Patriote srpske

Share

Re: Patriote srpske

Post by No Country on Sun Nov 26, 2017 7:12 pm

Јебига, омако нам се фашизам?

Post by bela maca on Sun Nov 26, 2017 7:17 pm

Potuku se ljudi

_____
You can feign ignorance, but you're not stupid, you're just selfish. And you're a slave to impulse.

Post by Miki on Sun Nov 26, 2017 7:18 pm

Rat jbg

Post by No Country on Sun Nov 26, 2017 7:22 pm

Мало се кокали.

Post by Miki on Sun Nov 26, 2017 7:28 pm

Ako će ti nešto značiti da ostanemo forumski prijatelji, isto mislim i za "srpska stratišta"

Post by No Country on Sun Nov 26, 2017 7:33 pm

Ма таман посла, не ради се овде о непријатељству, далеко било. Него само утврђујемо позиције.
Guest

Post by Guest on Sun Nov 26, 2017 8:24 pm

Dakle Miki neko ti (ne tokom rata, nego evo sad, ove večeri) upadne u stan, deo izlomi a deo odnese i usput ti siluje i ubije, recimo, šurnjaju (ne znam ni šta je to, nasumičan je izbor potpuno), i ti ćeš reći: "pljačka, jbg". Kao da je rat neka neizbežna stihija u kojoj se, eto, svašta dešava. Tome su uspešno naučili generaciju čiji su roditelji godinama prizivali taj rat i na kraju ga prizvali, da bi na kraju za njega optužili drekavca u tunelu, Genšera, Alojza Moka krvoloka i Van der Bruka, Brankovića Vuka.

Problem sa nihilizmom je u tome što je neodrživ dalje od nominalne deklaracije. Neće ti pomoći na sudu, u raspravi u supermarketu oko toga što neko donosi deset artikala na brzu kasu, neće ti svakako pomoći u slučaju razmišljanja o ratnom zločinu jer taj zločin proizvodi posledice u realnom svetu. Ne možeš detetu reći "jbg" kada priupita nešto o dobru i zlu. To "jbg" nije stav, to nije ništa i ne može se ništa uraditi s time.

Post by Miki on Sun Nov 26, 2017 8:39 pm

Da, znam. Nemam zapravo nihilistički stav o svemu tome, nego post nihilistički (o samoj prirodi događaja).

Post by bela maca on Sun Nov 26, 2017 8:45 pm

drugim rečima kukavički

_____
You can feign ignorance, but you're not stupid, you're just selfish. And you're a slave to impulse.

Post by MNE on Sun Nov 26, 2017 8:46 pm

pa i to što kažeš pogriješi čoek, i ja sam nekad zlzl..

Post by Miki on Sun Nov 26, 2017 8:52 pm

Samo me ne zanima da diskutujem o onome što se desilo u Srebrenici kao takvom. Na to se odnosio moj nihilizam, u tom smislu to što se desilo tamo su ljudi i život jbg. Nisam nihilista i zanimala bi me, kako da se izrazim, "operativna" diskusija o Srebrenici i celom tom ratu, kad bi imalo ikakvog smisla da je ja vodim.

Post by Santino on Sun Nov 26, 2017 9:24 pm

ali jeste u pravu. svaki novovekovni rat je sadrzao slicne epizode sa masovnim ubistima civila. rat jeste besnilo, histerija i ludilo i zato je zlocin protiv mira u stvari najgori zlocin. kasapi se jednostavno nadju odnosno isplivaju u svom prirodnom okruzenju kao ribe u vodi govna u kanalizaciji, to je neizbezno. mislim da je miki to hteo da kaze.

naravno, nista se tu nije desilo slucajno i to proklete kasape niposto ne oslobadja krivice, a ponajmanje nekrofile koji su huskali na rat.

_____
I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds

Post by Santino on Sun Nov 26, 2017 9:28 pm

srbi su pocinili najvise zlocina u ratu samo zato sto su bili najjaci, ne zato sto su bili gori od ostalih. s druge strane upravo zato su i najodgovorniji za izbijanje istog.

_____

Post by Gargantua on Sun Nov 26, 2017 9:31 pm

Miki wrote:Samo me ne zanima da diskutujem o onome što se desilo u Srebrenici kao takvom. Na to se odnosio moj nihilizam, u tom smislu to što se desilo tamo su ljudi i život jbg. Nisam nihilista i zanimala bi me, kako da se izrazim, "operativna" diskusija o Srebrenici i celom tom ratu, kad bi imalo ikakvog smisla da je ja vodim.

u suštini nije bitno znati šta se sve tačno dešavalo oko srebrenice (u samoj srebrenici se u suštini nije desilo baš ništa od 11. jula), nego zašto je sudska praksa u hagu pokazala da je taj splet zločina u području srebrenice u tih 7-10 dana nakon 11. jula ocenjen genocidom, dakle kakav je spoj "kvantiteta" sa "kvalitetom" zločina koji ga čini genocidom, i gde se i kako u širu sliku to uklapa.

to nije teško, ako se ima volje.

_____
...
It's a sin that somehow
Light is changing to shadow
And casting it's shroud
Over all we have known
...

Post by MNE on Sun Nov 26, 2017 9:41 pm

Santino wrote:srbi su pocinili najvise zlocina u ratu samo zato sto su bili najjaci, ne zato sto su bili gori od ostalih. s druge strane upravo zato su i najodgovorniji za izbijanje istog.

Velikosrpska politika je inicirala rat a to što su Srbi bili najjači je samo poguralo stvar, da su Hrvati ili Muslimani bili jači rat možda ne bi ni počeo (sa naglaskom na možda).

Post by Santino on Sun Nov 26, 2017 9:44 pm

to sam i napisao.

_____

Post by No Country on Sun Nov 26, 2017 10:04 pm

Ниси. Написао си да Срби нису били гори од осталих, само јачи. Две речи: етничко и чишћење.

Post by beatakeshi on Sun Nov 26, 2017 10:17 pm

??? wrote:
Јер, који је то „капитал“ народима бивше Југославије, породицама погинулих и убијених у овим ратовима донела првостепена пресуда генералу Младићу и Радовану Караџићу? Бошњацима и Хрватима да су они били у праву? Сатисфакција, освета, осећај правде? Шта дугорочно имају од тога? Ништа. Своју државу? Стварно? Србима, да су неправедно оптужени и сатанизовани? Да буду због свега тога фрустрирани и огорчени? Шта дугорочно имају од тога? Ништа. А морамо и даље да живимо једни поред других...

Post by Santino on Sun Nov 26, 2017 10:21 pm

No Country wrote:Ниси.

jesam. citiram sebe: s druge strane upravo zato (sto su bili najjaci) su i najodgovorniji za izbijanje istog. to je isto ono sto je napisao i MNE.

Две речи: етничко и чишћење.

sacekaj, oluja nije bila etnicko ciscenje? u stvari zabole me, evo priznajem da su srbi najgori ako tebi toliko znaci, cela tema me zapravo uopste i ne zanima. srbiju mogu komotno da podele bugari, madjari i hrvati sto se mene tice, koga boli kurac.

_____

Post by bela maca on Sun Nov 26, 2017 10:26 pm

evo, stigosmo i do šta su oni nama

_____

Post by No Country on Sun Nov 26, 2017 10:33 pm

Наравно да је Олуја била етничко чишћење. Но је проблем што је догађаје неопходно посматрати у контексту, и у хронологији. “Ко је кога први очистио” на жалост игра итекакву улогу. Погани карактер ратова из 90-тих је дефинисала српска страна. Вуковар, Дубровник, Сарајево... су посејали Олују. Нема говора о подели кривице “на равне части”, па ни уз ове твоје креативне корективе “војне снаге”. Ствар уопште није била линеарна. Ударили смо на браћу, комшије, читаве народе, прогласили смо их другим, и мрским управо по тој линији.

Ништа од тога није “обичај ратовања”. Него је зло.

Post by Santino on Sun Nov 26, 2017 10:34 pm

ovaj, diskutujemo, mozda si to nekad videla kad ljudi rade. no country je napisao da su samo srbi vrsili etnicko ciscenje, ja (ako uopste znam sta ta rec znaci) mislim da nisu i naveo sam primer, neka me neko slobodno ispravi ako gresim. sta ti nije jasno?

_____

Post by Santino on Sun Nov 26, 2017 10:35 pm

No Country wrote:Наравно да је Олуја била етничко чишћење. Но је проблем што је догађаје неопходно посматрати у контексту, и у хронологији. “Ко је кога први очистио” на жалост игра итекакву улогу. Погани карактер ратова из 90-тих је дефинисала српска страна. Вуковар, Дубровник, Сарајево... су посејали Олују. Нема говора о подели кривице “на равне части”, па ни уз ове твоје креативне корективе “војне снаге”. Ствар уопште није била линеарна. Ударили смо на браћу, комшије, читаве народе, прогласили смо их другим, и мрским управо по тој линији.

Ништа од тога није “обичај ратовања”. Него је зло.

ko ovo uopste osporava? ja sigurno ne. stvarno bi mogao malo i da citas sta ko pise, zna da bude korisno.

bio si nejasan, otud moj odgovor. da si napisao "srbi su prvi pocinili etnicko ciscenje" ne bih nista replicirao.

_____

Post by bela maca on Sun Nov 26, 2017 10:37 pm

sve je meni jasno - kako lako i brzo od toga šta su srbi radili dolazimo do toga šta su oni nama radili.
to nije diskusija, to je pasivno agresivna zamena teza.

_____

Post by No Country on Sun Nov 26, 2017 10:40 pm

2 Сантино

Па читам. Ево да те по други пут подсетим шта си сасвим недавно написао: написао си да Срби нису били ништа гори од других у ратовима 90-тих. 

Али изгледа да ниси баш мислио то што си написао, или си се у међувремену предомислио, или је нешто треће у питању?

Ед: Аааааа, ја сам био нејасан. Океј онда.

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Jul 22, 2018 1:12 am