Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Tragom feljtona

    Erős Pista

    Posts : 81186
    Join date : 2012-06-10

    Tragom feljtona Empty Tragom feljtona

    Post by Erős Pista Thu Oct 30, 2014 5:53 pm

    otto katz wrote:Obožavam dobru trešinu, ali baš trešinu, nikakvu sivu zonu, nego baš smeće. Ima jedna fantastična švalerska biografija J. B. Tita koju moram iskopati. Ne sjećam se jesam li je pročitao do kraja. JBT neradnik, vulgarni hedonist, ženskaroš, njegova putovanja po prijeratnoj Evropi. Napisano nevješto, ali s dubokom mržnjom prema glavnom junaku, onako baš od srca.
    Prije, dok sam još čitao tiskovine, volio sam novinske feljtone o skrivenoj istoriji, teorijama zavjere i zabranjenim svjedočanstvima. Ono vrijeme rane demokratizacije prije i za vrijeme propasti nenarodnog SFRJ režima je bilo zlatno doba najtrulije feljtonistike, prožete autentičnom strašću za uspostavljanjem nove, polupismene, nedoučene, ali tim veličanstvenije nacionalne istine o našim narodima i narodnostima. To sam gutao na metre.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 9:09 am