Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Senke nad Balkanom

    No Country

    Posts : 10947
    Join date : 2015-05-16

    Senke nad Balkanom - Page 16 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by No Country Mon Nov 20, 2017 3:02 am

    uskok i ajduk wrote:
    Gotam wrote:ovaj sto je pisao dijalog na dejtu, nikad nije video uzivo dve osobe da razgovaraju.

    Није точно, ја увек тако нешто слично причам на дејтовима.  Senke nad Balkanom - Page 16 1403342043
    То ти је, Ускоче, најтачнија аутодијагноза до сада: тебе да неко напише, био би јако неуверљив лик.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Senke nad Balkanom - Page 16 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Erős Pista Mon Nov 20, 2017 3:06 am

    Gotam wrote:...



    Šta reći?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Senke nad Balkanom - Page 16 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Erős Pista Mon Nov 20, 2017 3:19 am

    Senke nad Balkanom - Page 16 3579118792



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Senke nad Balkanom - Page 16 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by uskok i ajduk Mon Nov 20, 2017 3:27 am

    No Country wrote:
    uskok i ajduk wrote:

    Није точно, ја увек тако нешто слично причам на дејтовима.  Senke nad Balkanom - Page 16 1403342043
    То ти је, Ускоче, најтачнија аутодијагноза до сада: тебе да неко напише, био би јако неуверљив лик.

    Боље неуверљив лик него безлични м.ј. (скраћеница)
    Дејтови служе да будеш свој, па коме се допаднеш - допаднеш.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    No Country

    Posts : 10947
    Join date : 2015-05-16

    Senke nad Balkanom - Page 16 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by No Country Mon Nov 20, 2017 5:16 am

    Ма одавно ти ниси свој... него не ради се о томе. Него си леп пример колико стварни живот уме да буде драматуршки неупотребљив.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Senke nad Balkanom - Page 16 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by паће Mon Nov 20, 2017 10:05 am

    No Country wrote:Ма одавно ти ниси свој... него не ради се о томе. Него си леп пример колико стварни живот уме да буде драматуршки неупотребљив.

    Својевремено сам хтео, док сам се бавио аматерском осмицом, да ми звучна кулиса буде насумично снимљен разговор са лица места (кад већ код осмице није могло да буде речи о синхронизацији, звук је ишао са засебне траке, па нит је ко гарантовао да ће звук и слика да крену истовремено, нити брзину слике). Док сам пребацивао снимке са касеташа на траку, преслушао сам то више пута. То и данас урадим понекад, мобилним (најбољи магнетофон што сам икад имао, мобилни).

    Јбт како је то неупотребљиво. Колико људи понављају... по три пута кажу једно те исто. Па ти де прави документарац са звуком са лица места. Ко би то гледао.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Anonymous
    Guest

    Senke nad Balkanom - Page 16 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Guest Mon Nov 20, 2017 12:27 pm

    William Murderface wrote:
    fikret selimbašić wrote:Kecman glumi, sam sebe, licem u lice sa Pavelićem.

    Ma jel ozbiljno?  Senke nad Balkanom - Page 16 3579118792


    Vidio si i uvjerio se Senke nad Balkanom - Page 16 3579118792

    Najlošija epizoda, razvodnjavanje i raspad radnje, ne znam kako će ovo bez pedesetak epizoda da se privede kraju.

    JE li još neko primijetio Đuričkov igre očima u sceni kod Brstine u kabinetu. Zajebani bezbjednjak se krevelji i umalo da očne jabčice iskoče napolje. Šta je ono i čemu ono?

    Za Kičića se i dalje nadam da se zajebava i da onakvom glumom podriva loše napisane uloge koje dobija i tako se sveti producentima i režiseru. Sve vrijeme mi je izgledao kao Gomez Adams i nema šanse da mi djeluje uvjerljiv u ulozi glavnog zlikovca.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49675
    Join date : 2017-11-16

    Senke nad Balkanom - Page 16 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Nov 20, 2017 12:58 pm

    William Murderface wrote:Senke nad Balkanom - Page 16 3579118792


    crkoh od smeha  Senke nad Balkanom - Page 16 3579118792 Senke nad Balkanom - Page 16 3579118792 Senke nad Balkanom - Page 16 3579118792

    "NE MOGU. PRIKLJUCENI SMO NA GROMOBRAN OD CRKVE"  Senke nad Balkanom - Page 16 3984128386

    Skoric je odlican glumac
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Senke nad Balkanom - Page 16 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Erős Pista Mon Nov 20, 2017 1:12 pm

    Ma to su ti te kozacke dolam'ce...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Senke nad Balkanom - Page 16 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by uskok i ajduk Mon Nov 20, 2017 1:22 pm

    KinderLad wrote:




    Skoric je odlican glumac


    Сва тројица су очајни глумци, само што је државнипос'о концепт који не мора да се глуми да би био смешан. Кад год раде нешто ван тог шаблона, то уопште не испадне смешно. Неће се 'леба најести од глуме кад утихне државнипос'о.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Senke nad Balkanom - Page 16 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Erős Pista Mon Nov 20, 2017 1:32 pm

    fikret selimbašić wrote:
    William Murderface wrote:

    Ma jel ozbiljno?  Senke nad Balkanom - Page 16 3579118792


    Vidio si i uvjerio se Senke nad Balkanom - Page 16 3579118792

    Najlošija epizoda, razvodnjavanje i raspad radnje, ne znam kako će ovo bez pedesetak epizoda da se privede kraju.

    JE li još neko primijetio Đuričkov igre očima u sceni kod Brstine u kabinetu. Zajebani bezbjednjak se krevelji i umalo da očne jabčice iskoče napolje. Šta je ono i čemu ono?

    Za Kičića se i dalje nadam da se zajebava i da onakvom glumom podriva loše napisane uloge koje dobija i tako se sveti producentima i režiseru. Sve vrijeme mi je izgledao kao Gomez Adams i nema šanse da mi djeluje uvjerljiv u ulozi glavnog zlikovca.


    Ma privesce se kraju lako, ko i u svakom Deksinom romanu. Ti ocekujes uvod, zaplet, rasplet, a struktura je zapravo mnogo prostija - svasta, svasta, svasta, kraj.

    To za Djuricka, buljenje i prevrtanje ocima, bilo jos u prvoj epizodi. Blesavo, kao parodija, na korak od "da te malo...podsisa, hahaha!"

    Ovo za Kicica sto kazes je i meni palo na pamet, tim pre sto su tekstovi koje su mu dali uzas zivi, ono deklamovanje o Grckoj i Rimu, klasicni deksizmi. Persiflaza je mozda i jedino resenje.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    Senke nad Balkanom - Page 16 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by ficfiric Mon Nov 20, 2017 1:41 pm

    uskok i ajduk wrote:
    KinderLad wrote:




    Skoric je odlican glumac


    Сва тројица су очајни глумци, само што је државнипос'о концепт који не мора да се глуми да би био смешан. Кад год раде нешто ван тог шаблона, то уопште не испадне смешно. Неће се 'леба најести од глуме кад утихне државнипос'о.

    Sta imas protiv domacih glumaca?


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49675
    Join date : 2017-11-16

    Senke nad Balkanom - Page 16 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Nov 20, 2017 1:50 pm

    ficfiric wrote:
    uskok i ajduk wrote:


    Сва тројица су очајни глумци, само што је државнипос'о концепт који не мора да се глуми да би био смешан. Кад год раде нешто ван тог шаблона, то уопште не испадне смешно. Неће се 'леба најести од глуме кад утихне државнипос'о.

    Sta imas protiv domacih glumaca?

    Senke nad Balkanom - Page 16 1233199462

    zavisi sta glume, je li  Senke nad Balkanom - Page 16 2304934895
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Senke nad Balkanom - Page 16 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by uskok i ajduk Mon Nov 20, 2017 2:00 pm

    .... Што ти истичеш нашу просту радну снагу, а критикујеш продукцију, креаторе и домаћу памет?  Senke nad Balkanom - Page 16 359476144


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Senke nad Balkanom - Page 16 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Zuper Mon Nov 20, 2017 4:32 pm

    Kicic i Vuk Kostic uvek glume iste uloge, to im vhunski stoji i iz toga ne izlaze,

    Anonymous
    Guest

    Senke nad Balkanom - Page 16 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Guest Tue Nov 21, 2017 2:52 pm

    Vajs.

    U ovom slučaju glumačka privatna harizma usmerena je na pravi način . Tako što je ugrađena u likove. Konačno ne gledamo Jezdu i Kičića, nego Krojača i Alimpija Mirića. Ali Kičićev Alimpije Mirić, sa njegovim savršenim brkovima koji se čas šire u osmeh veseljaka, a čas skupljaju u brkove psihopate, nešto su najlepše što sam skoro gledala. Ne brčići naravno, nego ta transformacija. Gledam ja seriju i mislim se, aha evo ga klasičan Kičić, ovaj prefrigani logoreični gospodinčić mu je seo kao budali šamar, super. A onda se dešava čudo, Kičić kreće da glumi i da razbija, muti mu se pogled, sakupljaju brčići i psiho je pred nama.


    Režija je nadahnuta i dozvoljena su joj sredstva kojom može pokazati svu raskoš filmskog jezika i slow motion, i pametni pokreti kamere, i spretna montaža... Tome, naravno, doprinosi i strukturno jaka priča koja ne pati od viškova. Svaka scena ima svoju funkciju, brzo se smenjuju, lepo vezuju jedna za drugu a priča do sada nije izgubila na snazi.


    Ova serija je svakako podigla lestvicu kada se radi o produkciji televizijskog igranog programa. „Senke nad Balkanom“ se ravnopravno bore sa ponudom koju nam donose strane produkcije, od Netfliksa, HBO-a, AMC-a i drugih, ali imaju kec u rukavu. Priču koja nas se tiče i koju jedino autori sa ovih prostora mogu da ispričaju.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Senke nad Balkanom - Page 16 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Erős Pista Tue Nov 21, 2017 3:17 pm

    Pametni pokreti kamere...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18179
    Join date : 2014-12-12

    Senke nad Balkanom - Page 16 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by beatakeshi Tue Nov 21, 2017 3:19 pm

    Smart _____ (upisati po želji)
    Anonymous
    Guest

    Senke nad Balkanom - Page 16 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Guest Tue Nov 21, 2017 3:48 pm

    dobio sam upravo sada poruku "jel imas link za 4 i 5 epizodu Senki nad Balkanom"


    uzorak je dosta DSSovski , al izgleda da serija krece da zazivljava u narodu Senke nad Balkanom - Page 16 1143415371
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Senke nad Balkanom - Page 16 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Mr.Pink Tue Nov 21, 2017 4:25 pm

    "istorija koju nas nisu učili"


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Senke nad Balkanom - Page 16 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by uskok i ajduk Tue Nov 28, 2017 1:40 am

    И нико ни да коментарише онај спектакл од последње епизоде? 
    Готово, циници ућутали, 100% тријумф домаће продукције.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    lalinea

    Posts : 3420
    Join date : 2014-10-29

    Senke nad Balkanom - Page 16 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by lalinea Tue Nov 28, 2017 1:45 am

    Jel ovu seriju vredi gledati? I jel mi treba trigger warning za nasilje nad zenama i romansiranje alkoholicara, kao za onu Ubice Mog Oca?


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Senke nad Balkanom - Page 16 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Erős Pista Tue Nov 28, 2017 2:05 am

    Naravno da ne i naravno da da.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    Senke nad Balkanom - Page 16 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by boomer crook Tue Nov 28, 2017 8:23 am

    treba ti trigger warning za dve glavne zenske uloge. glumice koje to glume su uzasne. potpuno mi je neverovatno da serija koja je dobro producirana sebi dozvoli tako los casting zenskih likova.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Senke nad Balkanom - Page 16 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by uskok i ajduk Thu Nov 30, 2017 6:03 pm

    lalinea wrote:Jel ovu seriju vredi gledati? 

    Какво је то питање. Као, ми смо овде, нешто меродавни.  Senke nad Balkanom - Page 16 4101625831 Треба јој пружити шансу, оригинална је, добар заплет, нема класичне соц-реалистичке поделе ликова, (добар, лош, зао, мангуп, урбан, сељо, мафија, поштењак и слично) серија је објективно направила један џиновски корак. 
    lalinea wrote: I jel mi treba trigger warning za nasilje nad zenama i romansiranje alkoholicara, kao za onu Ubice Mog Oca?

    Ствар индивидуалног доживљаја. Има и романтизације жена које револвером покосе гомилу насилних мушкараца. 

    ostap wrote:treba ti trigger warning

    За Мустафу ГоранБогдан Херцеговца (прети зарђалим предметом у последњој епизоди.)


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić

    Senke nad Balkanom - Page 16 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Mar 29, 2024 5:45 am