Vučićeva Srbija

Share

Re: Vučićeva Srbija

Post by Blind Lime Pie on Sat Oct 21, 2017 7:25 pm

Meni je u ovoj priči najgadnije to što su u nju uvukli pitomce, klince koji su praktično rođeni u vremenu mira. Oduzeli su im mogućnost da budu časni oficiri. Ako ti jedan Lazarević predaje, ako znaš šta je radio, a dobrovoljno sediš u amfiteatru i slušaš ga, nema tu više nikakve časti.

_____
The four of you are three of my closest friends, and one treasured acquaintance.
Dr Sheldon Cooper

Post by diktotar on Sat Oct 21, 2017 7:30 pm

svako ko se prijavljuje za nesto iz cega postaje samo sluzbenik ovakve drzave (pitomac vojne pandurske skole i sl) nema pojma sta je cast. jedino se mora uzeti u obzir da i dalje postoji tradicija prijavljivanja u vojne i pandurske skole i kurseve, onih koji nemaju hleba da jedu i krova nad glavom, no i u toj varijanti se moze izabrati nesto bolje nego sluzenje zlocinackoj drzavi.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by uskok i ajduk on Sat Oct 21, 2017 7:51 pm

Да ли је нпр. Гудеријану било забрањено да предаје о продору панцер-дивизија у ww2?
Питам, не знам. Али кладио бих се да јесте.

Упркос протестима совјетске и пољске владе Гудеријан није оптужен за ратне злочине током Нирнбершког процеса зато што се сматрало да су његови поступци били у складу са међународним правилима ратовања. Најозбиљнији инцидент везан за овог генерала одиграо се током битке код Визне у Пољској, када је Гудеријан запретио пољском команданту да ће стрељати заробљене пољске војнике уколико не нареди преосталом делу јединице да се преда. Иако је пољска влада захтевала да се овакав поступак третира као ратни злочин на западу је преовладало мишљење да је у питању био најобичнији безопасни блеф. Гудеријан је такође прихватио на поклон од Хитлера имање у Пољској у области Вартегау док су његови власници избачени са поседа. Приликом пензионисања 1942. год. Хитлер му је поклонио и значајну суму новца.[тражи се извор]

Његов син, Хајнц Гинтер Гудеријан постао је истакнути генерал Бундесвера, а касније и НАТО-а.[тражи се извор]

_____
"U novoprimljenim EU zemljama su korumpirani (policija, sudovi, političari) do koštane srži dan danas, pare što su od primitka dobili su raskrali i profućkali, nešto malo se izgradilo, bez pravog plana i preplaćeno. Ulazak Srbije u EU ne bi bio mnogo drugačiji. Naprotiv, političarska bagra ovih postsoc banana se u EU vremenom još osili. " / otto katz 

Post by Blind Lime Pie on Sat Oct 21, 2017 7:53 pm

Porediš Lazarevića sa nacistima? Ispravno. Podržavam.

_____
The four of you are three of my closest friends, and one treasured acquaintance.
Dr Sheldon Cooper

Post by uskok i ajduk on Sat Oct 21, 2017 7:54 pm

Не, него илуструјем колико си ти застранио са духовним квислинштвом.

_____
"U novoprimljenim EU zemljama su korumpirani (policija, sudovi, političari) do koštane srži dan danas, pare što su od primitka dobili su raskrali i profućkali, nešto malo se izgradilo, bez pravog plana i preplaćeno. Ulazak Srbije u EU ne bi bio mnogo drugačiji. Naprotiv, političarska bagra ovih postsoc banana se u EU vremenom još osili. " / otto katz 

Post by No Country on Sat Oct 21, 2017 7:57 pm

diktotar wrote:svako ko se prijavljuje za nesto iz cega postaje samo sluzbenik ovakve drzave (pitomac vojne pandurske skole i sl) nema pojma sta je cast. jedino se mora uzeti u obzir da i dalje postoji tradicija prijavljivanja u vojne i pandurske skole i kurseve, onih koji nemaju hleba da jedu i krova nad glavom, no i u toj varijanti se moze izabrati nesto bolje nego sluzenje zlocinackoj drzavi.
Мислим да идеш предалеко. Сличан критеријум би могао да се примени и на било ког младог човека који се запошљава у каквој банци или мултинационалки. Интегритет је нешто што или имаш или немаш, и што ће у свим побројаним ситуацијама свакако бити стављено пред искушења. А не постоји тако велико искушење у коме је немогуће сачувати част - питање је само цене.

Post by Blind Lime Pie on Sat Oct 21, 2017 7:59 pm

+1

_____
Dr Sheldon Cooper

Post by diktotar on Sat Oct 21, 2017 8:01 pm

multinacionalne korporacije narocito banke i sl, su postale to isto, sto se mene tice pre cu jesti iz kontejnera nego biti sluzbenik drzave poput srbije ili korporacije poput ne znam nekog erstea i sl. naravno nisu svi u poziciji da se tako odrede.

_____
Želimir Žilnik

Post by Veletin on Sat Oct 21, 2017 8:02 pm

Лазаревић је беспоговорно служио Двору и СПС-у, савио је главу пред УДБ-ом. Уколико сматра да је неправедно осуђен у Хагу, нека се данас бави оповргавањем пресуде, тачку по тачку...

Post by William Murderface on Sat Oct 21, 2017 8:04 pm

Blind Lime Pie wrote:Meni je u ovoj priči najgadnije to što su u nju uvukli pitomce, klince koji su praktično rođeni u vremenu mira. Oduzeli su im mogućnost da budu časni oficiri. Ako ti jedan Lazarević predaje, ako znaš šta je radio, a dobrovoljno sediš u amfiteatru i slušaš ga, nema tu više nikakve časti.

+1000

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by No Country on Sat Oct 21, 2017 8:06 pm

diktotar wrote:multinacionalne korporacije narocito banke i sl, su postale to isto, sto se mene tice pre cu jesti iz kontejnera nego biti sluzbenik drzave poput srbije ili korporacije poput ne znam nekog erstea i sl. naravno nisu svi u poziciji da se tako odrede.
Па не, контејнер и потпуна послушност нису једине опције, иначе би то био крај сваког друштвеног процеса.

Post by diktotar on Sat Oct 21, 2017 8:16 pm

pa ok, evo nek se pobune kadeti jer im predaje ratni zlocinac. nece, jer uopste ne smatraju da je ratni zlocinac kao i da je njihova drzava ucinila bilo sta pogresno. to je kao sto se nijedan radnik poste nikada za 15 godina nije pobunio jer je deo neustavne igre sa haracenjem gradjana markicama za crkvu. boli ih paja, oni samo rade svoj posao

_____
Želimir Žilnik

Post by No Country on Sat Oct 21, 2017 8:31 pm

Проклета могућност избора мора да постоји.

Што рече песник.

Post by William Murderface on Sat Oct 21, 2017 8:44 pm

Ma daj sad da pretpostavimo da su ljudi cista noumenalna sopstva i da imaju apsolutnu slobodu izbora. Ljudi zavise od poverenja u institucije i autoritete, mladi ljudi narocito, a mladi ljudi u vojsci jos narocitije. Ocekivati od njih da se pobune pretpostavlja neki potpubo unembeded agency koji ne postoji.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by uskok i ajduk on Sat Oct 21, 2017 8:53 pm

Могао би Вилијам да предаје Артиљерију као врхунски ауторитет.
 http://vasudeva.forumburundi.com/t791p675-vuciceva-srbija#150132

_____

Post by William Murderface on Sat Oct 21, 2017 8:54 pm

Budalice, aj ti malo u duhovni strajk.

_____

Post by diktotar on Sat Oct 21, 2017 9:11 pm

uskok ce mi biti zamena kad junacki generali smisle novo klanje za veliku srbiju, samo cu kadete iz vojske koje je skolovao lazarevic da forvardujem na njegovu adresu kad dodju da me hapse, dupla korist za srbiju.

_____
Želimir Žilnik

Post by Sotir on Sat Oct 21, 2017 9:17 pm

diktotar wrote:ima, u bajkama o srbijanskom herojstvu u ratovima 90ih milovana drecuna i slicnih nakaza. dok je bio nadmocan klalo se i pljackalo, kad je posto slabiji ukopo se u misiju rupu i preziveo, cista genijalnost.

Serendaš o stvarima o kojima nemaš pojma.

Post by diktotar on Sat Oct 21, 2017 9:19 pm

moguce, daj malo podataka o herojskim poduhvatima generala lazarevica, vrednih izucavanja u vojnim skolama.

_____
Želimir Žilnik

Post by William Murderface on Sat Oct 21, 2017 9:21 pm

Sotir nije govorio o Lazareviću. Dajte, ne svađajte se bezveze. Mimoišli ste se u razgovoru.

_____

Post by diktotar on Sat Oct 21, 2017 9:30 pm

necu da se svadjam ofc, nego me zanimaju stvarno herojska dela srpskih komandanata u toku 90ih, ne racuna se vlado trifunovic i slicne licne odluke zbog kojih su takvi ljudi koji su ih donosili stradali.

_____
Želimir Žilnik

Post by Veletin on Sat Oct 21, 2017 10:05 pm

Post by diktotar on Sat Oct 21, 2017 10:31 pm

kad su me uhapsili 99 javim kevi da sam u nekoj stali na zobnatici pa nas sele za dan dva na farmu neku u novo orahovo (selo kod sente), keva od svega sto sam rekao cula orahovac za koji je znala iz vesti, isekla se u momentu.

_____
Želimir Žilnik

Post by No Country on Sat Oct 21, 2017 10:33 pm

Што су те апсили?

Post by diktotar on Sat Oct 21, 2017 10:35 pm

zato sto sam bezao od junacke vojske srpskih generala, pa su na kraju dosli kevi i caletu u firme da njih uhapse dok se ja ne pojavim. 

onda smo nas 500 sa cetiri tenka cekali da pravimo herojstva ako nato bane peske sa severozapada u zemlju 

_____
Želimir Žilnik

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Nov 17, 2017 9:57 pm