Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Senke nad Balkanom

    Anonymous
    Guest

    Senke nad Balkanom - Page 7 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Guest Thu Oct 26, 2017 12:00 pm

    Zuper wrote:
    fikret selimbašić wrote:Je li istina da su se Kozaci zaista onako ponašali?
    Diljem interneta ovo pitanje je, poslije sisa, druga tema po važnosti u raspravama o seriji Senke nad Balkanom - Page 7 4101625831

    Mislis da drugovi ne bi pre i posle Drugog sv. rata to pominjali da je bilo tako?
    Bilo je tu svacega ali ne tako kako je prikazano...


    Ja stvarno malo znam o Kozacima u KJ, meni je samo upadljivo da je to o njihovom ponašanju i ovlastima majka svih pitanja vezanih za seriju. Ova emisija sa Sputnika to i potvrđuje. Mnoge je ovakvim prikazom za srce ujeo.  Ukoliko i u narednim epizodama Kozaci budu ovako prikazani, privešće ga na Sputnik da se javno izvinjava,  ipak su Rusi i koproducenti.


    William Murderface wrote:Ali ima jedan momenat u kojem je ludi vrangleovac u pravu - vi prodajete svoju seriju kao istorijske fakte, kao objašnjavanje istorije. To jeste tačno. Scenaristkinja se vadi na umetničku slobodu, na Tarantina koji je ubio Hitlera u pariskom bioskopu, itd, pa još kaže, ako publika brka fikciju i stvarnost, onda to nije naš problem. Ali to nije baš tačno - autori serije pucaju na publiku koja ne pravi jasnu razliku između ta dva i zapravo namerno zamagljuju tu granicu, stalno iznova insistirajući na činjeničnoj utemeljenosti scenarija, itd. To je denbraunovska fora. Pola serija, pola feljton iz Večernjih novosti.



    Vrangelovac je kazao istinu, u svakoj izjavi koju sam vidio ili pročitao Bjelogrlić pominje da otkriva istorijske ličnosti i događaje o kojima se malo ili nimalo zna. Njega nisam vidio da priča o umjetničkoj slobodi i slobodnoj interpretaciji već, poput Radoša svojevremeno, otvara publici oči i iznosi istinitu verziju koja je ili skrivana ili nepoznata.
    Jedva čekam sledeće epizode u nadi da će tu biti materijala koji će iznervrati i na pisanje potaknuti Miloslava S.



    uskok i ajduk wrote:Отписани су врх (вероватно једина успела домаћа акција) , а Чаруга је јебено досадан. Досадан на 100 нивоа. Идеолошки претенциозан. Сцене секса досадне. Акције досадне. Разговори напорни за слушање колико су натегнуто нереални (идеологизовани).


    Ban Senke nad Balkanom - Page 7 4101625831
    Erős Pista

    Posts : 81372
    Join date : 2012-06-10

    Senke nad Balkanom - Page 7 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Erős Pista Thu Oct 26, 2017 12:02 pm

    Saću opet gledam Čarugu!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Senke nad Balkanom - Page 7 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Sotir Thu Oct 26, 2017 12:03 pm

    Hubert de Montmirail wrote:u kom je to Istorijskom arhivu otvoren dosje?

    Историјском архиву паралелног Београда, оног што говори о догађањима у паралелном универзуму. Оне глупости не могу да буду ни ком другом историјском архиву.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Senke nad Balkanom - Page 7 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Sotir Thu Oct 26, 2017 12:03 pm

    fikret selimbašić wrote:Je li istina da su se Kozaci zaista onako ponašali?

    Не би ме чудило да су се онако понашали, али да су носили своје униформе наоколо мало теже.
    Erős Pista

    Posts : 81372
    Join date : 2012-06-10

    Senke nad Balkanom - Page 7 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Erős Pista Thu Oct 26, 2017 12:04 pm

    fikret selimbašić wrote:


    William Murderface wrote:Ali ima jedan momenat u kojem je ludi vrangleovac u pravu - vi prodajete svoju seriju kao istorijske fakte, kao objašnjavanje istorije. To jeste tačno. Scenaristkinja se vadi na umetničku slobodu, na Tarantina koji je ubio Hitlera u pariskom bioskopu, itd, pa još kaže, ako publika brka fikciju i stvarnost, onda to nije naš problem. Ali to nije baš tačno - autori serije pucaju na publiku koja ne pravi jasnu razliku između ta dva i zapravo namerno zamagljuju tu granicu, stalno iznova insistirajući na činjeničnoj utemeljenosti scenarija, itd. To je denbraunovska fora. Pola serija, pola feljton iz Večernjih novosti.



    Vrangelovac je kazao istinu, u svakoj izjavi koju sam vidio ili pročitao Bjelogrlić pominje da otkriva istorijske ličnosti i događaje o kojima se malo ili nimalo zna. Njega nisam vidio da priča o umjetničkoj slobodi i slobodnoj interpretaciji već, poput Radoša svojevremeno, otvara publici oči i iznosi istinitu verziju koja je ili skrivana ili nepoznata.


    Tačno tako. Ma to su sve deksizmi.


    Last edited by William Murderface on Thu Oct 26, 2017 12:05 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Senke nad Balkanom - Page 7 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Sotir Thu Oct 26, 2017 12:04 pm

    fikret selimbašić wrote: Kaluđer se zvao i jedan od jačih negativaca u Halo Taxi?

    Калуђер се звао и такође мистериозни негативац у ”Балади о сланом мору”. Биће да им је то пре узор.
    boomer crook

    Posts : 36799
    Join date : 2014-10-27

    Senke nad Balkanom - Page 7 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by boomer crook Thu Oct 26, 2017 12:06 pm

    kazem ja crven ban. i to ce biti prvi koji ce ga ovde popiti. to je uspeh. kada bih mogao da ga zatvorim u supu da gleda carugu kadar po kadar to bih uradio.

    btw, vilijam u pravu. seriju davi "faction". pri tome dverjanin je u pravu: sava mrmak je majstor factiona. njegove istorijske drame su cist peter morgan pre njega samog. napete, informativne i budeti zelju da saznas sta se dalje desavalo. nije bitno sto svi sve vec znamo vec to sto se tome da odredjena dinamika, stvori se mizanscen, izvuku se aveti. a ne ovo kao da gledamo ancient aliens pa treba da se sokiramo.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36799
    Join date : 2014-10-27

    Senke nad Balkanom - Page 7 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by boomer crook Thu Oct 26, 2017 12:09 pm

    Sotir wrote:
    fikret selimbašić wrote: Kaluđer se zvao i jedan od jačih negativaca u Halo Taxi?

    Калуђер се звао и такође мистериозни негативац у ”Балади о сланом мору”. Биће да им је то пре узор.

    lepo primeceno. u red dustu na pocetku milco ubije korta. kapiram da ce i ovi da prave neke takve bedastoce. oni uvoze negativca sa juznih mora. djibus.

    zar ne pokoka pratov morgan onu neku cetnicku bagru?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Senke nad Balkanom - Page 7 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Sotir Thu Oct 26, 2017 12:11 pm

    Blind Lime Pie wrote:Za "sto za jednog" kriv je jedino i iskljucivo onaj ko sprovodi to pravilo i svako drugo objasnjenje vodi te pravo u pravdanje nacizma. Nastavi.

    Заправо, стрељање ”сто за једног” и сличне одмазде јесте било дозвољено по међународном праву, међутим за то код нас уопште нису били испуњени услови. Нпр. у случају да се на окупационе снаге изводе напади у потаји, од бораца који се после тога сакривају међу цивилима, односно не боре легално, прво би требало да покушају да се спрече ти напади, уведе полицијски час, запрети стрељањем, и тек онда то спроводи.
    У Србији су стрељања вршили док су се устаници борили отворено против њих, а у случају Краљева и држали град под опсадом, и ту се јасно види да се ради о ратном злочину. Нека касније стрељања, као и она у Француској, би могла да прођу као дозвољена, али она масовна из 41-е никако.

    И приликом окупације Немачке су савезници запретили да ће стрељати грађане ако покушају да изведу план ”вукодлак”, тако да од тога није било ништа.
    plachkica

    Posts : 16156
    Join date : 2014-11-06

    Senke nad Balkanom - Page 7 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by plachkica Thu Oct 26, 2017 12:18 pm

    fikret selimbašić wrote:
    Zuper wrote:

    Mislis da drugovi ne bi pre i posle Drugog sv. rata to pominjali da je bilo tako?
    Bilo je tu svacega ali ne tako kako je prikazano...


    Ja stvarno malo znam o Kozacima u KJ, meni je samo upadljivo da je to o njihovom ponašanju i ovlastima majka svih pitanja vezanih za seriju. Ova emisija sa Sputnika to i potvrđuje. Mnoge je ovakvim prikazom za srce ujeo.  Ukoliko i u narednim epizodama Kozaci budu ovako prikazani, privešće ga na Sputnik da se javno izvinjava,  ipak su Rusi i koproducenti.


    William Murderface wrote:Ali ima jedan momenat u kojem je ludi vrangleovac u pravu - vi prodajete svoju seriju kao istorijske fakte, kao objašnjavanje istorije. To jeste tačno. Scenaristkinja se vadi na umetničku slobodu, na Tarantina koji je ubio Hitlera u pariskom bioskopu, itd, pa još kaže, ako publika brka fikciju i stvarnost, onda to nije naš problem. Ali to nije baš tačno - autori serije pucaju na publiku koja ne pravi jasnu razliku između ta dva i zapravo namerno zamagljuju tu granicu, stalno iznova insistirajući na činjeničnoj utemeljenosti scenarija, itd. To je denbraunovska fora. Pola serija, pola feljton iz Večernjih novosti.



    Vrangelovac je kazao istinu, u svakoj izjavi koju sam vidio ili pročitao Bjelogrlić pominje da otkriva istorijske ličnosti i događaje o kojima se malo ili nimalo zna. Njega nisam vidio da priča o umjetničkoj slobodi i slobodnoj interpretaciji već, poput Radoša svojevremeno, otvara publici oči i iznosi istinitu verziju koja je ili skrivana ili nepoznata.
    Jedva čekam sledeće epizode u nadi da će tu biti materijala koji će iznervrati i na pisanje potaknuti Miloslava S.



    uskok i ajduk wrote:Отписани су врх (вероватно једина успела домаћа акција) , а Чаруга је јебено досадан. Досадан на 100 нивоа. Идеолошки претенциозан. Сцене секса досадне. Акције досадне. Разговори напорни за слушање колико су натегнуто нереални (идеологизовани).


    Ban Senke nad Balkanom - Page 7 4101625831


    eee, ali rekao je vrangelovac da je ovo skroz u skladu sa novom ruskom politikom,
    i da će serija sjajno proći u rusiji, i da ne očekuje nikakve reakcije,
    jer je serija i prikaz kozaka u skladu sa novom ruskom politikom.
    Erős Pista

    Posts : 81372
    Join date : 2012-06-10

    Senke nad Balkanom - Page 7 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Erős Pista Thu Oct 26, 2017 12:20 pm

    Samo nek se zajebava, pa kad mu iz Moskve u posetu dođe Mustafa Golubić biće kuku i lele...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36799
    Join date : 2014-10-27

    Senke nad Balkanom - Page 7 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by boomer crook Thu Oct 26, 2017 12:26 pm

    Whatever happened to Leon Trotsky?
    He got an ice pick
    That made his ears burn


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Senke nad Balkanom - Page 7 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Sotir Thu Oct 26, 2017 12:39 pm

    ostap bender wrote:Whatever happened to Leon Trotsky?
    He got an ice pick
    That made his ears burn

    Нема више хероја Senke nad Balkanom - Page 7 3363120308
    Senke nad Balkanom - Page 7 Trotsky-slaying-the-dragon-1918
    паће

    Posts : 40026
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Senke nad Balkanom - Page 7 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by паће Thu Oct 26, 2017 12:46 pm

    Сви хероји ником поникоше?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Senke nad Balkanom - Page 7 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Nino Quincampoix Thu Oct 26, 2017 1:09 pm

    Sotir wrote:
    ostap bender wrote:Whatever happened to Leon Trotsky?
    He got an ice pick
    That made his ears burn

    Нема више хероја Senke nad Balkanom - Page 7 3363120308
    Senke nad Balkanom - Page 7 Trotsky-slaying-the-dragon-1918

    Senke nad Balkanom - Page 7 764819_600
    Erős Pista

    Posts : 81372
    Join date : 2012-06-10

    Senke nad Balkanom - Page 7 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Erős Pista Thu Oct 26, 2017 1:11 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Senke nad Balkanom - Page 7 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Sotir Thu Oct 26, 2017 1:46 pm

    Hubert de Montmirail wrote:
    Senke nad Balkanom - Page 7 764819_600

    Шта он то утепава? Ukrn?
    Иначе уметнички је разлика ових плаката је ту негде као између Титиних и Туђманових статуа.
    паће

    Posts : 40026
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Senke nad Balkanom - Page 7 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by паће Thu Oct 26, 2017 2:09 pm

    Sotir wrote:

    Шта он то утепава? Ukrn?
    Иначе уметнички је разлика ових плаката је ту негде као између Титиних и Туђманових статуа.

    Чисто сумњам да је Јељцин могао да позира довољно дуго за ово, а камо ли да у рлу набоде глисту штрикаћом иглом, све држећи ту лего скаламерију тако лабаво на руци, па још на рингишпилу.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    avatar

    Posts : 18311
    Join date : 2014-12-12

    Senke nad Balkanom - Page 7 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by beatakeshi Thu Oct 26, 2017 4:35 pm

    William Murderface wrote:
    ostap bender wrote:i da se razumemo ja mislim da su vratice se rode i mojtevideo gledljivi. mislim daleko od remek dela ali gledljivo. ovo je jednostavno pokazatelj kako je kultura feljtonisticke pameti virusirala sve od knjizevnosti do televizije.

    Slažem se, Mojtevideo je skroz okej limunadica (gledao sam samo prvi deo, seriju nisam gledao). Vratiće se rode nisam gledao, ali koliko čujem i to je skroz okej. Nije Bjela lišen talenta, ili bar zanata, ovde truje upravo taj faction momenat, odnosno feljtonističko otkrivanje dubokih istina o našoj istoriji (o kojima se dugo nije smelo govoriti!).
    Rode je režirao Goran Gajić koji je majstor svog zanata.
    Erős Pista

    Posts : 81372
    Join date : 2012-06-10

    Senke nad Balkanom - Page 7 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Erős Pista Thu Oct 26, 2017 6:04 pm

    Svaka cast Vucicu, koji je za kratko vreme doneo ucinio toliko za srpsku filmsku scenu, koja je bila prekorumpirana!

    http://www.politika.rs/scc/clanak/391435/Bjelogrlic-Kvalitet-programa-nema-veze-sa-trenutnom-vlascu


    Last edited by William Murderface on Thu Oct 26, 2017 6:30 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Senke nad Balkanom - Page 7 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by uskok i ajduk Thu Oct 26, 2017 6:28 pm

    ostap bender wrote:ako su ti otpisani vrh idi kod ocnog lekara posto ti ja ne mogu pomoci 

    caruga je odlican film. tebi je verovatno i bili kid i pet geret dosadan. hesus marija, aj aj aj.

    А јел битно само шта је теби добро или је битно да то неко и жели да гледа, неки Југословени/Срби? Отписане су гледали сви, комунисти, антикомунисти, средњепуташи, аполитични, просто је била ГЛЕДАНА због музике, радње, камере, ефеката, акције. Чаруга је претенциозно идеолошки филм, чак не ни као Сутјеска и Ужичка република које могу са уживањем да гледам јер су отворено идеолошки филмови, ово са Чаругом је неко интелектуално мастурбирање за шачицу левих интелектуалаца. Слично мишљење имам и о филму "Караула". То су филмови које није требало снимити јер не служе ничему.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Erős Pista

    Posts : 81372
    Join date : 2012-06-10

    Senke nad Balkanom - Page 7 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Erős Pista Thu Oct 26, 2017 6:30 pm

    Budalo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81372
    Join date : 2012-06-10

    Senke nad Balkanom - Page 7 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Erős Pista Thu Oct 26, 2017 6:34 pm

    Btw, kad sam prvi put gledao Carugu nikakvu ideologiju nisam primetio. Bio sam klinac. Prosto sam se odusevio filmom kao filmom. Uzbudljiv, ubedljiv, sa odlicnim likovima. Kao i Gluvi barut npr. Koji je sniman otprilike u isto vreme i sa istim glumcima.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Senke nad Balkanom - Page 7 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by uskok i ajduk Thu Oct 26, 2017 6:37 pm

    William Murderface wrote:





     Ma to su sve deksizmi.

    Е јеси антидомаћи 100%, смишљаш ниподаштавајуће надимке чак и завичајним писцима.  Senke nad Balkanom - Page 7 1233199462


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Senke nad Balkanom - Page 7 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by uskok i ajduk Thu Oct 26, 2017 6:41 pm

    William Murderface wrote:Budalo.
    Senke nad Balkanom - Page 7 3402243210 Штрајк!


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić

    Senke nad Balkanom - Page 7 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 7:16 pm