Vučićeva Srbija

Share

Re: Vučićeva Srbija

Post by Mr. Moonlight on Fri Dec 08, 2017 8:43 pm

naredna vlast mora da bude gora, na takvom smo putu

Post by MNE on Fri Dec 08, 2017 8:46 pm

mislio sam na unutrašnje nesuglasice, bara je sve manja a krokodila sve više... dovoljno je petorica na jačim pozicijama da se udruže i da se niko ne izlaje

Post by disident on Fri Dec 08, 2017 8:56 pm

MNE wrote:mislio sam na unutrašnje nesuglasice, bara je sve manja a krokodila sve više... dovoljno je petorica na jačim pozicijama da se udruže i da se niko ne izlaje
Svi na jacim pozicijama su podmireni, i videlo se na slucaju sase mirkovica i selje ilica sta ih ceka ako se pobune. Tacno, nekima je zapao manji komad nego sto su hteli, ali opcija je ili taj komad ili da najebu potpuno. A jasno je da niko u snsu nije u fazonu zrtvovanja zarad ideala.

_____
Фала Богу па су се западњачићи сетили да су и Словени Европљани-белци. 

Обично нас гурају међу Турке, Монголе, Азијате, Африканце или ко зна где већ.  

Post by MNE on Fri Dec 08, 2017 9:13 pm

da ali oni su se pojedinačno pobunili, problem je što su velika većina njih gramziva goveda koji bi mogli da uvrte u glavu da bi mogao da ih zapadne mnogo veći kolač

Post by паће on Fri Dec 08, 2017 9:15 pm

_____
ма, ни четвороношке
I have found that users can miss spell names or miss type them. .
Guest

Post by Guest on Fri Dec 08, 2017 9:16 pm

I šta, onda će, lupam, Dačić biti premijer, ili Selaković. Meni stvarno svejedno, to mi ni na nivou cirkusa nije zanimljivo. Daj mi samo Bože zdravlja da im na grobove pišam jednog dana.

Post by KinderLad on Fri Dec 08, 2017 9:47 pm

plachkica wrote:sledeća vlast će biti sns, ds i 'ljudskopravaši' okupljeni oko ldp-a,

to je optimističan scenario

Post by Mr.Pink on Fri Dec 08, 2017 10:06 pm

kakvi ste "hrabri pesimisti". lako je u srbiji zapasti u taj nihilizam. bez brige, to je prelazno stanje. to stanje krize ima i svojih pozitivnih strana. ja u tome npr. vidim veliku i skrivenu šansu.

_____
СВЕ СУДИЈЕ ХАШКОГА СУДА 
МОГУ ДА НАМ ЛИЖУ МУДА!

srce ruka lopata

Post by Gargantua on Fri Dec 08, 2017 10:10 pm

_____
...
It's a sin that somehow
Light is changing to shadow
And casting it's shroud
Over all we have known
...

Post by паће on Fri Dec 08, 2017 10:29 pm

Лако је тако кад можеш да мамуљаш иза сцене.

_____
ма, ни четвороношке
I have found that users can miss spell names or miss type them. .

Post by William Murderface on Fri Dec 08, 2017 10:56 pm

Vlast je jezivo krhka, samo nema ko da je gurne. A to je za sada dovoljno da izgleda nepobedivo. Nisam fatalista. Sve opcije su u igri.

Konkretno, obi imaju problem s policijom, imaju provlem s kadrovima, imaju problem s nezajazljivim koalicionaim partnerima itd. Stvar je u tome sto sve to ne vredi nista ako nema druge opcije. Ali onog trenutka kad se druga opcija javi, sve pocinje da pafa kao kula od karata. Videli smo to na primeru Gruevskog. Bad news je sto ta opcija moze da bude i SPS, i neki melanz desnicarije (mada sumnjam u obe opcije) i raskolnicko krilo SNS, i koalicija lokalnih vozdova (Gasic, Palma, Sapic) i Bogoljub K...

Ako sledeca vlast bude bila SNS + DS + Ceda, Canak, manjine, to 1) uopste nece biti "sledeca" vlast, nego ova ista, sa manjim izmenama i 2) ucinice celu konstrukciju mnogo fragilnijom.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Mr.Pink on Fri Dec 08, 2017 11:05 pm

ma bušni su sa svih strana. u srbiji jbt problem pronaći poštenog majstora i vozača jer su svi otišli u nemačku, najjače da će ovi skupiti neku jaku ekipu da vodi državu. 

mali, maja gojković, šešelj, čedaj...što ono kažu u fudbalskom žargonu - otpadak bre.

_____
СВЕ СУДИЈЕ ХАШКОГА СУДА 
МОГУ ДА НАМ ЛИЖУ МУДА!

srce ruka lopata

Post by Gargantua on Fri Dec 08, 2017 11:06 pm

za sledećih 5 godina dok se ne oposli poglavlje 35 možemo relativno sigurno da predvidimo da će se "proevropske" "alternative" uguravati da podržavaju vlast (ako ne i da saučestvuju s njom) a "anti" "alternative" će se držati na distanci, pod pritiskom, ovakvim i onakvim, uz mig i klimoglav powers to be.

nekakav "lom" poretka može da nastupi ali ako se odigraju neke nama nepredvidljive stvari; u tom slučaju se igra ozbiljnije razmrdava.

_____
...
It's a sin that somehow
And casting it's shroud
Over all we have known
...

Post by William Murderface on Fri Dec 08, 2017 11:08 pm

Prva eventualna komplikacija koju ja vidim za Vucicev rezim bi mogao da bude Angelin pad s vlasti ili ozbiljno opadanje moci.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Gargantua on Fri Dec 08, 2017 11:11 pm

neće to značajnije uticati na politiku prema (z) balkanu

_____
...
It's a sin that somehow
And casting it's shroud
Over all we have known
...

Post by Gargantua on Fri Dec 08, 2017 11:15 pm

sa ovim najavljenim prijemom do 2025. (ako ovo-ono) došli smo do maksimalne tačke do koje se eu može pružiti. nema tog prestrojavanja unutar eu koje će da izmeni štap/šargarepa pristup ovom prostoru, a prestrojavanje može pre da oduži taj proces nego da ga požuri, učini smislenijim ili nekako zaljulja vučića.

_____
...
It's a sin that somehow
And casting it's shroud
Over all we have known
...

Post by bruno sulak on Fri Dec 08, 2017 11:16 pm

pa jedino sto EU nije stabilna.

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by William Murderface on Fri Dec 08, 2017 11:17 pm

Dovoljno je da izgubi kategoricnu podrsku najjaceg igraca u EU pa da se stvari zakomplikuju.

_____

Guest

Post by Guest on Fri Dec 08, 2017 11:21 pm

Gargantua wrote:za sledećih 5 godina dok se ne oposli poglavlje 35 možemo relativno sigurno da predvidimo da će se "proevropske" "alternative" uguravati da podržavaju vlast (ako ne i da saučestvuju s njom) a "anti" "alternative" će se držati na distanci, pod pritiskom, ovakvim i onakvim, uz mig i klimoglav powers to be.

nekakav "lom" poretka može da nastupi ali ako se odigraju neke nama nepredvidljive stvari; u tom slučaju se igra ozbiljnije razmrdava.

+1

to pričam već neko vreme. u okviru predvidljivog mi možemo ovako da guramo još dugo, dugo. tim pre što sve ono što tviter čaršija percipira kao divovski problem (BNV, klijentizam, "partokratija" lol), to su sve marginalije u odnosu na simboličku osovinu ovog poretka a to je kakva-takva stabilnost i izvesnost sutrašnjice. naravno ako nisi radnik Goše, u kom slučaju će te tzv. opozicija ismejati i ignorisati, a vlast prosto izbaciti na ulicu.

i kad ovo pišem ja zapravo nisam potpuni pesimista, i čak verujem da je ovaj režim počeo da uči da upravlja, kako-tako. nećemo mi sad pocrkati od gladi i bolesti, samo ćemo tavoriti blizu dna, ali bez drastičnih lomova. samo je bitno da se razume da u ovom trenutku alternativa ne postoji i da je sami moramo tražiti u skrivenim budžacima, čitati knjige, održavati zdrav razum, huliti na bukvalno sve, ne verovati nikome i ničemu, i eventualno raditi u okviru malenih, lokalnih pokreta, opskurnih političkih pokreta i udruženja, ispod radara histerične građanštine koja se odala traganju za mesijama. nešto će se već ispiliti iz toga, možda i za naših života.

a ne želim da razmišljam na geopolitički način. uopšte me ne zanima šta Berlin misli o Vučiću i nama. to mi je kao da razmišljam o Vučićevom visokom pritisku, beskorisno mi je to. mene zanima kako da dođemo do sistema u kome se građani neće podsmevati otpuštenim radnicima i parkirati automobile na trotoaru tako da ne mogu da prođem sa dečjim kolicima. nema to veze sa Vučićem i Berlinom. život traži bolje ljude.

Post by Gargantua on Fri Dec 08, 2017 11:24 pm

William Murderface wrote:Dovoljno je da izgubi kategoricnu podrsku najjaceg igraca u EU pa da se stvari zakomplikuju.

ali što bi izgubio?

šta misliš da bi - hipotetička - spd-linke-zeleni koalicija u berlinu poručila vučiću? da mora da poveća javne investicije, da poveća plate i penzije, "oslobodi" medije? da ništa po pitanju kosova nije bitno nego da je bitno... šta?

Post by Gargantua on Fri Dec 08, 2017 11:26 pm

Blind Lime Pie wrote:
Gargantua wrote:za sledećih 5 godina dok se ne oposli poglavlje 35 možemo relativno sigurno da predvidimo da će se "proevropske" "alternative" uguravati da podržavaju vlast (ako ne i da saučestvuju s njom) a "anti" "alternative" će se držati na distanci, pod pritiskom, ovakvim i onakvim, uz mig i klimoglav powers to be.

+1

to pričam već neko vreme. u okviru predvidljivog mi možemo ovako da guramo još dugo, dugo. tim pre što sve ono što tviter čaršija percipira kao divovski problem (BNV, klijentizam, "partokratija" lol), to su sve marginalije u odnosu na simboličku osovinu ovog poretka a to je kakva-takva stabilnost i izvesnost sutrašnjice. naravno ako nisi radnik Goše, u kom slučaju će te tzv. opozicija ismejati i ignorisati, a vlast prosto izbaciti na ulicu.

i kad ovo pišem ja zapravo nisam potpuni pesimista, i čak verujem da je ovaj režim počeo da uči da upravlja, kako-tako. nećemo mi sad pocrkati od gladi i bolesti, samo ćemo tavoriti blizu dna, ali bez drastičnih lomova. samo je bitno da se razume da u ovom trenutku alternativa ne postoji i da je sami moramo tražiti u skrivenim budžacima, čitati knjige, održavati zdrav razum, huliti na bukvalno sve, ne verovati nikome i ničemu, i eventualno raditi u okviru malenih, lokalnih pokreta, opskurnih političkih pokreta i udruženja, ispod radara histerične građanštine koja se odala traganju za mesijama. nešto će se već ispiliti iz toga, možda i za naših života.

a ne želim da razmišljam na geopolitički način. uopšte me ne zanima šta Berlin misli o Vučiću i nama. to mi je kao da razmišljam o Vučićevom visokom pritisku, beskorisno mi je to. mene zanima kako da dođemo do sistema u kome se građani neće podsmevati otpuštenim radnicima i parkirati automobile na trotoaru tako da ne mogu da prođem sa dečjim kolicima. nema to veze sa Vučićem i Berlinom. život traži bolje ljude.

to samo znači da plaćamo cenu svaki bogovetni dan samo to ne vidimo najjasnije. ništa više od toga. trošak našeg tavorenja je prosto razvučen tako da ga možemo primiti a da se ne bunimo.

Post by bruno sulak on Fri Dec 08, 2017 11:27 pm

hipoteticka koalicija spd-zeleni-linke bi znacila da EU izgleda neprepoznatljivo. dovoljno bi bilo da pocnu da sede sa borkom na sastancima. 

nisu te, kako bih rekao, evropske porodice stranaka potpuna glupost. to su neke licne veze, nacelne ideoloske slicnosti i metodologije.

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by Gargantua on Fri Dec 08, 2017 11:29 pm

sve je to lepo samo nemojmo to mitologizovati nego probajmo da spustimo na nivo prakse.

šta će borko da učini za spd-linke-zelene što vučić neće, šta bi bio predmet njihovog razgovora tj predmet interesovanja zvaničnog berlina u srbiji?

socdem šulc i levičar borko će na partijskom kongresu u dortmundu da pričaju jedan skup tema, kancelar šulc i premijer borko će 3 meseca kasnije da pričaju o sasvim drugačijem skupu tema.

Last edited by Gargantua on Fri Dec 08, 2017 11:34 pm; edited 1 time in total

Post by Mr.Pink on Fri Dec 08, 2017 11:32 pm

pa evo ti praksa.

umesto angele i vucka kako ispijaju skivi na terasi bundestaga, dobices na tv prilog o poseti jebenog borka periferiji diseldorfa na kojoj se grle bosanci, srbi, hrvati i sirijci u elektricnom autobusu.

_____
СВЕ СУДИЈЕ ХАШКОГА СУДА 
МОГУ ДА НАМ ЛИЖУ МУДА!

srce ruka lopata

Post by Gargantua on Fri Dec 08, 2017 11:35 pm

to ni za jotu ne menja preuzete formalne obaveze srbije u pogledu eu-integracija, niti unutar regionalnih foruma.

_____
...
It's a sin that somehow
And casting it's shroud
Over all we have known
...

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Jul 22, 2018 1:20 am