Patriote srpske

Share

Re: Patriote srpske

Post by disident on Sun Nov 26, 2017 10:53 pm

No Country wrote:Наравно да је Олуја била етничко чишћење. Но је проблем што је догађаје неопходно посматрати у контексту, и у хронологији. “Ко је кога први очистио” на жалост игра итекакву улогу. Погани карактер ратова из 90-тих је дефинисала српска страна. Вуковар, Дубровник, Сарајево... су посејали Олују. Нема говора о подели кривице “на равне части”, па ни уз ове твоје креативне корективе “војне снаге”. Ствар уопште није била линеарна. Ударили смо на браћу, комшије, читаве народе, прогласили смо их другим, и мрским управо по тој линији.

Ништа од тога није “обичај ратовања”. Него је зло.
Ja se ne slazem sa ovim delom oko sejanja. Hrvatski vrh je (kao i srpski) imao svoje zacrtane ciljeve, uz sve promenjive koje donosi rat, i do njih se doslo u manjoj ili vecoj meri. I to ne znaci da se krivice dele, umanjuju,pravdaju argumentom "a sta su oni nama". I po meni je jako neukusno stavljati oluju u kontekst, podjednako kao i srebrenicu u konktekst i hronologiju. Moze ako hoces da pravdas ili umanjujes zlocin. I  Na svim stranama si imao ako ne koncezus, onda ratoborne i krvolocne frakcije i struje od samog pocetka. To se i vidi po takoj brzoj eskalaciji dogadjaja i onome sto im je predhodilo.

_____
Фала Богу па су се западњачићи сетили да су и Словени Европљани-белци. 

Обично нас гурају међу Турке, Монголе, Азијате, Африканце или ко зна где већ.  

Post by Santino on Sun Nov 26, 2017 10:56 pm

No Country wrote:2 Сантино

Па читам. Ево да те по други пут подсетим шта си сасвим недавно написао: написао си да Срби нису били ништа гори од других у ратовима 90-тих. 

Али изгледа да ниси баш мислио то што си написао, или си се у међувремену предомислио, или је нешто треће у питању?

Ед: Аааааа, ја сам био нејасан. Океј онда.

u istom postu sam napisao i da su najodgovorniji za rat. nemam pojma kako ti je to promaklo. takodje u tom istom postu pise da su srbi pocinili najvise zlocina. "nisu bili nista gori" u smislu da nisu imali gore krvoloke u svojim redovima nego ostali, samo su ti krvoloci imali vecu moc i vise prilika da se "iskazu", da se tako izrazim. mozda i dalje zvuci konfuzno, ne znam.

_____
I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds

Post by No Country on Sun Nov 26, 2017 11:04 pm

2 Дисидент

Ја не видим ништа нарочито укусно око ратова уопште, па ни ових наших, али су контекст и хронологија напросто историјски метод. Проблем са Сребреницом није злочин сам, проблем је управо у томе што је тај злочин итекако проистекао из карактера рата, из политике и идеологије којом се руководила српска страна у Босни. Слично може да се каже и за хрватску врхушку и Олују, но сама потреба да се на свако помињање Сребренице обавезно спомене и Олуја - је итекако спорна.

Post by Santino on Sun Nov 26, 2017 11:11 pm

mda, sad sam ja kriv sto sam spomenuo oluju, a spomenuo sam samo zato sto si ti napisao da su samo srbi vrsili etnicko ciscenje. ko te je terao da pises netacne stvari? i u pravu je ovde disident. ne moze jedan zlocin da poseje drugi, tako se skida odgovornost sa pocinilaca.

_____

Post by disident on Sun Nov 26, 2017 11:11 pm

Nisam pratio diskusiju, samo sam se osvrnuo na ovo. Naravno da su kontekst i metod istorijski metod, ali mislim da je oluja samo vrhunac ili konacni logicni kraj planova hrvatskog vrha, i da nije izazvan ponasanjem srpske strane. Isto se mislim i za srebrenicu

_____

Post by No Country on Sun Nov 26, 2017 11:13 pm

disident wrote:I  Na svim stranama si imao ako ne koncezus, onda ratoborne i krvolocne frakcije i struje od samog pocetka. To se i vidi po takoj brzoj eskalaciji dogadjaja i onome sto im je predhodilo.
Извини, али ово је феноменално карактеристична реченица. Имаш лика који је ишао од кафане до кафане, и започео тучу у апсолутно свакој кафани у коју би ушао. Ал’ ти сада не би да се то гледа “у неукусном контексту”, и при томе скрећеш пажњу на то да је у свакој од тих кафана било пијаних и радих тучи? Па стварно.

Post by Santino on Sun Nov 26, 2017 11:16 pm

izvini, ali civili, zene i deca nemaju veze sa tim tucama u kafani.

_____

Post by No Country on Sun Nov 26, 2017 11:17 pm

Santino wrote:mda, sad sam ja kriv sto sam spomenuo oluju, a spomenuo sam samo zato sto si ti napisao da su samo srbi vrsili etnicko ciscenje. ko te je terao da pises netacne stvari?
Ајде де што не знаш шта сам написао, пошто смо видели којом брзином заборављаш сопствени текст.

Но ајде, не било ти тешко... изволи цитирај где сам ја то написао да је само српска страна вршила етничка чишћења, квот молићу.

Post by No Country on Sun Nov 26, 2017 11:19 pm

disident wrote:Nisam pratio diskusiju, samo sam se osvrnuo na ovo. Naravno da su kontekst i metod istorijski metod, ali mislim da je oluja samo vrhunac ili konacni logicni kraj planova hrvatskog vrha, i da nije izazvan ponasanjem srpske strane. Isto se mislim i za srebrenicu
Ту би могли да се сложимо. С том немалом разликом што је Сребреница геноцид.

Post by William Murderface on Sun Nov 26, 2017 11:19 pm

Tudjman je definitivno od pocetka imao nameru da protera Srbe, samo sto bez rata tesko da bi dosao u situaciju da te planove sprovede u delo. Hocu reci, etnicko ciscenje sprovedeno tokom Oluje definitivno nije bilo ni stihijsko ni reaktivno, ali bez onoga sto mu je prethodilo, ne bi bilo izvodljivo. Tu lezi i ogromna odgovornost Beograda za to sto se desilo. Naravno, to ne umanjuje krivicu Zagreba.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by disident on Sun Nov 26, 2017 11:21 pm

ne jbg, cak i da prihvatimo da je razjedinjeni srpski vrh bio apsolutni krivac za raspad sfrj, idalje stoji da je to jedna zamena teza ako se stavlja u kontekst ratnih zlocina pocinjenim nad srbima. I mislim(mozda gresim) da takva odbrana "a sta su oni nama radili" nije prosla ni na jednom sudu.Kao sto rekoh osvrnuo sam se samo na to jer sam otvorio samo poslednju stranu, a i napisao sam jasno sta mislim o drugim stvarima

_____

Post by Santino on Sun Nov 26, 2017 11:22 pm

No Country wrote:Написао си да Срби нису били гори од осталих, само јачи. Две речи: етничко и чишћење.

evo kvot.

_____

Post by disident on Sun Nov 26, 2017 11:24 pm

No Country wrote:
disident wrote:Nisam pratio diskusiju, samo sam se osvrnuo na ovo. Naravno da su kontekst i metod istorijski metod, ali mislim da je oluja samo vrhunac ili konacni logicni kraj planova hrvatskog vrha, i da nije izazvan ponasanjem srpske strane. Isto se mislim i za srebrenicu
Ту би могли да се сложимо. С том немалом разликом што је Сребреница геноцид.
Jeste genocid, to ne sporim

_____

Post by No Country on Sun Nov 26, 2017 11:25 pm

Santino wrote:
No Country wrote:Написао си да Срби нису били гори од осталих, само јачи. Две речи: етничко и чишћење.

evo kvot.
Следеће две речи: функционална и неписменост.

Post by Santino on Sun Nov 26, 2017 11:29 pm

No Country wrote:
Santino wrote:

evo kvot.
Следеће две речи: функционална и неписменост.

neka prosudi publika.

_____

Post by No Country on Sun Nov 26, 2017 11:35 pm

Српска је страна ту исту Крајину прво темељно очистила од Хрвата. У Босни је извршен темељни етнички реинжењеринг. На Косову су чистили државни органи, војска и полиција, уз употребу јебене железнице. Ти си нашао да контрираш Олујом? И то да докажеш како нисмо били гори, него само јачи? Ето, јеби га - могло нам се?

Post by Santino on Sun Nov 26, 2017 11:46 pm

aj procitaj sve ponovo (ali ovog puta i tudje postove sa razumevanjem) pa ako ponovo steknes utisak da sam funkcionalno nepismen nemoj da se mucis da mi repliciras. jer ovo sto si sad napisao je promaseni monolog. u slucaju da i dalje insistiras ja se necu muciti da repliciram tebi. laku noc zelim.

_____

Post by KinderLad on Sun Nov 26, 2017 11:47 pm

William Murderface wrote:Tudjman je definitivno od pocetka imao nameru da protera Srbe, samo sto bez rata tesko da bi dosao u situaciju da te planove sprovede u delo. Hocu reci, etnicko ciscenje sprovedeno tokom Oluje definitivno nije bilo ni stihijsko ni reaktivno, ali bez onoga sto mu je prethodilo, ne bi bilo izvodljivo. Tu lezi i ogromna odgovornost Beograda za to sto se desilo. Naravno, to ne umanjuje krivicu Zagreba.

Jeste, toeto

Post by Kondo on Mon Nov 27, 2017 12:13 am

tudjman je vrlo uspesno cistio srbe jos pre pocetka rata, tako da je upitno verovanje da taj proces ne bi bio dokrajcen u nezavisnoj RH da je oruzani sukob izbegnut.

_____
I was faced with a choice at a difficult age

Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat

Post by Quincy Endicott on Mon Nov 27, 2017 12:22 am

disident wrote:
No Country wrote:Наравно да је Олуја била етничко чишћење. Но је проблем што је догађаје неопходно посматрати у контексту, и у хронологији. “Ко је кога први очистио” на жалост игра итекакву улогу. Погани карактер ратова из 90-тих је дефинисала српска страна. Вуковар, Дубровник, Сарајево... су посејали Олују. Нема говора о подели кривице “на равне части”, па ни уз ове твоје креативне корективе “војне снаге”. Ствар уопште није била линеарна. Ударили смо на браћу, комшије, читаве народе, прогласили смо их другим, и мрским управо по тој линији.

Ништа од тога није “обичај ратовања”. Него је зло.
Ja se ne slazem sa ovim delom oko sejanja. Hrvatski vrh je (kao i srpski) imao svoje zacrtane ciljeve, uz sve promenjive koje donosi rat, i do njih se doslo u manjoj ili vecoj meri. I to ne znaci da se krivice dele, umanjuju,pravdaju argumentom "a sta su oni nama". I po meni je jako neukusno stavljati oluju u kontekst, podjednako kao i srebrenicu u konktekst i hronologiju. Moze ako hoces da pravdas ili umanjujes zlocin. I  Na svim stranama si imao ako ne koncezus, onda ratoborne i krvolocne frakcije i struje od samog pocetka. To se i vidi po takoj brzoj eskalaciji dogadjaja i onome sto im je predhodilo.

+1

Vidi se i po tome sto su oni koji pokusavali da stvari malo umire, prikoce bili brzo eliminisani, na obe strane (Jovan Raskovic, Josip Reihl-Kir)

_____
"Do you know what I did? The things these filthy hands have done to make this money?"

Post by Quincy Endicott on Mon Nov 27, 2017 12:26 am

Kondo wrote:tudjman je vrlo uspesno cistio srbe jos pre pocetka rata, tako da je upitno verovanje da taj proces ne bi bio dokrajcen u nezavisnoj RH da je oruzani sukob izbegnut.

Ne bi to bilo moguce, ali bi svakako vodio tihi rat protiv Srba - umanjivanje politickih prava, ekonomski rat, razne sitne sikane, koje bi svakako dovele do toga da se Srbi iseljavaju, sto u Srbiju; sto ko zna gde. Ne bi bilo mrtvih (mnogo) i materijalne stete ali bi na koncu zavrsilo slicno, Srba u Hrvatskoj bi ostalo mozda nesto vise nago danas ali sigurno ne mnogo.

_____
"Do you know what I did? The things these filthy hands have done to make this money?"

Post by Kondo on Mon Nov 27, 2017 12:35 am

apropo generala, on mozda moze biti ljut na sud zbog presude ali izuzetno zadovoljan zbog njenog efekta na srpsko javno mnjenje. mit o mladicu je veci nego ikada i ne bi me iznenadilo kada bi u nenamestenoj anketi on bio najpopularniji srbin. koja je kosmicka pravda za sve koji su vucica doveli na vlast ova njegova precutna podrska koja se krije iza lazljivog saopstenja.

_____
I was faced with a choice at a difficult age

Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat

Post by kapetanm on Mon Nov 27, 2017 4:00 am

Neverovatno.ljudi bre idete u krug.

Post by William Murderface on Mon Nov 27, 2017 5:54 am

#RemoveKebab

Андреј Фајгељ‏ @fajgelj Nov 21

Serbian general Ratko #Mladic was the first to fight jihadists in modern times, and he won. http://andrej.fajgelj.com/serbs-fighting-islamic-state-from-the-beginning/ …

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Miki on Mon Nov 27, 2017 7:25 pm

Ozbiljne njuške se prepoznaju po tome što pišu ISIL a ne ISIS, a najozbiljnija njuška na svetu je Aleksandar Stevanović DJB koji koristi jebeni DAEŠ

Post by Sponsored content

Current date/time is Wed Oct 17, 2018 10:08 am