Naprednjakluk

Share

Re: Naprednjakluk

Post by Zastava 120m on Fri Jan 05, 2018 8:28 pm

Cowboy wrote:Sitnice su to, Zuti ako se razlikuju zaista trebali su da pretvaraju vodu u vino i da podignu razvaljenu ekonomiju za pet godina, da od Slobinih kadrova naprave pravosudje i policiju, da od Srbije uz ovakvo tupo glasacko telo naprave Shwitzarsku.

Al jbg, doso Toma obecao leba za dinar i voila, svi ispadose isti.

Ne da nisu isti nego se sustinski razlikuju. Od korena se razlikuju. Rat izmedju dve ideologije koji prosecan srpski vo ume da analizira samo kroz svoj novcanik (cak ni to, jer novcanik je mnogo tanji nego pre pet godina), bez da pogleda na ulicu i vidi sta se zaista desava i u kojem pravcu stvar ide.

Ne, ne očekuje se da čine čuda i da podignu razvljanu ekonomiju, ali se očekivalo da makar rade na tome, a ne da je i sami razvaljuju na atome. Cela ova ekipa što je u Beogradu i što je odjednom istorijski važno da se skine s vlasti je DS/G17 ekipa, Mali, Vesić, Čučković itd.

_____
I'm here now for six days
and nobody invited me for breakfast.

This morning they say, "Come for breakfast
with us, Arnold, have a nice breakfast."

Post by Cowboy on Fri Jan 05, 2018 8:29 pm

No Country wrote:
Cowboy wrote:
Ne da nisu isti nego se sustinski razlikuju. Od korena se razlikuju. Rat izmedju dve ideologije koji prosecan srpski vo ume da analizira samo kroz svoj novcanik (cak ni to, jer novcanik je mnogo tanji nego pre pet godina), bez da pogleda na ulicu i vidi sta se zaista desava i u kojem pravcu stvar ide.
Једаред сам те већ љубазно пропитив`о око те "две идеологије", но ти ни мукајет? Ал` зато и даље возиш теорију?

Ајде буди љубазан и просветли ме: које две, како се зову, а тако корените у народу српском?

Napisao jos pre par dana, ne bih da ponavljam

Cowboy wrote:
Filipenko wrote:Pa izborom Djilasa ili Malog sadasnje stanje se produzuje iz perspektive obicnih ljudi.

Ne znam da li perspektiva obicnih ljudi hvata u svoje vidno polje i smenjivost vlasti na izborima (to smo dobili/izborili masovnim izlazkom na ulice i trajalo je ravno dvanaest godina).

Besmernji o tome pise. Ne o ekspresnom pretvaranu Srbije u Shwitzarsku vec o osvajanju gradjanske drzave korak po korak. Dakle ma koliko se upinjali da izjednacavamo Djilase sa Vucicima, realnost kaze da su Djilasi smenjivi a Vucici i Milosevici nisu, barem ne na izborima. To je sustinska, ogromna, nepobitna razlika koju nikakvi gradjanski cvikeri i izbirljivost nece izvitoperiti i relativizovati.
Da pojasnim, ovo sto imamo od 2012te na ovamo svakako nisu izbori.

Srbi mogu da biraju izmedju lopova koji ce da ti udje u kucu i trudi se da te ne probudi dok ti odnosi sve sto moze da odnese i razbojnika koji ti u sred bela dana upadne u kucu, pokaze ti papir na kome pise da je kuca njegova, pri tom ti siluje zenu i preko nje merka tvoju maloletnu cerku.

Interesuje me sta mislis o ovome.

Post by Cowboy on Fri Jan 05, 2018 8:33 pm

Zastava 120 wrote:
Ne, ne očekuje se da čine čuda i da podignu razvljanu ekonomiju, ali se očekivalo da makar rade na tome, a ne da je i sami razvaljuju na atome. Cela ova ekipa što je u Beogradu i što je odjednom istorijski važno da se skine s vlasti je DS/G17 ekipa, Mali, Vesić, Čučković itd.

Sta su to razvaljivali 2000te, sta je tu ostalo da se razvaljuje?

Pogledaj ekonomske i bilo koje druge parametre pre i posle 2000te, o atmosferi u drustvu da ne govorim. Sada ponovo imamo izdajnike i placenike, do 2012te ih nismo imali. Ako je to kozmeticka razlika onda jebi ga.

Post by No Country on Fri Jan 05, 2018 8:34 pm

Cowboy wrote:
No Country wrote:
Једаред сам те већ љубазно пропитив`о око те "две идеологије", но ти ни мукајет? Ал` зато и даље возиш теорију?

Ајде буди љубазан и просветли ме: које две, како се зову, а тако корените у народу српском?

Napisao jos pre par dana, ne bih da ponavljam
Написао си свашта, али ово ниси. Оно, нисам ни ја баш најпажљивије чит`о, у једном тренутку ми се подоста смучило. Дај линак, ако си стварно изелаборир`о - но нешто ми говори да ниси. Није заправо нешто, него здрава скепса спрам недопечених теорија.

Post by Mr.Pink on Fri Jan 05, 2018 8:35 pm

odluči se već jednom da li su ljudi stoka tupava ili je vučko nesmenjljiv. 

ova aluzija na lopove i silovatelje me neodoljivo podseća na četničke priče o komunistima i crvenoj armiji.

Last edited by Mr.Pink on Fri Jan 05, 2018 8:35 pm; edited 1 time in total

_____
СВЕ СУДИЈЕ ХАШКОГА СУДА 
МОГУ ДА НАМ ЛИЖУ МУДА!

srce ruka lopata

Post by Mr. Moonlight on Fri Jan 05, 2018 8:35 pm

ukratko, njima opraštam sve grehove, moju klasu nisu dirali

_____
    .i.

Post by Cowboy on Fri Jan 05, 2018 8:38 pm

No Country wrote:Написао си свашта, али ово ниси. Оно, нисам ни ја баш најпажљивије чит`о, у једном тренутку ми се подоста смучило. Дај линак, ако си стварно изелаборир`о - но нешто ми говори да ниси. Није заправо нешто, него здрава скепса спрам недопечених теорија.

Ja napisao, pa ti citaj ako umes i komentarisi. Ne znam na sta trazis linak, da smo od 2000te do 2012te imali izbore gde su imale sansu da pobede razlicite politicke opcije? To je elementarno, sta ce ti linak.

Ovo u boldu i nije neki odgovor, meni kad se smuci niti podbadam niti komentarisem, bataljujem da citam.

Post by No Country on Fri Jan 05, 2018 8:39 pm

Cowboy wrote:
Interesuje me sta mislis o ovome.
За случај да се на мене односило: о лоповима не мислим баш ништа добро. О лоповима подржаним од стране власти мислим још горе. О лоповима које подржавају идеологије мислим најгоре. Све три категорије целог живота, и успешно, избегавам.

Је л` сад видиш како се разговара у, што би Ускок рек`о, доброј вери?

Post by No Country on Fri Jan 05, 2018 8:40 pm

Cowboy wrote:
No Country wrote:Написао си свашта, али ово ниси. Оно, нисам ни ја баш најпажљивије чит`о, у једном тренутку ми се подоста смучило. Дај линак, ако си стварно изелаборир`о - но нешто ми говори да ниси. Није заправо нешто, него здрава скепса спрам недопечених теорија.

Ja napisao, pa ti citaj ako umes i komentarisi. Ne znam na sta trazis linak, da smo od 2000te do 2012te imali izbore gde su imale sansu da pobede razlicite politicke opcije? To je elementarno, sta ce ti linak.

Ovo u boldu i nije neki odgovor, meni kad se smuci niti podbadam niti komentarisem, bataljujem da citam.
Јеби га, знао сам да немаш линак.

Post by Cowboy on Fri Jan 05, 2018 8:41 pm

Mr.Pink wrote:odluči se već jednom da li su ljudi stoka tupava ili je vučko nesmenjljiv. 

Nigde nisam napisao da su ljudi stoka tupava vec da je deo glasackog tela stoka tupava. Koliki deo, tesko je utvrditi ali da po ulici svakoga dana moze da se naleti na gro takvih primeraka, to je prosto fakat.

Ta cinjenica udruzena sa Vucicevim kidnapovanjem drzave rezultira nesmenjivoscu, ni manje ni vise.

Aj sad ti nastavi sa mantrom kako su svi isti.

Post by Cowboy on Fri Jan 05, 2018 8:44 pm

No Country wrote:Јеби га, знао сам да немаш линак.

Jova.

Post by Mr.Pink on Fri Jan 05, 2018 8:45 pm

jbg, ja na ulici se susrećem sa bedom i sirotinjom. nisam baš oko toliko uvežbao da prepoznaje snsovce. kako ih ti prepoznaješ?

_____
СВЕ СУДИЈЕ ХАШКОГА СУДА 
МОГУ ДА НАМ ЛИЖУ МУДА!

srce ruka lopata

Post by ficfiric on Fri Jan 05, 2018 8:50 pm

Cowboy wrote:da smo od 2000te do 2012te imali izbore gde su imale sansu da pobede razlicite politicke opcije? To je elementarno, sta ce ti linak.

Ti kazes da je razlog to sto su jedni zli a drugi manje zli.

Ja kazem da su izbori bili posteniji kada je vise strana moglo da ih kontrolise. Kada jedna opcija kontrolise u potpunosti ceo proces, onda imamo manje postene izbore. Da je Djindjic ziv i da ima pod kontrolom izborne komisije, notare i sve ostalo, ne verujem da bi izbori bili posteniji

Cowboy wrote:vec da je deo glasackog tela stoka tupava.

Ovakav odnos prema tim glasacima imaju i stranke. Sta mislis zasto ti ljudi ne zele da glasaju za one koji ih smatraju stokom tupavom? Zato sto su tupavi ili zbog neceg drugog?

_____

Uprava napolje!

Post by KinderLad on Fri Jan 05, 2018 9:00 pm

ficfiric wrote:
Cowboy wrote:da smo od 2000te do 2012te imali izbore gde su imale sansu da pobede razlicite politicke opcije? To je elementarno, sta ce ti linak.

Ti kazes da je razlog to sto su jedni zli a drugi manje zli.

Ja kazem da su izbori bili posteniji kada je vise strana moglo da ih kontrolise. Kada jedna opcija kontrolise u potpunosti ceo proces, onda imamo manje postene izbore. Da je Djindjic ziv i da ima pod kontrolom izborne komisije, notare i sve ostalo, ne verujem da bi izbori bili posteniji

Cowboy wrote:vec da je deo glasackog tela stoka tupava.

Ovakav odnos prema tim glasacima imaju i stranke. Sta mislis zasto ti ljudi ne zele da glasaju za one koji ih smatraju stokom tupavom? Zato sto su tupavi ili zbog neceg drugog?

Mene zanima zašto ako im je loše ne glasaju za bilo koga drugog, npr, evo, kao što rekoh, za Dveri. Ako je nekome loše i sve gore, a on ipak nastavlja da glasa za vlast onda tu nešto nije u redu. E sad, moj pretežan stav šta nije u redu je da su u pitanju mediji. I to je osnovna razlika, ali ključna, između ove i vlasti 2000-2012. I zato nisu isti makar radili sve ostalo identično.

Post by Zastava 120m on Fri Jan 05, 2018 9:02 pm

Cowboy wrote:
Zastava 120 wrote:

Sta su to razvaljivali 2000te, sta je tu ostalo da se razvaljuje?

Pogledaj ekonomske i bilo koje druge parametre pre i posle 2000te, o atmosferi u drustvu da ne govorim. Sada ponovo imamo izdajnike i placenike, do 2012te ih nismo imali. Ako je to kozmeticka razlika onda jebi ga.

Čuj šta su, pročitaj kako je Mali privatizovao Beopetrol, kako Čeda Fidelinku, kako su privatizovana putarska preduzeća, kako se muljalo sa šećerom kad smo prvi put popili packe od EU i na desetine, verovatno stotine sličnih:

https://www.slobodnaevropa.org/a/kako-su-unistavani-navip-fidelinka-i-agrohem/25124974.html
https://www.slobodnaevropa.org/a/hadson-kako-je-iz-srbije-izvuena-51-milijarda-dolara/25126407.html

Prema podacima Socijalnog i ekonomskog saveta Srbije, skoro 2.000 od 3.017 privatizovanih firmi je bankrotiralo ili je na ivici zatvaranja.

_____
I'm here now for six days
and nobody invited me for breakfast.

This morning they say, "Come for breakfast
with us, Arnold, have a nice breakfast."

Post by Mr.Pink on Fri Jan 05, 2018 9:08 pm

a zastava elektro iz rače? to slučaj iz 2005. ili koje već godine? opljačkali pa ih onda predali juri i proglasili pobedu...c c c

Last edited by Mr.Pink on Fri Jan 05, 2018 9:09 pm; edited 1 time in total

_____
СВЕ СУДИЈЕ ХАШКОГА СУДА 
МОГУ ДА НАМ ЛИЖУ МУДА!

srce ruka lopata

Post by William Murderface on Fri Jan 05, 2018 9:08 pm

Mr. Moonlight wrote:ukratko, njima opraštam sve grehove, moju klasu nisu dirali

Long story short, to je to.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by KinderLad on Fri Jan 05, 2018 9:11 pm

Dobro, ali to nije nenormalno razmišljanje u parlamentarnoj demokratiji. Nenormalno je - mene su dirali, ali ove su dirali još više. To je negative sum game i realno je pokazatelj teške političke patologije 1 društva

Post by ficfiric on Fri Jan 05, 2018 9:26 pm

KinderLad wrote:Mene zanima zašto ako im je loše ne glasaju za bilo koga drugog, npr, evo, kao što rekoh, za Dveri. Ako je nekome loše i sve gore, a on ipak nastavlja da glasa za vlast onda tu nešto nije u redu. E sad, moj pretežan stav šta nije u redu je da su u pitanju mediji. I to je osnovna razlika, ali ključna, između ove i vlasti 2000-2012. I zato nisu isti makar radili sve ostalo identično.

Biraju izmedju onih stranaka koje ih ne tretiraju kao stoku tupavu. Da im je losije, jeste. Za minimalac i penziju moze da se kupi manje nego pre, za socijalnu pomoc mora da se radi, itd. Jedino sto su dobili najsiromasniiji u ovih sest godina, to je mogucnost da kupuju jefitniji duvan na pijaci.

Kada pukne SNS, glasace za sps, neko krilo sns-a ili nesto trece. Ostale stranke i ne pokusavaju da im bilo sta ponude

_____

Uprava napolje!

Post by No Country on Fri Jan 05, 2018 9:32 pm

Cowboy wrote:
No Country wrote:Јеби га, знао сам да немаш линак.

Jova.
Океј, али мени на потпуно исти начин не прија та твоја недорађена филозофија. А мислим да одбијаш да је дорекнеш јер ће на површину изаћи све шупљине, а богами и гомила предрасуда које ниси спреман да признаш ни самом себи.

Но понуђен си био.

Post by No Country on Fri Jan 05, 2018 9:46 pm

KinderLad wrote:Mene zanima zašto ako im je loše ne glasaju za bilo koga drugog, npr, evo, kao što rekoh, za Dveri. Ako je nekome loše i sve gore, a on ipak nastavlja da glasa za vlast onda tu nešto nije u redu. E sad, moj pretežan stav šta nije u redu je da su u pitanju mediji. I to je osnovna razlika, ali ključna, između ove i vlasti 2000-2012. I zato nisu isti makar radili sve ostalo identično.
Увек је било људи који гласају за власт јер се (обично са одличним разлогом) власти боје, а свака власт које се сећамо је покушавала да контролише медије. Оно што је Вучић успео, то је да потпуно сузбије конкуренцију и успостави монопол. То чак није монопол на информације, јер постоји Интернет, и народ генерално зна да су ови криминалци и штеточине. Него и даље много више мрзе Жуте, мада их се све слабије сећају. Имаш врло сличан процес у Америци, а много слободније медије.

The name of the game is Othering.

Post by Cowboy on Fri Jan 05, 2018 9:55 pm

Zastava 120m wrote:
Čuj šta su, pročitaj kako je Mali privatizovao Beopetrol, kako Čeda Fidelinku, kako su privatizovana putarska preduzeća, kako se muljalo sa šećerom kad smo prvi put popili packe od EU i na desetine, verovatno stotine sličnih:

https://www.slobodnaevropa.org/a/kako-su-unistavani-navip-fidelinka-i-agrohem/25124974.html
https://www.slobodnaevropa.org/a/hadson-kako-je-iz-srbije-izvuena-51-milijarda-dolara/25126407.html

Prema podacima Socijalnog i ekonomskog saveta Srbije, skoro 2.000 od 3.017 privatizovanih firmi je bankrotiralo ili je na ivici zatvaranja.

Al si nasao argument, razvalio si. Dakle, onu divnu drzavu i institucije koje su zatekli 2000te unistili su zli DSovci? Opet pitam, sta je tu ostalo da se unisti - sudstvo, zdravstvo, skolstvo, mediji, policija, vojska? Zaista, ajde molim te reci da je nesto od navedenog postalo gore nego devedesetih?

Raspad Srpske ekonomije poceo je polovinom osamdesetih kada je partijsko kadrovanje krenulo da uzima svoj danak. Devedesetih je industrija (kompletna) unistavana na najneinteligentiji nacin i to dotle da su se iz pogona iznosili delovi sklopova koji kostaju milione da bi se deo prodao na crno za par stotina tadasnjih maraka. Citavi pogoni su stajali nedeljama zbog organizovanog lopovluka jedne grupe ljudi - rukovodioci su zmurili na to znajuci da cena fabrike zbog toga rapidno pada, te ce moci jednog dana da je kupe za ono sto su pokrali u samo par godina. Krao je svako koliko je mogao, direktori i rukovodioci vise a radnici manje, pa su jedni pokrali milione a drugi se zadovoljili ukradenim benzinom i elektro kablovima. Pa plate su bre bile pet maraka. Ne kapiram, moze li gore od toga?

Sve to jos devedesetih.

I onda je na tu ekonomiju (pregazenu ratom, takodje) dosao raznoliki DOS - ja ne znam kojim mehanizmima (budimo realni) je ono sto je preostalo od propalih firmi moglo da se privatizuje na koliko toliko dobar nacin. Ko je sedeo u komisijama, za koju platu su komisije radile? Koliko je potrebno da se potkupe cinovnici (ne samo u Srbiji, pogledaj sve zemlje koje su prosle tranziciju) par hiljada tadasnjih maraka?

Zato ponavljam - institucije. Ne pada to sa neba, ne pravi to Djindjic nekom magijom, to je jedno nerazmrsivo klupko sa korenima iz SFRJ i jednog sasvim drugacijeg sistema. To se menja trideset godina, a ne u prvih sto dana vlade.

Last edited by Cowboy on Fri Jan 05, 2018 9:58 pm; edited 1 time in total

Post by Cowboy on Fri Jan 05, 2018 9:57 pm

No Country wrote:
Cowboy wrote:

Jova.
Океј, али мени на потпуно исти начин не прија та твоја недорађена филозофија. А мислим да одбијаш да је дорекнеш јер ће на површину изаћи све шупљине, а богами и гомила предрасуда које ниси спреман да признаш ни самом себи.

Но понуђен си био.

Ja sam vrlo jasno napisao sta pod sustinskim razlikama podrazumevam, ovo tvoje vrdanje je u sustini bezobrazno.

Post by No Country on Fri Jan 05, 2018 10:06 pm

Не, ти си писао како је Србија одвајкада подељена у два "принципа", две идеологије, и сл. Класично претеривање, које дабоме не умеш да образложиш.

Бајдвеј, зато се и вртиш у зачараном кругу, јер употребљаваш појмове које не разумеш баш потпуно.

Post by Cowboy on Fri Jan 05, 2018 10:07 pm

Mr.Pink wrote:jbg, ja na ulici se susrećem sa bedom i sirotinjom. nisam baš oko toliko uvežbao da prepoznaje snsovce. kako ih ti prepoznaješ?

Stani pored kioska i gledaj fizionomije koje kupuju Informer, Alo, Pravdu, Srpski Telegraf i ostale kgb letke.

Nisu to sve SNSovci, ima tu i radikala, podrzavalaca Ivice Dacica, Palme etc. Jednom recju, nesrecnici. Preko cele naslovne mrtvo dete, ovaj kupuje ne pita, oce da vidi slike unutra.

Ne znam zasto mesas sirotinju sa njima, imas pametne i pristojne sirotinje koliko hoces.

Last edited by Cowboy on Fri Jan 05, 2018 10:13 pm; edited 1 time in total

Post by Sponsored content

Current date/time is Wed Jun 20, 2018 3:04 pm