Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

Share

Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

Post by Gargantua on Tue Dec 12, 2017 12:46 am

čeda čovek ima oko za stvari koje su mu bitne, zbog kojih je on u politici - zbog skupog šorca

it is that simple

Post by No Country on Tue Dec 12, 2017 1:07 am

I know.

Што је најгоре, проживео сам комад живота окружен баш таквима - и никад се нисам навикао. Београдска школа брендирања.

Post by Kondo on Tue Dec 12, 2017 8:32 am

ma dajte, gde ga normalizuje. upravo obrnuto, govori o ubrzanom tempu naprednjaka da se zauzmu pozicije u tom nekom para djet setu i uzaludnosti jer pokondirenost se ne da izleciti. to se leci decenijama ako ne i generacijama. ceda je bio u fazonu hello kao zabezeka a ne hello kao welcome.

mislim, barem u njegovom slucaju ima materijala onoliko za hejt, nema potrebe da se ulazi u ove konfabulacije. ono, iz aviona se vidi da ceda svoje konzumeristicke teritorije (planina, vino, kafane, motori, etc) drzi vrlo ekskluzivno i ne voli kada ih se uzurpira. ja ionako mislim da je cedin slucaj en general dobrano naduvan i da vise ima veze sa time sto su mu ljudi davali blanko poverenje pre 10 godina kada je napravljen LDP i kao stranka i kao pokret (secamo se onih milutinovih spotova sa divljanom sto ih je sada preradio za potrebe SJ). on ni tada nije bio neka nada, jedino sto su mu neki tada poverovali da je rokenrol pa ih sada svrbi kada su uvideli da je teretana, nevezano od toga sto je LDP, sem vracarskog skandala, imao vrlo malo uticaja na politicki zivot srbije. takoreci nikakav. a to koliko je pametnog sveta naselo na db zvaku, to je tek visi nivo no commenta.

_____
I was faced with a choice at a difficult age

Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat

Post by Kondo on Tue Dec 12, 2017 8:36 am

Lider LDP Čedomir Jovanović, pokušavajući da objasni da nema dodirnih tačaka s vladajućom strankom, te da ga „bespotrebno čereče“, ispričao je zanimljivu scenu s mora u Hrvatskoj - kad ga je naprednjak Zoran Babić spopao na plaži.

- Znate šta mi se desilo ovog leta? Imam divne prijatelje na Visu, iz Komiže. I s njima odlazim kod našeg prijatelja Ivana, koji drži fiš bar na Paklenim ostrvima - to je jedno od najfinijih mesta u Hrvatskoj. Lepa uvala, mladi ljudi, najperverzniji meni koji možeš da zamisliš. I pod baldahinom ležimo Andrej Nosov i ja.

Tri po podne, separe, ja pijem neku votku s lajmom. I pojavljuje se ispred mene čovek s panama šeširom, naočarima za sunce, vilbrekin šorcom, peškir prebačen preko ramena, i kaže: „Pa super, jednom i mi da se sretnemo ovako“ - ispričao je Jovanović za Nedeljnik i nastavio:

- Ja uopšte ne registrujem, a Andrej mi kaže: „E, pa tebi se Zoran obraća.“ Pitam ko, pogledam i vidim Zorana Babića, naprednjaka. Pitam ga: „Ne asfaltiraš“, a on meni: „Ma nemoj da zezaš, imam i ja pravo na odmor.“ On odlazi, odlazi moja Jelena, pita je l‘ to onaj iz Skupštine, ja kažem jeste, a ona: „I radikali počeli da dolaze na Paklenjake“. I sad oni ovde mene čereče. A ja s njima nemam dodirnih tačaka. Sve što oni predstavljaju je suprotno meni.

http://www.kurir.rs/vesti/politika/2916333/cedino-neobicno-iskustvo-zoran-babic-me-spopao-na-plazi

_____

Post by Mau on Tue Dec 12, 2017 9:55 am

E! Ispravljam se. Ja sam videla ovakvu verziju, koja nema to distanciranje i sve ostalo sa cerecenjem. 
http://www.blic.rs/vesti/politika/more-baldahin-i-perverzni-meni-cedin-opis-susreta-sa-zoranom-babicem-slikovito/7n5z0b9

FWIW, ja za LDP nisam glasala jer sam ocekivala da ce LDP voditi zemlju, nego jer sam zelela da budu u parlamentu kao drustveno-liberalna skupina politicara. Ne kajem se posebno zbog toga.

Post by Mr.Pink on Tue Dec 12, 2017 10:18 am

toliko različitih i slikovitih predanja o tom mitskom susretu na obalama itake...zar je bitno da li je priča o šorcu ili babiću kao liku kiklopu?

_____
СВЕ СУДИЈЕ ХАШКОГА СУДА 
МОГУ ДА НАМ ЛИЖУ МУДА!

srce ruka lopata

Post by паће on Tue Dec 12, 2017 10:26 am

Мене се од целе приче највише дојмило како сам успео да ту нађем неку Вилберку и њен шорц. Иначе да, она дијагноза "ми мислили рокенрол кад оно теретана" некако најтачније описује која је то очекивања Чадах испразнио.

_____
кад се цепа смеје се, кад се дере плаче
I want to be Bujumbura for a while. Then I'll can say Bujumbura is a place I've been.

Post by Daï Djakman Faré on Tue Dec 12, 2017 1:48 pm

Mau wrote:I da se vratimo na ono gde smo poceli. Mindhunters i Menson. Fare je apsolutno u pravu. Glavni doprinos serije je da nam docara koliko je ne tako davno (druga polovina sedamdesetih) kriminalisticka psihologija bila nepostojeca, odnos drustva prema ljudima sa krivicnim delima bez ulazenja u mehanizme i strukturne uslovljenosti, kako se Pravo odnosilo prema tome. Meni to danas izgleda kao horor, a cak i danas je potpuni tabu pricati o ljudima koji su ratni zlocinci ili silovatelji dece, iako to zahteva veliko istrazivanje i dublje analiziranje i razumevanje uzrocno posledicnih veza, da bismo kao drustvo takve stvari lecili, sprecili i, uostalom, adekvatno kaznili. Slazem se sa Fareom da je ona imala ne samo konzervativni (sto me cudi od dramaturga), nego i opet taj estetsko-malogradjanski diskurs. Slicno kao kad ceda apologira Babica zbog Vilberkin sorca.
mislim obaska taj estetsko-malogradjanski sud kao crucial point of distincion u podkastu o mansonu - to je kod biljane maltene na nivou refleksne radnje, prosto od toga ne mozes da pobegnes. ali svi njeni slusaoci su ostali u neznanju na cemu pociva taj kult oko njega i uopste fenomenologija zbog cega se kontrakultura 1980-ih toliko intimizira sa mensonom a ne nekim drugim kultistom/ubicom itd. ona bas puno stvari nije razumela za nekog ko je hteo da obradi tu tematiku.

_____
--to give the metals back their alchemical significance that has been neglected since the beginnings of the industrial revolution
--to alienate common apparati/mechanismi to create a perpetuum mobile called Motor Sehn-Sucht--

Post by Mau on Tue Dec 12, 2017 1:59 pm

Ma i zanemarivanje Co-ed killera koji je najintenzivniji televizijski karakter u poslednjih mnogo!

Post by No Country on Tue Dec 12, 2017 6:56 pm

Kondo wrote:ma dajte, gde ga normalizuje. upravo obrnuto, govori o ubrzanom tempu naprednjaka da se zauzmu pozicije u tom nekom para djet setu i uzaludnosti jer pokondirenost se ne da izleciti. to se leci decenijama ako ne i generacijama. ceda je bio u fazonu hello kao zabezeka a ne hello kao welcome.

mislim, barem u njegovom slucaju ima materijala onoliko za hejt, nema potrebe da se ulazi u ove konfabulacije. ono, iz aviona se vidi da ceda svoje konzumeristicke teritorije (planina, vino, kafane, motori, etc) drzi vrlo ekskluzivno i ne voli kada ih se uzurpira. ja ionako mislim da je cedin slucaj en general dobrano naduvan i da vise ima veze sa time sto su mu ljudi davali blanko poverenje pre 10 godina kada je napravljen LDP i kao stranka i kao pokret (secamo se onih milutinovih spotova sa divljanom sto ih je sada preradio za potrebe SJ). on ni tada nije bio neka nada, jedino sto su mu neki tada poverovali da je rokenrol pa ih sada svrbi kada su uvideli da je teretana, nevezano od toga sto je LDP, sem vracarskog skandala, imao vrlo malo uticaja na politicki zivot srbije. takoreci nikakav. a to koliko je pametnog sveta naselo na db zvaku, to je tek visi nivo no commenta.
Еј-мен.

Мислим, сећам се ја и Бокана када је носио каубојске чизмице и ешарпу. Патетичан је читав тај дискурс који фирму шорца, слабије приступачне архипелаге и кафански мени сматра светоназором.

Post by Kondo on Tue Dec 12, 2017 10:23 pm

koji vam je? ako već hejtujete nekoga potrudite se da ga upoznate da bi to kredibilno radili.

_____

Post by No Country on Tue Dec 12, 2017 11:38 pm

Није дозвољено хејтовати Чедицу на основу његове јавне личности? Или се овде бацају дотични инсајдерски наговештаји? 

Post by Kondo on Tue Dec 12, 2017 11:40 pm

koji bre insajderski nagoveštaji ovde sigurno ima poznavaoca koji znaju u cm koliki je čedomiru.
čovek nema tajne, ukratko.

_____

Post by No Country on Wed Dec 13, 2017 12:14 am

Теби су бре и лажни Калимегдан продали...

Post by plachkica on Wed Jan 03, 2018 10:21 pm

pa jbt

biljana je upravo ta žena koja drugim ženama urla da su jalovice ™

Post by Agdw Hmlkh on Wed Jan 03, 2018 10:41 pm

ispreturao sam se od smeha na ovo uvek prisutno kuratorstvo dobrog ukusa i neizdrz da se nicim izazvano u svakoj bogovetnoj situaciji pokaze ta 1 klasa. jbt, kakav je stripski lik ona postala, da li je realno da postoji takva osoba

u onome sto su vam rekli da je seksi garderoba

_____
The thing that so pleases me about DMT is that, you know, a lot of people will not take a psychedelic like LSD and Psilocybin or something because it lasts hours and hours and inevitably when dealing with things that last that long you're gonna end up dealing with 'your stuff'. Your anxieties, your fears, your this & that..  A lot of people dont care for that sort of thing, whether that's good or bad is another issue. With DMT -it lasts four minutes- and how *lost* can you get in an examination of childhood trauma in four minutes, especially when you've got hundreds of elves tugging at your coatsleaves?

Post by beatakeshi on Wed Jan 03, 2018 10:52 pm

Ona bi ustvari htela da svi budu muškarci.

Post by Agdw Hmlkh on Wed Jan 03, 2018 11:06 pm

too elaborate beatakeshi, dajes joj bas previse kredita ! ali cela konstrukcija je uzasno prosta (i infantilna, but i digress) - samo ona ima ukus i delegira isti. i mozda jos neko. ali kad ona prica u javnosti ona uglavnom delegira ukus i bavi se prosvetiteljskim radom ! that's the whole shtick !

_____
The thing that so pleases me about DMT is that, you know, a lot of people will not take a psychedelic like LSD and Psilocybin or something because it lasts hours and hours and inevitably when dealing with things that last that long you're gonna end up dealing with 'your stuff'. Your anxieties, your fears, your this & that..  A lot of people dont care for that sort of thing, whether that's good or bad is another issue. With DMT -it lasts four minutes- and how *lost* can you get in an examination of childhood trauma in four minutes, especially when you've got hundreds of elves tugging at your coatsleaves?

Post by beatakeshi on Wed Jan 03, 2018 11:28 pm

Ma to je neki opšti utisak, taj psovački, namrgođeni stav, "muž jajara ... da ne dobije po pički". Mršti se ko neki čelavac.
A to da teži da bude arbitar svega i svačega - nema dileme.

Post by No Country on Thu Jan 04, 2018 3:01 am

Ајде не учитавајте којешта, Бики је само криво што није била на лицином месту, па да се љуцки испичкара.

Post by uskok i ajduk on Thu Jan 04, 2018 1:23 pm

beatakeshi wrote:Ma to je neki opšti utisak, taj psovački, namrgođeni stav, "muž jajara ... da ne dobije po pički". Mršti se ko neki čelavac.

Хтео си да кажеш да је бахаткиња. Употребљавај речи на правом месту, а не према финој, питомој Ани Б.

Post by Filipenko on Thu Jan 04, 2018 1:30 pm

Da li je realno da uskok gotivi Burn A Bitch, zenu koja je epitom korupcije i izvlacenja kinte preko kombinacija drzavno-privatnih partnerstava, a pritom je kao satro za DoJeB kome je to osnovni protivnik, navodno?

Kako se to miri? Divljenjem imaginarnoj pristojnosti?

Post by Mr. Moonlight on Thu Jan 04, 2018 1:37 pm

U procenjivanju inteligencije kao složene psihičke funkcije uzimaju se u obzir opšta sposobnost ličnosti (G-faktor ili generalni faktor) i mnoge naročite sposobnosti (S-faktori ili specifični faktori).

Tako da jebi ga.

_____
    .i.

When I Get Low, I Get High.

Very dishonest people!

Post by plachkica on Mon Feb 05, 2018 10:00 pm

Popela mi se na kitu diskusija o Hercegovačkoj 

Post by beatakeshi on Mon Feb 05, 2018 10:02 pm

Što bi rek'o Trampolino - "Sad. Very sad."

Post by Sponsored content

Current date/time is Wed Oct 17, 2018 1:06 am