Vučićeva Srbija

Share

Re: Vučićeva Srbija

Post by KinderLad on Sat Dec 30, 2017 3:39 pm

Pa jbg, to je ono što Vučiću fali. A mnogo je razloga zašto je to tako.

Post by Filipenko on Sat Dec 30, 2017 3:47 pm

...a pljuvali ste Dodika i Višegrad...

Post by Gargantua on Sat Dec 30, 2017 5:21 pm

https://www.raskrikavanje.rs/video.php?id=37

Policijski inspektor: Dva vlasnika medija izbegla istragu

Nebojša Blagotić, policijski inspektor iz Niša je za 27 godina karijere u policiji imao niz velikih slučajeva. U septembru 2015. godine dobio je iznenadno rešenje o prevremenom penzionisanju od tadašnjeg direktora policije, Milorada Veljovića, i to samo dan nakon što je od beogradske policije tražio saslušanje vlasnika dve poznate medijske kuće iz Beograda. „Pitali ste me ko su.. Ne mogu da kažem imena, ali za jednog od njih znam da je dobar prijatelj Aleksandra Vučića i za njegov list se kaže da je službeno glasilo SNS-a. Drugi je vlasnik medija koji često menja stranu“, rekao je Blagotić u razgovoru za KRIK. Blagotić govori i o tome zašto misli da je penzionisan ranije, o curenju podataka iz istraga i vezama političkih funkcionera, biznisa i istražnih organa.

Post by Zuper on Sat Dec 30, 2017 9:15 pm

William Murderface wrote:Ovo je još bolje:

karapandza‏ @karapandza  5 сатипре 5 сати

Deca rođena za SNSa polaze u školu, a njima i dalje krivi neki drugi. GDP per capita 2012. $5659, a 2016. $5348. $300 manje nakon toliko godina jakog rasta na RTSu i Vučićevim konferencijama za štampu. GDP će opet porasti, idućeg ponedeljka, u nekom intervjuu.

To nije bolje jer nije tacno. Vucic i njegovi mediji bi te pojeli kada bi tako nesto iznosio i bili bi u pravu.
BDP Srbije jeste porastao za vreme Vucica ali suvise malo, prakticno pozitivna stagnacija. Nije pao. Mi vec 10 godina imamo praktivno stagnaciju, izgubljenu deceniju.
To iznad je nominalni BDP koji je "pao" zbog kretanja $ a ne zato sto je bdp realno pao. Zato i nije najbolje gledati BDP samo nominalno, postoje realni bdp i bdp po paritetu kupovne moci, koji su pogodniji, svako sa svoje strane.

Post by Zuper on Sat Dec 30, 2017 9:19 pm

KinderLad wrote:U medjuvremenu u Madjarskoj...

https://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2017&mm=12&dd=29&nav_id=1341504

Nisam siguran da ce se to dobro zavrsiti. Previse raste, doduse morao bih da vidim malo duze kretanje plata sa kretanjem bdp.
Mozda gresim.

Post by Gargantua on Sat Dec 30, 2017 9:43 pm

^^

pa ne laže, prikazuje ono što prikazuje, nominalni bdp po glavi, u dolarima. slične valutne fluktuacije će pokazati i za ostale ekonomije čija je valuta šetala u odnosu na dolar (ili u odnosu na koje je dolar šetao).

sad što je bdp u evrima precizniji za evropske ekonomije...

Post by xie saike on Sat Dec 30, 2017 9:56 pm

@karapandza

Ministru doktorat ko bespravna gradnja u Kaluđerici. Samo da doplate za priključenje na kanalizaciju i sve je OK

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Zuper on Sat Dec 30, 2017 10:03 pm

Gargantua wrote:^^

pa ne laže, prikazuje ono što prikazuje, nominalni bdp po glavi, u dolarima. slične valutne fluktuacije će pokazati i za ostale ekonomije čija je valuta šetala u odnosu na dolar (ili u odnosu na koje je dolar šetao).

sad što je bdp u evrima precizniji za evropske ekonomije...

Nije to samo zbo $ vec i do domace valute.
Primera radi, da smo imali rast BDP 3% u proseku proteklih 5 godina a da je dinar u odnosu na $ oslabio malo vise opet bi se slicno pojavilo na grafikonu a to nije realno.

Zasto evro?
Bilo bi dobro da imamo prikaz BDP u dinarima.

Ja licno smatram da Srbiji treba slabiji dinar i mislim da je prica o platama u evrima pogresna prica i potpuno promasena ali je razumem za kratkoracnu politicku upotrebu ali duboko pogresna sa stanovista interesa zemlje. Ogromna vecina ljudi u Srbiji ne placa u evrima vec u dinarima i zavisi koliko taj dinar placa usluge i robe u Srbiji. Moze neka zemlja da ima vece plate u evrima, kada se prebaci, a da sa tom platom manje mozes da kupis u domacoj valuti u toj zemlji.

Uopste gledano Srbija ima ogroman problem jer se suvise koristi evro i strane valute. To je ono sto su Cesi isekli pre 20ak godina i nametnuli krunu. Mogu da razumem to zbog celokupnog isksutva ali je to lose.

Post by xie saike on Sat Dec 30, 2017 10:08 pm

a moze i da ima vece plate u evrima i da iste stvari tamo tj u x drzava kostaju manje nego ovde

to zive gradjani srbije, pa ti iskazuj u kojoj god hoces valuti

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Zuper on Sat Dec 30, 2017 10:19 pm

Moguce je i to.
Mada kada se uzmu sve cene od usluga, energije, robe...to nije cest slucaj.

Post by xie saike on Sat Dec 30, 2017 10:22 pm

srbiji nikako ne ide u prilog takvo citanje kakvo predlazes, koliko se robe usluga itd moze dobiti za neku prosecnu ili jos gore po srbiju, minimalnu zaradu npr.

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Zuper on Sat Dec 30, 2017 11:02 pm

Ne mnogo ali vise od onoga kada bi samo poredili plate u evrima izmedju npr. Srbije i Nemacke bez gledanja na ovo(eurostat podaci):

Razlika je i dalje velika, 2-3 puta realno ali nije 4-5 puta kako bi izgledalo ako bi gledali samo plate u evrima.

Post by Zuper on Sat Dec 30, 2017 11:07 pm

Da ne sirim...napisah pa sam obrisao.
Dovoljno je ovo iznad

Post by beatakeshi on Sat Dec 30, 2017 11:53 pm

"Karapandžinu" krivulju treba posmatrati u osnosu na krivulje drugih zemalja (za period 2012- ), zanimljivih stvari se može tamo videti, ko je dokon  može da se zabavlja čitavu noć, recimo bugarski  primer (https://data.worldbank.org/indicator/NY.GDP.PCAP.CD?locations=BG), Hrvatska je vrlo slična Srbija itd.
Glede posmatranja BDP kroz PPP - ima nešto i u kvalitetu a ne samo u ceni.

Post by William Murderface on Sun Dec 31, 2017 12:45 am

Zuper wrote:Da ne sirim...napisah pa sam obrisao.
Dovoljno je ovo iznad

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by No Country on Sun Dec 31, 2017 12:51 am

Zuper wrote:Da ne sirim...napisah pa sam obrisao.
Dovoljno je ovo iznad
Умерио си се? Ти!?

Post by Gargantua on Sun Dec 31, 2017 2:16 pm

"Srbija u EU do 2025? Države članice nisu baš oduševljene"

Beograd -- Šefica Pregovaračkog tima za vođenje pregovora o pristupanju Srbije EU Tanja Miščević kaže da nije zadovoljna brojem otvorenih poglavlja u 2017.

Osim toga, ona je dodala da će u prvoj polovini 2018. godine moći da budu otvorena najmanje četiri poglavlja.

"Sаmim brojem otvorenih poglаvljа kаo šef pregovаrаčkog timа nisаm previše zаdovoljnа, s obzirom na to dа imаmo tri kojа stoje u Briselu i kojа su moglа biti predmet rаzgovorа držаvа člаnicа", kazala je Miščevićeva za RTS

Ona je ocenila da su entuzijаzаm i аmbicije jаko dobri, аli da se u nekim segmentimа ne može biti tаko brz i to su segmenti koji se odnose na izmenu pravosuđa.

"Tu dolаzimo do izmene rešenjа koje nudi Ustаv Srbije iz 2006. godine, kojimа se gаrаntuje nezаvisnost nosilаcа prаvosudne funkcije, rаdi se nа izmeni Ustаvа, nа prаvljenju predlogа ustаvnih аmаndmаnа, koji će tokom jаnuаrа biti predstаvljeni civilnom društvu u Srbiji", rekla je Miščevićeva.

Upitana o izjavi predsednikа Evropske komisije Žаna Klodа Junkerа da bi do 2025. godine Srbijа moglа dа uđe u EU, kazala je da je prorаčun tаčаn, s tim što se morа biti pаžljiv, jer držаve člаnice nisu bаš suviše oduševljene tom godinom.

"Tehnički jeste moguće, dаkle, od sаmog brojа poglаvljа zаvršаvаmo još jedno, koje će se vrlo brzo nаći u Briselu, to je poglаvlje koje se odnosi nа stаtistiku, tаko dа ćemo u prvoj polovini godine moći otvoriti nаjmаnje četiri, а zа ostаlа čekаmo "zelenа svetlа" od Komisije", rekla je Tanja Miščević.

U pregovorima Srbije i EU dosad je otvoreno 12 od ukupno 35 pregovaračkih poglavlja, od kojih su dva privremeno zatvorena.

Post by Zastava 120m on Sun Dec 31, 2017 5:15 pm

Već za sedam godina u EU? Polako, kud ste navalili

_____
I'm here now for six days
and nobody invited me for breakfast.

This morning they say, "Come for breakfast
with us, Arnold, have a nice breakfast."

Post by xie saike on Thu Jan 04, 2018 10:12 pm

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by darling on Thu Jan 04, 2018 10:40 pm

sta je anb?

Post by Filipenko on Thu Jan 04, 2018 10:45 pm

Agencija za nacionalnu bezbjednost, ili Amarillo National Bank. Obzirom da je rijec o kriminalu, imam dojam da se radi o bezbjednosnoj sluzbi tzv. Crne Gore - ANB. 

Samo mi nije jasno zasto bezbjednost, kad su bjedni do koske svi ti bjednici. 

Rijesenje je jednostavno - samo ostro prema migrantima i ograda na cijelom potezu Prijepolje - Pester!

Post by darling on Thu Jan 04, 2018 10:50 pm

eh, ne dolazi oni na magarcima. jedna moja se udala za narkodilera iz kotora. avionom na lasersku depilaciju ledja u beograd!

Post by xie saike on Fri Jan 05, 2018 12:08 am

pa pre toga je rekao da preseljenje tih kriminalaca u srbiju nije moglo bez logistike drzave vucica i srbijanske db

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Filipenko on Fri Jan 05, 2018 12:11 am

darling wrote:eh, ne dolazi oni na magarcima. jedna moja se udala za narkodilera iz kotora. avionom na lasersku depilaciju ledja u beograd!

Eto, ja bih takve vezane za magarce vracao natrag. 

Post by Zuper on Fri Jan 05, 2018 4:06 am

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue Apr 24, 2018 5:04 am