DJB - Nrdule

Share

DJB - Nrdule

Post by William Murderface on Sat Sep 23, 2017 9:55 pm

Utvara wrote:To je najeksponiraniji čovek DJB-a posle Radulovića, glavni ideolog i policy wonk. Što kaže Dživdžan Radule, njega Marjan Rističević poklapa u Skupštini, ne zato što ima seljački bezobrazluk ili prepredenost, nego zato što je bolje vlada Poslovnikom i poslaničkim radom uopšte. Marjan samo prati šta se dešava, šta je na dnevnom redu i poklapa budalu konstantno.

Gorde i bahate libekovske budalaštine koje on lupeta su ne samo glupe i neinteligentne i bahato okrutne, nego i bukvalno opasne po naše društvo, a neodbranjive su čak i sa strane ekonomske nauke. Čak i da stavimo najracionalnije naočare, pa ako treba i da najokrutnije, bez ikakvih filtera sagledamo ekonomski aspekt njegove poruke, ona ne stoji. Ishod njegove politike je katastrofalan, elitistički i bahat.

Sada se naravno ne bavi nikakvim aktivnim političkim radom, organizacijom, međuljudskim odnosima, politikom, nego lupa o produženom espresu i tako nekim trivijalnim svakodnevnim komunalnim srednjeklasnim glupostima, zalaže se za krpljenje rupa u kolovozu, besplatne vrtiće i besplatne školske uniforme, i slične zanimacije i subvencije za srednju klasu.

Pa dobro, ne bih baš rekao da su besplatni vrtići "subvencije za srednju klasu". Mislim da im je to dobar predlog.

Last edited by William Murderface on Sat Sep 23, 2017 9:59 pm; edited 1 time in total

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Re: DJB - Nrdule

Post by uskok i ajduk on Sat Sep 23, 2017 9:59 pm

Из нецензурисане верзије снимка избегавате једну тему. Да ли диплома државног факултета аутоматски обезбеђује удобан и леп живот? Хоће ли свих 500 студената ФОН-а (од тога 160 новинара) имати средњекласан положај чином дипломирања или ће огромна већина остати незапослена?   А они што се запосле, имаће пристојне плате? Каже ко?

_____
"U novoprimljenim EU zemljama su korumpirani (policija, sudovi, političari) do koštane srži dan danas, pare što su od primitka dobili su raskrali i profućkali, nešto malo se izgradilo, bez pravog plana i preplaćeno. Ulazak Srbije u EU ne bi bio mnogo drugačiji. Naprotiv, političarska bagra ovih postsoc banana se u EU vremenom još osili. " / otto katz 

Post by William Murderface on Sat Sep 23, 2017 10:04 pm

Imam ja jedno kontrpitanje za tebe, da li misliš da bi FPN (ne FON) uopšte mogao fiansijski da opstane da nema monopolsku poziciju i resurse nasleđene iz socijalizma? DuPav kao i u slučaju odnosa poslodavca i radnika, traži od države duradi nešto kako bi fakultetski profesori poput njega mogli bolje da unovče svoj monopolski položaj. Za studente tržište, za profesore, monopol.

Last edited by William Murderface on Sat Sep 23, 2017 10:06 pm; edited 2 times in total

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Miki on Sat Sep 23, 2017 10:04 pm

"Ogromna većina" diplomaca nijednog fakulteta u Srbiji ne ostaje nezaposlena, pa čak ni tih najdiskutabilnijih poput FPN-a. 

Za debatu je jedino da li na tim pojedinim fakultetima, većina studenata ostaje zaposlena van struke, ali radno tržište nije toliko rigidno da nezaposlenost u "struci" čini studiranje besmislicom. 

Studiranje je mnogo šira stvar od tog mesarskog shvatanja da je obuka za posao u nekoj jebenoj struci, sere mi se više od te reči.

Last edited by Miki on Sat Sep 23, 2017 10:07 pm; edited 1 time in total

Post by Miki on Sat Sep 23, 2017 10:06 pm

Mislim, ne želim da kažem da je studiranje FPN-a nešto do jaja, kako za studenta tako i za društvo, ali zaista nije toliki specijalan problem, i neko koncetrisanje na tu jebenu temu u ovoj raspadnutoj zemlji je degutantno i za prosečnog mudrosera na slavi, a kamoli za freaking profesora.

Post by No Country on Sat Sep 23, 2017 10:08 pm

Ма све друго на страну, али ти данас не можеш да се надаш иоле конкурентној економији без супер-образованог кадра. У Канади више од 50% становништва има факултет, и опет увозе стручњаке на ангро. Мислим, ако већ хоћемо да се играмо неолиберализма. Боље гледај да ти факултети буду што квалитетнији, а упис што масовнији.

Post by Miki on Sat Sep 23, 2017 10:11 pm

To je specijalna podtema ovde, što ekstrapolira neki najekstremniji primer tipa međunarodni odnosi na FPN na celo visoko obrazovanje. 

40 posto cura na nekom zlehudu smeru na FPN nije Sokrat, ok, pusti ETF da šine školarinu 4 soma eura, to će da reši stvar.

Post by William Murderface on Sat Sep 23, 2017 10:12 pm

et NC

Naravno. Sve ostalo je race to the bottom.

Sutra će poslodavci još više sniziti cenu rada, a Pavlović će zavapiti da država radnicima još više snizi očekivanje, jer to su "zakoni tržišta".

_____

Post by Veletin on Sat Sep 23, 2017 10:16 pm

Post by ostap bender on Sat Sep 23, 2017 10:17 pm

on je verovatno autor najtupavije analize miloseviceve vlasti ever.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by Blind Lime Pie on Sat Sep 23, 2017 10:21 pm

Daj link 

_____
The four of you are three of my closest friends, and one treasured acquaintance.
Dr Sheldon Cooper

Post by Gotam on Sat Sep 23, 2017 10:26 pm

Serbia during and after Milosevic?

Post by ostap bender on Sat Sep 23, 2017 10:34 pm

http://www.policy.hu/pavlovic/Bibliografija/Sultanism_Rec.pdf

mislim najtupavija akademska analiza. niti je ocigledno kulturalisticka poput latinkine niti je redukcionisticka poput one nekih sociologa, ma nije nista zapravo.

_____

Post by Kinder Lad on Sun Sep 24, 2017 12:35 am

Član postave "Vampiri" 

_____
alt-lib

Post by uskok i ajduk on Sun Sep 24, 2017 1:32 pm

ДЈБ нуди (у предизборној кампањи 2017.) бесплатне књиге и бесплатне вртиће. А онда је политичка конкуренција, да би поткопала то, нашла снимак ваљда из 2013. (Велетине?)  масакрирала снимак на делиће, цензурисала, изменила контекст, да би снимак показао кобајаги Павловићеву непринципијелност.

_____
"U novoprimljenim EU zemljama su korumpirani (policija, sudovi, političari) do koštane srži dan danas, pare što su od primitka dobili su raskrali i profućkali, nešto malo se izgradilo, bez pravog plana i preplaćeno. Ulazak Srbije u EU ne bi bio mnogo drugačiji. Naprotiv, političarska bagra ovih postsoc banana se u EU vremenom još osili. " / otto katz 

Post by rumbeando on Sun Sep 24, 2017 1:40 pm

...

Post by Veletin on Sun Sep 24, 2017 1:45 pm

uskok i ajduk wrote:ДЈБ нуди (у предизборној кампањи 2017.) бесплатне књиге и бесплатне вртиће. А онда је политичка конкуренција, да би поткопала то, нашла снимак ваљда из 2013. (Велетине?)  масакрирала снимак на делиће, цензурисала, изменила контекст, да би снимак показао кобајаги Павловићеву непринципијелност.

Деда Змај креће за 15 минута.

Post by William Murderface on Sun Sep 24, 2017 1:49 pm

Predlozi za vrtić i besplatne knjige su dobri i pozdravljam ih, ali to nema nikakve veze sa ovim Pavlovićevim lupetanjem, koje i u kontekstu i van konteksta zvuči jednako glupo i strašno.

_____

Post by uskok i ajduk on Sun Sep 24, 2017 1:52 pm

.... Ово "(Велетине?)" не садржи сугестију да је Велетин масакрирао снимак, него питање да ли се снимак одвија у 2013. години. Чисто да то разјаснимо. 

_____

Post by Veletin on Sun Sep 24, 2017 1:55 pm

uskok i ajduk wrote:.... Ово "(Велетине?)" не садржи сугестију да је Велетин масакрирао снимак, него питање да ли се снимак одвија у 2013. години. Чисто да то разјаснимо. 

13.11.2013.

Admin

Post by Admin Pantokrator on Sun Sep 24, 2017 1:57 pm

znaci to su pricali na vlasti.

Post by Miki on Sun Sep 24, 2017 1:59 pm

Uskoče, ok botovanje sa deklamovanjem programa DJB i slično, ali to da pričaš da je skraćeni klip izvukao stvari iz konteksta je puko laganje. I iz skraćenog klipa je jasno da on bazira svoju tiradu konkretno na primeru FPN. 

Pun klip je možda još i gori, skraćeni ne oslikava baš koliko je bio libekovski vatren koliko ceo klip, koliko je zabrinut da utera višak sa FPN u limare i da odgovori potrebama poslodavaca.

Takođe, pun klip ima i pojedine dodatne sjajne klasik DJB momente poput "Ne znam kako je na prirodnim fakultetima"

Post by William Murderface on Sun Sep 24, 2017 2:00 pm

Ponavljam, jezivo je da jedan profesor javno govori o svojim studentima na ovaj način.

_____

Post by ostap bender on Sun Sep 24, 2017 2:01 pm

svakao bi bilo bolje da je pavlovic limar a neki bravar predsednik

_____

Post by ficfiric on Sun Sep 24, 2017 2:02 pm

William Murderface wrote:Ponavljam, jezivo je da jedan profesor javno govori o svojim studentima na ovaj način.

Ali to je snimak iz 2013

_____

Uprava napolje!

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Nov 17, 2017 10:00 pm