Vučićeva Srbija

Share

Re: Vučićeva Srbija

Post by ostap bender on Fri Dec 08, 2017 11:36 pm

pa nebitno je to kako bih ti objasnio. ti ovde mislis o mirnom moru a oni planiraju za nevreme. zasto da cekaju trenutak kada ce vucic poceti da pravi ozbiljna sranja (kako ih oni vide). bolje da tu imaju 'svoje' ljude. as simple as that. to ne znaci da ce im prvi prioritet biti rusenje vucica vec ce poceti, jednostavno, da saradjuju sa sebi bliskim opcijama ovde.

pazi ovde vec godinama deluje fondacija die linke roza luksemburg s ciljem stvaranja neke leve partije. ta fondacija, izmedju ostaloga, vuce neke pare iz budzeta srazmerno snazi die linke. kada bi nekim udarom meteorita die linke dosla na vlast tu bi krenula da tece neka ozbiljnija kinta. pa bi se tu nakacili neki likovi pa bi gradili neku infrastrukturu i sve tako. to je samo jedan primer a takvih je bezbroj.

cak i ako ministarstvo spoljnih poslova resi da im je vucic drugar stvorila bi se neka ideoloska inercija kod aparata koja bi gurala stvari ka konfrontaciji.

muti njega podrzava iz ideoloske bliskosti.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by ostap bender on Fri Dec 08, 2017 11:37 pm

Gargantua wrote:to ni za jotu ne menja preuzete formalne obaveze srbije u pogledu eu-integracija, niti unutar regionalnih foruma.

pa samo ce da zamene majstora za opravke.

_____

Post by ostap bender on Fri Dec 08, 2017 11:38 pm

mislim nista se ovo nece desiti posto je koalicija maroko nemoguca.

ovo maroko sam sam izmislio. kul, a?

_____

Post by Gargantua on Fri Dec 08, 2017 11:43 pm

ne podržava ga (samo) iz ideološke bliskosti nego zato što se on pomerio u tu tačku u kojoj je pre svega koristan. on je hijerarhijski podređen, nije partner.

šta bi trebala vlast u srbiji da uradi - evo, po pitanju kosova - da bi spd-linke vlada bila zadovoljna, sve podrazumevajući da postoji uporediva vlada u srbiji? 

da dodam da se ne slažem da je nekako za razgovor svejedno da li su stvari predvidive ili ne, na nešto moramo potrošiti više vremena. ne znam u kojim bi parametrima pričali o kritično važnoj politici koju bi generisala rosalux veza. može se tvrditi sve a osporiti ništa.

Post by William Murderface on Fri Dec 08, 2017 11:44 pm

et Maroko

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by William Murderface on Fri Dec 08, 2017 11:47 pm

Blind Lime Pie wrote:
Gargantua wrote:za sledećih 5 godina dok se ne oposli poglavlje 35 možemo relativno sigurno da predvidimo da će se "proevropske" "alternative" uguravati da podržavaju vlast (ako ne i da saučestvuju s njom) a "anti" "alternative" će se držati na distanci, pod pritiskom, ovakvim i onakvim, uz mig i klimoglav powers to be.

nekakav "lom" poretka može da nastupi ali ako se odigraju neke nama nepredvidljive stvari; u tom slučaju se igra ozbiljnije razmrdava.

+1

to pričam već neko vreme. u okviru predvidljivog mi možemo ovako da guramo još dugo, dugo. tim pre što sve ono što tviter čaršija percipira kao divovski problem (BNV, klijentizam, "partokratija" lol), to su sve marginalije u odnosu na simboličku osovinu ovog poretka a to je kakva-takva stabilnost i izvesnost sutrašnjice. naravno ako nisi radnik Goše, u kom slučaju će te tzv. opozicija ismejati i ignorisati, a vlast prosto izbaciti na ulicu.

i kad ovo pišem ja zapravo nisam potpuni pesimista, i čak verujem da je ovaj režim počeo da uči da upravlja, kako-tako. nećemo mi sad pocrkati od gladi i bolesti, samo ćemo tavoriti blizu dna, ali bez drastičnih lomova. samo je bitno da se razume da u ovom trenutku alternativa ne postoji i da je sami moramo tražiti u skrivenim budžacima, čitati knjige, održavati zdrav razum, huliti na bukvalno sve, ne verovati nikome i ničemu, i eventualno raditi u okviru malenih, lokalnih pokreta, opskurnih političkih pokreta i udruženja, ispod radara histerične građanštine koja se odala traganju za mesijama. nešto će se već ispiliti iz toga, možda i za naših života.

a ne želim da razmišljam na geopolitički način. uopšte me ne zanima šta Berlin misli o Vučiću i nama. to mi je kao da razmišljam o Vučićevom visokom pritisku, beskorisno mi je to. mene zanima kako da dođemo do sistema u kome se građani neće podsmevati otpuštenim radnicima i parkirati automobile na trotoaru tako da ne mogu da prođem sa dečjim kolicima. nema to veze sa Vučićem i Berlinom. život traži bolje ljude.

Možemo, ja ne kažem da ne možemo, nego da ne moramo.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by ostap bender on Fri Dec 08, 2017 11:47 pm

pa pricamu u parametrima dolaska na vlast necega sto bi zapravo bila jaka leva koalicija. ali to je NF.

drugo, jeste lobiljo hijerarhijski podredjen ali ti i za podredjene biras ljude s kojima delis nesto.

ne verujem ja u neke uzasne zemljotrese i mislim da je vasa aproksimacija trajanja ove vlasti dobra ali mislim da se precenjuje njena stabilnost. njoj trenutno sve ide na ruku i ona to dobro koristi. videcemo kada dodje do ozbiljnijih potresa.

_____

Post by Gargantua on Fri Dec 08, 2017 11:49 pm

da dodam i to da je sada na delu link makron-šulc, pri tom nemamo pojma ne samo šta će u nemačkoj biti nego šta bi ta veza značila za nas.

eu koja je federalizovana ali na nivou "jezgra" za nas znači u suštini relativno udaljavanje od eu jer bi "standardi" članstva postali strožiji; time bismo još više bili periferija i zonska liga.

ta makronova/šulcova ideja je možda dobra za odabrane zemlje eu ali nisam siguran da će je ovde (ne samo u srbiji) dočekati sa ovacijama, ne iz ideoloških razloga nego će se priroda odnosa sasvim jasno promeniti.

Post by Zuper on Fri Dec 08, 2017 11:50 pm

Gargantua wrote:sa ovim najavljenim prijemom do 2025. (ako ovo-ono) došli smo do maksimalne tačke do koje se eu može pružiti. nema tog prestrojavanja unutar eu koje će da izmeni štap/šargarepa pristup ovom prostoru, a prestrojavanje može pre da oduži taj proces nego da ga požuri, učini smislenijim ili nekako zaljulja vučića.

Nikakv pristup do 2025 se nece desiti. To je samo ohrabrivanje zbog pada popularnosti EU ovde. Uostalom, mislim da je 2021 novi budzet EU za novih 7 godina, tu ce se videti.

Post by William Murderface on Fri Dec 08, 2017 11:54 pm

Gargantua wrote:to ni za jotu ne menja preuzete formalne obaveze srbije u pogledu eu-integracija, niti unutar regionalnih foruma.

Ne govorim o tome, neko napisa, ima i drugih izvođača radova. To što se ovom pruža sva moguća podrška ne zavisi toliko od generalne politike EU glede regiona (neke druge stvari zavise od toga), koliko od vrlo konkretnih veza vrlo konkretnih aktera. Ja ne mislim da bi padom Angele EU krenula u projekat "rušenje Vučića", nego prosto da bi se malo rasporedila podrška među privatljivim akterima (u koje ubrajam i aktere unutar SNS - Zorannah comes to mind). To, u kombinaciji sa krhkošću odnosa u vladajućoj koaliciji can make all the difference in the world.

Ne polažem ja neke prevelike nade u to (Angela će možda posle ponovoljenih izbora imati jaču većinu, nemam pojma zaista), ali ako to ne bude slučaj, svašta je u igri.

Uzgred, ja mislim da su u igranku sa EU spremni da uđu praktično svi akteri, šta god sad govorili, uključujući ne samo Jeremiju, nego i Boškića.

_____

Post by Gargantua on Fri Dec 08, 2017 11:56 pm

ostap bender wrote:pa pricamu u parametrima dolaska na vlast necega sto bi zapravo bila jaka leva koalicija. ali to je NF.

drugo, jeste lobiljo hijerarhijski podredjen ali ti i za podredjene biras ljude s kojima delis nesto.

ne verujem ja u neke uzasne zemljotrese i mislim da je vasa aproksimacija trajanja ove vlasti dobra ali mislim da se precenjuje njena stabilnost. njoj trenutno sve ide na ruku i ona to dobro koristi. videcemo kada dodje do ozbiljnijih potresa.

mi nemamo ni jednu realno levu stranku u parlamentu, niti naznaku ikakve savremene leve stranke/pokreta koja bi to mogla da učini, tj da ima snagu u javnosti adekvatnu tom nivou.

biću fantastično iznenađen ako ndb sa ostalima pređe bg cenzus.

na kraju, ako link ka merkelovoj pomaže ovome da ostane na vlasti i da bude uklopljen u poredak, ne sledi da bi odsustvo merkelove njega oborilo ili destabilizovalo, to nisu spojeni sudovi. na stranu što ni značajnija promena u berlinu ne vuče sa sobom ni izvesnu ni brzu promenu eu poretka.

Post by Mr.Pink on Fri Dec 08, 2017 11:56 pm

pa i boško bi se povezivao sa alternativnom nemackom.

_____
СВЕ СУДИЈЕ ХАШКОГА СУДА 
МОГУ ДА НАМ ЛИЖУ МУДА!

srce ruka lopata

Post by Zuper on Fri Dec 08, 2017 11:58 pm

Blind Lime Pie wrote:
Gargantua wrote:za sledećih 5 godina dok se ne oposli poglavlje 35 možemo relativno sigurno da predvidimo da će se "proevropske" "alternative" uguravati da podržavaju vlast (ako ne i da saučestvuju s njom) a "anti" "alternative" će se držati na distanci, pod pritiskom, ovakvim i onakvim, uz mig i klimoglav powers to be.

nekakav "lom" poretka može da nastupi ali ako se odigraju neke nama nepredvidljive stvari; u tom slučaju se igra ozbiljnije razmrdava.

+1

to pričam već neko vreme. u okviru predvidljivog mi možemo ovako da guramo još dugo, dugo. tim pre što sve ono što tviter čaršija percipira kao divovski problem (BNV, klijentizam, "partokratija" lol), to su sve marginalije u odnosu na simboličku osovinu ovog poretka a to je kakva-takva stabilnost i izvesnost sutrašnjice. naravno ako nisi radnik Goše, u kom slučaju će te tzv. opozicija ismejati i ignorisati, a vlast prosto izbaciti na ulicu.

i kad ovo pišem ja zapravo nisam potpuni pesimista, i čak verujem da je ovaj režim počeo da uči da upravlja, kako-tako. nećemo mi sad pocrkati od gladi i bolesti, samo ćemo tavoriti blizu dna, ali bez drastičnih lomova. samo je bitno da se razume da u ovom trenutku alternativa ne postoji i da je sami moramo tražiti u skrivenim budžacima, čitati knjige, održavati zdrav razum, huliti na bukvalno sve, ne verovati nikome i ničemu, i eventualno raditi u okviru malenih, lokalnih pokreta, opskurnih političkih pokreta i udruženja, ispod radara histerične građanštine koja se odala traganju za mesijama. nešto će se već ispiliti iz toga, možda i za naših života.

a ne želim da razmišljam na geopolitički način. uopšte me ne zanima šta Berlin misli o Vučiću i nama. to mi je kao da razmišljam o Vučićevom visokom pritisku, beskorisno mi je to. mene zanima kako da dođemo do sistema u kome se građani neće podsmevati otpuštenim radnicima i parkirati automobile na trotoaru tako da ne mogu da prođem sa dečjim kolicima. nema to veze sa Vučićem i Berlinom. život traži bolje ljude.

Imas alternativu,

I ne nisu naucili da vladaju samo su naucili da slusaju i moze da dodje i do gladovanja u tome slucaju.

Post by Zuper on Sat Dec 09, 2017 12:00 am

Gargantua wrote:
ostap bender wrote:pa pricamu u parametrima dolaska na vlast necega sto bi zapravo bila jaka leva koalicija. ali to je NF.

mi nemamo ni jednu realno levu stranku u parlamentu, niti naznaku ikakve savremene leve stranke/pokreta koja bi to mogla da učini, tj da ima snagu u javnosti adekvatnu tom nivou.

biću fantastično iznenađen ako ndb sa ostalima pređe bg cenzus.

na kraju, ako link ka merkelovoj pomaže ovome da ostane na vlasti i da bude uklopljen u poredak, ne sledi da bi odsustvo merkelove njega oborilo ili destabilizovalo, to nisu spojeni sudovi. na stranu što ni značajnija promena u berlinu ne vuče sa sobom ni izvesnu ni brzu promenu eu poretka.

Imamo, samo nije bas iskljucivo levica

Post by Blind Lime Pie on Sat Dec 09, 2017 12:01 am

Zuper wrote:
Blind Lime Pie wrote:

+1

Imas alternativu,

I ne nisu naucili da vladaju samo su naucili da slusaju i moze da dodje i do gladovanja u tome slucaju.
Ipak ne bih, hvala 

_____
The four of you are three of my closest friends, and one treasured acquaintance.
Dr Sheldon Cooper

Post by William Murderface on Sat Dec 09, 2017 12:01 am

Inače kad sam rekao da ova vlast ima problem s kadrovima, nisam mislio prvenstveno na to da su oni loši, nego da su apsolutno nelojalni, odnosno da se njihova lojalnost kupuje, i da će vrlo lako promeniti stranu kad troškovi prerastu dobit kolaboracije. Kuburenje s kadrovima ima veze se tim što Vučić zapravo ima vrlo malo kadrova kojima veruje. Kad postavi Gašića na čelo BIA, onda to nije prosto bezobrazluk, nego upravo pokazatelj toga da kuburi s kadrovima kojima veruje. Isto za Slinu, istu za Malog, isto za Vulina. Očigledno poređenje je Trampara koji je kabinet napunio rodbinom i najbližim saradnicima, i opet trokira.

_____

Post by William Murderface on Sat Dec 09, 2017 12:04 am

Mr.Pink wrote:pa i boško bi se povezivao sa alternativnom nemackom.

Naravno. Ma naći će on zajedički jezik i sa CDU ako zatreba, FPD da ne pominjem.

Samo Zuper može da veruje da je Boškić Alternativa za Srbiju.

Last edited by William Murderface on Sat Dec 09, 2017 12:05 am; edited 1 time in total

_____

Post by Zuper on Sat Dec 09, 2017 12:04 am

William Murderface wrote:

Ne govorim o tome, neko napisa, ima i drugih izvođača radova. To što se ovom pruža sva moguća podrška ne zavisi toliko od generalne politike EU glede regiona (neke druge stvari zavise od toga), koliko od vrlo konkretnih veza vrlo konkretnih aktera. Ja ne mislim da bi padom Angele EU krenula u projekat "rušenje Vučića", nego prosto da bi se malo rasporedila podrška među privatljivim akterima (u koje ubrajam i aktere unutar SNS - Zorannah comes to mind). To, u kombinaciji sa krhkošću odnosa u vladajućoj koaliciji can make all the difference in the world.

Ne polažem ja neke prevelike nade u to (Angela će možda posle ponovoljenih izbora imati jaču većinu, nemam pojma zaista), ali ako to ne bude slučaj, svašta je u igri.

Uzgred, ja mislim da su u igranku sa EU spremni da uđu praktično svi akteri, šta god sad govorili, uključujući ne samo Jeremiju, nego i Boškića.

Zorana je nebitna.
Vucic bi se u slucaju pada CDU okrenuo ka drugim igracima i jeo fekalije. Sto se vidi na primeru Sorosa a ima ih jos.
SNS nije ideolosko uredjena vec mafijaski. Mafiju povezuje interes tj. novac. Sustinski, ako bi se nasao neko dovoljno "lud" ideoloski verovatno bi pomeo Vucica i sns, ali mora da bude spreman na dosta toga.

Post by William Murderface on Sat Dec 09, 2017 12:06 am

Npr da junački baci miša Martinoviću u facu.

_____

Post by Zuper on Sat Dec 09, 2017 12:07 am

Blind Lime Pie wrote:Ipak ne bih, hvala 

Znam.
Samo da se ne trpa cela tzv. opozicija, a gomila njih nije to, u istu celinu.
Ima ih tu raznih.

Post by Gargantua on Sat Dec 09, 2017 12:08 am

ali kojih radova?

ne treba njima nikakva "bolja raspodela", labave koalicije i više slobodnih igrača ne mogu "kvalitetno" da isporuče ono što bi berlin (cdu ili spd - to je za ovu tematiku suštinski svejedno) očekivao.

plus što mislim da precenjuješ "neprihvatljivost" vučića, on nije ni načeo rezervoar svoje prihvatljivosti iz njihove vizure. kad pogledaju varšavu i budimpeštu vučić im izgleda kao šampion liberalizma i "rules-based order-a", nemoj to smetati sa uma.

Post by Zuper on Sat Dec 09, 2017 12:09 am

William Murderface wrote:Npr da junački baci miša Martinoviću u facu.

Ne, on nije taj igrac.
On je proracunat ne i spreman na dovoljnu zrtvu. U mladosti je bio jako ideoloski zadojen, danas mislim da ne.

Post by William Murderface on Sat Dec 09, 2017 12:10 am

Da dodam i ovo, Boškićeva vlast bi bila isto ovo što sad gledamo + aniimigrantska i antigej histerija. Ne bi dobacio ni do Orbana bio bi samo malo fašističkiji Vučić.

_____

Post by William Murderface on Sat Dec 09, 2017 12:11 am

Zuper wrote:
William Murderface wrote:Npr da junački baci miša Martinoviću u facu.

Ne, on nije taj igrac.
On je proracunat ne i spreman na dovoljnu zrtvu. U mladosti je bio jako ideoloski zadojen, danas mislim da ne.

Tu se slažem. On je Vučić 2.0. Evo da malo babavangišem - Boškić će tražiti svoju političku sreću u okvirima projekta Tvrđave Evrope.

_____

Post by William Murderface on Sat Dec 09, 2017 12:15 am

Gargantua wrote:

ali kojih radova?

ne treba njima nikakva "bolja raspodela", labave koalicije i više slobodnih igrača ne mogu "kvalitetno" da isporuče ono što bi berlin (cdu ili spd - to je za ovu tematiku suštinski svejedno) očekivao.

plus što mislim da precenjuješ "neprihvatljivost" vučića, on nije ni načeo rezervoar svoje prihvatljivosti iz njihove vizure. kad pogledaju varšavu i budimpeštu vučić im izgleda kao šampion liberalizma i "rules-based order-a", nemoj to smetati sa uma.

Ne, ne, nisam to smetnuo s uma. Samo može malo da se promeni lista prioriteta, dovoljno da ga načnu. Ostalo može biti deo unutarpolitičke dinamike u samoj Srbiji. Opet kažem, pogledaj Gruevskog. I stabilokratski razlozi mogu u nekom trenutku pretegnuti protiv Vučića. Ne verujem ja da će promena režima u Nemačkoj direktno dovesti do Vučićevog pada, daleko od toga, samo mislim da može otvoriti prostor za tako nešto.

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Jan 19, 2018 2:11 pm