Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Na Tesinom astalu

    avatar

    Posts : 18179
    Join date : 2014-12-12

    Na Tesinom astalu - Page 9 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by beatakeshi Mon Mar 05, 2018 6:35 pm

    On se time bavi od 1980. (barem), pisao za Start i Polet. Valjda je nešto naučio za 40 godina.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na Tesinom astalu - Page 9 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by kondo Mon Mar 05, 2018 6:37 pm

    On je u tim vremenima delovao spektakularno, ja sam to tada upijao. doduse bio sam tinejdzer.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    Na Tesinom astalu - Page 9 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by ficfiric Mon Mar 05, 2018 7:36 pm

    I Momo gostovao



    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Na Tesinom astalu - Page 9 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Guest Mon Mar 05, 2018 8:03 pm

    I meni je u teen doba izgledao kao veliki znalac i stručnjak u svom poslu, čak i za vrijeme Pustinjske oluje. Nekoliko godina nisam ga ni viđao ni pratio, sve do bombardovanja '99. ali mi se čini da ga je tad bilo manje na tv nego danas.
    Prije petnaestak godina kupim tri njegove knjige, pročitam ih i tek tad uočim koliko je on u stvari tanak i šupalj, nema šanse da je ono neki lukavi plan i taktika.

    Borbeni avioni - Uglavnom osiromašeni tekstovi sa Wikipedije iako on, naročito za ruske avione, kao izvore sa kojih se napajao navodi stručnu literaturu iz SSSR-a i Rusije. Ima i spektakularnih opisa ispod slika.



    Bin Laden vs USA - Objavljena vrlo brzo poslije 11. septembra 2001. možda čak u oktobru ili novembru. Skrpio je nešto o čemu je već pisao, Al-Kaida, mudžahedini u BiH, američko-saudijske veze i začinio to sa friškim teorijama zavjere iznesenih u prvim danima poslije napada pa ekspresno objavio i vjerovatno dobre novce uzeo. Živi krš od knjige ali korisna da se dodatno upozna Lazanski.

    Jutarnja patrola - Autobiografija, tu u svakom poglavlju ističe koliko je on važan. Nije o više samo stručnost i upućenost u oružja. On je sa admiralima i generalima NATO-a i VU jaran, varniče anegdote, opuštenost, jednom sam to ovde već pisao, kao da čitaš intervju Jadranke Janković sa Tigertaliz '88. Onda im i poneki koristan savjet da, upozori ih, provali im najtajnije planove...
    Ima i macho momenata kad ruskoj novinarki kaže da ga ne zanimaju podmornice na kojim njen muž službuje nego njene prelijepe noge. Ruskinjama se nozdrve šire jer seksualno uzbuđene uzdišu kad vide falusoidne rakete na na paradi.

    Prije desetak godina sam vidio i njegov film Rat za Kosovo, tu je već smiješan, u svakom kadru.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Na Tesinom astalu - Page 9 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Sotir Mon Mar 05, 2018 8:09 pm

    Ja sam u njegovoj reportaži iz Alepa oćekivao neki pokušaj da objasni plinsku bocu, nasip na ulici iznad koga je nikao bilbord bez reklame, situaciju, položaje... a on svuda okolo prolazi i blene. Onda intervjuiše svakakve likove, kojima naravno nume da postavi prava pitanja.
    Potpuni promašaj posle skoro cele karijere kao vojnog dopisnika. Jeb ga, više nije dovoljno samo staviti rejbanke i vijetnamku. Osim možda za najuglednije novine kod nas.
    Anonymous
    Guest

    Na Tesinom astalu - Page 9 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Guest Mon Mar 05, 2018 8:12 pm

    U Alepu je bio i neki gaf, zajebao se nešto u vezi Bosanca kojeg je tamo sreo?

    I kutija cigara zadjevena za vrpcu na šlemu dok se motao po Kosovu Na Tesinom astalu - Page 9 3579118792
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Na Tesinom astalu - Page 9 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Sotir Mon Mar 05, 2018 8:31 pm

    Ajd to sa likom izbosne nije bio toliko gaf, pre nesporazum. Lik se zove i preziva kao poznati krimos, pa su mu dali isto nadimak.

    Da, ovo sa kutijom cigara mu je klasik, to je taj nivo koji drži...

    Inače je te godine pisao članke o nepostojećim napadima na Rinas i Tuzlu, to spada pod ono Disidentovo sve u rok službe.
    Anonymous
    Guest

    Na Tesinom astalu - Page 9 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Guest Mon Mar 05, 2018 8:54 pm

    Služba je služba Na Tesinom astalu - Page 9 4101625831 Na internetu i danas nalazim na tragove tih njegovih tekstova, ima ljudi koji stvarno vjeruju da je bilo napada na Tuzlu i Rinas. Na Tuzlu je vjerovatno i bio pokušaj da nešto naprave, gledao sam sa manje od dvadeset kilometara kad je pogođen jugoslovenski mig 29 iznad Teočaka. Američke avione nisam vidio, samo sam ih čuo, po zvuku i slici mi se čini da u negdje iz daleka, npr. okoline Doboja lansirali rakete na 29-tku. Kasnije sam gledao pilota Perića na tv-u i njegovu priču kako je oboren i kako su ga spasili loakalci te kasnije prebcili u Srbiju. Nije ništa konkretno pominjao ali mi se čini da su njega i kolegu mu stvarno poslali da pokušaju kakvog zijana da naprave na Dubravama.

    Meni lupetanje djeluje autentično a ne kao što Disident misli da je to dio igre. Ako jest, onda je Lazanski velemajstor.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Na Tesinom astalu - Page 9 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Sotir Mon Mar 05, 2018 9:15 pm

    Ne, 29ke nisu išle na Dubrave.
    Dubrave su u dometu Orkana, nije bilo potrebe da šalju avione uopšte.
    Anonymous
    Guest

    Na Tesinom astalu - Page 9 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Guest Mon Mar 05, 2018 9:22 pm

    Onda su stvarno zalutali?
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Na Tesinom astalu - Page 9 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Sotir Mon Mar 05, 2018 9:29 pm

    Nisu zalutali, to je opisano u nekoj od knjiga dobro. Dobili su najavu da su na granici avioni, krenuli su da ih presretnu, ali su se oni povukli. Natou je strategija i bila da se povuku pred MiGovima i da dejstvuju izdaleka gde su imali prednost.
    U toj situaciji Perić postaje nestrpljiv i iskače u visinu u pokušaju da pronađe cilj, što je greška kojom su se otkrili. Mislim da je Radosavljević gađao sa R 27, ali je pogođen dok je ozračivao cilj. Zato su i malo prešli granicu, jer je morao da leti ka cilju, dok je amraam ispali i zaboravi.
    Anonymous
    Guest

    Na Tesinom astalu - Page 9 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Guest Mon Mar 05, 2018 9:46 pm

    Čula se buka kakvu sam samo tad čuo par minuta prije nego što ću vidjeti blijesak pogođenog aviona. Zujalo je i brujalo i meni se čini da je više od pet aviona tad bilo u pedesetak km prečnika. Zvuci ispaljenja raketa i kasnije eksplozije su trajali duže od minut nakon pogotka pa je teško odrediti šta se tačno zbiva. Sat kasnije već su išli snimci na tv, američki vojnici su bili na mjestu pada aviona i saznali smo šta se desilo. Prvo sam pomislio da je neka od pvo raketa oborila američki avion.


    Last edited by fikret selimbašić on Mon Mar 05, 2018 10:17 pm; edited 1 time in total
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Na Tesinom astalu - Page 9 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Sotir Mon Mar 05, 2018 10:13 pm

    Ispalili su dosta raketa jer amraam nije baš pouzdan.
    Ne znam sad tačan broj za njih, ali preko stotinu su ispucali na ukupno nekoliko aviona.
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4298
    Join date : 2016-09-29

    Na Tesinom astalu - Page 9 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by nalog sa ženinog laptopa Tue Mar 06, 2018 12:56 am

    dobar je lazanski bio i u ceceniji.
    tu se sunjao izmedju tenkova, cucao i kao "evo nas na prvoj borbenoj liniji", a rusi oko njega sede na zemlji u potkosuljama i jedu.
    a posle je i ciljao nesto snajperom pa su mu rusi podigli poklopac da moze i da vidi nesto.


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    Na Tesinom astalu - Page 9 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by ficfiric Wed Mar 07, 2018 11:08 am

    Madjari svojataju Deretica Na Tesinom astalu - Page 9 1090578128

    38:50




    _____


    Uprava napolje!

    avatar

    Posts : 1
    Join date : 2014-11-13

    Na Tesinom astalu - Page 9 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Branko78 Wed Mar 07, 2018 3:47 pm

    https://www.facebook.com/janosderety/

    Na Tesinom astalu - Page 9 3579118792
    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    Na Tesinom astalu - Page 9 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by ficfiric Wed Mar 07, 2018 4:04 pm

    Tesa, sisa, nije ga bitao nista o Antalovim mukama i Roby Diku


    _____


    Uprava napolje!

    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Na Tesinom astalu - Page 9 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by паће Wed Mar 07, 2018 4:58 pm

    Branko78 wrote:https://www.facebook.com/janosderety/

    Na Tesinom astalu - Page 9 3579118792

    Прочитао сам наглас, по Фаркашу Иштвањију Фекетићу, дакле тачно онако како пише... са свим оним дужинама стварно звучи мађарски.

    Два пасуса, доста, упишао бих се.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Anonymous
    Guest

    Na Tesinom astalu - Page 9 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Guest Wed Mar 07, 2018 7:33 pm

    Branko78 wrote:https://www.facebook.com/janosderety/

    Na Tesinom astalu - Page 9 3579118792

    brt to je starije od tvog naloga 


    ----------------------------------------------------------------------------------------------------

    ovo ne moram pisati ko je


    Danas zapaženo gostuem u Balka Ninfou u emisiji "Čačkanje nosa i jedenje slina sa Tešom Tešanovićem u usranim gaćama, sa skorelim žutim napred" u kojoj ću reći nešto više tajnom planu da se uništi Srpski narod i narodnosti putem geji brakova i gej razvoda.
    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    Na Tesinom astalu - Page 9 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by ficfiric Wed Mar 07, 2018 7:46 pm

    Arkady Ivanovich wrote:brt to je starije od tvog naloga 

    Jeste starije ali Deretic to tek sad otkriva


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Na Tesinom astalu - Page 9 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Guest Thu Mar 08, 2018 7:28 pm

    !!! Gósztovanye na Báláton Infó !!!
    Némontiráni i nécénzuriszani snimci móg intérvjua kód Tésika Tésikocsisá. Köszönöm Tésik ná sirényu isztine!

    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    Na Tesinom astalu - Page 9 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by disident Sun Mar 11, 2018 9:00 pm



    Nisam stigao da pogledam tri ipo sata intervjua, ali u najmanju ruku cu okaciti zbog starosti samog autora sto ovo cini specificnim i vrednim materijalom, moguce da ne bude sledeceg. Pitanje za sve,  posto na netu nema puno informacija o doticnom osim iz istog izvora, tj istog narativa, ko je kaplan burovic i koliko su istiniti clanci napisani o njemu koji se mogu naci na netu? Predpostavljam da mu je robijaski staz neosporiv, vise mislim na tacnost naucnih teza koje iznosi i npr titule najveceg svetskog albanologa.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Na Tesinom astalu - Page 9 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Guest Sun Mar 11, 2018 9:44 pm

    evo ti jos jedan takav "albanolog" 


    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    Na Tesinom astalu - Page 9 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by disident Sun Mar 11, 2018 10:03 pm

    xie saike wrote:evo ti jos jedan takav "albanolog" 


    Poslusao sam i prvi i drugi deo, zanimljivi fragmenti za upotpunjavanje slike o draskovicu 90te, ali ipak bih voleo da procitam nesto konkretnije i opsirnije o samom kaplanu. Za sada sam na 50 min dok cistim, malo tesko za pracenje ali uglavnom price o robiji u albaniji i disidentskom zivotu. Meni je licno albanija pod enver hodzom jos zanimljivija tematika za citanje i slusanje od cauceskove rumunije, tako slobodno mozete da mi saljete materijal u bilo kom obliku i na tu temu  Na Tesinom astalu - Page 9 3579118792


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Na Tesinom astalu - Page 9 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Guest Sun Mar 11, 2018 10:08 pm

    ma taj je rang deretica, mislim ako te to zanima.

    Na Tesinom astalu - Page 9 Empty Re: Na Tesinom astalu

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Fri Mar 29, 2024 6:08 am