Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

Share

Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

Post by plachkica on Sat Oct 21, 2017 10:29 pm

Gotam wrote:ne znam ni priblizno dovoljno o tom da bih se slozio ili ne.

znam sledece: spomenik je podignut na inicijativu Aleksandra Vucica, u svojstvu gradjanina Beograda.

to je travestija da se u tome na bilo koji nacin ucestvuje, a kamoli hvali resenje koje su izabrali.

a pobednik na konkursu je, simbolično, proglašen na rođendan sns-a <3

Post by No Country on Sat Oct 21, 2017 10:30 pm

Прворазредна травестија. По мени је и ондашње after the fact својатање Ђинђића од стране Другосрбијанаца такође травестија, само мањег обима. Капирам да Бики носи дотична инерција?
Guest

Post by Guest on Sat Oct 21, 2017 10:39 pm

Suvise je tu sad nejasnih pojmova, pretpostavljam da je za tebe Druga Srbija nesto dobro i antiratno. Djindjic nije bio deo toga antiratnog to je tacno.

Nego, now he belongs to the ages, imas klipove dveri gde vade izjave o Kosovu i imas Istoka Pavlovica sto mu se svidaju motivacioni govori, tako je sa svakom istorijskom licnoscu.

Post by No Country on Sat Oct 21, 2017 10:43 pm

Gotam wrote:pretpostavljam da je za tebe Druga Srbija nesto dobro i antiratno. 

По дефиницији, друже, по дефиницији.
Guest

Post by Guest on Sat Oct 21, 2017 10:44 pm

ja jesam danas slobodan, al nisam bas skroz dokon

Post by xie saike on Sat Oct 21, 2017 10:45 pm

plachkica wrote:

znam sledece: spomenik je podignut na inicijativu Aleksandra Vucica, u svojstvu gradjanina Beograda.

to je travestija da se u tome na bilo koji nacin ucestvuje, a kamoli hvali resenje koje su izabrali.

a pobednik na konkursu je, simbolično, proglašen na rođendan sns-a <3

ne znam, ja se na takav konkurs u organizaciji radikala nikad ne bih prijavio.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Kinder Lad on Sat Oct 21, 2017 10:46 pm

Gotam wrote:Suvise je tu sad nejasnih pojmova, pretpostavljam da je za tebe Druga Srbija nesto dobro i antiratno. Djindjic nije bio deo toga antiratnog to je tacno.

Nego, now he belongs to the ages, imas klipove dveri gde vade izjave o Kosovu i imas Istoka Pavlovica sto mu se svidaju motivacioni govori, tako je sa svakom istorijskom licnoscu.

Ne može se razumeti Đinđić (posebno u periodu pre 2000) ako se nema u vidu da se u politici on pre svega rukovodio onim što je mislio da je korisno za najvažniji cilj. Ne vidim ja to kao njegovu neku veliku manu, njegove velike mane (mada donekle razumljive, ali ne sasvim) su drugde

_____
alt-lib
Guest

Post by Guest on Sat Oct 21, 2017 10:52 pm

plus jedan. ovo je groteskno i svi ukljuceni su bukvalno stupili u redove rezimskih sakaluda, a radi cega, radi prilike da materijalizuju svoj ego u betonu i metalu. jezivo.

Post by xie saike on Sat Oct 21, 2017 10:53 pm

ako je primaran ego, a ne novcanik, onda su jos odvratnije nakaze.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by No Country on Sat Oct 21, 2017 10:54 pm

Kinder Lad wrote:
Gotam wrote:Suvise je tu sad nejasnih pojmova, pretpostavljam da je za tebe Druga Srbija nesto dobro i antiratno. Djindjic nije bio deo toga antiratnog to je tacno.

Ne može se razumeti Đinđić (posebno u periodu pre 2000) ako se nema u vidu da se u politici on pre svega rukovodio onim što je mislio da je korisno za najvažniji cilj. Ne vidim ja to kao njegovu neku veliku manu, njegove velike mane (mada donekle razumljive, ali ne sasvim) su drugde
Да, ја мислим да би Ђинђић, да је поживео, убрзо признао Косово, упркос свему што је причао. Како оно беше: најважније три ствари, око свега другог ћемо да се договоримо...? Само што нам никад није рекао које су то три ствари.

Post by Kinder Lad on Sat Oct 21, 2017 10:58 pm

No Country wrote:
Kinder Lad wrote:

Да, ја мислим да би Ђинђић, да је поживео, убрзо признао Косово, упркос свему што је причао. Како оно беше: најважније три ствари, око свега другог ћемо да се договоримо...? Само што нам никад није рекао које су то три ствари.

Kosovo nije sigurno.

_____
alt-lib
Guest

Post by Guest on Sat Oct 21, 2017 11:06 pm

Vesna Pesic‏ @vestoma_Tomy 6m6 minutes ago

Dvostruko ubistvo istog coveka.Spomenik neverovatnoj mrznji. Ja sam tako procitala to art nistavilo.

Post by Gargantua on Sat Oct 21, 2017 11:06 pm

Nemanja Rujević @strani_placenik
Spomenik Đinđiću je strela nagore (napredak), prekinuta (ubistvo), ali ipak nastavljena i nezadrživa (Vučić). Otužno je. https://t.co/N5wAMLkNIJ

Post by No Country on Sat Oct 21, 2017 11:11 pm

Kinder Lad wrote:
No Country wrote:

Kosovo nije sigurno.
То сам и ја убеђен. А вала ни Книн.
Guest

Post by Guest on Sat Oct 21, 2017 11:16 pm

Utvara wrote:Da izvršim sintezu misli u nedeljni rambling:
Što kaže Žižel, cilj nije brutalna represija, nego uništavanje nade, nade u nešto bolje, u neku alternativu. "Denuncira se svaki kritički projekat kao putanja koja vodu u novi gulag", imate izbor između Marin Le Pen i Makrona, izaberite manje zlo između ideološki sluđene i SNS-a koji makar nešto radi.

Asfaltira Beograd, divljački i kretenski, ali asfaltira. Pravi Beograd na Vodi koji je milenijumska pljačka, ali će ostati tu. Sklonio je one ogavne, zapuštene udžerice, i raspale barake i napravio soliter od stakla, na staklenim nogama.
Čak i ova digitalizacija nekako ide napred, kretenski ali ide.
Uspešno balansira između ne-sjebavanja stvari i sopstvenog ludila i pljačke.

Imamo opoziciju koja se poželeti može, toliko daleko od  centra da ne znaju gde tuku. Ekstremni, anti-moderni, ekonomski i socijalno sulud anti-EU pokret Dveri.
Imamo libertarijanskog Radulovića čije su mere sasvim na nivou Libertarijanske partije u Americi, tamo bi sasvim lako prošao test libertarijanske čistote. A opet živi u deluzijama da je desni centar.
Levica Srbije je implodirala.
NDMBGD ima na čelu nekakvog mladolidera, koji eksperimetiše sa politikom kao takvom. Dečko nešto namiguje i smeška se na onom intervjuu, deluje mi kao da je ušao u politiku ne bi li se omastio, zarad slave moći i žena.
Ne određuje se protiv Vučića nego tupi o participatornim politikama, direktnoj demokratiji i servisu građana, kao da je komunalna služba a ne politićki pokret i politička organizacija.
PSG i Jeremija su korumpirani političari starog Tadićevskog kova, tu se ne dobija ništa novo, ni ideološki ni kadrovski niti bilo kako drugačije.

@William
Što reče Gargantua- big tent. Veliki šator pod kojim koegzistiraju i deklarativno levičarski SPS, anti-EU, pro-EU, samo da se opsenjuje prostota dok se lapa sa strane i sjebava svaka institucija i čerupa sve živo.
Kada budu odlazili sa vlasti čupaće šukoe, utikače i osigurače i nositi kućama iz kancelarija, da sebi dozvolim malo kultur-rasizma.

Sto se NDB, zaista ne znam da li si u pravu za Dobricu, zeleo bih da nisi. Sto se svega ostalog tice, to su i moje misli koje vec mesecima vrtim a poslednjih dana su dobile jezivu potvrdu. Boldovano u potpunosti sumira ono sto osecam.

Licni primer, nebitan, anegdotski ali eto tu je. Moju ulicu buse vec nedelju dana, rade jako veliki posao, menjaju citavu kisnu kanalizaciju koliko vidim. Nije ni bitno sta rade. Bitno je kako. Rade od 8 ujutru do 6 popodne, sa jednom pauzom za rucak koliko sam video, organizovano, u urednim uniformama, sa propisnom signalizacijom. Ne znam da li je taj posao potreban, nasa ulica je bukvalno stara 10 godina, ne verujem da je to vreme nakon koga je potrebno ulaziti u velike zahvate kao sto je ovaj. Ali, ako se ne bavim time, ono sto vidim je gomila vrednih radnika koji kidaju od posla, sa sveze opranim bobcat masinama. Zgrada mi se trese i jedva cekam da dodje vece. Kada dovrse posao, ja (mislim na sebe kao na nekakvog generickog glasaca) cu znati da je grupa kompetentnih radnika obavila veliki posao kako treba i otisla dalje. Hvala Malom, hvala Vucicu.

Pomnozi ovo sa 1.000, sa 10.000. MSUB ponovo radi, ljudi idu da vide Lubardu i Nadezdu Petrovic, ponosni su na prelepi muzej, koriste vanredne linije autobusa koje im omogucavaju da lako dodju do tamo. Ne znaju da su performativni umetnici hapseni na otvaranju Muzeja savremene umetnosti niti ih to zanima. Ne osudjujem to: ljudi zele da zive normalno i nema svako vremena i volje da vrti facebook feed u potrazi za vestima.

Kada se zavrse svi ovi radovi u Beogradu, a dok se ne zavrse nikakvih izbora nece biti, oni ce se zavrsiti svi odjednom. U jednom danu cemo dobiti svoj grad nazad, verovatno za mrvicu funkcionalniji nego pre pocetka ovog ludila tokom koga, evo, vidimo da se iza kulisa odvija priblizavanje krezube SNS Srbije i one urbane, elitne, vaspitane, koja je, kako se cini, barem jednim delom razumela da joj je jedini nacin da ucestvuje na javnoj sceni - da prizna supremaciju medijsko-politickog kompleksa ciji je Vucic frontmen i zastupnik pred narodom. Sta god da mislim o Srbljanovicki, ne bi mi ni u najludjem ludilu palo na pamet da bi pristala da bude Vucicev korisni idiot. Mislio sam da je "nasa", ma sta to znacilo. Oh boy kakva greska. A nece ona biti jedina. A na tim izborima videcemo i koliko smo zapravo duboko ljosnuli.

Nikakav kolaps ove vlasti nije na vidiku, oni su se konsolidovali i usput ubili opoziciju. Naredni izbori u Beogradu ce imati porazan rezultat za protivnike rezima. Moje je misljenje da ce tek posle narednog republickog izbornog ciklusa biti moguce misliti o alternativama aktuelnoj prici, i da trenutno ne postoji cak ni seme iz koga ce isklijati alternativa.. Sve to mora da se pravi ab ovo, da se formulisu nove strategije otpora koje nemaju nikakve veze ni sa cim sto se u ovom trenutku nudi.

Post by Kinder Lad on Sat Oct 21, 2017 11:34 pm

No Country wrote:
Kinder Lad wrote:

Kosovo nije sigurno.
То сам и ја убеђен. А вала ни Книн.

Pa naravno, to i on sam kaže. Mada to ne znači da nije razmišljao i u nacionalnim okvirima samo na jedan malo drugačiji način. I mislim da nije slučajno što nije rekao koje su to tačno stvari oko kojih "nema rasprave". Ali mora se imati u vidu da on nikada nije do kraja preuzeo vlast. On nikada nije došao u poziciju, recimo, Tadića. Mislim, čak ni u tu poziciju (koja isto nije bila ekvivalent Vučiću - predsednik + apsolutna većina u skupštini). 

E sad, ovo posthumno bastardizovanje Đinđića jeste odvratno, ALI - ova vlast će proći, a Đinđić kao bitna figura će ostati i ovime se samo još više utvrđuje, a u njega će se svašta moći učitati, ali sigurno ne da je bio pre svega veliki borac za teritorije i neki "velikosrbin". Ako je do politike na nivou simbolike, biće u Srbiji spomenika Đinđiću, a nijedan Miloševiću, a šta su pisale Novosti onde ili ovde...to će videti samo oni koji budu kopali po starim novinama (makar i na netu). Tako da - sve to ima svoje.

_____
alt-lib
Guest

Post by Guest on Sat Oct 21, 2017 11:42 pm

Ovo je spomenik Vučiću i tako će biti doživljavan.

Post by Kinder Lad on Sat Oct 21, 2017 11:46 pm

Blind Lime Pie wrote:Ovo je spomenik Vučiću i tako će biti doživljavan.

Ma jok. Mi ga tako doživljavamo, što je takođe normalno.

_____
alt-lib

Post by William Murderface on Sat Oct 21, 2017 11:48 pm

Ma daj, Kindere, ovaj spomenik nema nikakvu budućnost. Tj ima budućnost ko Beograd na vodi.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Kinder Lad on Sat Oct 21, 2017 11:52 pm

Pa ima tu budućnost što ako ga izgrade, stajaće. Mislim, kad stoji ona nakaza od večne vatre, stajaće i ovo.

_____
alt-lib
Guest

Post by Guest on Sat Oct 21, 2017 11:55 pm

I meni je to palo na pamet.
E ali da spomenik koji naručuje četnička banda braniš Tjentištem, jer bože moj plebs ne razume apstraktni izraz, pa alooooooo

Post by William Murderface on Sat Oct 21, 2017 11:57 pm

Ma gde bre, ljudi, šta vam je. Stajaće. Pa stajaće i zgrade u BNV, kao ruglo. Taj spomenik je neodvojiv od konteksta svog nastanka.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Guest

Post by Guest on Sun Oct 22, 2017 12:00 am

Pa to i ja kažem, a shvatiće i Kinder.
A strela će mrmljati do prvog kvara.

Post by Kinder Lad on Sun Oct 22, 2017 12:06 am

William Murderface wrote:Ma gde bre, ljudi, šta vam je. Stajaće. Pa stajaće i zgrade u BNV, kao ruglo. Taj spomenik je neodvojiv od konteksta svog nastanka.

sve to stoji. ali kontekstom se bave sociolozi, politikolozi, istoricari, i slicni.

_____
alt-lib

Post by William Murderface on Sun Oct 22, 2017 12:08 am

Blind Lime Pie wrote:Pa to i ja kažem, a shvatiće i Kinder.
A strela će mrmljati do prvog kvara.

Naravno. prtetvoriće se u komičnu krntiju u smešno kratkom roku.

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Nov 16, 2018 11:56 pm