Patriote srpske

Share

Re: Patriote srpske

Post by Gargantua on Sun Nov 26, 2017 11:50 am

verovatno sam pogrešio temu, ovo je zaista mejnstrim stav, već učvršćena samosvest o ispravnosti u koju provejavaju nelagoda i sporadične spoznaje o kojekakvim sranjima
Guest

Post by Guest on Sun Nov 26, 2017 11:57 am

Esu obrnuli krug gospoda glumci, natrag ka Milośeviću i Arkanu?

(Ponovo se nasmejah pre par dana prisetivši se Arkanove "Kose" iz 1993. Dao Preletu pare da obnovi "Kosu", pod uslovom da u njoj ne bude ničeg antiratnog. Polomiše se građanske vedete da glume u tome, za krvave pare).

Post by ficfiric on Sun Nov 26, 2017 12:01 pm

_____

Uprava napolje!

Post by Anđe'o on Sun Nov 26, 2017 12:08 pm

Blind Lime Pie wrote:Esu obrnuli krug gospoda glumci, natrag ka Milośeviću i Arkanu?

(Ponovo se nasmejah pre par dana prisetivši se Arkanove "Kose" iz 1993. Dao Preletu pare da obnovi "Kosu", pod uslovom da u njoj ne bude ničeg antiratnog. Polomiše se građanske vedete da glume u tome, za krvave pare).

Ko je glumio u toj predstavi, podseti me, molim te?
Guest

Post by Guest on Sun Nov 26, 2017 12:14 pm

Kenjam ko foka, zapravo niko bitan osim Gage i Milene. Bio sam ubeđen da je bila jača postava.

Post by Anđe'o on Sun Nov 26, 2017 12:20 pm

Ja se samo sećam Đorđa Davida.
Guest

Post by Guest on Sun Nov 26, 2017 12:24 pm

Evo cele postave...

Adaptacija scenarija i ideja: Dušan Prelević
Za stvar se izborili: Dragan Nikolić, Slobodan Viki Joćić i Dušan Prelević
Uloge: Berger - Djordje David Nikolić, Klod - Nenad Čolić, Šila - Vesna Stanojević, Vuf - Dubravka Živković, Had - Vladislav Mihailović, Dzeni - Vladislava Djordjević, *Velika mama - Milena Dravić
Pleme: Andjelija Todorović, Miodrag Lazović, Bogdan Prica, Ivana Vlajković, Ninoslava Vićentić, Ivon Jafali, Petar Ćirica, Svetlana Marković, Tatjana Pajović, Tamara Stijović, Mirko Stojković, Tomislav Crnogorac, Reno Filip Brusić, Srdjan Maksimović, Jelena Crnogorac, Siniša Ristić, Jelena Šneblić, Emilija Zečević, Aleksandar Djikić, Biljana Marković, Irena Bogdanović, Čarni Djerić, Nataša Muhamedbegović, Dušanka Pejić, Maja Ibraimov, Zoran Savić, Vera Jovanović, Ivana Ivošević, Bjanka Mihajlović, Ana Radmilović, Vesna Akšam, Dragana Vojinović, Dejan Djurić, Milica Lukić, Tatjana Karjuk, Branna Milutinović, Jelena Stevanović, Biljana Milenović, Snežana Josipović, Zorana Andrić, Nenad Obrenović, Marija Kovačević, Olivera Mladenović, Jasna Milošević, Marjana Urošević, Aleksandra Djordjević, Slavica Mićković, Igor Mikić, Jelena Pavlović, Jelena Jovanović, Aleksandar Lazić, Anika Samardžija, Aleksandra Miljković, Božana Stojanović, Angelina Radović, Djordje Makarević, Spasoje Popović, Dragana Ilić, Smiljana Tomić, Ivana Ajdanić, Nada Žikić, Vesna Mirković, Jelena Dakić, Slavica Todorović, Mihajlo Jovanović, Ana Savinov, Ana Brajković, Miša Rašković, Snežana Smiljković, Nela Milić, Ana Stefanović, Milena Lazarević, Marija Milošević, Biljana Tegeltija, Nikola Hadži Nikolić, Jelena Hadži Nikolić, Milorad Jovanović, Milorad Sibinović, Ivana Nikolić, Smiljanka Mihović, Dragana Rodić, Olja Rojsavić, Marko Čaden, Vladislava Krstić, Neda Branković, Branka Zloković, Ana Zečević
Vokalni solisti: Marija Mihajlović, Nataša Pjer Lui, Filip Žmaher, Kristina Kovač
Koreografija: Dejan Pajović
Muzička adaptacija: City Sound, Laza Ristovski, Nenad Jelić Sexy
Scenografija: Ivana Vlajković
Kostimi: Ninoslava Vićentić, Modni salon "Denda"
Prevod: Jovan Ćirilov
Od velike pomoći su bili: Ljuba Ninković, Koča, Mirko, Goran, Beba, Novica, Aca Bošković, Zoran Rataković Rale, Djordje Cvek, Kimi, Dača, Tešman Živanović, Nenad Stefanović Japanac
Video režija: Aco Bošković

Post by Veletin on Sun Nov 26, 2017 12:24 pm

Treba se vratiti kući u Trebinje i živeti u njemu i nakon emisije ...
Guest

Post by Guest on Sun Nov 26, 2017 12:30 pm

Veletin wrote:Treba se vratiti kući u Trebinje i živeti u njemu i nakon emisije ...

Da. Zamisli da nije ništa rekao. Pokazivali bi prstom na Glogija i šaputali "To je onaj koji je ćutao o Mladiću".
Inače ne znam da li znaš u koliko si ogavnom svetlu sada prikazao Trebinje i Trebinjce. Zašto bi neko želeo da se vraća u takav grad uopšte?

Post by Veletin on Sun Nov 26, 2017 12:36 pm

Blind Lime Pie wrote:
Veletin wrote:Treba se vratiti kući u Trebinje i živeti u njemu i nakon emisije ...

Da. Zamisli da nije ništa rekao. Pokazivali bi prstom na Glogija i šaputali "To je onaj koji je ćutao o Mladiću".
Inače ne znam da li znaš u koliko si ogavnom svetlu sada prikazao Trebinje i Trebinjce.

Moguće.
Drugaru je majka Bošnjakinja iz Trebinja, živeo je u njemu do 1987. I ove 2017. je imao problema sa lokalcima za vreme letnjeg odmora kada je svratio iz inostranstva u koje je utekao sredinom 90-ih.

Post by beatakeshi on Sun Nov 26, 2017 12:41 pm

Ima službenik Lazanski tekst o presudi u "Politici".
Guest

Post by Guest on Sun Nov 26, 2017 12:45 pm

Ali Glogi, veliki borac za pristojnity, koji nema podatke o zločinima pa ne može da sudi. Kako bih ga poslao da skuplja kosti po masovnim grobnicama, kad već toliko voli neposrednu empiriju. Fuj.

Post by Veletin on Sun Nov 26, 2017 12:48 pm

Samo stotinak Trebinjaca na protestu povodom presude Mladiću. Nije toliko strašno.

Stotinjak građana Trebinja, uglavnom mladih navijača Crvene zvezde i Partizana, te pripadnika Udruženja potomaka palih boraca proteklog rata „Nasljeđe“, okupilo se večeras kod Spomenika braniocima Trebinja 1991 – 1995. u znak protesta zbog doživotne zatvorske kazne kojom je Haški tribunal osudio danas generala Ratka Mladića.

Borac Trebinjske brigade Nebojša Milišić je ovom prilikom istakao da je okupljanje bilo spontano, javljaju Nezavisne.

"Nažalost, malo nas je. Bračka organizacija nije povodom ovoga ništa uradila, njih to ne zanima, ali opet, skupilo se nas koliko se skupilo. Generalu želimo sve najbolje, mi smo i dalje uz njega, mi smo njegovi borci", rekao je Milišić, ističući da je prijatno iznenađen što se na spomeniku okupila trebinjska mladost.
http://ba.n1info.com/a228348/Vijesti/Vijesti/U-Trebinju-protesti-za-Ratka-Mladica-Mi-smo-njegovi-borci.html

Post by beatakeshi on Sun Nov 26, 2017 1:07 pm

Stotinjak građana Trebinja, uglavnom mladih navijača Crvene zvezde i Partizana, te pripadnika Udruženja potomaka palih boraca proteklog rata „Nasljeđe“, okupilo se večeras kod Spomenika braniocima Trebinja 1991 – 1995. u znak protesta zbog doživotne zatvorske kazne kojom je Haški tribunal osudio danas generala Ratka Mladića.

Borac Trebinjske brigade Nebojša Milišić je ovom prilikom istakao da je okupljanje bilo spontano, javljaju Nezavisne.

"Nažalost, malo nas je. Bračka organizacija nije povodom ovoga ništa uradila, njih to ne zanima, ali opet, skupilo se nas koliko se skupilo. Generalu želimo sve najbolje, mi smo i dalje uz njega, mi smo njegovi borci", rekao je Milišić, ističući da je prijatno iznenađen što se na spomeniku okupila trebinjska mladost.
Nakon skupa mirno su se razišli po trebinjskim kladionicama.

Post by Zuper on Sun Nov 26, 2017 1:08 pm

Gargantua wrote:Haški sud je u presudi Ratku Mladiću amnestirao Slobodana Miloševića i Beograd od odgovornosti za rat u Bosni i Hercegovini, tiho, ne objavljujući to na velika zvona, piše Jutarnji list.

Milošević je imao neke veze s Karadžićem i Mladićem, ali prema mišljenju Haga nedovoljno jake da bi se smatralo da je član udruženog zločinačkog poduhvata u sklopu kog su počinjeni zločini u Bosni i Hercegovini, piše zagrebački dnevnik.

Iako je Mladić optužen da je zločine počinio zajedno s Miloševićem i njegovim beogradskim saradnicima, sudije su u sredu, čitajući sažetak presude, izbacili lidera Srbije i Jugoslavije Slobodana Miloševića.
U samoj presudi navodi se da sudije nisu našle dokaze da bi Slobodan Milošević ili neko od njegovih beogradskih kolega bio saučesnik udruženog zločinačkog poduhvata od 1991. do kraja 1995. godine s ciljem proterivanja Hrvata i Bošnjaka, tadašnjih Muslimana, s velikih delova BiH na kojima su Srbi hteli svoju etnički homogenu državu, piše Jutarnji list.

Neobično je da je ta vrlo važna činjenica sakrivena u fusnoti broj 15357 na dnu 2090. stranice haške presude Mladiću: “Sudsko veće nalazi da je više osoba učestvovalo u udruženom zločinačkom poduhvatu, uključujući Radovana Karadžića, Momčila Krajišnika, Biljanu Plavšić, Nikolu Koljevića, Bogdana Subotića, Momčila Mandića i Miću Stanišića". Uz to ide fusnota, na dnu stranice malim slovima: "Dokazi koje je primilo sudsko veće nisu pokazali da su Slobodan Milošević, Jovica Stanišić, Franko Simatović, Željko Ražnatović ili Vojislav Šešelj učestvovali u realizaciji zajedničkog kriminalnog cilja”, navodi Jutarnji list.

Ja ti lepo rekoh, Vucko cist kao suza.
Sta ti je zapad.

Post by MNE on Sun Nov 26, 2017 1:19 pm

ma da mladić je u stvari samoinicijativno počeo rat a šešelj i vučić uopšte nisu huškali ljude da se ubijaju
Guest

Post by Guest on Sun Nov 26, 2017 1:44 pm

Optužnica se ne bavi huškanjem već lancem komandovanja u konkretnim ratnim zločinima. Ni za šta Srbija nije amnestirana i takve ocene su rezultat nerazumevanja pravnog jezika.

Post by xie saike on Sun Nov 26, 2017 2:02 pm

ficfiric wrote:

klub sa "urbanog" limana

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by beatakeshi on Sun Nov 26, 2017 2:07 pm

Na malom uzorku (Trebinje i NS) ispada da je najjače uporište Ratka Mladića - fudbalski stadion.

Post by xie saike on Sun Nov 26, 2017 2:09 pm

i prostori do 3m ispred radnji (gde je dozvoljeno da se pije ispred)

mada tamo se samo najglasnije cuje, nije da u ostalim prostorima sede pacifisti koji razumeju kakvo zlo je to djubre pravilo.

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by No Country on Sun Nov 26, 2017 6:01 pm

beatakeshi wrote:Na malom uzorku (Trebinje i NS) ispada da je najjače uporište Ratka Mladića - fudbalski stadion.
Није ваљда да те нешто у томе чуди? Одавно смо установили да је спорт природно прибежиште сваког otheringa, укључујући све те патриотизме, фашизме, итд.

Него онај Глоговац... да, то је тачно то, у грам. Сви су криви, наравно подједнако, ал’ само нас мрзе. И пу-пу-пу, какав црни геноцид!? Ал’ било је страшно, иако није геноцид. Ма не знам детаље, откуд бих знао - нити ме занима...

Једино није рекао овај најновији party-line: “добро је што се овим кривица скида са народа”. Well, која тачно кривица? Народ који врло свесно и масовно избегава истину не може бити невин.

Post by xie saike on Sun Nov 26, 2017 6:29 pm

svi su jednako odgovorni sto su srbi probali veliku srbiju

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Miki on Sun Nov 26, 2017 6:51 pm

Stvarno mora da se razbuca ova kultura i kod nas i svuda u svetu da tu neki jebeni glumci, pisci, pevači, Marko Vidojkovići i ostala sranja smeju da pričaju o ozbiljnim stvarima javno a da to ne bude predmet sprdačine ili potpunog ignorisanja. 

Mislim, što se tiče cele ove priče ja sam na nekim totalno drugačijim pozicijama od vas ovde, ali mi je svakako presmešno gledati ovog debila koji priča "kako nema podatke" i ostala neka mumlanja i proseravanja kenjatorska. Komedija, još kad se ubaci ovaj masnokosi Vidojković sa "kokanjem" pa aman jebote.

Post by No Country on Sun Nov 26, 2017 7:03 pm

Miki wrote:Mislim, što se tiče cele ove priče ja sam na nekim totalno drugačijim pozicijama od vas ovde
Поклони се и почни.

Можда се изненадиш како “ми овде” заправо имамо потпуно различите “позиције”.

Post by Miki on Sun Nov 26, 2017 7:08 pm

Ma nemam šta da počinjem zapravo, nemam ja neke dverjanske paćeničke stavove o ovome, moj stav o Srebrenici se može izraziti u tri slova: JBG

Post by Sponsored content

Current date/time is Sat Jul 21, 2018 1:50 pm