Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Senke nad Balkanom

    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Senke nad Balkanom - Page 9 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by uskok i ajduk 2017-10-29, 21:30

    Друга епизода је ремек-дело.  Senke nad Balkanom - Page 9 374745749


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    ♏

    Posts : 4502
    Join date : 2016-06-09

    Senke nad Balkanom - Page 9 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by ♏ 2017-10-29, 21:47

    Jao, ne, opet ovaj debil što se loži na Brnabu jer craveuje pastoralni pegging.
    Erős Pista

    Posts : 81131
    Join date : 2012-06-10

    Senke nad Balkanom - Page 9 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Erős Pista 2017-10-29, 21:54

    ostap bender wrote:pa to je da se vidi kako izgleda pravi istorijski triler.


    Upravo. Dakle, triler pod konac. Nema suvišnih scena, nema suvinih dijaloga, svaka informacija koju čujemo (ili vidimo) ima značaja za zaplet. Bilo je zabavno prebaciti se na par minuta na SNB, pa nazad na film i uporediti - nebo i zemlja.

    Ima recimo u filmu scena u kojoj jedan policajac usred pretresanja stana nađe neki malu harmoniku, i onda počne da je razvlači i da se ceri. A pandur (Pavle Vujsić) u početku gleda blentavo, a onda i on počne usiljeno da se smeje. Minijatura potpuno nezamisliva u SNB.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Senke nad Balkanom - Page 9 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by uskok i ajduk 2017-10-29, 22:02

    Супер како имаш мишљење о и првој и о другој епизоди.

     и то пре гледања. Senke nad Balkanom - Page 9 3274312807

    Вилијам коментарише Епизоду 2. wrote:Prebacio se na pet minuta tokom reklama i doziveo tri transfera aprijatnosti. Vracam se na film.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Anonymous
    Guest

    Senke nad Balkanom - Page 9 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Guest 2017-10-29, 23:36

    ima strim druge epizode
    Erős Pista

    Posts : 81131
    Join date : 2012-06-10

    Senke nad Balkanom - Page 9 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Erős Pista 2017-10-29, 23:50

    pm


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Senke nad Balkanom - Page 9 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Guest 2017-10-29, 23:54

    Meg Rajan wrote:poglej inboks
    Erős Pista

    Posts : 81131
    Join date : 2012-06-10

    Senke nad Balkanom - Page 9 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Erős Pista 2017-10-30, 01:06

    Lebe, kolko je ovo loše. Prva epizoda je bila dosadna, ali ovo je već čista trešina.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    disident

    Posts : 14934
    Join date : 2016-03-28

    Senke nad Balkanom - Page 9 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by disident 2017-10-30, 01:43

    Svi podaci su relativno tacni osim jednog utociste u Kraljevini Jugoslaviji su nasli  oko 100.000 Rusa,a ne 44.000 i to su bili mahom umetnici,glumci,naucnici,ali i dobar deo vojnika i kozaka koji su preprodavali drogu,a s namerom da skupe novac da sjebu Lenjina.Inace serija je vrh jedna od boljih koju je snimila neka Srbska televizija SVAKA CAST Draganu Bjelogrlicu.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    ♏

    Posts : 4502
    Join date : 2016-06-09

    Senke nad Balkanom - Page 9 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by ♏ 2017-10-30, 08:23

    А Бјелогрлић није могао да прикаже те силне Русе~уметнике,глумце,научнике,архитекте,интелектуалце,докторе,него приказује ове ''зле'' Русе?Ових ''злих'' је било (ако их је у опште било) неупоредиво мање него ових учених и умних.Пола Београда и Србије су изградиле њихове архитекте,велики број Руса су били чланови наше академије наука,лечили су Србе у скоро сваком граду у Србији итд.Али тога овде нема.Не бих рекао да је то само зато што то није атрактивно као диловање опијума,убиства и криминал.Пре бих рекао да је овај Бјелогрлић потомак неког усташоидног комуњаре и Титове пудлице,а наравно пошто је данас у тренду да потомци таквих буду најватренији поборници ЕУ~НАТО и ЦИА политике,независног Косова,и ударања санкција Русији ово оцрњивање Руса у серији има смисла и своју сврху.
    ♏

    Posts : 4502
    Join date : 2016-06-09

    Senke nad Balkanom - Page 9 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by ♏ 2017-10-30, 08:23

    Srbiji je i našem Srpskom napaćenom narodu, to kažem bar za srednju generaciju i starije, da gledaju komeduju, a ne sve nešto doneli ovi, oni, onaj ubio onu, ona ubila onog, istrage i pisanja na svim portalima o nekim napetostima, a naši seljaci se uhvatili interneta, pa čitaju budalaštine i pišu svoju mržnju. Gde su one stare serije:kamiondžije, vruć vetar, sekula, i ostali naši seljački filmovi, treba da se narod relaksira, a ne samo jad i bedu da čitaju.
    Anonymous
    Guest

    Senke nad Balkanom - Page 9 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Guest 2017-10-30, 08:27

    Srbiji je i našem Srpskom napaćenom narodu, to kažem bar za srednju generaciju i starije, da gledaju komeduju, a ne sve nešto doneli ovi, oni, onaj ubio onu, ona ubila onog, istrage i pisanja na svim portalima o nekim napetostima, a naši seljaci se uhvatili interneta, pa čitaju budalaštine i pišu svoju mržnju. Gde su one stare serije:kamiondžije, vruć vetar, sekula, i ostali naši seljački filmovi, treba da se narod relaksira, a ne samo jad i bedu da čitaju.
    Anonymous
    Guest

    Senke nad Balkanom - Page 9 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Guest 2017-10-30, 08:27

    Senke nad Balkanom - Page 9 3579118792 Senke nad Balkanom - Page 9 3579118792 Senke nad Balkanom - Page 9 3579118792 pa ne verujem
    ♏

    Posts : 4502
    Join date : 2016-06-09

    Senke nad Balkanom - Page 9 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by ♏ 2017-10-30, 08:32

    Btw, da se vratim u lik, prikazao je i umne, jednom su na kraju prve epizode koknuli ribu, a drugi je, modernim rečnikom rečeno, naturalizovani Sovjet Mustafa. Senke nad Balkanom - Page 9 1844795956

    ... a od tih arhitekata i naučnika bude onih par komada na stepenicama hotela kad dolazi šef Horde zla iz Evrope da pravi sranja, pita on š'a ima, kažu oni evo, gradi se, dogodine u Piteru, ljubim ruke, mwa-mwa, umni ljudi sa verno preslikanim karakterom no doubt.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Senke nad Balkanom - Page 9 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Zuper 2017-10-30, 13:28




    Nego, pustite Ruse dosao svaba iz organizacije Tula da nosi nacistima Longinovo koplje
    Uvek sve pogresno gledate i uocavate.
    Senke nad Balkanom - Page 9 2304934895
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Senke nad Balkanom - Page 9 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by uskok i ajduk 2017-10-30, 18:50

    „Мислим да је другосрбијанска препотенција и ароганција један од главних разлога срозавања идеја 5. октобра. Нису хтели да уђу у арену. Да видимо где смо. Уместо тога прављене су трибине и новине за истомишљенике. Дијалог са другом страном, људима који су се погубили у новим суровим правилима транзиције готово да није постојао. На крају, ови су устали и рекли: Марш, доста је било!”, рекао је Бјелогрлић.
    Упитан за изјаву премијерке Ане Брнабић на отварању Музеја савремене уметности да је култура приоритет владе, Бјелогрлић каже: „Ја се томе надам, и за то се борим”.
    „Када је у питању филм, боље је него што је било, више се ради, више је пара”, каже он и додаје да Хрватска издваја 14 милиона за филм, док Србија издваја пет, „што је опет боље него 2,5 милиона колико је било раније”.
    Е нека им је рек'о. Senke nad Balkanom - Page 9 2304934895


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Erős Pista

    Posts : 81131
    Join date : 2012-06-10

    Senke nad Balkanom - Page 9 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Erős Pista 2017-10-30, 19:00

    Pa što nije pokrenuo dijalog. Ko mu je branio. Može i sad, da objasni gubitnicima tranzicije kako je zapravo super jer ima više novca za film nego ikada ranije. Ljudi koje isteruju iz stanova i seku im struju sigurno će biti razgaljeni ovim podatkom i shvatiti da je to vredelo njihove žrtve kako bi genije mogao da stvara.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 33803
    Join date : 2012-02-10

    Senke nad Balkanom - Page 9 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by ficfiric 2017-10-30, 19:05

    uskok i ajduk wrote:
    „Мислим да је другосрбијанска препотенција и ароганција један од главних разлога срозавања идеја 5. октобра. Нису хтели да уђу у арену. Да видимо где смо. Уместо тога прављене су трибине и новине за истомишљенике. Дијалог са другом страном, људима који су се погубили у новим суровим правилима транзиције готово да није постојао. На крају, ови су устали и рекли: Марш, доста је било!”, рекао је Бјелогрлић.
    Упитан за изјаву премијерке Ане Брнабић на отварању Музеја савремене уметности да је култура приоритет владе, Бјелогрлић каже: „Ја се томе надам, и за то се борим”.
    „Када је у питању филм, боље је него што је било, више се ради, више је пара”, каже он и додаје да Хрватска издваја 14 милиона за филм, док Србија издваја пет, „што је опет боље него 2,5 милиона колико је било раније”.

    Senke nad Balkanom - Page 9 Stalin-b


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Senke nad Balkanom - Page 9 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Guest 2017-10-30, 19:07

    ogavan je bjelogardejic
    Erős Pista

    Posts : 81131
    Join date : 2012-06-10

    Senke nad Balkanom - Page 9 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Erős Pista 2017-10-30, 19:10

    diktotar wrote:bjelogardejic

    Senke nad Balkanom - Page 9 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Senke nad Balkanom - Page 9 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Guest 2017-10-30, 19:55

    dobro se ljudi nisu pogubili 1989-1992 nego tek posle 2000, od kad su važila "nova surova pravila", pre toga je sve bilo po starom i blago, neopterećujuće, luk i voda.
    Erős Pista

    Posts : 81131
    Join date : 2012-06-10

    Senke nad Balkanom - Page 9 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Erős Pista 2017-10-30, 19:57

    A najveća odgovornost naravno pada na Drugu Srbiju, kao najmoćniji faktor u srpskoj politici.

    Neverovatan smrad.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Senke nad Balkanom - Page 9 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Zuper 2017-10-30, 20:11

    Da li je realno da sam svuda u pravu...

    bela maca

    Posts : 10944
    Join date : 2014-10-28

    Senke nad Balkanom - Page 9 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by bela maca 2017-10-30, 20:22

    videla sam danas pećinka na zelenjaku
    eh, detinjstvo.... Senke nad Balkanom - Page 9 1949538119

    /offtopic


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    avatar

    Posts : 18134
    Join date : 2014-12-12

    Senke nad Balkanom - Page 9 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by beatakeshi 2017-10-30, 20:25

    Čemu čuđenje i zgražanje. Bjelogrlić je bio jedan od retkih gostiju The Jedinice. Od mene plusić za neizneverivanje prijatelja.

    Senke nad Balkanom - Page 9 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Sponsored content


      Current date/time is 2024-03-19, 06:58