OUR DOOM IS NIGH

Share

Re: OUR DOOM IS NIGH

Post by xie saike on Tue Nov 18, 2014 3:22 pm

mislim da nisi puno omasio, osim mozda robota i ai.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by William Murderface on Tue Nov 18, 2014 3:25 pm

et Otto

Nisu ovo ludaci. Zanimljiva polemika sa Peščanika.

Last edited by William Murderface on Tue Nov 18, 2014 3:27 pm; edited 1 time in total

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by William Murderface on Tue Nov 18, 2014 3:27 pm

Ješni Vasilije wrote:krec se pokazao nedovoljnim, evo i predloga da se batinaju do smrti na Terazijama.

ja se brate plasim ljudi koji tako pisu.

Ma imaju klinci sreće što su pripadnici manjinske grupe, pa im niko ne sme ništa.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by otto katz on Tue Nov 18, 2014 3:33 pm

Ješni Vasilije wrote:krec se pokazao nedovoljnim, evo i predloga da se batinaju do smrti na Terazijama.

ja se brate plasim ljudi koji tako pisu.
Posebno zanimljiva je ograda u vidu "znam da nije popularno, ali...", pri čemu se pokazuje da je naprotiv upravo taj reaktivno moralizatorski pristup zapravo najpopularniji.
Trebalo bi staviti "znam da je vrlo popularno, jednako kao što je glupo i nekorisno, ali šta ću kad mi srce veli".

Post by otto katz on Tue Nov 18, 2014 3:37 pm

William Murderface wrote:et Otto

Nisu ovo ludaci. Zanimljiva polemika sa Peščanika.
El ćeš da me zajebeš?

Post by William Murderface on Tue Nov 18, 2014 3:39 pm

Proveri!

_____

Admin

Post by Admin Pantokrator on Tue Nov 18, 2014 4:24 pm

ficfiric wrote:

NAPAD NA LEGENDU Deca pretukla Rašu Popova jer im nije dao dovoljno novca

Dva maloletna dečaka pretukla su srpskog književnika i dugogodišnjeg televizijskog novinara Rašu Popova (81).

Braća I. N. (10) i J. N. (11), imaju više od 300 prijava zbog razbojništva i krađa, a jedan starac je umro ranije ove godine nakon što su ga pretukli.

Popovu su deca prišla da mu traže novac, i nakon što nisu bili zadovoljni sa novcem koji im je dao, oni su ga napali.

O ova dva romska deteta vodi računa Centar za socijalni rad u Rakovici.

Incident se desio pre 20 dana.

Klinje od 10 i 11 godina tuku starce?!?

A govna iz Blica nisu propustili priliku da naglase da su u pitanju Romi

Da se vratimo na pocetak price, ispostavilo se da Rasa Popov uopste nije pretucen nego da je, po recima samog Popova, jedan od klinaca pokusao da se ugura u njegov stan i da ga je ovaj izbacio.

Post by Ferenz on Tue Nov 18, 2014 4:26 pm

namerna prolaznica wrote:мислим да је српско друштво изгубило енергију и за здраво бесно реаговање. за било какво аутентично реаговање.

Eto, pre neki da smo imali primer šutiranja stare osobe od strane odrasle osobe u tramvaju.
I koja je reakcija bila? Snimanje mobilnim telefonom.
Admin

Post by Admin Pantokrator on Tue Nov 18, 2014 4:28 pm

pa ne bas, reakcija je bila snimanje, poziv policiji, identifikacija pocinioca, odlazak u stanicu i davanje izjave, sto je sve zajedno dovelo do otpustanja i hapsenja pocinioca tog dela.

mogao je i da se potuce sa njim, obojica bi eventualno dobila prekrsajne prijave, s tim sto bi brojac i sada i dalje brojao.

Post by William Murderface on Tue Nov 18, 2014 4:29 pm

Ješni Vasilije wrote:
ficfiric wrote:

NAPAD NA LEGENDU Deca pretukla Rašu Popova jer im nije dao dovoljno novca

Dva maloletna dečaka pretukla su srpskog književnika i dugogodišnjeg televizijskog novinara Rašu Popova (81).

Braća I. N. (10) i J. N. (11), imaju više od 300 prijava zbog razbojništva i krađa, a jedan starac je umro ranije ove godine nakon što su ga pretukli.

Popovu su deca prišla da mu traže novac, i nakon što nisu bili zadovoljni sa novcem koji im je dao, oni su ga napali.

O ova dva romska deteta vodi računa Centar za socijalni rad u Rakovici.

Incident se desio pre 20 dana.

Klinje od 10 i 11 godina tuku starce?!?

A govna iz Blica nisu propustili priliku da naglase da su u pitanju Romi

Da se vratimo na pocetak price, ispostavilo se da Rasa Popov uopste nije pretucen nego da je, po recima samog Popova, jedan od klinaca pokusao da se ugura u njegov stan i da ga je ovaj izbacio.

Ima negde da se pročita?

_____

Admin

Post by Admin Pantokrator on Tue Nov 18, 2014 4:30 pm

Ima.
http://www.24sata.rs/vesti/aktuelno/vest/rasa-popov-o-napadu-decaka-vrebali-su-me-kao-zivotinja-plen/157904.phtml

Dakle policija je istragu obavila telefonskim putem, iako, navodno, u dosijeu imaju napad sa smrtnom posledicom.

Last edited by Ješni Vasilije on Tue Nov 18, 2014 4:34 pm; edited 1 time in total

Post by Santino on Tue Nov 18, 2014 4:33 pm

na stranu sve ovo, svako ko zagovara smrtnu kaznu i mucenje zivih ljudi, bila to deca ili ne, je najobicnije djubre od coveka, u nedostatku boljeg eufemizma.

_____
I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds

Post by Ferenz on Tue Nov 18, 2014 4:34 pm

Ješni Vasilije wrote:pa ne bas, reakcija je bila snimanje, poziv policiji, identifikacija pocinioca, odlazak u stanicu i davanje izjave, sto je sve zajedno dovelo do otpustanja i hapsenja pocinioca tog dela.

mogao je i da se potuce sa njim, obojica bi eventualno dobila prekrsajne prijave, s tim sto bi brojac i sada i dalje brojao.

Jeste učinkovitije , ali ..ne znam. Ja ne bih mogao ostati tako staložen i imati čitav koncept u glavi.
Admin

Post by Admin Pantokrator on Tue Nov 18, 2014 4:35 pm

Ovaj car je imao, i sve je uradio perfektno, sa stopostotnim efektom. Moze se ostvariti pravda i bez maja gerija. Ponekad.

Post by William Murderface on Tue Nov 18, 2014 4:38 pm

Hvala. Sad vidim da i Telegraf piše slično uz jednu još zanimljiviju izmenu u odnosu na inicijalnu priču:

Popov, srpski književnik, krajem oktobra je bio žrtva braće I. N. (10) i J. N. (11), koji imaju više od 300 prijava zbog razbojništva i krađa, a jedan starac je umro pošto su ga umalo pretukli.

Ja bh stoga i tu priču o smrtnoj posledici uzeo sa zrnom soli, bar dok ne dobijemo neke sigurnije informacije.

_____

Admin

Post by Admin Pantokrator on Tue Nov 18, 2014 4:40 pm

Brljaju nešto, kod mene nema to "umalo", piše prva verzija

Post by Ferenz on Tue Nov 18, 2014 4:42 pm

N1 i dalje ima vest o prebijanju pozivajući se na - Blic?

Možda ja previše gledam The Newsroom i njihovim običajem o potvrdi svake vesti iz bar dva relevantna izvora.

Post by William Murderface on Tue Nov 18, 2014 4:53 pm

Obratiti pažnju na navodnike oko reči "deca".

Деца насилници напали Рашу Попова
Малолетни И. Н. (10) и Ј. Н. (11) који су летос претукли човека на смрт покушали да опљачкају познатог књижевника и звезду дечије серије „Фазони и форе”

Раша Попов
Раша Попов, (81) српски књижевник, дугогодишњи новинар, главни лик серијала „Фазони и форе” и човек који је готово цео свој живот посветио малишанима нашао се на мети двојице дечака који су покушали да га опљачкају.
Исти они који су летос у Делиградској улици претукли старијег човека, који је после тога преминуо.
Дечаци И. Н. (10) и Ј. Н. (11) пратили су Рашу Попова до његовог стана, где су покушали да га опљачкају  и да и уђу у његов дом.
Попов је успео да откључа врата и да им умакне у последњем тренутку. Тај двојац је две недеље касније насрнуо на комшиницу Раше Попова и њу су такође покушали да опљачкају. Пуком срећом жена није повређена.
– Инцидент се догодио при повратку са Сајма књига. Дечаци су ме пратили од врха моје улице, ушли са мном у зграду, а потом и у лифт. Један младић их је избацио, али су се они попели степеницама и сачекали ме испред врата. Тражили су ми новац, али не метални већ папирни. Ваљда су хтели да виде где држим паре. Али им нисам дао. Успео сам да откључам врата и уђем у кућу. Верујте ми да ме је срамота. Човек жели да се о њему чују лепе ствари, а не монструозни напади на старе људе – рекао нам је Раша Попов када смо га данас посетили у његовом стану.
„Деца” коју је полиција привела иза себе имају око 300 разбојништава.
Б. В.

_____

Post by bruno sulak on Tue Nov 18, 2014 5:20 pm

takozvana i samoproglasena deca

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by William Murderface on Tue Nov 18, 2014 5:21 pm

Smejem se, a plakao bih.

_____

Post by ficfiric on Tue Nov 18, 2014 5:27 pm

kvazi-deca, deca*

_____

Uprava napolje!
Admin

Post by Admin Pantokrator on Tue Nov 18, 2014 5:56 pm

Da, Novosti su objavile da su onog prvog starca umalo pretukli.

Post by xie saike on Tue Nov 18, 2014 6:03 pm

pa sad su "deca", a kada se policajcima guraju baklje u usta, kada se ljudi bacaju sa stepenista i tuku pederi, kad se pijano i bahato gaze ljudi poluautimapolutenkovima, kad se pale dzamije i ambasade, onda su nasa deca, optoceno srcima. drustvo u kojem se protiv mnogih zala ne ustaje, a pritom se ta zla cak i ne poricu, vec slave kao ultimativno i svetacko dobro, ne moze drugacije ni da prodje.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by namerna prolaznica on Tue Nov 18, 2014 7:49 pm

ama, čekajte! ovo s rašom popovim se dogodilo još za vreme sajma knjiga? kakva je to vest? zašto nije objavljena kad je bila vest?

a taj iz prevoza je genije! ja sam jednom verbalno krpila jednog džeparoša u pokušaju od londona do terazija, naglavačke je ispao iz vrata kad su se otvorila. srećom, bio neki smotan inače bi me kratko i odlučno paatosirao. al šanse nema da bih ćutala i slikala ga da pošaljem policiji. što i je vizija i usmerenost na dugoročne ciljeve

_____
poz
www.facebook.com/kucicanamoru
Admin

Post by Admin Pantokrator on Tue Nov 18, 2014 8:26 pm

zato sto nije bila vest. Rasa je prijavio slucaj, policija nije izasla na uvidjaj posto su odmah znali ko je (savremene policijske metode, istraga se vodi telefonom), posto nije bio povredjen nije zvao ni lekara, a covek nije od onih koji se zale na sav glas.

na B92 isao kajron "Rasa Popov brutalno pretucen"

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Nov 15, 2018 12:49 am