Vučićeva Srbija

Share

Re: Vučićeva Srbija

Post by diktotar on Sun Nov 12, 2017 3:24 pm

Dragi moji prijatelji, život je jako interesantan! Naročito kada čovek putuje po raznim zemljama i gradovima kao mi koji se celog života bavimo biznisom. Često srećemo naše ljude u raznim krajevima sveta, što je uvek prijatno...

Tako sam nedavno na aerodromu u Beču slučajno upoznao jednu izuzetno simpatičnu gospođu. Odmah sam shvatio da je "naša"! Primetio sam da me gleda, da me očigledno prepoznala ali se snebiva da mi se obrati i priđe, verovatno zbog prirode svoga posla.

Mislila je verovatno da sam ja jedan od onih velikih i uobraženih tipova koji prema običnim ljudima imaju distancu i smatraju se VIŠIM, kao da su iznad oblaka, sa neke druge planete!

Ja sam joj prišao, zagrlio je i ponudio da zajedno očistimo toalete! Gospođa se nasmejala - bila je oduševljena i zamolila da se zajedno fotografišemo!
Ovakvi susreti meni mnogo znače i pune me energijom!

Svaki čovek je ČOVEK, bez obzira na kom mestu se nalazi i šta radi, ako to radi časno i pošteno! Toga sam se uvek držao i uvek ću se držati!
Živi mi bili!

Voli vas vaš Bogoljub! [size=0]♥️

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by William Murderface on Sun Nov 12, 2017 3:30 pm

Jebes mi sve ako Karic ne postane kalif umesto kalifa. Templejt vec imamo - Babis u Ceskoj. Kakva opozicija, kakvi kurci palci. Ovaj ce da napusti SNS brod u pet do 12 i da razvali na izborima (ne ovim, na ovim SNS pobedjuje, nego na nekim narednim kad pocne da im se klima).

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by diktotar on Sun Nov 12, 2017 3:33 pm

mudro zboris, bogoljub trampara za srbe

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by Zuper on Sun Nov 12, 2017 3:44 pm

Laz ili istina?

Post by Hubert de Montmirail on Sun Nov 12, 2017 7:39 pm

A to je ko?

_____
Que trépasse si je faiblis!

Post by паће on Sun Nov 12, 2017 7:42 pm

Лик који као личи на АВа али замало.

_____
памтим савршено - не сећам се кад сам последњи пут нешто заборавио
They say you can't have a cake and eat it too. Then they say "have a cake".

Post by ficfiric on Sun Nov 12, 2017 8:08 pm

Kum nacije, Nikola Petrovic

_____

Uprava napolje!

Post by William Murderface on Mon Nov 13, 2017 2:42 pm

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Mon Nov 13, 2017 2:56 pm

Zid na južnoj strani novog, još neotvorenog Kliničkog centra u Nišu, moraće da bude srušen jer postojeći ulaz nije dovoljno širok da bi se unela magnetna rezonanca i druga oprema, obavestili su javnost ovih dana "budni" građani na društvenim mrežama.

Zoran Radovanović, direktor KC Niš, potvrdio je tu informaciju, ali nije želeo da kaže ko je krivac za propust, te kako će medicinska oprema ubuduće biti unošena ili iznošena.

Urošević dodaje da su napravljeni ozbiljni propusti i u samoj gradnji. Ravan krov novog KC već je procureo, a problem je što to neće moći da se sanira, već da se radi novo.

- Pacijenti će u novi KC ulaziti kamenim stepeništem sa prednje strane, visokim 1,80 metar a širokim šest metara, koje - nema rukohvat. Stepenište nije natkriveno, što znači da će po kiši ili snegu biti u većoj ili manjoj meri klizavo. Za osobe sa invaliditetom napravljena je rampa duga 25 metara, ali takođe bez rukohvata, a i toliko uska da dve osobe u kolicima ne mogu da se mimoiđu... - kaže on.
link

Post by Zuper on Mon Nov 13, 2017 3:02 pm

Muljavina na uglju je veliki posao u Srbiji. Mnogi ukljuceni.

Post by William Murderface on Mon Nov 13, 2017 3:08 pm

Djamolidine Abdoujaparov wrote:
Zid na južnoj strani novog, još neotvorenog Kliničkog centra u Nišu, moraće da bude srušen jer postojeći ulaz nije dovoljno širok da bi se unela magnetna rezonanca i druga oprema, obavestili su javnost ovih dana "budni" građani na društvenim mrežama.

Zoran Radovanović, direktor KC Niš, potvrdio je tu informaciju, ali nije želeo da kaže ko je krivac za propust, te kako će medicinska oprema ubuduće biti unošena ili iznošena.

Urošević dodaje da su napravljeni ozbiljni propusti i u samoj gradnji. Ravan krov novog KC već je procureo, a problem je što to neće moći da se sanira, već da se radi novo.

- Pacijenti će u novi KC ulaziti kamenim stepeništem sa prednje strane, visokim 1,80 metar a širokim šest metara, koje - nema rukohvat. Stepenište nije natkriveno, što znači da će po kiši ili snegu biti u većoj ili manjoj meri klizavo. Za osobe sa invaliditetom napravljena je rampa duga 25 metara, ali takođe bez rukohvata, a i toliko uska da dve osobe u kolicima ne mogu da se mimoiđu... - kaže on.
link

Nije ni tako nova vest, Južne vesti objavile pre nedelje dana. Ma, upiši. Nego dobro je dok je samo smešno, a ne ko sa onim nezavršenim koridorom na kojem pre neki dan izginuše ljudi.

Ja se svaki dan iznova čudim kako pod SNS-om nisu već popucale vodovodne cedi, popadali dalekovodi, srušili se mostovi, itd. Mada, ima vremena.

_____

Post by паће on Mon Nov 13, 2017 3:22 pm

Овде су пре 20+ година имали исту ситуацију, не баш са главним улазом него са вратима од цетеа. Архитектица отишла у дирекцију за изградњу да се исплаче, готова каријера, џаба смо кречили. Онда јој дођу мајстори да кажу да су готови, скенер је у просторији. Шта сте радили, рушили зид, извалили врата? Ма јок, уманеврисали смо га миц по миц, прошо је за длаку.

_____

Post by Blind Lime Pie on Mon Nov 13, 2017 3:24 pm

Uneli na kant!

_____
The four of you are three of my closest friends, and one treasured acquaintance.
Dr Sheldon Cooper

Post by паће on Mon Nov 13, 2017 3:33 pm

Не, на кант је ишло нешто друго(*). Ово је угурано у шрех, ето .

(*) Кад смо оно почињали арбајт у Мађарској пре двадесетак година, пајта који је дошао по мене да то радимо, само рече "нешто ти је узана гаража... мораћеш мечку да паркираш на кант". Оно, мечке је и било, али не на четр точка него смо је родили.

_____

Post by plachkica on Mon Nov 13, 2017 4:06 pm

Ostavka direktorke Agencije za borbu protiv korupcije

Direktorka Agencije za borbu protiv korupcije Majda Kršikapa podnela je neopozivu ostavku na tu funkciju. Ostavku je danas prihvatio odbor Agencije.

Na današnjoj telefonskoj sednici, Odbor Agencije doneo je odluku o prestanku javne funkcije Kršikape, s obzirom na to da je13. novembra podnela nepozivu ostavku, saopšeno je iz Agencije.

Na istoj sednici je, kako se navodi, Odbor Agencije za vršioca dužnosti direktora Agencije za borbu protiv korupcije jednoglasno izabrao Verku Atanasković.

Dogovoreno je i da na narednoj sednici Odbor Agencije donese odluku o raspisivanju javnog konkursa za izbor novog direktora Agencije.  

Kršikapa je nekadašnja sekretarka Visokog saveta sudstva Majda, a za direktorku Agencije za borbu protiv korupcije izabrana je 6. septembra.

Kršikapa je izabrana jednoglasno, a prethodno je radila u Vrhovnom sudu Srbije, Vrhovnom kasacionom sudu, kao i u Visokom savetu sudstva.

Agencija nije imala direktora od decembra 2016. godine, kada je ostavku na tu funkciju podnela Tatjana Babić posle imenovanja za sudiju Ustavnog suda.

Inače, Agencija, nakon odlaska Tatjane Babić, iz dva puta nije izabrala novog direktora .Na prvom konkursu Odbor Agencije nije izabrao direktora jer nijedan od kandidata nije dobio potrebnu većinu glasova.

Tada je na konkurs za izbor direktora Agencije bilo podneto ukupno 13 prijava, a jedna prijava je odbacena jer uz nju nisu dostavljeni dokazi o ispunjenju propisanih uslova za izbor. Bilo je pozvano 12 kandidata, a obavljen je razgovor sa njih devetoro.

Na sednici 8. februara nakon završene rasprave glasalo se o kandidatima i nijedan nije dobio potrebnu većinu glasova, pa je odbor doneo odluku o raspisivanju novog konkursa.Odbor ni u drugom pokušaju nije uspeo da izabere direktora jer je članovima Odbora u međuvremenu istekao mandat.

Posle izbora četiri nova člana Odbora agencije za borbu protiv korupcije u Skupštini Srbije, konstitutivna sednica tog tela održana je 23. avgusta kada je nastavljan rad na izboru direktora formiranjem tročlane Konkursne komisije koja je obavila razgovor sa svim kandidatima koji su ispunili osnovne uslove konkursa, odnosno sa njih 18, od prijavljenog 21 kandidata.

http://rs.n1info.com/a341737/Vesti/Vesti/Direktorka-Agencije-za-borbu-protiv-korupcije-podnela-ostavku.html

Post by William Murderface on Mon Nov 13, 2017 4:55 pm

Ama, šta se tu zbiva...

_____

Post by паће on Mon Nov 13, 2017 4:59 pm

Није ваљда да је покушавала да се меша у свој посао?

_____

Post by Veletin on Mon Nov 13, 2017 5:04 pm

Циркус.

Post by William Murderface on Mon Nov 13, 2017 5:05 pm

Gde je Veletin kad nam je najpotrebniji? On sigurno zna šta je u pitanju. U međuvremenu, evo intervjua napravljenog pre deset dana:

_____

Post by William Murderface on Mon Nov 13, 2017 5:05 pm

Veletin wrote:Циркус.

Pa pričaj, bre, čoveče!

_____

Post by Veletin on Mon Nov 13, 2017 5:07 pm

William Murderface wrote:
Veletin wrote:Циркус.

Pa pričaj, bre, čoveče!

Ма откуд ја знам, престао сам да их смарам откад је дошла нова директорка.
Доимала се фина госпоја.

Post by William Murderface on Mon Nov 13, 2017 5:08 pm

A šta misliš, jel su je oterali ili je sama pobegla?

_____

Post by Veletin on Mon Nov 13, 2017 5:20 pm

William Murderface wrote:A šta misliš, jel su je oterali ili je sama pobegla?

Мислим да је ситуација у агенцији таква да је у њој немогуће увести ред.
Постоји велика могућност да је оставку поднела у договору са онима који су је поставили на фунцију, како би агенција и наредних годину дана била у в.д. стању.
Ако не буде јасно образложила јавности разлоге због којих је поднела оставку, бојим се да је то у питању.

Post by William Murderface on Mon Nov 13, 2017 5:20 pm

Pravi ugao‏ @pravi_ugao

Zakon o dualnom obrazovanju previše ovlašćenja daje Privrednoj komori Srbije i to smatramo problematičnim, Majda Kršikapa

_____

Post by Zastava 120m on Mon Nov 13, 2017 5:24 pm

Majda Šeterhet

_____
Svijetu je svega dosta
ničeg željan nije osim
glavnih junaka

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Nov 17, 2017 9:51 pm