OUR DOOM IS NIGH

Share

Re: OUR DOOM IS NIGH

Post by No Country on Wed Jul 19, 2017 4:52 pm

Има у свему овоме несумњиве оркестрације (и тачно је, од врсте које смо се са истог извора напили већ толико пута), међутим ипак је таргет овог пута специфичан. Жене, мајке. Готово табу - а они запели? Куј ће им све то?

Post by паће on Wed Jul 19, 2017 4:53 pm

Да није опет занимљивије обратити пажњу на то шта за то време мађионичар ради другом руком?

_____
то ја бришем, некад милице некад не
I want to be Bujumbura for a while. Then I'll can say Bujumbura is a place I've been.

Post by William Murderface on Wed Jul 19, 2017 4:55 pm

Ljudi, dva od tri teksta su direktna odbrana Malog.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by паће on Wed Jul 19, 2017 4:56 pm

William Murderface wrote:Ljudi, dva od tri teksta su direktna odbrana Malog.

А успут, шта страда, страдању је склоно било?

_____
I want to be Bujumbura for a while. Then I'll can say Bujumbura is a place I've been.

Post by William Murderface on Wed Jul 19, 2017 4:58 pm

Usput se ukljucuje Politikina mizogina agenda da tambura za svoj gros.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Guest

Post by Guest on Wed Jul 19, 2017 4:59 pm

William Murderface wrote:Ljudi, dva od tri teksta su direktna odbrana Malog.

Upravo. Stigla stranačka komanda i izvršava se.

Post by Miki on Wed Jul 19, 2017 8:10 pm

Apropo ove priče da je nivo nasilja isti kao u SFRJ. Ja ne znam, ali recimo da je tako.

To i dalje nije dobro. Nivo treba da bude osetno manji, 2017. je, nivo kultivacije sveta je debelo odmakao.

Ljudi koji su se tukli sedamdesetih i osamdesetih su ljudi rođeni od 30ih do 60ih, znači ljudi iz totalno drugih priča, iz srednjeh veka neki. Mislim ova paćetova priča, seoske slave, Mađari sa noževima, lol koja fazon 1654. Ili moj deda, bukvalno životinja sa sela, jedva pismeni alkos.

Bruklin i Hells Kitchen više nisu mesta gde će da se odmere dva rivalska tinejdž ganga u junior ligi mafije. A Srbija je i dačje zemlja mrštavaca koji se vijaju čakijama.

Post by паће on Wed Jul 19, 2017 8:35 pm

Има једна сцена из неког шкљ филма из позних деведесетих, где неки матори снагатор (онај са дугим белим брковима, нешто на х) петља нешто испред своје куће, у уредном крају са подшишаним травњацима и белим тарабама, и нешто му се откотрља и скембечи мотоцикл двојици снагатора. И крећу њих двојица према њему и почну "матори, најебо си за ово, нећеш се саставити десет година". "А шта ћете то да ми радите?" вели он, суче рукаве и заузима гард. "Тужићемо те!".

_____

Post by William Murderface on Thu Jul 20, 2017 3:27 am

В.д. главног и одговорног уредника "Политике" Жарко Ракић није одговорио новинарки сајта УНС-а ко су аутори спорних коментара објављених у овом листу у протекла два месеца. На питање ко су аутори коментара који су објављени јуче, 18. јула, и 5. маја, у рубрици Погледи, а потписани са Петар Величковић и Милован Вучић, канадски, односно амерички стручњак, Ракић је вичући рекао да сами сазнамо.
"Потрудите се да сазнате. Председник вашег удружења би могао да вам помогне. Он има добре везе у Америци, као и бивша председница. И један савет Вама и њима који могу да вам дам, да узмете дела Виктора Игоа, где ћете наћи занимљиве приче", рекао нам је Ракић.

_____

Post by William Murderface on Thu Jul 20, 2017 10:09 am

https://mobile.twitter.com/BojanKlacar/status/887938964325314560?p=p

_____

Guest

Post by Guest on Thu Jul 20, 2017 10:14 am

Tzv. Istokova odbrana. "On je dobar lik, radio sam s njim".

Gomila ljudi prima se na takvu "argumentaciju" pošto su suviše neuki da razlikuju subjektivni utisak od objektivne činjenice.

Post by William Murderface on Thu Jul 20, 2017 10:17 am

Da, indikativno je kako su se svi uvlakaci mobilisali u odbranu radivojsinog lika i dela.

_____

Post by паће on Thu Jul 20, 2017 10:20 am

Добру контру таквима сам чуо кад су у оној школи гурали неког Перу да буде опет директор. На крају се сва аргументација сводила на то да је Пера добар човек. И онда неко изађе са "добар човек, добар човек... јесте, али није то доста, нама треба добар директор".

_____

Post by Miki on Thu Jul 20, 2017 12:43 pm

Još bolja kontra je da najbolje da glupa govna i loši ljudi kao što ste vi znaju ko je "dobar čovek"

Post by Filipenko on Thu Jul 20, 2017 12:54 pm

Photino Bird wrote:Tzv. Istokova odbrana. "On je dobar lik, radio sam s njim".

Gomila ljudi prima se na takvu "argumentaciju" pošto su suviše neuki da razlikuju subjektivni utisak od objektivne činjenice.

Naravno. Gomila ljudi, da ne kažem ubedljiva većina, jednostavno nije u stanju da napravi bilo kakvu vrstu otklona od sopstvenog iskustva, sagleda stvari iz nekakve perspektive, malo pogleda kakav je X prema Y i Z pre nego što donese zaključke, umesto kakav je X prema njemu/njoj lično. Zapravo, bio bih iznenađen da to što Istok priča govori sa nekom posebnom namerom, a ne zato što je prosto i on jedan od tih.

Post by plachkica on Thu Jul 20, 2017 2:51 pm

Reagovala je Poverenica za zaštitu ravnopravnosti, na sadržaj je reagovala:

Upozorenje za javnost povodom kolumni u listu Politika

Poverenica za zaštitu ravnopravnosti Brankica Janković upozorava da se u kolumnama koje su poslednjih dana objavljene u dnevnom listu Politika, na nedopustiv i uvredljiv način opravdavaju nedavna ubistva žena i partnersko i porodično nasilje. Omalovažavanjem i optuživanjem žena i relativizovanjem krivice, u trenutku kada se svi nadležni državni organi i društveni akteri sveobuhvatno angažuju kako bi se adekvatno odgovorilo na ovaj veliki problem, a sistem zaštite učinio efikasnijim, javnosti se šalju krajnje neprihvatljive poruke o odgovornosti žrtava za pretrpljeno nasilje.

Mediji su dužni da poštuju Kodeks novinara i imaju odgovornost za svaku izgovorenu i napisanu reč, i mogu imati važnu partnersku ulogu u smanjenju i suzbijanju nasilja u porodici, zaključuje poverenica Janković.

Post by Kinder Lad on Thu Jul 20, 2017 3:17 pm

Dokle ti Jankovići!

_____
alt-lib

Post by William Murderface on Thu Jul 20, 2017 3:19 pm

Dobro saopštenje. Sviđa mi se što je jasno i oštro. Da, te kolumne opravdavaju zločin, nema potrebe za eufemizmima.

Last edited by William Murderface on Thu Jul 20, 2017 5:48 pm; edited 1 time in total

_____

Post by William Murderface on Thu Jul 20, 2017 5:36 pm

Покушај дискредитације „Политике”

четвртак, 20.07.2017. у 17:23
(Фото Драган Јевремовић)
Последњих месеци наш лист се нашао на мети напада непознатих хакера и злонамерника који би желели да обичну новинарску грешку представе као наводну намеру „Политике” да обмане своје читаоце. Сведоци смо бесомучне кампање против нашег листа, која се води првенствено путем друштвених мрежа, али и напада од стране колега од којих би се очекивало мало више професионалне солидарности. Тим пре што је и лаицима очигледно да се у случају који је већ проглашен за аферу „Фантомски коментатори” не може говорити о злој намери уредника и новинара наше медијске куће. Напротив, јасно је да се „Политика” нашла на мети криминалног напада непознатих починилаца, о чијим правим намерама и мотивима можемо само да нагађамо.

Наиме, погрешили смо што нисмо детаљно проверили идентитет аутора који се путем електронске поште лажно представио као форензички психијатар из канадског града Монтреала, доктор Петар Величковић, чији је текст објављен у рубрици Погледи 18. јула ове године. Будући да није постојао разлог да сумњамо у идентитет човека који нам се представио као експерт, тим пре што у новијој историји српског новинарства оваква превара није забележена, објавили смо текст лажног доктора који нам је послао и „своју”, а како се касније испоставило, фотографију извесног немачког глумца Андреаса Кауфмана. Тако се без икакве сумње може рећи да је „Политика” та која је у овом случају највише оштећена и преварена, као и, наравно, наши читаоци.

Показало се затим да ово није био једини напад такве врсте на нашу медијску кућу, јер се идентичан удар догодио и почетком маја, тада под идентитетом извесног Милована Б. Вучића из Лос Анђелеса.

Од сопствене кривице за начињене грешке сигурно нећемо бежати, тако да ће због озбиљних пропуста у раду бити кажњени сви у ланцу одговорности. Ипак, новинарска грешка покушава да нам се спочита као намерно дезинформисање јавности, па се чак праве немогућа поређења са некадашњом рубриком Одјеци и реаговања.

Због покушаја намерне дискредитације и урушавања угледа „Политике”, били смо принуђени да цео случај пријавимо тужилаштву, немајући шта да кријемо ни од читалаца, ни од јавности. Верујемо да се извршиоци овог напада не налазе ни у Канади, ни у Америци, већ у Србији, о чему смо и обавестили тужилаштво.

„Политика” ради по законима Републике Србије и зато јој неће судити ни пресуђивати невладине организације и друштвене мреже, као ни самопрокламована регулаторна тела за контролу медија, заправо удружења грађана која се финансирају донацијама из иностранства.

Још једном се извињавамо читаоцима, а све заинтересоване за епилог овог случаја молимо да се за информације обрате тужилаштву у чијој је случај сада искључивој надлежности.

Колегијум „Политике”

_____

Post by plachkica on Thu Jul 20, 2017 5:41 pm

Ovo mi je najbolje, nemojte nas ništa da pitate, obratite se tužilaštvu!

Још једном се извињавамо читаоцима, а све заинтересоване за епилог овог случаја молимо да се за информације обрате тужилаштву у чијој је случај сада искључивој надлежности.

Post by William Murderface on Thu Jul 20, 2017 5:42 pm

Recept Savamala: daj tuzilastvu i bacio si u rupu bez dna.

Last edited by William Murderface on Thu Jul 20, 2017 5:43 pm; edited 1 time in total

_____

Guest

Post by Guest on Thu Jul 20, 2017 5:43 pm

Ja se šalio kada sam rekao da će da tuže Dojče Vele kada stigne papir iz Amerike, a ono stvarno Radulova odbrana

Au kakvo bedništvo.
Guest

Post by Guest on Thu Jul 20, 2017 5:44 pm

Ali "hakeri"...

Post by William Murderface on Thu Jul 20, 2017 5:45 pm

Putin se posro u rubriku Pogledi.

_____

Post by bemty on Thu Jul 20, 2017 5:46 pm

hakeri im uvalili mejil, nisu oni valjda policija da tu nesto proveravaju

_____
Warning: may contain irony.

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Nov 15, 2018 1:39 am