Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

Share

Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

Post by Mau on Tue Feb 06, 2018 7:36 pm

Gargantua wrote:Valjda je originalni greh u prepuštanju dela grada tzv UAE investitoru (mnijem da su svi "investitori" na -ić), kroz muljanje? Iz te vrste dila se rodi onda i to da neki nesrećni pandur na centrali kaže "šefe, da ne šaljem nikog?" a šef potvrdi "nikog.".

Drugog nema bez prvog, niti je prvo planirano da može/treba biti izvedeno bez drugog.
Mislim da moramo ovde biti precizni. Mogli su oni kao Milo da skoro svaki kvadratni metar obale proglase zemljištem od javnog značaja kako bi podržali hrpu dilova od Porto Montenegra, preko Luštica Beja do Porto Novija. Originalni vlasnici zemlje su bili tržišno kompenzovani i mirna Boka. U ovom trenutku uopšte ne ulazim u to da li su svi ti projekti od zaista od javnog interesa.

Moja poenta je u tome da su i Vučićevci mogli tako da urade, ali su se odlučili za potez koji je srušio ustavni poredak (prvenstveno nepojavljivanje policije na poziv gradjana) i to mora da bude ključna poruka u opozicionoj borbi. Dok se ne utvrdi da je ubistvo Olivera Ivanovića političko ubistvo, druga najbitnija stavka je ono kidnapovanje lokalnih poslanika u Smederevskoj Palanci jer je to dokaz da su u Srbiji kompromitovani fer izbori i time i demokratski poredak. 

Korupcija i netransparentne investicije su za red veličina manji problem. To je ogroman problem, ali nije u rangu gore pobrojanih stvari. Sa time ćemo se boriti kad budemo imali policiju u službi građana i kada budemo imali fer izbore.

Post by Bluberi on Tue Feb 06, 2018 7:48 pm

Garoviks ce sjebati forum, a ne Uskok i desnica.

Post by xie saike on Tue Feb 06, 2018 7:50 pm

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Bluberi on Tue Feb 06, 2018 7:55 pm

Kako bih ti rekao a da ne psujem. Ti si jedan veliki idiot, i nije mi jasno kako drugi to ne vide. Od topika do topika zagadjujes ovaj forum gluposcu i, pa, bezobalom tuposcu.

Post by xie saike on Tue Feb 06, 2018 8:04 pm

hvala lepo, hvala najlepse, ne mogu bas svi biti genijalni masteri jode kao ti. imao sam drugaricu u skoli koja je isla da se zali razrednoj sto ja i jos neki djaci kvarimo prosek razreda, jer sam bio vrlo dobar, a ona pet nula nula.

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Gargantua on Tue Feb 06, 2018 8:05 pm

@mau

I hear ya

Ali se ne slažem sa redosledom. Nije policija odsedela iz svoje želje (na kraju će se kola slomiti na onom liku sa centrale, on je ionako markiran u izveštajima, i eto - "rešen" problem tako što će neki nebitni pandur da popase prekršajnu/krivičnu).

U ovom sledu događaja ako oduzmemo delovanje policije sve ostalo ostaje isto, i lažni investitori, i privatizacija ogromnog komada grada a ne par parcela, i preuzete obaveze države kako bi "investitori" dobili čistu situaciju. Bez toga kao prethodnih radnji nema ni policijskog nedelovanja. Ako oduzmemo samo taj slučaj policijskog nedelovanja nismo rešili ništa sem tog konkretnog slučaja, a sutra već sviće novi dan.

Post by ficfiric on Tue Feb 06, 2018 8:17 pm

Mislim da je iz svega sto se do sada radilo, jasno da iza firme u UAE ne stoje nikakvi strani investitori, vec domaca ekipa.

_____

Uprava napolje!

Post by Mau on Tue Feb 06, 2018 8:17 pm

Gargantua wrote:@mau

I hear ya

Ali se ne slažem sa redosledom. Nije policija odsedela iz svoje želje (na kraju će se kola slomiti na onom liku sa centrale, on je ionako markiran u izveštajima, i eto - "rešen" problem tako što će neki nebitni pandur da popase prekršajnu/krivičnu).

U ovom sledu događaja ako oduzmemo delovanje policije sve ostalo ostaje isto, i lažni investitori, i privatizacija ogromnog komada grada a ne par parcela, i preuzete obaveze države kako bi "investitori" dobili čistu situaciju. Bez toga kao prethodnih radnji nema ni policijskog nedelovanja. Ako oduzmemo samo taj slučaj policijskog nedelovanja nismo rešili ništa sem tog konkretnog slučaja, a sutra već sviće novi dan.
Razumem ja šta je uzrok, a šta je posledica, samo primećujem da ove posledice nije moralo biti. Bilo je jer imamo beskrupulozan režim.

Ako se bude akcentovalo to oko lažnih investitora i privatizacije zemljišta, ugušiće se ono što je de facto game changer. 

Inače, imala sam priliku da se udubim u metodologiju sastavljanja Doing Business i Rule of Law rang lista. To je takvo sranje jer počiva na survey pristupu. Oni intervjuišu predstavnike interesnih grupa poput ljudi iz javnog sektora, privatnog sektora, sa univerziteta i instituta, iz think thankova i na osnovu toga dodeljuju skorove. To me posebno potresa kod Rule of Law parametra jer za takve stvari imaš hard evidence. Mnogo sam sekirala zbog toga, onako globalno zbog čovečanstva, a onda sam na kraju zaključila da to na kraju svega i nije nikome bitno. Stabilocracy je naša stvarnost. Poslednja anegdota koju imam je sa sastanka sa jednim od najvećih investitora iz razvijene zapadne zemlje koji je zadovoljan jer nije bilo riots nakon ubistva Olivera Ivanovića. Ubiću se, nema nade.

Post by beatakeshi on Tue Feb 06, 2018 8:20 pm

Doduše, imali smo sličnu stvar sa Ušćem, naravno mnogo manji, ali značajan obim. Uzgred, bila je neka vest da se gradi još hedna kula pored CK.

@Garg

Post by Kondo on Tue Feb 06, 2018 8:29 pm

otto katz wrote:Ma Srbenda.

ne diraj mi garija!

_____
I was faced with a choice at a difficult age

Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat

Post by xie saike on Tue Feb 06, 2018 8:32 pm

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Kondo on Tue Feb 06, 2018 8:34 pm

neka me neko ustine, upravo sam procitao da je u srbiji srusen ustavni poredak a u crnoj gori je OK sto je javno morsko dobro, tzv obala, privatizovana odlukom mila djukanovica. brate mili.

_____

Post by паће on Tue Feb 06, 2018 8:44 pm

Ја сам то прочитао тако да се АВ није потрудио да спреми папире по којима ће то што ради да буде ОК. Мени је то једно те исто, само су ето Милоови као испоштовали неку форму и исплатили протеране власнике. И ваљда нису никог убили.

_____
а оно бабетина нека, наше годиште
I have found that users can miss spell names or miss type them. .

Post by Kondo on Tue Feb 06, 2018 9:01 pm

Ako je otimacina bila neizbezna, kao i u cgorskom slucaju, meni je ovo vise OK (na stranu smrt) nego iluzija "ustavnosti" Mila Djukanovica. Uostalom Srbija je vise uredjena, pravna, ustavna drzava nego ova Crna Gora.

_____

Post by Gargantua on Tue Feb 06, 2018 9:12 pm

Mau wrote:Stabilocracy je naša stvarnost. Poslednja anegdota koju imam je sa sastanka sa jednim od najvećih investitora iz razvijene zapadne zemlje koji je zadovoljan jer nije bilo riots nakon ubistva Olivera Ivanovića. Ubiću se, nema nade.

Tajani je na sastanku sa NKEU prošle nedelje rekao da su u EU "zadovoljni jer je Vučić pokazao državništvo i mudrost kad je otišao da smiri srpsku zajednicu nakon ubistva" (možda nisam ubo svaku reč ali to je to) i da je "dobar rast srpske ekonomije od 2% osnova za dalji optimizam".

Post by Daï Djakman Faré on Tue Feb 06, 2018 9:29 pm

Bluberi wrote:Garoviks ce sjebati forum, a ne Uskok i desnica.
nece sjebati forum, al stvarno pocinje ozbiljno da odlepljuje.

mogli bismo da napravimo neki forum-wide fond ili kickstarter kampanju za garijevu emigraciju pa da vidimo dokle cemo stici. ili u najmanju ruku bismo mogli da vidimo ko od forumasa raspolaze kakvom infrastrukturom prijatelja i poznanika ne-krajisnika po inostranstvu kao ispomoc, za prvo vreme. janos ce da mu sredi madjarsko drzavljanstvo po ubrzanom postupku preko horgoskih konekcija. mislim da bi mu momentalno bilo bolje samo da zna da radimo na tome.

-------

http://vasudeva.forumburundi.com/viewtopic.forum?t=1168

_____
--to give the metals back their alchemical significance that has been neglected since the beginnings of the industrial revolution
--to alienate common apparati/mechanismi to create a perpetuum mobile called Motor Sehn-Sucht--

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue Aug 21, 2018 11:46 pm