Senke nad Balkanom

Share

Re: Senke nad Balkanom

Post by No Country on Mon Nov 20, 2017 3:02 am

uskok i ajduk wrote:
Gotam wrote:ovaj sto je pisao dijalog na dejtu, nikad nije video uzivo dve osobe da razgovaraju.

Није точно, ја увек тако нешто слично причам на дејтовима. 
То ти је, Ускоче, најтачнија аутодијагноза до сада: тебе да неко напише, био би јако неуверљив лик.

Post by William Murderface on Mon Nov 20, 2017 3:06 am

Gotam wrote:...

Šta reći?

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by William Murderface on Mon Nov 20, 2017 3:19 am

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by uskok i ajduk on Mon Nov 20, 2017 3:27 am

No Country wrote:
uskok i ajduk wrote:

Није точно, ја увек тако нешто слично причам на дејтовима. 
То ти је, Ускоче, најтачнија аутодијагноза до сада: тебе да неко напише, био би јако неуверљив лик.

Боље неуверљив лик него безлични м.ј. (скраћеница)
Дејтови служе да будеш свој, па коме се допаднеш - допаднеш.

Post by No Country on Mon Nov 20, 2017 5:16 am

Ма одавно ти ниси свој... него не ради се о томе. Него си леп пример колико стварни живот уме да буде драматуршки неупотребљив.

Post by паће on Mon Nov 20, 2017 10:05 am

No Country wrote:Ма одавно ти ниси свој... него не ради се о томе. Него си леп пример колико стварни живот уме да буде драматуршки неупотребљив.

Својевремено сам хтео, док сам се бавио аматерском осмицом, да ми звучна кулиса буде насумично снимљен разговор са лица места (кад већ код осмице није могло да буде речи о синхронизацији, звук је ишао са засебне траке, па нит је ко гарантовао да ће звук и слика да крену истовремено, нити брзину слике). Док сам пребацивао снимке са касеташа на траку, преслушао сам то више пута. То и данас урадим понекад, мобилним (најбољи магнетофон што сам икад имао, мобилни).

Јбт како је то неупотребљиво. Колико људи понављају... по три пута кажу једно те исто. Па ти де прави документарац са звуком са лица места. Ко би то гледао.

_____
то ја бришем, некад милице некад не
I want to be Bujumbura for a while. Then I'll can say Bujumbura is a place I've been.

Post by fikret selimbašić on Mon Nov 20, 2017 12:27 pm

William Murderface wrote:
fikret selimbašić wrote:Kecman glumi, sam sebe, licem u lice sa Pavelićem.

Ma jel ozbiljno? 

Vidio si i uvjerio se

Najlošija epizoda, razvodnjavanje i raspad radnje, ne znam kako će ovo bez pedesetak epizoda da se privede kraju.

JE li još neko primijetio Đuričkov igre očima u sceni kod Brstine u kabinetu. Zajebani bezbjednjak se krevelji i umalo da očne jabčice iskoče napolje. Šta je ono i čemu ono?

Za Kičića se i dalje nadam da se zajebava i da onakvom glumom podriva loše napisane uloge koje dobija i tako se sveti producentima i režiseru. Sve vrijeme mi je izgledao kao Gomez Adams i nema šanse da mi djeluje uvjerljiv u ulozi glavnog zlikovca.

Post by KinderLad on Mon Nov 20, 2017 12:58 pm

crkoh od smeha 

"NE MOGU. PRIKLJUCENI SMO NA GROMOBRAN OD CRKVE" 

Skoric je odlican glumac

Post by William Murderface on Mon Nov 20, 2017 1:12 pm

Ma to su ti te kozacke dolam'ce...

_____

Post by uskok i ajduk on Mon Nov 20, 2017 1:22 pm

KinderLad wrote:

Skoric je odlican glumac

Сва тројица су очајни глумци, само што је државнипос'о концепт који не мора да се глуми да би био смешан. Кад год раде нешто ван тог шаблона, то уопште не испадне смешно. Неће се 'леба најести од глуме кад утихне државнипос'о.

Post by William Murderface on Mon Nov 20, 2017 1:32 pm

fikret selimbašić wrote:

Ma jel ozbiljno? 

Vidio si i uvjerio se

Najlošija epizoda, razvodnjavanje i raspad radnje, ne znam kako će ovo bez pedesetak epizoda da se privede kraju.

JE li još neko primijetio Đuričkov igre očima u sceni kod Brstine u kabinetu. Zajebani bezbjednjak se krevelji i umalo da očne jabčice iskoče napolje. Šta je ono i čemu ono?

Za Kičića se i dalje nadam da se zajebava i da onakvom glumom podriva loše napisane uloge koje dobija i tako se sveti producentima i režiseru. Sve vrijeme mi je izgledao kao Gomez Adams i nema šanse da mi djeluje uvjerljiv u ulozi glavnog zlikovca.

Ma privesce se kraju lako, ko i u svakom Deksinom romanu. Ti ocekujes uvod, zaplet, rasplet, a struktura je zapravo mnogo prostija - svasta, svasta, svasta, kraj.

To za Djuricka, buljenje i prevrtanje ocima, bilo jos u prvoj epizodi. Blesavo, kao parodija, na korak od "da te malo...podsisa, hahaha!"

Ovo za Kicica sto kazes je i meni palo na pamet, tim pre sto su tekstovi koje su mu dali uzas zivi, ono deklamovanje o Grckoj i Rimu, klasicni deksizmi. Persiflaza je mozda i jedino resenje.

_____

Post by ficfiric on Mon Nov 20, 2017 1:41 pm

uskok i ajduk wrote:
KinderLad wrote:

Skoric je odlican glumac

Сва тројица су очајни глумци, само што је државнипос'о концепт који не мора да се глуми да би био смешан. Кад год раде нешто ван тог шаблона, то уопште не испадне смешно. Неће се 'леба најести од глуме кад утихне државнипос'о.

Sta imas protiv domacih glumaca?

_____

Uprava napolje!

Post by KinderLad on Mon Nov 20, 2017 1:50 pm

ficfiric wrote:
uskok i ajduk wrote:

Sta imas protiv domacih glumaca?

zavisi sta glume, je li 

Post by uskok i ajduk on Mon Nov 20, 2017 2:00 pm

.... Што ти истичеш нашу просту радну снагу, а критикујеш продукцију, креаторе и домаћу памет? 

Post by Zuper on Mon Nov 20, 2017 4:32 pm

Kicic i Vuk Kostic uvek glume iste uloge, to im vhunski stoji i iz toga ne izlaze,

Post by fikret selimbašić on Tue Nov 21, 2017 2:52 pm

Vajs.

U ovom slučaju glumačka privatna harizma usmerena je na pravi način . Tako što je ugrađena u likove. Konačno ne gledamo Jezdu i Kičića, nego Krojača i Alimpija Mirića. Ali Kičićev Alimpije Mirić, sa njegovim savršenim brkovima koji se čas šire u osmeh veseljaka, a čas skupljaju u brkove psihopate, nešto su najlepše što sam skoro gledala. Ne brčići naravno, nego ta transformacija. Gledam ja seriju i mislim se, aha evo ga klasičan Kičić, ovaj prefrigani logoreični gospodinčić mu je seo kao budali šamar, super. A onda se dešava čudo, Kičić kreće da glumi i da razbija, muti mu se pogled, sakupljaju brčići i psiho je pred nama.

Režija je nadahnuta i dozvoljena su joj sredstva kojom može pokazati svu raskoš filmskog jezika i slow motion, i pametni pokreti kamere, i spretna montaža... Tome, naravno, doprinosi i strukturno jaka priča koja ne pati od viškova. Svaka scena ima svoju funkciju, brzo se smenjuju, lepo vezuju jedna za drugu a priča do sada nije izgubila na snazi.

Ova serija je svakako podigla lestvicu kada se radi o produkciji televizijskog igranog programa. „Senke nad Balkanom“ se ravnopravno bore sa ponudom koju nam donose strane produkcije, od Netfliksa, HBO-a, AMC-a i drugih, ali imaju kec u rukavu. Priču koja nas se tiče i koju jedino autori sa ovih prostora mogu da ispričaju.

Post by William Murderface on Tue Nov 21, 2017 3:17 pm

Pametni pokreti kamere...

_____

Post by beatakeshi on Tue Nov 21, 2017 3:19 pm

Smart _____ (upisati po želji)
Guest

Post by Guest on Tue Nov 21, 2017 3:48 pm

dobio sam upravo sada poruku "jel imas link za 4 i 5 epizodu Senki nad Balkanom"

uzorak je dosta DSSovski , al izgleda da serija krece da zazivljava u narodu

Post by Mr.Pink on Tue Nov 21, 2017 4:25 pm

"istorija koju nas nisu učili"

_____
СВЕ СУДИЈЕ ХАШКОГА СУДА 
МОГУ ДА НАМ ЛИЖУ МУДА!

srce ruka lopata

Post by uskok i ajduk on Tue Nov 28, 2017 1:40 am

И нико ни да коментарише онај спектакл од последње епизоде? 
Готово, циници ућутали, 100% тријумф домаће продукције.

Post by lalinea on Tue Nov 28, 2017 1:45 am

Jel ovu seriju vredi gledati? I jel mi treba trigger warning za nasilje nad zenama i romansiranje alkoholicara, kao za onu Ubice Mog Oca?

_____
The Borg wouldn't know fun if they assimilated an amusement park.

Post by William Murderface on Tue Nov 28, 2017 2:05 am

Naravno da ne i naravno da da.

_____

Post by bruno sulak on Tue Nov 28, 2017 8:23 am

treba ti trigger warning za dve glavne zenske uloge. glumice koje to glume su uzasne. potpuno mi je neverovatno da serija koja je dobro producirana sebi dozvoli tako los casting zenskih likova.

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by uskok i ajduk on Thu Nov 30, 2017 6:03 pm

lalinea wrote:Jel ovu seriju vredi gledati? 

Какво је то питање. Као, ми смо овде, нешто меродавни.   Треба јој пружити шансу, оригинална је, добар заплет, нема класичне соц-реалистичке поделе ликова, (добар, лош, зао, мангуп, урбан, сељо, мафија, поштењак и слично) серија је објективно направила један џиновски корак. 
lalinea wrote: I jel mi treba trigger warning za nasilje nad zenama i romansiranje alkoholicara, kao za onu Ubice Mog Oca?

Ствар индивидуалног доживљаја. Има и романтизације жена које револвером покосе гомилу насилних мушкараца. 

ostap wrote:treba ti trigger warning

За Мустафу ГоранБогдан Херцеговца (прети зарђалим предметом у последњој епизоди.)

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon Oct 22, 2018 2:53 am