2018 11:58 pm

bas tako. alek je samo to doveo do savrsenstva.

_____
Guest

Post by Guest on Sat Jan 06, 2018 12:37 am

U prošlom, civilizovanom režimu je inspekcija rada rutinski obaveštavala poslodavca o tome ko se žalio na uslove rada. Tu je bilo grotesknih situacija, tipa da u inspekciji radnika pitaju "da li ste sigurni da želite da se žalite imenom i prezimenom"

Eh kad se setim tih dana pre nego što je došao Vučić i upropastio sve.

Post by No Country on Sat Jan 06, 2018 12:56 am

KinderLad wrote:
No Country wrote:
Увек је било људи који гласају за власт јер се (обично са одличним разлогом) власти боје, а свака власт које се сећамо је покушавала да контролише медије. Оно што је Вучић успео, то је да потпуно сузбије конкуренцију и успостави монопол. То чак није монопол на информације, јер постоји Интернет, и народ генерално зна да су ови криминалци и штеточине. Него и даље много више мрзе Жуте, мада их се све слабије сећају. Имаш врло сличан процес у Америци, а много слободније медије.

The name of the game is Othering.
Informacije su manje bitne, on je uspostavio monopol na - narativ. Za to ti ni ne treba potpuna kontrola, dovoljno je svakodnevno zatrpavanje i to na najgledanijim i najčitanijim medijima (a i na internetu). I zastrašivanje ovih drugih. Inače, mogu slobodno da mrze "žute", ima mnogo drugih opcija. No, "narativ" je da su "svi" žuti. Ili "NATO". Internet ima obilje informaija, ali internet ne može da uspostavi narativ. On je po prirodi stvari atomizovan. Ali i on trpi zatrpavanje.
Код нас ти се политика разликује од навијаштва искључиво у томе што постоји само један клуб за који се навија. А богами биће тако и у спорту, једном када Вучић и тамо доврши процес.

Ал’ народ, шта ће, навија.

Post by ficfiric on Sat Jan 06, 2018 12:57 am

ostap bender wrote:na kraju krajeva niko nije upao u firmu koju je vodio otac tome momirovica petog oktobra ili poslao zeljka mitrovica na robiju

Kljucno. Devedesetih su se obogatili oni ljudi kojima je Milosevic to dozvolio i jasno je bilo da ce oni postati gospodari Srbije cim se krene sa privatizacijom, posto su pare kod njih. Da bi se to sprecilo, prvo je trebalo vratiti narodu opljackanu imovinu, medjutim narod se tad grozio scenarija iz 1944-45, zeleo je da promena rezima bude mirna kao u Cehoslovackoj, previdjajuci da Cehoslovacka 1989. i SRJ 2000. nisu bolovali od istih bolesti.

_____

Uprava napolje!

Post by Zastava 120m on Sat Jan 06, 2018 4:36 am

Cowboy wrote:
Zastava 120m wrote:

https://www.slobodnaevropa.org/a/kako-su-unistavani-navip-fidelinka-i-agrohem/25124974.html
https://www.slobodnaevropa.org/a/hadson-kako-je-iz-srbije-izvuena-51-milijarda-dolara/25126407.html

Al si nasao argument, razvalio si. Dakle, onu divnu drzavu i institucije koje su zatekli 2000te unistili su zli DSovci? Opet pitam, sta je tu ostalo da se unisti - sudstvo, zdravstvo, skolstvo, mediji, policija, vojska? Zaista, ajde molim te reci da je nesto od navedenog postalo gore nego devedesetih?

Raspad Srpske ekonomije poceo je polovinom osamdesetih kada je partijsko kadrovanje krenulo da uzima svoj danak. Devedesetih je industrija (kompletna) unistavana na najneinteligentiji nacin i to dotle da su se iz pogona iznosili delovi sklopova koji kostaju milione da bi se deo prodao na crno za par stotina tadasnjih maraka. Citavi pogoni su stajali nedeljama zbog organizovanog lopovluka jedne grupe ljudi - rukovodioci su zmurili na to znajuci da cena fabrike zbog toga rapidno pada, te ce moci jednog dana da je kupe za ono sto su pokrali u samo par godina. Krao je svako koliko je mogao, direktori i rukovodioci vise a radnici manje, pa su jedni pokrali milione a drugi se zadovoljili ukradenim benzinom i elektro kablovima. Pa plate su bre bile pet maraka. Ne kapiram, moze li gore od toga?

Sve to jos devedesetih.

I onda je na tu ekonomiju (pregazenu ratom, takodje) dosao raznoliki DOS - ja ne znam kojim mehanizmima (budimo realni) je ono sto je preostalo od propalih firmi moglo da se privatizuje na koliko toliko dobar nacin. Ko je sedeo u komisijama, za koju platu su komisije radile? Koliko je potrebno da se potkupe cinovnici (ne samo u Srbiji, pogledaj sve zemlje koje su prosle tranziciju) par hiljada tadasnjih maraka?

Samo kad ti razvaljuješ. I gde su ti te čuvene institucije posle 12 godina, ne posle 120 dana, nije bilo dovoljno 12 godina da se donese zakon o poreklu imovine? Nije bilo dovoljno 5 godina da se reši afera "Indeks", 7 godina da se reši Topčider, kad istekne tih 30 gidna onda će sve biti tip top? 

_____
I'm here now for six days
and nobody invited me for breakfast.

This morning they say, "Come for breakfast
with us, Arnold, have a nice breakfast."

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon Dec 17, 2018 4:28 am