Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

Share

Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

Post by Mr.Pink on Fri Dec 08, 2017 8:01 pm

jebote, pa na ovoj temi se u par postova pronalazi cela srbija: od kosovo za patike i fašista, konstantinovićeve provincije i hrabrih modernizatora, pa do sovjetsih atomskih ledolomaca.

_____
СВЕ СУДИЈЕ ХАШКОГА СУДА 
МОГУ ДА НАМ ЛИЖУ МУДА!

srce ruka lopata

Post by beatakeshi on Fri Dec 08, 2017 8:02 pm

Sveeeeee...

Post by Mau on Fri Dec 08, 2017 9:12 pm

Meni je sad već pomalo žao.

Post by William Murderface on Fri Dec 08, 2017 10:37 pm

KinderLad wrote:a ja frnjaua

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Daï Djakman Faré on Sat Dec 09, 2017 1:53 am

Mau wrote:Meni je sad već pomalo žao.
i meni je zao. dovatio sam da slusam onaj njen nesretni podkast kad je menson umro.

mislim da bi otprilike vesna pesic imala informisaniji i manje konzervativan take na mensona.

_____
--to give the metals back their alchemical significance that has been neglected since the beginnings of the industrial revolution
--to alienate common apparati/mechanismi to create a perpetuum mobile called Motor Sehn-Sucht--

Post by Kondo on Sat Dec 09, 2017 8:55 am

mislim da vam je zao iz malkice dijametralno suprotnih razloga

_____
I was faced with a choice at a difficult age
Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat

Post by Mau on Sat Dec 09, 2017 10:37 am

Ne naslućujem oko čega to Kondo špekuliše, a i zabole me, nego verujem da će me Burundi hejtovati, ali ću ipak reći.

Ja zaista ne mislim da je ona tu nešto promišljeno i super svesno uzela da paktira sa ovom vlašću, već zaista verujem da je u svojoj umišljenosti autentično ubedjena kako je ovom gradu podarila nešto što je larger than life, a kamo li od AV i ekipe. Sjebala se, realno i onda na sve to dolazi ovo Čedino da joj se posere u usta pred onima pred kojima stvarno mislim da želi da sačuva kredibilitet. 

Saosećam iz nekog ličnog iskustva. Pre par godina su me iz nemačke razvojne agencije angažovali za projekat u vezi sa energetskom efikasnošću i ja sam duboko verovala u ishod tog projekta jer sam želela da se desi finansijski održiv program koji će ljudima da zagreje kuće. U jednom momentu je i država odlučila da ovo zajaše za potrebe svog PR-a i vodali me po skupštinskim javnim saslušanjima i na kraju ništa nije bilo od toga jer ih boli dupe. A da je prošlo, nešto čime sam se bavila bi se brojalo njima i gomila ljudi do koje mi je stalo bi me potencijalno nagadila. 

I onda zamisli da te još Čeda nagradi za neku tobož hrabrost. Ne znaš da li je ironija ili zbilja i postaneš predmet sprdnje.

Post by ficfiric on Sat Dec 09, 2017 10:46 am

Mau wrote:Ja zaista ne mislim da je ona tu nešto promišljeno i super svesno uzela da paktira sa ovom vlašću, već zaista verujem da je u svojoj umišljenosti autentično ubedjena kako je ovom gradu podarila nešto što je larger than life, a kamo li od AV i ekipe.

Mozda lupam ali meni deluje da je ona skoro prestala da prati desavanja u politici otkad se povukla iz LDP-a. Citajuci njene postove u vezi spomenika, kuzim da je za nju i dalje najvece zlo Kostunica, Aca Tomic, itd. Kao da je prespavala ovih desetak godina.

Iz tog ugla je sasvim svejedno da li spomenik dize Tadic, Dacic ili Vucic. 2005-6 su se Djindjicevim ubicama smatrali Kostunica i drustvo a svi ostali su isti, pa je svejdno kako se zovu.

_____

Uprava napolje!

Post by Gargantua on Sat Dec 09, 2017 10:52 am

prvo, mislim da govorim u ime većine kad kažem da se slažem sa opaskom da to nije posebno svesno delovanje, više da je na slippery slope-u koga je verovatno slabo svesna. dakle nije stvar njene volje/želje nego pre orijentacije u prostoru.

drugo, mislim da postoji razlika između "praktičnih" projekata koji su orijentisani ka običnom čoveku i veoma simboličke plastične memorijalizacije nekog političara. politika preotima svakakve crte društvene stvarnosti, no nisu sve crte iste niti u istom početnom odnosu ka (visokoj) politici.

Post by Mr. Moonlight on Sat Dec 09, 2017 11:00 am

ja bih očekivao da pametni ljudi shvataju da ne mogu da urade ništa što neće biti zloupotrebljeno.

jedine dve opcije su ili direktna konfrontacija ili paralelni putevi

_____
                   izvlačite linije, sa zezanjem ne prestajte
                   svi pljeskajte rukama, rukama svi pljeskajte...

Post by паће on Sat Dec 09, 2017 11:06 am

Има и трећа и четврта - да се не ради, тј да се не објављује у просторима где они могу иоле да присмрде, или да се објави условно с тим да чим они ставе шапу на то, ствар нестаје или се претвара у неко срање. Нешто типа освете малог Кинеза какву је Вудуинсталатер својевремено извео у постојебини нашој кад се јављао из бановине па испозамењивао слике чије линке је качио. То је, наравно, тешко извести у већини случајева - изложену скулптуру можеш да однесеш, твоја је, али књигу или уопште нешто што се објави и размножава не можеш да вратиш у боцу.

_____
памтим савршено - не сећам се кад сам последњи пут нешто заборавио
They say you can't have a cake and eat it too. Then they say "have a cake".

Post by Kondo on Sat Dec 09, 2017 1:00 pm

Mau wrote:Ne naslućujem oko čega to Kondo špekuliše, a i zabole me, nego verujem da će me Burundi hejtovati, ali ću ipak reći.

ne spekulišem ništa samo kažem da te mensonova smrt sigurno nije pogodila kao farea i shodno tome posledična biljanina "konzervativnost". prosto se pravi nekakav hajv majnd oko nje sto samo pokazuje da je zena postala gromobran za razne interesne grupe na sceni. a za ostalo me zabole isto koliko i nju, stvarno ako treba da odlucujem na cijoj cu strani da budem ako su konkurenciji kristina kovac, kristal met dejmon i ostala ekipca onda bolje da se ubijem odmah, masnim konopcem, sekirom i iz pistolja sve u isto vreme.

_____

Post by No Country on Sat Dec 09, 2017 6:14 pm

Mau wrote:Ne naslućujem oko čega to Kondo špekuliše, a i zabole me, nego verujem da će me Burundi hejtovati, ali ću ipak reći.

Ja zaista ne mislim da je ona tu nešto promišljeno i super svesno uzela da paktira sa ovom vlašću, već zaista verujem da je u svojoj umišljenosti autentično ubedjena kako je ovom gradu podarila nešto što je larger than life, a kamo li od AV i ekipe. Sjebala se, realno i onda na sve to dolazi ovo Čedino da joj se posere u usta pred onima pred kojima stvarno mislim da želi da sačuva kredibilitet. 

Saosećam iz nekog ličnog iskustva. Pre par godina su me iz nemačke razvojne agencije angažovali za projekat u vezi sa energetskom efikasnošću i ja sam duboko verovala u ishod tog projekta jer sam želela da se desi finansijski održiv program koji će ljudima da zagreje kuće. U jednom momentu je i država odlučila da ovo zajaše za potrebe svog PR-a i vodali me po skupštinskim javnim saslušanjima i na kraju ništa nije bilo od toga jer ih boli dupe. A da je prošlo, nešto čime sam se bavila bi se brojalo njima i gomila ljudi do koje mi je stalo bi me potencijalno nagadila. 

I onda zamisli da te još Čeda nagradi za neku tobož hrabrost. Ne znaš da li je ironija ili zbilja i postaneš predmet sprdnje.
Мислим да је то отприлике то, са немалом разликом што си ти била как-нормално анксиозна око целе ствари, док је Бики једва дочекала да се са свима испосвађа, јер је напросто таква.

За мене ово није пример класичног проблема односа Тиранина и Уметника, јербо не видим баш неку уметност у дотичној мрморавој стрели, али јесте прича о Егу. Могуће је рационално и логички објаснити да се дотичним уратком заправо чини врло лоша услуга Ђинђићевом “лику и делу”, али Биљану ни тај разговор у ствари не занима. Њено право да буде у праву је изнад свега.

Post by Kondo on Sat Dec 09, 2017 6:33 pm

PR politicara postoji svuda a interes gradjana tek ponegde. ako je akcija dobra za gradjane (da se bolje greju, manje placaju grejanje itd) onda je to svakako vaznije od toga ko ce da se time zakiti. pod uslovom da cena svega nije duboko koruptivno motivisana. my 2 cents.

_____

Post by Mr.Pink on Sun Dec 10, 2017 12:19 pm

+ 1 na Mau. samo, ući u to neko provodadžisanje sa vlašću zarad višeg dobra je naivno. to uvek ispadneš i pojedeš govno.

_____
СВЕ СУДИЈЕ ХАШКОГА СУДА 
МОГУ ДА НАМ ЛИЖУ МУДА!

srce ruka lopata

Post by Kondo on Sun Dec 10, 2017 1:04 pm

provodadzisanje sa vlascu. pa ovaj sistem je vrlo vest u preplitanju sa onima koji su mu neskloni i inokorporisanju ljudi koji bi mogli biti neprijatelji. zato ne znam gde povlacite liniju. posto ovde ima ljudi koji rade za drzavne ustanove i kojima je direktno nadlezan SNS ministar na kraju tog lanca ishrane. i kako onda heartefact/BS kolaboranti sto trose pare sa fondova ministarstva kulture a oni koje neko drugo ministarstvo placa svakog meseca nisu? mislim, helou.

_____

Post by Mr.Pink on Sun Dec 10, 2017 2:51 pm

ne znam. mene kad su nešto neprijatno pitali na intervjuima za posao (privatnici), ja kako bih ostavio dobar utisak prosto bih ćutao. bude nekako svima nelagodno, a mene možda posmatraju kao debila, ali postoji mogućnost da neko od prisutnih to pročita kako treba. 

vlast ćutanje po pravilu gleda kao na nekakvu slabost, odobravanje, pa čak i podršku. meni lično je to linija koju ne prelazim, jbg.

Last edited by Mr.Pink on Sun Dec 10, 2017 3:26 pm; edited 1 time in total

_____
СВЕ СУДИЈЕ ХАШКОГА СУДА 
МОГУ ДА НАМ ЛИЖУ МУДА!

srce ruka lopata

Post by Mr.Pink on Sun Dec 10, 2017 2:56 pm

a pare valja juriti napolju. što od privrednika, što od projekata. 

svi ovi u zemlji su ionako "druga ruka".

_____
СВЕ СУДИЈЕ ХАШКОГА СУДА 
МОГУ ДА НАМ ЛИЖУ МУДА!

srce ruka lopata

Post by Kondo on Mon Dec 11, 2017 11:10 am

koja je ovo marka dzempera? st pauli?

_____

Post by Mr.Pink on Mon Dec 11, 2017 12:35 pm

šta je sa čedom, što se stalno češe? zar je dotle došlo?

_____
СВЕ СУДИЈЕ ХАШКОГА СУДА 
МОГУ ДА НАМ ЛИЖУ МУДА!

srce ruka lopata

Post by Arkady Ivanovich on Mon Dec 11, 2017 12:40 pm

smesi se kanda pobeda i na konkursu za obelezavanje godisnjice smrti zoranove™ dogodine

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by Mau on Mon Dec 11, 2017 12:45 pm

Filip Plajn ili smrt.

Nisam mogla ranije na sve da odgovorim jer sam morala prvo podcast da poslusam koji je Fare pomenuo da bih imala sve elemente pod kontrolom. 

@ficfiric 
Pa ne znam za nju, ali LDP svakako jeste ucvrstila svoj identitet na anti-kostunica politici u najuzem mogucem smislu. I na temu Kosova i na temu prozapadne orijentacije, modernizacije drustva u pogledu ljudskih prava i slicnog. Ja im na toj konzistentnosti zapravo i cestitam, medjutim ima tu jedan veliki problem. Ta vizija modernizacije po svaku cenu je obicno ukljucivala kompromitovanje ustavnog i demokratskog uredjenja, sto je za mene square one politicko pitanje. Od oduzimanja poslanika DSS, preko pljackasko-privatizacione redistribucije bogatstva u zemlji do nepojavljivanja policije u Savamaloj nakon poziva gradjanina moze da se povuce jedna prava linija. 
Da podvucem, ne vidim cime LDP moze da pravda podrsku Vucicu, a mislim da je glavna parola to sto ce da resi pitanje Kosova. Koja je to tacno politika ako istovremeno pruzas podrsku nekome ko namiguje osudjenim ratnim zlocincima, gusi slobodu medija i populisticki siri govor mrznje prema Albancima u skupstini? Cedin core business cine Setnja za Zorana (da digne glavu da znamo da je tu) i dobacivanje podrske kome treba da bi dobio subvencije koje ne koristi za investicije, vec kao tekuci prihod i zato treba biti pazljiv u kojoj meri se sa njima hvatas u kolo. 

@Kondo
Pa dobro, mogu da zamislim da je Malom i Vesicu sve fino selo i uklopilo se i slazem se da su oni glavni negativci. Evo, mozda je BS gromobran i interesnoj grupi LDP takodje i isto tako mogu da kazem da oni treba da budu glavna meta, a ona tek sporedna. Ono sto ne mogu da prihvatim je da se povodim tim principom koji navodis (Maljevic, KMD i slicno). Mogu da sudim od slucaja do slucaja i po meritumu. I na kraju, nije mi jasno kako to da ona istovremeno ispada gromobran nekim losim interesnim grupama cesce nego neki drugi ljudi.

I da se vratimo na ono gde smo poceli. Mindhunters i Menson. Fare je apsolutno u pravu. Glavni doprinos serije je da nam docara koliko je ne tako davno (druga polovina sedamdesetih) kriminalisticka psihologija bila nepostojeca, odnos drustva prema ljudima sa krivicnim delima bez ulazenja u mehanizme i strukturne uslovljenosti, kako se Pravo odnosilo prema tome. Meni to danas izgleda kao horor, a cak i danas je potpuni tabu pricati o ljudima koji su ratni zlocinci ili silovatelji dece, iako to zahteva veliko istrazivanje i dublje analiziranje i razumevanje uzrocno posledicnih veza, da bismo kao drustvo takve stvari lecili, sprecili i, uostalom, adekvatno kaznili. Slazem se sa Fareom da je ona imala ne samo konzervativni (sto me cudi od dramaturga), nego i opet taj estetsko-malogradjanski diskurs. Slicno kao kad ceda apologira Babica zbog Vilberkin sorca.

Post by Kondo on Mon Dec 11, 2017 4:17 pm

čekaj, kako to čeda apologira babića zbog vilebrequin šorca?

_____

Post by Mau on Tue Dec 12, 2017 12:14 am

Cela ta vinjeta gde pominje sta rade Nosov i on i to kako se Babic tu pojavljuje normalizuje jebenog Babica.

Post by No Country on Tue Dec 12, 2017 12:40 am

Мени се код тог шорца денормализовала сама стварност. Чеда уопште има ту врсту ефекта.

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Jan 21, 2018 6:02 am