Naprednjakluk

Share

Naprednjakluk

Post by William Murderface on Fri Dec 22, 2017 1:21 am

AL bar ima i njihova imena!

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Re: Naprednjakluk

Post by Veletin on Fri Dec 22, 2017 1:34 am

Sećam se ovakvih bilborda još za izbore 2008. Mislim da se Bota slikao sa svim DS kandidatima za predsednike opština i pokrajinske poslanike na većinskim listama.

Post by Gargantua on Sun Dec 31, 2017 5:49 pm

Post by No Country on Sun Dec 31, 2017 7:59 pm

Мало је једна лажна брада?

Post by Gargantua on Tue Jan 02, 2018 1:46 am

https://twitter.com/BoskoGrozni/status/947920832222908422

Post by Cowboy on Tue Jan 02, 2018 7:06 pm

Sjajni Besmernji o vecitoj temi gradjanske Srbije

Autonomija wrote:Kako se setiste da budete baš svi do jednog tako principijelni i važni u svojoj misiji da od Srbije napravite bolje mesto za život, da više ne glasate za manje zlo, baš sada kada se najveće, najspretnije, najpripremljenije i najistreniranije zlo nad Srbijom nadvilo?

Post by No Country on Tue Jan 02, 2018 7:13 pm

Мора бити да је дечко баш млад, ако мисли да је ово највеће...

Post by паће on Tue Jan 02, 2018 7:18 pm

No Country wrote:Мало је једна лажна брада?

Она горња је права, а оно што мислиш да је доња... то је пена за бријање, напромашивао се само тако. Док се отрезнио, оно се стврдло, и сад иде тако.

_____
сви ће поцркамо
Just let me worst the weight, okay?

Post by xie saike on Tue Jan 02, 2018 7:58 pm

No Country wrote:Мора бити да је дечко баш млад, ако мисли да је ово највеће...

bio je nekad mlad i perspektivan, sad nije vise ni jedno ni drugo

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Cowboy on Tue Jan 02, 2018 8:48 pm

Mlad, star, nije tesko procitatiu fashizam. Svakako je vece zlo od onoga sto je bilo u ponudi od 2000te na ovamo.

Ovde se radi o principu, o Srbiji koja je podeljena mnogo decenija unazad, dovoljno je samo malo zagrebati istoriju od Obrenovica na ovamo pa videti koje su to dve strane, mnogo puta su se i unutar porodice ljudi delili po suprotstavljenim stranama, ideoloski sustinski razlicitim.

Post by Mr. Moonlight on Tue Jan 02, 2018 8:56 pm

mlad star glup, samo mi je falilo i ovde sviranje kurcu

štetočine našle gore štetočine pa sad nije svejedno

_____
    .i.

Post by beatakeshi on Tue Jan 02, 2018 9:05 pm

Vesić ili Đilas? DS ili DS? Trojeručica distinkcije.

Post by ficfiric on Tue Jan 02, 2018 9:16 pm

beatakeshi wrote:Vesić ili Đilas? DS ili DS?

Nisu bitna imena, ne bira se kralj. Trenutna situacija je da jedna politicka organizacija drzi vlast na svim nivoima, od mesne zajednice do predsednika republike. O svemu odlucuju, od toga ko ce cistiti u zabavistu Pcelica Maja do toga sta ce pisati u ustavu. Nije izbor Mali-Djilas, vec da li zelimo da se ovo sadasnje stanje produzi ili ne.

_____

Uprava napolje!

Post by Filipenko on Tue Jan 02, 2018 9:40 pm

Pa izborom Djilasa ili Malog sadasnje stanje se produzuje iz perspektive obicnih ljudi.

Post by No Country on Tue Jan 02, 2018 9:42 pm

То што не желимо да се ово стање продужи још увек не значи да имамо избора.

Post by No Country on Tue Jan 02, 2018 10:31 pm

Cowboy wrote:

Mlad, star, nije tesko procitatiu fashizam. Svakako je vece zlo od onoga sto je bilo u ponudi od 2000te na ovamo.

Ovde se radi o principu, o Srbiji koja je podeljena mnogo decenija unazad, dovoljno je samo malo zagrebati istoriju od Obrenovica na ovamo pa videti koje su to dve strane, mnogo puta su se i unutar porodice ljudi delili po suprotstavljenim stranama, ideoloski sustinski razlicitim.
90-то. Nuff said. Too young to rock'n'roll.

Бајдвеј, која два принципатрагрома? По мени их је било знатно више, а истичу се једно 4-5? Што само по себи уопште није лоше, наша је трагедија управо у томе што код нас обично један од тих принципа доминира са готово плебисцитарном подршком, док тотално не ујебе ствар, а онда га замени други. И народ повиче: Ура!

Post by Cowboy on Wed Jan 03, 2018 8:31 am

Filipenko wrote:Pa izborom Djilasa ili Malog sadasnje stanje se produzuje iz perspektive obicnih ljudi.

Ne znam da li perspektiva obicnih ljudi hvata u svoje vidno polje i smenjivost vlasti na izborima (to smo dobili/izborili masovnim izlazkom na ulice i trajalo je ravno dvanaest godina).

Besmernji o tome pise. Ne o ekspresnom pretvaranu Srbije u Shwitzarsku vec o osvajanju gradjanske drzave korak po korak. Dakle ma koliko se upinjali da izjednacavamo Djilase sa Vucicima, realnost kaze da su Djilasi smenjivi a Vucici i Milosevici nisu, barem ne na izborima. To je sustinska, ogromna, nepobitna razlika koju nikakvi gradjanski cvikeri i izbirljivost nece izvitoperiti i relativizovati.
Da pojasnim, ovo sto imamo od 2012te na ovamo svakako nisu izbori.

Post by disident on Wed Jan 03, 2018 8:36 am

Cowboy wrote:
Filipenko wrote:Pa izborom Djilasa ili Malog sadasnje stanje se produzuje iz perspektive obicnih ljudi.

Ne znam da li perspektiva obicnih ljudi hvata u svoje vidno polje i smenjivost vlasti na izborima (to smo dobili/izborili masovnim izlazkom na ulice i trajalo je ravno dvanaest godina).

Besmernji o tome pise. Ne o ekspresnom pretvaranu Srbije u Shwitzarsku vec o osvajanju gradjanske drzave korak po korak. Dakle ma koliko se upinjali da izjednacavamo Djilase sa Vucicima, realnost kaze da su Djilasi smenjivi a Vucici i Milosevici nisu, barem ne na izborima. To je sustinska, ogromna, nepobitna razlika koju nikakvi gradjanski cvikeri i izbirljivost nece izvitoperiti i relativizovati.
Cek , da li sam razumeo, jedina sustinska nepobitna razlika izmedju djilasa i vucica je to sto je jedan otisao sa vlasti, a za drugog tvrdimo da nece otici mirno kaaadaaa izgubi. Msm meni nije jasno zasto se cudis kada avredz mile kaze "pusite bre kurac" na takvu ponudu opozicije

_____
Фала Богу па су се западњачићи сетили да су и Словени Европљани-белци. 

Обично нас гурају међу Турке, Монголе, Азијате, Африканце или ко зна где већ.  

Post by Cowboy on Wed Jan 03, 2018 10:05 am

Nisam rekao da je to jedina vec nepobitna razlika. 

Srbi mogu da biraju izmedju lopova koji ce da ti udje u kucu i trudi se da te ne probudi dok ti odnosi sve sto moze da odnese i razbojnika koji ti u sred bela dana upadne u kucu, pokaze ti papir na kome pise da je kuca njegova, pri tom ti siluje zenu i preko nje merka tvoju maloletnu cerku.

Trenutno nema trece opcije, niti je treca opcija u ovakvom razorenom sistemu moguca.

Iz ugla evridz Mileta je svaki lopov isti sve dok mu jedan od ove dvojice zaista ne upadne u kucu, te na zalost tek tada vidi razliku. Vazda bilo od kako je sveta.

Nego ne zbunjuje mene evridz Mile, bune me oni istinski inteligentni i obrazovani ljudi koji i dalje (u 2018toj) ne vide gde ovo vodi i koje su zaista opcije.

Post by Gargantua on Wed Jan 03, 2018 10:24 am

Cowboy wrote:

milošević je izgubio na izborima, pa je nateran da prizna rezultate.

Post by Filipenko on Wed Jan 03, 2018 10:47 am

Cowboy wrote:

Koristiš neki čudan rečnik, koji stanovništvo ne razume najbolje. Pre svega, Srbija je prodana od strane tzv. građanizma™️, u čije ime bi navodno neko trebao da se buni, a izbori se održavaju svakih X godina, taman dovoljno da uopšte ne interesuju ljude koji trebaju da prežive iz meseca u mesec. Nikome ne pada na pamet da se bori za regrađanizaciju™️ politike jer su videli kako to izgleda kada je građanizam™️ u maksimumu i u punoj snazi - ne mnogo gore od ovoga, zapravo pola ljudi je bilo aktivno i tada i pričalo iste priče o potrebi za građanizmom™️. Stoga, zašto bi iko ulagao vanredne napore da bi se Murta umesto Kurte popeo na magare? Građanstvo™️ se refokusiralo na svoje živote, oni kojima život i prihodi zavise od neposredne politike su uglavnom nastavili da rade sve ono što su radili i u proteklih 18 godina. Mislim, građani™️ su promenili apsolutno sve vodeće političke partije na vlasti od 2000. godine naovamo. Sada imaju pametnija posla. Jebiga, to tako ide kada je režim po prirodi totalno korumpiran, što je i demonstrirao u proteklih 18 godina, bez obzira da li se radilo o lepim, ne tako lepim ili ružnim licima pekićevštine™️, odnosno totalitarnog građanizma™️. Meni prvom ne pada na pamet da biram između Đinđićevog tzv. Đilasa i Đinđićevog tzv. Malog, jedini izbori gde me mogu povući da glasam po principu "samo da ne dođe X" mogu još biti oni koji zapravo nešto odlučuju i vrede, a to su izbori gde se neposredno može oštetiti Đinđićev Fon Fučić.

Post by beatakeshi on Wed Jan 03, 2018 11:03 am

Meni je bila simpatična i lekcija iz 1997.
SPO u Beogradu.
Krle i DJV su mi onako, deja vu.

Post by Cowboy on Wed Jan 03, 2018 11:06 am

Gargantua wrote:milošević je izgubio na izborima, pa je nateran da prizna rezultate.

Upravo, zato i pricam o principu smenjivosti. Dakle nije smenjiv bez ulice i pratecih faktora. Isto je i sa Vucicem, koji pegla listice da ne bi bilo drugog kruga (zato kazem da od 2012te nismo imali demokratske izbore, a i oni 2012te su sumnjivi jer je Tomi cestitano pre proglasenja rezultata)

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Wed Jan 03, 2018 11:07 am

Besmernjitm protivnika predstavi kao Sauronom predvođene orke a onda kaže ajde da se ujedinimo da ih pobedimo na izborima

ako je pretnja takva i tolika, to se svakako ne može pobediti metodom more of the same. ili da se politika seli u vaninstitucionalne okvire i/ili da se zapravo radi na tome da se glasačima ponudi fakin nešto osim grupe sredovečnih muškaraca koji se u lice celivaju na trgu republike i očekuju da samim činom sačinjavanja jedinstvene liste zaslužuju da se za njih glasa.

Post by Cowboy on Wed Jan 03, 2018 11:19 am

Filipenko wrote:
 Stoga, zašto bi iko ulagao vanredne napore da bi se Murta umesto Kurte popeo na magare?

To "Kurta i Murta" izmislio je Kurta jer ispravno misli da ce demotivisati glasace gradjaniste samo zato sto se imena loseg Kurte i manje loseg Murte rimuju.

Ali kod rime se slicnost zavrsava a uzjahivanjem Murte pocinje klesanje demokratskog drustva, kroz princip smenjivosti, sporo ali dostizno gradjenje javnog mnjenja, institucija, debate. Ako smo i imali neku slabasnu drustvenu javnu debatu od 2000te do 2012te, od kad je Kurta (ponovo) zamenio Murtu debata je (ponovo) grubo i nasilnicki ukinuta a razaranje institucija nastavljeno dupliranim tempom taman kao devedesetih i jos gore.

A cinjenica je: bolji je Murta, jer posle Murte postoji makar minimalna sansa da uzjase na primer Gonzalez. A posle Kurte moze samo i jedino Murta jer drugacije je fizicki nemoguce, tako i uzrecica kaze.

Jeste ovo kao kupus od alegorija ali jasnije ne moze da se napise.

jedini izbori gde me mogu povući da glasam po principu "samo da ne dođe X" mogu još biti oni koji zapravo nešto odlučuju i vrede, a to su izbori gde se neposredno može oštetiti Đinđićev Fon Fučić.

A postoje li neki drugaciji?

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue Apr 24, 2018 2:20 pm