Vučićeva Srbija

Share

Re: Vučićeva Srbija

Post by Zuper on Thu Dec 07, 2017 6:16 pm

Kako ovaj Vujovic objasnjava da ce Srbija u 2018 rast BDP od 3.5%: losa poljoprivreda ove godine ali 2016 je il iznad svih ocekivanja ali 2018 ce biti bolje...Pa sto onda nisi 2016 ima preko 3% rast? Da ne govorim kako je to bila savrsena godina za srpsku ekonomiju zbog spoljnih faktora poput cene nafte i niskih kamata...sto se nece u tom obimu ponoviti...
A tek Mihajlovic koja objasnjava da se autoput prema Pristini gradi zbog luka u Albaniji.

Pa sto ne gradis onda prema Rumuniji i Kostanci, koja je veca luka od bilo cega u Albaniji i jos je teren kroz Srbiju ravan kao tepsija do Rumunije iz Beograda. Da ne govorim da Rumunija ima 6 puta vise stanovnika od Albanije i da je bogatija...
Nemam ja problem sa autoputom prema Pristini vec glupavim objasnjenjem i zbog zanemarivanja vaznije zemlje u komsiluku.
Zna se da taj autoput forisra zapad kako bi otvorio Albaniju prema centralnoj Evropi jer su izlovana zemlja van svih glavnih tokova transporta, prirodno odseceni od Evrope visokim planinama na severu i istoku.

Post by beatakeshi on Thu Dec 07, 2017 6:26 pm

Zuper wrote:Kako ovaj Vujovic objasnjava da ce Srbija u 2018 rast BDP od 3.5%: losa poljoprivreda ove godine ali 2016 je il iznad svih ocekivanja ali 2018 ce biti bolje...Pa sto onda nisi 2016 ima preko 3% rast?
Što bi rekao onaj Nušićev lik: "Obećaj i ti, šta te košta."

Post by Zuper on Thu Dec 07, 2017 6:50 pm

Istraga zbog kupovine „14. oktobra“
Makedonsko tužilaštvo povelo je istragu zbog mogućeg pranja novca u slučaju kupovine kruševačke fabrike „14. oktobar“. Kako je pisao DW, radi se o sumnjivim vezama bivšeg makedonskog režima i čeških kupaca.

https://www.vesti.rs/Kru%C5%A1evac/Istraga-zbog-kupovine-14-oktobra.html

Ja sjecam se, kada je bila prodaja "14. oktobra" da sam rekao da bi mogla biti neka mutljavina bas na ovome forumu.

Post by Gargantua on Thu Dec 07, 2017 7:14 pm

ja mislim da sam ja to preneo, sa određenom dozom optimizma. eh...

Post by xie saike on Thu Dec 07, 2017 8:00 pm

gargantua je, negde na drustvu mislim, ja sam odmah bacio neki optimistican koment secam se

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Mr. Moonlight on Thu Dec 07, 2017 8:23 pm

ja sve znam, ali ćutim win haha

_____
    .i.

Post by William Murderface on Fri Dec 08, 2017 12:17 pm

http://rs.n1info.com/a347857/Vesti/Vesti/Presuda-zandarmima-zbog-prebijanja-Vucica-i-Malog.html

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by William Murderface on Fri Dec 08, 2017 12:19 pm

Jedan od pravnih zastupnika pripadnika Žandarmerije advokat Vladimir Vučinić izjavio je da je odbrana relativno zadovoljna uslovnim presudama njihovim klijentima, ali da će se ipak žaliti na deo presude.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Gargantua on Fri Dec 08, 2017 12:55 pm

i krivično delo napad na vojna lica u obavljanju službene dužnosti, odnosno vojne policajce koji su bili u pratnji Vučića i Malog.

ko su andrej vučić i predrag mali da bi vojska prema njima imala ikakvu "službenu dužnost"?

Post by MNE on Fri Dec 08, 2017 1:03 pm

prva braća

Post by beatakeshi on Fri Dec 08, 2017 1:04 pm

MNE wrote:prva topla braća
by Milovan Brkić
Guest

Post by Guest on Fri Dec 08, 2017 1:06 pm

Porodice funkcionera štite se po službenoj dužnosti. (ne branim, samo konstatujem)

Post by Gargantua on Fri Dec 08, 2017 1:09 pm

http://www.predsednik.rs/dokumenta/zakon-o-predsedniku

ЗАКОН О ПРЕДСЕДНИКУ

...
Обезбеђивање председника Републике
Члан 8.
Председника Републике и чланове његовог домаћинства обезбеђују полиција, Војска Србије и други органи у складу с потребама председника Републике и прописом који доноси Влада.
Прописом који доноси Влада могу да се одреде и друга лица која имају право на исто обезбеђење као председник Републике.

http://www.bia.gov.rs/download/zakoni/Uredba%20o%20odredjivanju%20poslova%20bezbednosne%20zastite%20odredjenih%20lica%20i%20objekata.pdf

УРЕДБА О ОДРЕЂИВАЊУ ПОСЛОВА БЕЗБЕДНОСНЕ ЗАШТИТЕ ОДРЕЂЕНИХ ЛИЦА И ОБЈЕКАТА ("Сл. гласник РС", бр. 72/2010)

Члан 1
Овом уредбом ближе се одређују послови безбедносне заштите одређених лица и
објеката у земљи и иностранству, које непосредно врше министарство надлежно за
унутрашње послове, Безбедносно-информативна агенција, Војнобезбедносна агенција,
Војна полиција и јединице Војске Србије (у даљем тексту: органи надлежни за
безбедносну заштиту).

Члан 2
Лица из члана 1. ове уредбе јесу:
- председник Републике;
- председник Народне скупштине;
- председник Владе;
- министар спољних послова;
- министар одбране;
- министар унутрашњих послова;
- начелник Генералштаба Војске Србије;
- директор Безбедносно-информативне агенције;
- директор Војнобезбедносне агенције;
- директор Војнообавештајне агенције;
- директор полиције;
- страни државници - носиоци највиших државних функција током службених посета
Републици Србији;
- носиоци највиших правосудних функција и други државни функционери у зависности
од процене угрожености а по препоруци Бироа за координацију рада служби
безбедности.
...

Post by beatakeshi on Fri Dec 08, 2017 1:27 pm

Još tada su Mlađa Braća odricala da su vojni policajci njih čuvali, nego su se slučajno sreli, a poznaju se, pa slučajno itd. (ako se dobro sećam, krhko je sećanje)

Post by William Murderface on Fri Dec 08, 2017 1:30 pm

Da, ali otkud sad na sluzbenoj duznosti?

Mislim, otkud, sta pa ja serem. Jasno je otkud.

_____

Post by Gargantua on Fri Dec 08, 2017 1:34 pm

mogu "članovi domaćinstva", što nije isto što i šira familija (osim ako su vučić i mali prijavljeni svaki kod svog brata na adresi), a uredba ostavlja prostor za "druge državne funkcionere... po potrebi", ne za privatna lica, u srodstvu ili ne sa licima pod zaštitom.

Post by beatakeshi on Fri Dec 08, 2017 1:45 pm

William Murderface wrote:Da, ali otkud sad na sluzbenoj duznosti?

Mislim, otkud, sta pa ja serem. Jasno je otkud.

"Jeste vi muzičari na službenoj dužnosti?"

Post by ficfiric on Fri Dec 08, 2017 1:50 pm

Bili na sluzbenoj duznosti pa se sreli sa bracom i onda ih zandarmerija napala, jasno kao dan

_____

Uprava napolje!

Post by Gargantua on Fri Dec 08, 2017 7:33 pm

zanimljivo da je i ovo delimično povezana vest:

BIA organizovala tajno snimanje u Potočarima

Piše: Jelena Diković
Beograd 08. decembar 2017. 14:00

Milan Dumanović i Mladen Trbović, protiv kojih država trenutno vodi sudski postupak, jer se usudili da progovore o nelegalnom boravku pripadnika MUP-a na komemorativnom skupu u Srebrenici 2015, pričaju za Danas.

Pred Višim sudom u Beogradu juče je održano pripremno ročište u procesu protiv Milana Dumanovića i Mladena Trbovića, osumnjičenih za odavanje službene tajne u vezi sa posetom tadašnjeg premijera Srbije Aleksandra Vučića komemorativnom skupu u Srebrenici jula 2015. godine.

Ročište na kome se predlažu dokazi biće nastavljeno 22. februara 2018. godine.

Država Srbija tužila je Dumanovića i Trbovića, sada već bivše policijske službenike, jer su se usudili javno da progovore o nelegalnom boravku pripadnika Odeljenja za opservaciju i dokumentovanje (OOD) MUP-a Srbije na komemoraciji žrtvama genocida u Potočarima 2015. Tada je napadnut tadašnji premijer Aleksandar Vučić, a Dumanović i Trbović sve vreme tvrde da su pripadnici tog odeljenja srpskog MUP-a imali naredbu da tajno snimaju komemorativni skup u Potočarima.

Otkako su u oktobru prošle godine sve o tom tajnom snimanju ispričali prvo za Al DŽaziru, a potom i za druge medije, njihov život se potpuno menja na gore. Dumanović je tog 11. jula 2015. bio u Potočarima, Trbović nije, ali je bez ikakvog kolebanja podržao svog kolegu u borbi za pravdu.

Umesto da budu nagrađeni za svoj hrabar čin, policija ih 31. decembra 2016. obojicu hapsi zbog navodne zloupotrebe položaja. U pritvoru su proveli mesec i po dana. Kako kažu za Danas, u pritvoru su korektno postupali prema njima, čak su i dobili pohvale zbog toga što su uradili.

Inače, u avgustu prošle godine, pet meseci pre hapšenja za koje je nedavno Služba Zaštitnika građana utvrdila da je bilo nelegalno, podneli su krivične prijave protiv Dejana Milenkovića, načelnika Službe za specijalne istražne metode, Gorana Nešića, načelnika OOD-a, Tomislava Radovanovića, zamenika načelnika OOD-a i Dijane Hrkalović, sekretarke Uprave kriminalističke policije MUP-a Srbije, smatrajući ih odgovornim za naredbu da tajno snimaju komemorativni skup.

Međutim, njihove krivične prijave su odbačene u najkraćem mogućem roku, za samo 15 dana, da bi potom njih država tužila zbog navodnog odavanja službene tajne, i pored toga što je potvrđeno da pripadnici OOD-a nisu bili prijavljeni kao deo delegacije Srbije. Prema zakonima BiH, pripadnici snaga bezbednosti strane države ne mogu sprovoditi zadatke na teritoriji BiH bez odobrenja te države. Takođe, iako je služba Poverenika za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti već dva puta naložila MUP-u Srbije da objavi informacije o angažovanju 19 policijskih službenika u Potočarima, MUP odbija da to učini, odnosno da podatke dostavi Sindikatu policije Sloga.

U međuvremenu, bivšim policajcima su uručeni otkazi, prvo Trboviću, a potom i Dumanoviću. I dalje nemaju posao. Mladen pokušava da obezbedi normalan život svojoj porodici povremenim radom u inostranstvu, dok Milan živi od pomoći roditelja i prijatelja. Zakonom mu je zabranjeno da se bavi svojom profesijom jer je u toku sudski postupak protiv njega.

Trbović: U Srbiji, nažalost, sve prolazi. Ne znam koja bi vest mogla da potrese ovu zemlju? Ipak, i pored toga, odlučili smo da ne želimo da skrivamo nepravdu koja je učinjena policijskim službenicima u Potočarima 2015.

Dumanović: Očekivali smo da će da nas uhapse, ali smo mislili da će to biti još u oktobru kada smo objavili snimak, a ne 31. decembra. To pokazuje da je neko to dirigovao od starešina u MUP-u s obzirom na to da su oni posle toga napredovali u položajima. Jednostavno, želeli su da nam učine dodatnu štetu.

Trbović: Obraćali smo se svima, od policijskih sindikata preko političkih stranaka do domaćih i međunarodnih institucija. Tražili smo i da govorimo u Skupštini Srbije. Tek posle dve godine dobio sam odgovor iz Vlade Srbije da je sve bilo po propisu. Tada sam pisao Vučiću, jer je bio premijer Srbije, a odgovor sam dobio nedavno od kabineta Ane Brnabić.

Dumanović: Sve što smo mi ispričali je istina. Podsetio bih na gostovanje Gorana Živaljevića, tadašnjeg direktora Bezbednosno-informativne agencije (BIA) na TV Happy, gde je on ispričao kako je Uprava kriminalističke policije 2003. dobila jedno odeljenje koje podseća na BIA-u, misleći na OOD. Međutim, od 2015. BIA zaista i koristi OOD, zahvaljujući tome što su neki ljudi koji su bili u BIA sada na rukovodećim mestima u Upravi kriminalističke policije. Zanimljivo je da, prema dokumentima koje smo dobili od Sindikata policije Sloga, a po Zakonu o slobodnom pristupu informacijama od značaja, akcija u Potočarima, odnosno tajno snimanje, bila je u stvari akcija Bezbednosno-informativne agencije, a ne MUP-a Srbije. Inače, to je bio prvi put da se neko odeljenje, u ovom slučaju OOD MUP-a, koristi u inostranstvu.

Trbović: Danas su na vlasti oni koji kupuju diplome, bahati i nepismeni. Mog brata, Nebojšu Trbovića, postavili su na niže radno mesto, jer je odbio, kao šef Sektora unutrašnje kontrole, da napiše krivične prijave protiv žandarma 2015. kada se tokom Prajda desio incident sa braćom predsednika Srbije i gradonačelnika Beograda, bez saslušanja tih žandarma.

Dumanović: Mi smo hteli da podnesemo krivične prijave u PU Čukarica, ali smo odustali kada nam je rečeno da o tome mora da bude obavešten načelnik PU za grad Beograd, Veselin Milić, jer smo znali da je i on deo kriminalizovanog vrha MUP-a. Inače, mene je pozvala na razgovor i Dijana Hrkalović, ali sam i nju odbio, jer je tražila da dođem kod nje u kabinet.

Trbović: Moram da kažem da je ministar policije Nebojša Stefanović očito "stručnjak" za sve, odnosno on je slika i prilika predsednika Srbije. Ne znam da li javnost zna, ali Stefanović je svog kuma Gorana Papića postavio za načelnika Odeljenja za suzbijanje krijumčarenja narkotika.

Dumanović: Naš slučaj je u stvari politički slučaj i šta će biti na kraju zavisiće od političke situacije u zemlji. Svi dokazi govore da smo u pravu, ali pravde jednostavno nema.

Trbović: Nas tužilac tereti za narušavanje ugleda MUP-a i uznemiravanje javnosti, što je apsurdno.

Dumanović: Neverovatno je da nigde u tužbi nema govora o motivu, odnosno o tome zašto smo izašli u javnost s tom pričom. Veliki je pritisak da nas osude, a prema zakonu, kazna je od jedne do osam godina zatvora. Ali, nećemo odustati, izguraćemo ovo do kraja. Čeka nas i odluka Upravnog suda u Beogradu, jer smo podneli tužbe zbog otkaza koji su nam uručeni.

Trbović: Šta god bude sudska presuda, ja znam da ne mogu da izgubim, jer ako budem osuđen, to može samo da znači da sam pošten policajac. Naš slučaj je poruka svim policajcima u Srbiji da se bore za pravdu i ne ćute.

http://www.danas.rs/drustvo/suocavanje.1179.html?news_id=364485&title=BIA+organizovala+tajno+snimanje+u+Poto%C4%8Darima

Post by disident on Fri Dec 08, 2017 8:07 pm

Gargantua wrote:zanimljivo da je i ovo delimično povezana vest:

BIA organizovala tajno snimanje u Potočarima

Piše: Jelena Diković
Beograd 08. decembar 2017. 14:00

Milan Dumanović i Mladen Trbović, protiv kojih država trenutno vodi sudski postupak, jer se usudili da progovore o nelegalnom boravku pripadnika MUP-a na komemorativnom skupu u Srebrenici 2015, pričaju za Danas.

Pred Višim sudom u Beogradu juče je održano pripremno ročište u procesu protiv Milana Dumanovića i Mladena Trbovića, osumnjičenih za odavanje službene tajne u vezi sa posetom tadašnjeg premijera Srbije Aleksandra Vučića komemorativnom skupu u Srebrenici jula 2015. godine.

Ročište na kome se predlažu dokazi biće nastavljeno 22. februara 2018. godine.

Država Srbija tužila je Dumanovića i Trbovića, sada već bivše policijske službenike, jer su se usudili javno da progovore o nelegalnom boravku pripadnika Odeljenja za opservaciju i dokumentovanje (OOD) MUP-a Srbije na komemoraciji žrtvama genocida u Potočarima 2015. Tada je napadnut tadašnji premijer Aleksandar Vučić, a Dumanović i Trbović sve vreme tvrde da su pripadnici tog odeljenja srpskog MUP-a imali naredbu da tajno snimaju komemorativni skup u Potočarima.

Otkako su u oktobru prošle godine sve o tom tajnom snimanju ispričali prvo za Al DŽaziru, a potom i za druge medije, njihov život se potpuno menja na gore. Dumanović je tog 11. jula 2015. bio u Potočarima, Trbović nije, ali je bez ikakvog kolebanja podržao svog kolegu u borbi za pravdu.

Umesto da budu nagrađeni za svoj hrabar čin, policija ih 31. decembra 2016. obojicu hapsi zbog navodne zloupotrebe položaja. U pritvoru su proveli mesec i po dana. Kako kažu za Danas, u pritvoru su korektno postupali prema njima, čak su i dobili pohvale zbog toga što su uradili.

Inače, u avgustu prošle godine, pet meseci pre hapšenja za koje je nedavno Služba Zaštitnika građana utvrdila da je bilo nelegalno, podneli su krivične prijave protiv Dejana Milenkovića, načelnika Službe za specijalne istražne metode, Gorana Nešića, načelnika OOD-a, Tomislava Radovanovića, zamenika načelnika OOD-a i Dijane Hrkalović, sekretarke Uprave kriminalističke policije MUP-a Srbije, smatrajući ih odgovornim za naredbu da tajno snimaju komemorativni skup.

Međutim, njihove krivične prijave su odbačene u najkraćem mogućem roku, za samo 15 dana, da bi potom njih država tužila zbog navodnog odavanja službene tajne, i pored toga što je potvrđeno da pripadnici OOD-a nisu bili prijavljeni kao deo delegacije Srbije. Prema zakonima BiH, pripadnici snaga bezbednosti strane države ne mogu sprovoditi zadatke na teritoriji BiH bez odobrenja te države. Takođe, iako je služba Poverenika za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti već dva puta naložila MUP-u Srbije da objavi informacije o angažovanju 19 policijskih službenika u Potočarima, MUP odbija da to učini, odnosno da podatke dostavi Sindikatu policije Sloga.

U međuvremenu, bivšim policajcima su uručeni otkazi, prvo Trboviću, a potom i Dumanoviću. I dalje nemaju posao. Mladen pokušava da obezbedi normalan život svojoj porodici povremenim radom u inostranstvu, dok Milan živi od pomoći roditelja i prijatelja. Zakonom mu je zabranjeno da se bavi svojom profesijom jer je u toku sudski postupak protiv njega.

Trbović: U Srbiji, nažalost, sve prolazi. Ne znam koja bi vest mogla da potrese ovu zemlju? Ipak, i pored toga, odlučili smo da ne želimo da skrivamo nepravdu koja je učinjena policijskim službenicima u Potočarima 2015.

Dumanović: Očekivali smo da će da nas uhapse, ali smo mislili da će to biti još u oktobru kada smo objavili snimak, a ne 31. decembra. To pokazuje da je neko to dirigovao od starešina u MUP-u s obzirom na to da su oni posle toga napredovali u položajima. Jednostavno, želeli su da nam učine dodatnu štetu.

Trbović: Obraćali smo se svima, od policijskih sindikata preko političkih stranaka do domaćih i međunarodnih institucija. Tražili smo i da govorimo u Skupštini Srbije. Tek posle dve godine dobio sam odgovor iz Vlade Srbije da je sve bilo po propisu. Tada sam pisao Vučiću, jer je bio premijer Srbije, a odgovor sam dobio nedavno od kabineta Ane Brnabić.

Dumanović: Sve što smo mi ispričali je istina. Podsetio bih na gostovanje Gorana Živaljevića, tadašnjeg direktora Bezbednosno-informativne agencije (BIA) na TV Happy, gde je on ispričao kako je Uprava kriminalističke policije 2003. dobila jedno odeljenje koje podseća na BIA-u, misleći na OOD. Međutim, od 2015. BIA zaista i koristi OOD, zahvaljujući tome što su neki ljudi koji su bili u BIA sada na rukovodećim mestima u Upravi kriminalističke policije. Zanimljivo je da, prema dokumentima koje smo dobili od Sindikata policije Sloga, a po Zakonu o slobodnom pristupu informacijama od značaja, akcija u Potočarima, odnosno tajno snimanje, bila je u stvari akcija Bezbednosno-informativne agencije, a ne MUP-a Srbije. Inače, to je bio prvi put da se neko odeljenje, u ovom slučaju OOD MUP-a, koristi u inostranstvu.

Trbović: Danas su na vlasti oni koji kupuju diplome, bahati i nepismeni. Mog brata, Nebojšu Trbovića, postavili su na niže radno mesto, jer je odbio, kao šef Sektora unutrašnje kontrole, da napiše krivične prijave protiv žandarma 2015. kada se tokom Prajda desio incident sa braćom predsednika Srbije i gradonačelnika Beograda, bez saslušanja tih žandarma.

Dumanović: Mi smo hteli da podnesemo krivične prijave u PU Čukarica, ali smo odustali kada nam je rečeno da o tome mora da bude obavešten načelnik PU za grad Beograd, Veselin Milić, jer smo znali da je i on deo kriminalizovanog vrha MUP-a. Inače, mene je pozvala na razgovor i Dijana Hrkalović, ali sam i nju odbio, jer je tražila da dođem kod nje u kabinet.

Trbović: Moram da kažem da je ministar policije Nebojša Stefanović očito "stručnjak" za sve, odnosno on je slika i prilika predsednika Srbije. Ne znam da li javnost zna, ali Stefanović je svog kuma Gorana Papića postavio za načelnika Odeljenja za suzbijanje krijumčarenja narkotika.

Dumanović: Naš slučaj je u stvari politički slučaj i šta će biti na kraju zavisiće od političke situacije u zemlji. Svi dokazi govore da smo u pravu, ali pravde jednostavno nema.

Trbović: Nas tužilac tereti za narušavanje ugleda MUP-a i uznemiravanje javnosti, što je apsurdno.

Dumanović: Neverovatno je da nigde u tužbi nema govora o motivu, odnosno o tome zašto smo izašli u javnost s tom pričom. Veliki je pritisak da nas osude, a prema zakonu, kazna je od jedne do osam godina zatvora. Ali, nećemo odustati, izguraćemo ovo do kraja. Čeka nas i odluka Upravnog suda u Beogradu, jer smo podneli tužbe zbog otkaza koji su nam uručeni.

Trbović: Šta god bude sudska presuda, ja znam da ne mogu da izgubim, jer ako budem osuđen, to može samo da znači da sam pošten policajac. Naš slučaj je poruka svim policajcima u Srbiji da se bore za pravdu i ne ćute.

http://www.danas.rs/drustvo/suocavanje.1179.html?news_id=364485&title=BIA+organizovala+tajno+snimanje+u+Poto%C4%8Darima
Meni su obe jezive i salju jasnu poruku sta se desava sa onima koji se usprotive

_____
Фала Богу па су се западњачићи сетили да су и Словени Европљани-белци. 

Обично нас гурају међу Турке, Монголе, Азијате, Африканце или ко зна где већ.  

Post by MNE on Fri Dec 08, 2017 8:18 pm

igraju oni tu po tankoj žici koliko god se nama činilo da su stabilni

Post by disident on Fri Dec 08, 2017 8:27 pm

Ja iskreno ne vidim po cemu je ta zica tanka. Reklo bi se da ce imati dugu vladavinu, i da ih trenutno nista posebno ne ugrozava. Sve probleme(a ima ih mnogo) resavaju relativno uspesno i temljno na razne nacine

_____
Фала Богу па су се западњачићи сетили да су и Словени Европљани-белци. 

Обично нас гурају међу Турке, Монголе, Азијате, Африканце или ко зна где већ.  

Post by Guest on Fri Dec 08, 2017 8:30 pm

disident wrote:Ja iskreno ne vidim po cemu je ta zica tanka. Reklo bi se da ce imati dugu vladavinu, i da ih trenutno nista posebno ne ugrozava. Sve probleme(a ima ih mnogo) resavaju relativno uspesno i temljno na razne nacine

+1

mislim da oni koji se ne secaju devedesetih imaju mogucnost da mnogo jasnije vide ovu vladavinu, jer nisu optereceni vestackim paralelama sa tim vremenom.
ovo nije Milosevicevo ludjenje nego efikasno vladanje uz saglasje sa ciniocima politike u svetu, i prakticno bez opozicije.

a sledeca vlast ce najverovatnije doci iz redova sadasnje vlasti, posto je za formiranje ozbiljne opozicione opcije potrebno vreme duze od 4-5 godina, a proces u ovom trenutku nije ni poceo.

Post by plachkica on Fri Dec 08, 2017 8:38 pm

sledeća vlast će biti sns, ds i 'ljudskopravaši' okupljeni oko ldp-a,
biće to mnogo gore no što je sad.

Post by Gargantua on Fri Dec 08, 2017 8:39 pm

To negde i ja mislim

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue Apr 24, 2018 5:05 am