Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

Share

Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

Post by sejlor on Wed Oct 18, 2017 7:37 pm

Ma bukvalno, taj argument je star kolko i cela debilna rasprava o zanimanjima u zenskom rodu.

Post by паће on Wed Oct 18, 2017 7:42 pm

Извињавам се, може и две сведокиње или двоје... хм, чега оно?

_____
то ја бришем, некад милице некад не
I want to be Bujumbura for a while. Then I'll can say Bujumbura is a place I've been.

Post by xie saike on Fri Oct 20, 2017 5:43 pm

sta bi bilo da vlasnica int svojine u vidu fejsbuk statusa ucestvuje na ovoj izlozbi i jave se mikojan i gurevic sa nekom tuzbicom  

MIG 21, međunarodna umetnička izložba na temu migracija, predlaže potpuno humanistički odgovor na čisto političko pitanje, povezujući tako više od 30 umetnika iz Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Srbije, Makedonije, Francuske, Nemačke, Rusije, Poljske, Mađarske, UK-a, Meksika itd.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард
Guest

Post by Guest on Sat Oct 21, 2017 4:41 pm

ko je ovaj/ova vinkara, sto je kao menjao/menjala ime u BS na tviteru.

Bog ga blagoslovio

Post by xie saike on Sat Oct 21, 2017 7:34 pm

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by darling on Sat Oct 21, 2017 7:46 pm

Post by Gargantua on Sat Oct 21, 2017 7:48 pm

tzv Đinđićeva strela?
Guest

Post by Guest on Sat Oct 21, 2017 7:49 pm

Ček ona će sad da se bavi spomeničkom formom kao da je to glavna tačka kritike strele a ne to što je podiže grupa kriminalaca da bi pomoću nje stekla demokratsku legitimaciju?

Ja sam vam pre nekoliko meseci ukazao na to da ovaj režim postaje apsolutno pervazivan. Probajte da zamislite ovako nešto 2012. A sad zamislite šta će biti 2022. Pričamo o slabostima režima. Kojim bre slabostima jbt.

Post by xie saike on Sat Oct 21, 2017 7:57 pm

ja ukazujem otkad je zaseo da ce sva govna da im udju u dupe, zbog malo parica sa nekog budzeta o kojima se politicki odlucuje, pa je sad na masi da vidi koja su to sve govna.

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Utvara on Sat Oct 21, 2017 8:58 pm

Kad se tako postavi, ispada da je cela Srbija ušla SNS-u u dupe...
Ušli su svi koji imaju iole nekakvu ambiciju da urade bilo šta.
Imali smo Lazara (29) i Radula, dakle svako ko je hteo može u vlast, ako donese neki politički miraz u vidu neke sposobnosti, love, kapilarnih glasova sa sobom, sve primaju bez ostatka, sa svima se tale.

Post by William Murderface on Sat Oct 21, 2017 9:03 pm

Što bi reko Vučić - catch-all party.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by xie saike on Sat Oct 21, 2017 9:05 pm

to prosto nije tacno, prepoznaju se lako oni koji ceo zivot gro prihoda posteno ili neposteno nisu znali da ostvare drugacije nego sa drzavnog budzeta. samo se menjaju strategije i objasnjenja. u posl vreme je naravno veoma popularno to "dok vi kenjate ja sam usla/usao da to sve iznutra opravim i promenim". tu naravno ne mislim na vatrogasca i lekara, vec na olos.

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by No Country on Sat Oct 21, 2017 9:12 pm

Ми смо регресирали у систем у коме имамо Партију и дисиденте. Но постоји и уврежено мишљење да се тада живело боље, па...

Post by Gargantua on Sat Oct 21, 2017 9:22 pm

diktotar wrote:to prosto nije tacno, prepoznaju se lako oni koji ceo zivot gro prihoda posteno ili neposteno nisu znali da ostvare drugacije nego sa drzavnog budzeta. samo se menjaju strategije i objasnjenja. u posl vreme je naravno veoma popularno to "dok vi kenjate ja sam usla/usao da to sve iznutra opravim i promenim". tu naravno ne mislim na vatrogasca i lekara, vec na olos.

svaki nastavnik u školi i medicinska sestra su ti u toj grupi, između ostalih...

Post by xie saike on Sat Oct 21, 2017 9:23 pm

pa sve partije ovde danas i oni koji uz njih love licnu korist, jesu ono sto je bila the partija.

@garg jasno je da ne mislim na sve te kategorije, nego na "radnike" u tipu profesorice fdu, i ostale eksperte ciji angazman placen javnim novcem nam je doneo kurac.

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by William Murderface on Sat Oct 21, 2017 9:24 pm

Pa kaže da ne misli na lekare i vatrogasce, dakle verujem da se ne odnosi ni na medicinke sestre i nastavnike. Valjda govori o muljatorima koji izvlače pare iz budžeta, bilo kroz funkcionerska mesta, bilo kao privatnici nakačeni na poslove s državom. Ja sam tako razumeo.

et Gargantua

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by xie saike on Sat Oct 21, 2017 9:25 pm

ma da, sve te koji su neposredno ili posredno nakaceni, a beskorisni su osim za sebe same. odnosno, ok je da profesorica radi na akedemiji naravno svoj posao, ali ove kombine sa vlastima ostale, i takva isisavanja para, mogu da se teraju svi u kurac, ili da to rade i lepo da cute a ne da seru govna.

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Utvara on Sat Oct 21, 2017 9:45 pm

Da izvršim sintezu misli u nedeljni rambling:
Što kaže Žižel, cilj nije brutalna represija, nego uništavanje nade, nade u nešto bolje, u neku alternativu. "Denuncira se svaki kritički projekat kao putanja koja vodu u novi gulag", imate izbor između Marin Le Pen i Makrona, izaberite manje zlo između ideološki sluđene i SNS-a koji makar nešto radi.

Asfaltira Beograd, divljački i kretenski, ali asfaltira. Pravi Beograd na Vodi koji je milenijumska pljačka, ali će ostati tu. Sklonio je one ogavne, zapuštene udžerice, i raspale barake i napravio soliter od stakla, na staklenim nogama.
Čak i ova digitalizacija nekako ide napred, kretenski ali ide.
Uspešno balansira između ne-sjebavanja stvari i sopstvenog ludila i pljačke.

Imamo opoziciju koja se poželeti može, toliko daleko od  centra da ne znaju gde tuku. Ekstremni, anti-moderni, ekonomski i socijalno sulud anti-EU pokret Dveri.
Imamo libertarijanskog Radulovića čije su mere sasvim na nivou Libertarijanske partije u Americi, tamo bi sasvim lako prošao test libertarijanske čistote. A opet živi u deluzijama da je desni centar.
Levica Srbije je implodirala.
NDMBGD ima na čelu nekakvog mladolidera, koji eksperimetiše sa politikom kao takvom. Dečko nešto namiguje i smeška se na onom intervjuu, deluje mi kao da je ušao u politiku ne bi li se omastio, zarad slave moći i žena.
Ne određuje se protiv Vučića nego tupi o participatornim politikama, direktnoj demokratiji i servisu građana, kao da je komunalna služba a ne politićki pokret i politička organizacija.
PSG i Jeremija su korumpirani političari starog Tadićevskog kova, tu se ne dobija ništa novo, ni ideološki ni kadrovski niti bilo kako drugačije.

@William
Što reče Gargantua- big tent. Veliki šator pod kojim koegzistiraju i deklarativno levičarski SPS, anti-EU, pro-EU, samo da se opsenjuje prostota dok se lapa sa strane i sjebava svaka institucija i čerupa sve živo.
Kada budu odlazili sa vlasti čupaće šukoe, utikače i osigurače i nositi kućama iz kancelarija, da sebi dozvolim malo kultur-rasizma.

@diktotar
Jbg vatrogasac ili lekar, to su i dalje na neki način deficitarna zanimanja, oni imaju taj mali prostor profesionalne slobode, koji se sve više sužava. Kod umetnika je sužen do krajnjih granica, izdavanje za kulturu praktično ne postoji. Ne možemo da očekujemo neki kontrakulturalni bunt protiv Vučića kad je kriza i materijalna i ideološka, kriza mišljenja. 
Pričao mi bivši kolega šta je sada fora sa vetroparkovima i koja je to pljačka, njegov rođeni brat radi u distribuciji. Svejedno što su potpuno svesni koja je to pljačka, moraju da idu tamo da popravljaju te vetroparkove, da priključuju, sređuju probleme itd. Moraju da idu na posao i psuju Vučića.
Guest

Post by Guest on Sat Oct 21, 2017 9:52 pm

diktotar wrote:ja ukazujem otkad je zaseo da ce sva govna da im udju u dupe, zbog malo parica sa nekog budzeta o kojima se politicki odlucuje, pa je sad na masi da vidi koja su to sve govna.
ako mogu samo na kratko da branim biljanu srbljanovic nije ovo zbog parica sa budzeta, nego ona misli da je spomenicka kultura ™️ seljacka, a da ovo nije seljacki, pa je otuda dobro.

to je tacno (ja bi reko kao veliki poznavalac tih stvari ), al je nebitno u siroj je li slici...

Last edited by Gotam on Sat Oct 21, 2017 10:06 pm; edited 1 time in total

Post by No Country on Sat Oct 21, 2017 9:58 pm

Сећам се када је мене ономад овако отприлике бранио представник Синдиката, предлажући да ми се казна повећа... 
Guest

Post by Guest on Sat Oct 21, 2017 10:07 pm

No Country wrote:Сећам се када је мене ономад овако отприлике бранио представник Синдиката, предлажући да ми се казна повећа... 
socionio sam izmene.

Post by No Country on Sat Oct 21, 2017 10:18 pm

И ја - исписао сам се из Синдиката. А то није било лако!

Океј, ајд сад мало озбиљно. Меморијална архитектура је скоро увек сељачка у намери (а у овом случају свакако), али не обавезно и естетски безвредна.
Guest

Post by Guest on Sat Oct 21, 2017 10:24 pm

ne znam ni priblizno dovoljno o tom da bih se slozio ili ne.

znam sledece: spomenik je podignut na inicijativu Aleksandra Vucica, u svojstvu gradjanina Beograda.

to je travestija da se u tome na bilo koji nacin ucestvuje, a kamoli hvali resenje koje su izabrali.

Post by William Murderface on Sat Oct 21, 2017 10:25 pm

+1

Nek se nose.

_____

Post by xie saike on Sat Oct 21, 2017 10:27 pm

to hocu da kazem izmedju ostalog. medjutim ekipica i na to uvek ima spreman odgovor "pa rade ono sto bi i mi radili" tj "sprovode nas/moj program".

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Sponsored content

Current date/time is Wed Nov 14, 2018 4:29 pm