Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

Share

Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

Post by William Murderface on Sun Oct 22, 2017 2:48 pm

Pa onda su je okrenuli na pogrešnu stranu, treba da pokazuje napred, a ne gore.

et Gotam

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
Guest

Post by Guest on Sun Oct 22, 2017 2:49 pm

У писму аутора првонаграђене скултуре наводи се да је понуђено скулпторско драматуршко решење које жели да генерише простор сећања кроз скулпоторску и звучну инсталацију. Звучна инсталација је дискретни саставни део уметничког решења, позива на размишљање. Стрела је универзални симбол за правац и смер. Глава стреле је симбол продора, светлости, смрти, љубави и спознаје. Прекинута извијена стрела јасно евоцира трауму која само за тренутак омета али се не зауставља, јер стрела тако трајно и неповратно прекинута даље стреми горе и незаустављиво лети у висине.

Post by Gargantua on Sun Oct 22, 2017 2:49 pm

Ali "napred" nije "nagore"

Post by ♏ on Sun Oct 22, 2017 2:53 pm

Strela se kreće tzv. balističkom trajektorijom, odnosno mora negde da padne. Svi propustili čas na kom su u kunstschule radili kosi hitac, šta li...

Post by xie saike on Sun Oct 22, 2017 3:16 pm

Gargantua wrote:Ali "napred" nije "nagore"

Kod impotencije jeste napredak kad ode nagore jbg

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by xie saike on Sun Oct 22, 2017 7:50 pm

Blind Lime Pie wrote:Da li je moguće da zaista ne razume u čemu je problem. Da, problem je što je Vesić menađer, to je problem na svim zamislivim nivoima.

vidis kako je lepo nabrojala, probali smo par puta spomenik, pa smo probali politicku pozadinu ubistva, al nije uspelo, pa smo i dalje probali kod (ima ih sigurno u ekipi) politickih pozadinaca ubistva, i eto sad smo uspeli sa strelom. meni je ovo umobolno.

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард
Guest

Post by Guest on Sun Oct 22, 2017 7:55 pm

Dimitrije Vojnov
12 mins · Belgrade ·

misli da prvovokativna situacija oko spomenika Zoranu Đinđiću pokazuje recept dugovečnosti vladavine SNSa. Dok bi DS taj posao dao svojim ljudima, doduše možda konkretno istim koji su ga sada dobili ali ipak "svojim", SNS zna u kom trenutku treba baciti kosku svojim protivnicima i dati im da se zabavljaju. Spomenik Đinđiću je idealan primer. Shvatili su da je to nešto što ih suštinski ne zanima, u čemu nekih velikih para nema i dali posao ekipi iz OTVORENIH VRATA, pritom opravši ruke jer na papiru sve je zaista na svom mestu, sve je u pravim rukama, bolje ne bi moglo. I tako na sitno, malo daju ventil malo peru ruke.

Post by xie saike on Sun Oct 22, 2017 7:56 pm

to nisu vise protivnici sns, neka izvini vojnov dimitrije

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by No Country on Sun Oct 22, 2017 8:01 pm

СНСове свиленгаће.

Post by Kondo on Sun Oct 22, 2017 9:34 pm

dosta ljudi očito ne poznaje bitne detalje. mrdjan je koliko znam već duže vreme u priči sa folićem - preko spomenika jeleni šantić a još važnije, mislim da je njemu poveren art deo oko pasarele od kalemegdana do reke. to nije zamišljeno kao puka staza u vazduhu nego je nekakav clever tourist bait.

mislim, raziđite se. ovi ortaci toliko moćno igraju, wishful thinking za DS iz bilo koje priče. izuzimam đinđićevu vlast, rano je bilo za ovaj nivo egzibicionizma. ali tadića su sahranili i pretvorili ga u hranu za kalifornijske gliste. vučić je za njega klasa.

_____
Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
Guest

Post by Guest on Sun Oct 22, 2017 9:36 pm

Da li sam dobro razumeo, da je dobitnik anonimnog konkursa vec duze vreme "u prici" sa clanom zirija na tom konkursu?

Post by No Country on Sun Oct 22, 2017 9:41 pm

@Кондо

Па то, управо је инклузивност знак победе и трајања. Није било ни по јада са комуњарама док су отимали виле и гонили кулаке. Али кад се један Богдан Богдановић (не кошаркаш!) уписао у Партију, е ту смо већ знали да је процес довршен. Или Иво Андрић. Итд.

Post by Kondo on Sun Oct 22, 2017 9:42 pm

@suvar
ne znam, nisam to rekao. ne mora da znači da se znalo ko stoji iza čega, mada je ovo mali grad i pritom folić sigurno zna mrđanov jezik. to što je kriminalac ne znači da je nepismen. u krajnjoj liniji očito da je bajić u ovom trenutku u nekoj fazi tih nekih opštih simboličkih mesta. spomenik jeleni šantić se zove orhideja i ako nisam prolupao u sklopu te neke javne instalacije nalazi se prava orhideja. sa treće strane ovde treba obratiti pažnju da je folić jedina spojka vlasti i konkursa i da je tu bilo ljudi koji su sve samo ne dunsteri. ne mislim na veličkovića (na njega ne posebno) pa čak ne ni na otaševića nego na podreku.

_____
Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
Guest

Post by Guest on Sun Oct 22, 2017 10:02 pm

razumem, hvala

Sad sam nesto primetio ponukan time sto si rekao. U ziriju za podizanje spomenika Stefanu Nemanji, su izmedju ostalih Nikola Selakovic (ne znam u kom svojstvu on je privatni gradjanin), Kusturica (isto ne znam) i Vesic.

Ovde za Djindjica je sve uradjeno by the book, stvarno je samo urbanista predstavnik grada. Mnogo vesto ovaj gest napravio rezim, stvarno.
Guest

Post by Guest on Sun Oct 22, 2017 10:05 pm

Kondo wrote:dosta ljudi očito ne poznaje bitne detalje. mrdjan je koliko znam već duže vreme u priči sa folićem - preko spomenika jeleni šantić a još važnije, mislim da je njemu poveren art deo oko pasarele od kalemegdana do reke. to nije zamišljeno kao puka staza u vazduhu nego je nekakav clever tourist bait.

mislim, raziđite se. ovi ortaci toliko moćno igraju, wishful thinking za DS iz bilo koje priče
. izuzimam đinđićevu vlast, rano je bilo za ovaj nivo egzibicionizma. ali tadića su sahranili i pretvorili ga u hranu za kalifornijske gliste. vučić je za njega klasa.

Jeste Mrdjan Bajic projektovao pasarelu i ona jeste dosta smeo urbani zahvat.
U pravu si za bold ali me ta igra uzasava jer sam dugo imao osecaj da ce se ova ekipa slifovati i to je na kraju i pocelo da se dogadja, nasuprot veri vecine normalnog sveta da ce nekako izumreti u svojoj prljavstini i nepismenosti.

Post by xie saike on Sun Oct 22, 2017 10:08 pm

kriminalci su super, posebno ovi, jer su eto uspeli da pod svoje skute strpaju neke tzv vidjene ljude. hvala kondu na pojasnjenju, to su radili i nedic i ljotic, i mnogi su im se naravno pridruzili.

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by No Country on Sun Oct 22, 2017 10:09 pm

Јао, немој и ти о Љотићу!

Post by xie saike on Sun Oct 22, 2017 10:10 pm

haha pa i komunisti su, ovi danasnji crveni cetnici upravo miksaju ta dva modela

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Kondo on Sun Oct 22, 2017 10:16 pm

jbga to je tako i ne mozemo nista. glasovacemo dobricu i miku ali ovo sto se desava u srbiji je negde proces koji se odvija u dosta zemalja, nije srbija neki izuzetak, jedino sto ta neka evropska drustva imaju inherentnu socijalnu snagu koja donekle amortizuje desnicarske zamahe njihovih vlada. evo sad sam stigao iz holandije pa mogu da tu bizarnu zemlju prvo navedem a promene u amsterdamu jako zanimljive od grada kurvi i vutre u jedan onako kombo koji je zadrzao taj neki trad turizam a uveo gomilu novih sadrzaja i pozicirao se kao evropska prestonica za muzicki biznis, na primer.
ako ne bude bilo politickih pizdarija od ove lazne opozicije tipa DS ili PSG koje ce terati vlast da lomi kvake, predvidjam dodatnu sofistikaciju vladavine u narednim godinama, usmerenu ka nama. zasto? zato sto im se moze i zato sto mislim da neko razmislja na kapitalizaciji pozicije beograda koja je defakto zanimljiva, za biznis, turizam i real estate. za to trebaju sadrzaji koje cemo od lokalne populacije pre svega mi ovde moci da prepoznamo pre nego sto se utrostruce brojevi skandinavaca i turaka u gradu.

prosto zakljucak je porazavajuci ali ne samo da je uzaludno nego je i glupo, nije vredno da se ljudi igraju jana palaha da bi se suprostavili necemu sto ni oni ciji je posao da se suprostave ne rade.

_____

Post by xie saike on Sun Oct 22, 2017 10:20 pm

u pravu si, tim pre sto zapravo niko ozbiljnije ovde ne buni, ne bih se ja slozio da je to poso samo sefa opozicione stranke. ljudi sve prihvataju zdravo za gotovo, obraduju se sto vasa kaze besplatnom autobusu koji vozi u muzej, to su videli na reklami, ko prethodni dan besplatni bus za trzni centar, i vozi. to i ne bi bila neka smetnja, tako i svet funkcionise, da imamo bar elementarne osnovne uslove za zivot, a ne da smo ovakva septicka jama skrnava, gde najobicnije operacije obavljas deset puta teze nego u finom svetu, dok ostatak mase gleda kako da prezivi bukvalno do sutra.

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард
Guest

Post by Guest on Sun Oct 22, 2017 10:24 pm

Pa ne mora niko da se zapali,  mogli su samo da ne predlazu svoj rad na konkurs,  da ne učestvuju. 

To je posao svakog građanina.

Post by No Country on Sun Oct 22, 2017 10:24 pm

Баш зато једнопартијски систем и не ваља, јер корумпира и тиме убија оно што би иначе представљало друштвену динамику.

@Кондо

Post by xie saike on Sun Oct 22, 2017 10:32 pm

ali to tako melje da ce uskoro biti sto se kaze "nema nevinih"

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Gargantua on Sun Oct 22, 2017 10:50 pm

Blind Lime Pie wrote:
Kondo wrote:dosta ljudi očito ne poznaje bitne detalje. mrdjan je koliko znam već duže vreme u priči sa folićem - preko spomenika jeleni šantić a još važnije, mislim da je njemu poveren art deo oko pasarele od kalemegdana do reke. to nije zamišljeno kao puka staza u vazduhu nego je nekakav clever tourist bait.

mislim, raziđite se. ovi ortaci toliko moćno igraju, wishful thinking za DS iz bilo koje priče
. izuzimam đinđićevu vlast, rano je bilo za ovaj nivo egzibicionizma. ali tadića su sahranili i pretvorili ga u hranu za kalifornijske gliste. vučić je za njega klasa.

Jeste Mrdjan Bajic projektovao pasarelu i ona jeste dosta smeo urbani zahvat.
U pravu si za bold ali me ta igra uzasava jer sam dugo imao osecaj da ce se ova ekipa slifovati i to je na kraju i pocelo da se dogadja, nasuprot veri vecine normalnog sveta da ce nekako izumreti u svojoj prljavstini i nepismenosti.

pa dobro, tako funkcioniše socijalizacija sa vlasti

Post by Kondo on Sun Oct 22, 2017 10:55 pm

Gotam wrote:Pa ne mora niko da se zapali,  mogli su samo da ne predlazu svoj rad na konkurs,  da ne učestvuju. 

To je posao svakog građanina.

to je jedan ugao. drugi ugao je da zoran djindjic zasluzuje spomenik i bolje je da ga naprave oni koji razumeju proces memoralizacije nego neki čobani budale.

ponoviću, ovo nije clear cut situacija. pogotovo što je ova stvar urađena do sada prilično impresivno i oko toga mislim da se burundi složio. ono što ljudi kao što je kristina kovač ili burunđani propuštaju da primete je da je teret dila sa famoznim vesarom neko preuzeo, pobednici konkursa, u ime nekakvog višeg cilja a oni ga tako doživljavaju.

ja se stvarno ne slažem sa ljudima koji biljani učitavaju neki veliki mastermind iza ovog poteza, kao sad ona ima ne znam kakve ambicije vezane za spomeničku arhitekturu. to je glupost, ona iskreno veruje u ovo što je uradila i to je pozicija koja je dodatno legitimizuje. ona žena zaista veruje da je pitanje spomenika đinđiću iznad pitanja koja proističu iz svih aspekata kloake. i ako treba da čeka da neko prihvatljiv preuzme vlast u srbiji, spomenika neće biti.

ja bih se ovde usmerio na kritiku mrđanovog rada koji ostavlja preveliki prostor za simboličku aproprijaciju od strane onih koje ne volimo i za koje verujemo da nemaju pravo da se predstavljaju kao đinđićevi baštinici... to je važnija tema za mene.

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue Dec 18, 2018 12:29 pm