Patriote srpske

Share

Re: Patriote srpske

Post by Agdw Hmlkh on Fri Aug 10, 2018 5:25 pm

beatakeshi wrote:Da li ste dostojno ispratili slučaj Dimitrija Vojnova i konkursa za komercijalni film? Tviter daje solidan uvid.
ne, jel moze ukratko sta se desilo za nas bez tvitera ?

_____
The thing that so pleases me about DMT is that, you know, a lot of people will not take a psychedelic like LSD and Psilocybin or something because it lasts hours and hours and inevitably when dealing with things that last that long you're gonna end up dealing with 'your stuff'. Your anxieties, your fears, your this & that..  A lot of people dont care for that sort of thing, whether that's good or bad is another issue. With DMT -it lasts four minutes- and how *lost* can you get in an examination of childhood trauma in four minutes, especially when you've got hundreds of elves tugging at your coatsleaves?

Post by disident on Fri Aug 10, 2018 5:33 pm

Gargantua wrote:^^

Ni svi ti silni infantilni
sto su puske sanjali
ne, ne derane,
krivi smo mi
sto smo se sklanjali
I to mi je misterija, sto misa nije povukao veze, zamolio nekog sefa u db, pa da mu srede da ode cetiri meseca i odsluzi rok, jos negde zvucnije, u izvidjace tipa, pa onda dvadeset fotosesna i zapusi usta svima kad ovako krenu grupno da ga tovare na tviteru da je krmak nesposobni

_____
Фала Богу па су се западњачићи сетили да су и Словени Европљани-белци. 

Обично нас гурају међу Турке, Монголе, Азијате, Африканце или ко зна где већ.  

Post by Hubert de Montmirail on Fri Aug 10, 2018 5:35 pm

zato sto je nebitno, ovo je burleska, svi sve znaju ali uzivaju u predstavi

_____
"If it's the last thing I do, I'm going to destroy every fucking grammar school in England. And Wales and Northern Ireland".
- Rt Hon. Anthony Crosland, MP for Great Grimsby, Secretary of State for Education and Science

Post by beatakeshi on Fri Aug 10, 2018 5:42 pm

Agdw Hmlkh wrote:
beatakeshi wrote:Da li ste dostojno ispratili slučaj Dimitrija Vojnova i konkursa za komercijalni film? Tviter daje solidan uvid.
ne, jel moze ukratko sta se desilo za nas bez tvitera ?
ukratko, odbili ga zato što je patriota i disident  (ne naš), a napisao je scenario koji zvuči kao da je gledao norveški Okkupiert.
Ali zabavno je da se pogleda https://twitter.com/timjohnbyford

Post by disident on Fri Aug 10, 2018 6:21 pm

ZBOG ČEGA SE BUNI DIMITRIJE VOJNOV? Otvoreno pismo jednog od najplodnijih scenarista mlađe generacije
- Da li je akcioni triler "2020" - čija je radnja smeštena u blisku budućnost u kojoj je Srbija pod tihom okupacijom NATO pakta, a na vlasti ima režim koji ispunjava sve želje zapadnih sila i gde se grupa mladih ljudi i rodoljuba izbačenih iz službi bezbednosti organizuje pokret otpora i pobunu protiv ovog režima - svesno zanemaren na konkursu Filmskog centra Srbije?

_____

Post by disident on Fri Aug 10, 2018 6:23 pm

Sad vidim da je on ucestvovao u onom smecu mali mudo i jesen samuraja, nadam se da ce da ga strefi srcka usled  napora od kucanja gomile besnih tvitova

_____

Post by beatakeshi on Fri Aug 10, 2018 8:18 pm

Sad sam preslušao "Sporove u kulturi", učestvovali Vojnov i Petar Jakonić. Vojnov je kulov ali nije glup, odličan je za ovo plivanje u srpskoj baruštini. Dovoljno je bio inteligentan da preskoči svoje rodoljubno disidentstvo.

Post by kuku on Fri Aug 10, 2018 8:32 pm

vise plutanje no plivanje

_____
imam vremena za kurve za kurve bajo

Post by beatakeshi on Fri Aug 10, 2018 8:40 pm

Dobra ispravka, u baruštini se ne pliva.

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Fri Aug 10, 2018 9:30 pm

eno ga kuka i u novom Vremenu.
to je, kolko kapiram, film o bliskoj budućnosti u Srbiji onakvoj kakvom je danas doživljava S. Antonić  znači autoritarna nato kolonija u kojoj FAP proizvodi kamione "na čije se šasije instaliraju topovi i rakete za opoziciju u Siriji" , na VMA se oporavljaju u ratu ranjeni Ukrajinci a strah i trepet u gradu je Spec. policija koja "štiti interese zapadnih saveznika". 
i onda ima u FAPu Srbin i Bošnjak radnici-sindikalisti u pokretu otpora. i radikalizuju se. evo ne znam, ja bih to gledao

Post by Hubert de Montmirail on Fri Aug 10, 2018 9:32 pm

+1

_____
"If it's the last thing I do, I'm going to destroy every fucking grammar school in England. And Wales and Northern Ireland".
- Rt Hon. Anthony Crosland, MP for Great Grimsby, Secretary of State for Education and Science

Post by Sotir on Fri Aug 10, 2018 10:32 pm

Da je mesto pro natoa stavio ruske okupatore možda bi i prošao 

Ali možda je znao da neće, pa onda bar da pogine časno...

Post by KinderLad on Fri Aug 10, 2018 11:01 pm

disident wrote:ZBOG ČEGA SE BUNI DIMITRIJE VOJNOV? Otvoreno pismo jednog od najplodnijih scenarista mlađe generacije
- Da li je akcioni triler "2020" - čija je radnja smeštena u blisku budućnost u kojoj je Srbija pod tihom okupacijom NATO pakta, a na vlasti ima režim koji ispunjava sve želje zapadnih sila i gde se grupa mladih ljudi i rodoljuba izbačenih iz službi bezbednosti organizuje pokret otpora i pobunu protiv ovog režima - svesno zanemaren na konkursu Filmskog centra Srbije?

Post by KinderLad on Fri Aug 10, 2018 11:12 pm

Mogu ja da pomognem: Srbija odbija da nastavi proizvodnju jadarita jer se ispostavlja uništavajućim za okoliš, NATO obezbeđuje proizvodnju potrebnu za baterije i taman kad je trebalo da odu dešava se nesreća. Kao pokret otpora, a ono NATO organizovao. Radojka vodi kafanu u Donjem Crniljevu, i usled dugova vara Miroljuba sa Holan...Italijanom koji joj obezbeđuje platežne goste iz okupacionih trupa koji ne piju na revers. Nije loše, m? Mogu još, al bez veze s obzirom da odbijaju ovakve originalne radove...

Post by Sotir on Fri Aug 10, 2018 11:18 pm

Ti bi mogao i seriju da napraviš ladno.

Post by KinderLad on Fri Aug 10, 2018 11:26 pm

Pa kako... A Miroljub je novinar u Glasu Podrinja, koji strada na Žabljaku kad pokušava da prati trag koji ga vodi u NATO...

Post by ficfiric on Fri Aug 10, 2018 11:43 pm

Nerealno. Znas kad bi Miroljub dobio odmor da ode na Zabljak?

_____

Uprava napolje!

Post by KinderLad on Fri Aug 10, 2018 11:56 pm

Otišao bi u subotu posle podne ili bi rekao da ide da ide da intervjuiše Mija koji je prijatelj crnogorskih radnika na jadarokopima koji su nastradali na radnom mestu od neljudskih uslova rada usled petočasovnog radnog vremena, a koga su i samog nasilu doveli da radi na kopu.

Post by ficfiric on Sat Aug 11, 2018 12:02 am

Moze da bude profesor geografije u gimnaziji i honorarni saradnik lista

_____

Uprava napolje!

Post by Gargantua on Sat Aug 11, 2018 12:05 am

Novinar u civilu

Post by KinderLad on Sat Aug 11, 2018 12:13 am

Ma može. A vučićoliki premijer (koji u stvari izgleda kao Đilas) izlazi na konerenciju za štampu i kaže da je problem rešen i pronađen novi izvor energije za baterije - drva - i da će proizvodnja već za dve, dve i po godine biti dovoljna da zameni jadarit. Međutim, to ne pomaže, NATO otvoreno napada pošto izbačeni pripadnici SNZ iz DB-a uspevaju da lakše otruju psa čuvara NATO kasarne. Premijera preostalim helikopterom Mi-17 prebacuju u Guču gde ga dočekuje Lazanski sa ruskim ambasadorom i, pošto je sve propalo odrešito ga pitaju - Ima li ovde Srba?!?

Post by William Murderface on Sat Aug 11, 2018 3:53 am

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by William Murderface on Sat Aug 11, 2018 5:02 am

Dve primedbe glede deteta Mite i novog srpskog žanra. Prvo, fascinantno je koliko u ti ljudi nesposobni da smisle bilo šta iole originalno ili samosvojno. Pričali smo već o tome glede Senki nad Balkanom, a isto važi i za Šišanje npr, a po onome što sam imao prilike da čujem o filmu, i za Jesen samuraja. To su prosto slabašne kopije stranih uzora i ništa više.

- E, gledao sam sinoć Betmena, i imam ideju za film - kao neki dečko se vraća s roditeljima kući i napadne ih razbojnik i ubije mu roditelje i on posle postane maskirani osvetnik koji se bori protiv kriminala!
- Pa to je Betmen.
- E, al nisi čuo najbolji deo! To se dešava u Srbiji, i i Betmen taj dečko je Srbin, a ovaj što mu je ubio roditelje je Šiptar Albanac. Radni naslov: Blackbirdman! Razumeš - Blackbird, a? (wink, wink, nudge, nudge)

Druga stvar je u tome koliko čak i u tom kopiranju promašuju, i u promeni konteksta uspevaju da ispuste sve što je u originalu iole zanimljivo.

Npr, ono što je meni bilo najbolje u Okkupert jeste što je taj svet nama istovremeno i blizak i dalek, i često sam i sam bio u nedoumici o čemu je zapravo. O opasnosti ruskog ekspanzionizma (not really, iako to prvo padne na pamet kad čitaš sinopsis)? O preokrenutom svetu u kojem su Rusi nešto poput Amerikanaca danas (intervencionistička sila)? O slomu Pax Americana-e i povratku realpolitike u Evropu?  Zbunjenost se dodatno povećava kad vidimo kako su se u fiktivnom svetu presložile karte - Rusi upadaju u Norvešku na zahtev i uz blagoslov EU. Norvežani iz pokreta otpora se ponašaju kao Al Kaida, a izgledaju kao Brejvik. Norveška se tretira više kao bliskoistočne zemlje (osvaja se zbog nafte), nego kao Ukrajina. Takve stvari nas navode da preispitamo sopstvene intuicije o ispravnom i pogrešnom u svetu u kojem zaista živimo (npr da li nam je terorizam zaista toliko dalek i nezamisliv, ili smo prosto imali dovoljno sreće da ne moramo da mislimo o njemu).

Mitina ideja je, s druge strane, banalna. Što napisa Đamolidin - svet iz kolumni Slobe Antonića. Nacionalistička fantazija.

Zabavniji scenario, koji Miti prosto ne može da padne na pamet - in a world u kojem su US i EU na suprotnim stranama, Srbija uz američku vojnu pomoć ponovo zauzima Kosovo. Now, that's the movie I would watch.

Last edited by William Murderface on Sat Aug 11, 2018 5:06 am; edited 1 time in total

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by uskok i ajduk on Sat Aug 11, 2018 5:05 am

William Murderface wrote:
Раније сам мислио да се Вилијам смеје по "службеној дужности" да би испао фин према аутору досетке, а после сам схватио да има неко оштећење у центру за хумор.  

_____
 "izgleda nam je srpski i deseksualizovao komunikaciju" - sejlor

Post by William Murderface on Sat Aug 11, 2018 5:09 am

ficfiric wrote:Nerealno. Znas kad bi Miroljub dobio odmor da ode na Zabljak?

KinderLad wrote:Otišao bi u subotu posle podne ili bi rekao da ide da ide da intervjuiše Mija koji je prijatelj crnogorskih radnika na jadarokopima koji su nastradali na radnom mestu od neljudskih uslova rada usled petočasovnog radnog vremena, a koga su i samog nasilu doveli da radi na kopu.

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Aug 19, 2018 5:40 am