Grejanje

Share

Re: Grejanje

Post by паће on 24.10.17 22:28

Па колико је то користиш кад је стигла толико пута да се загреје? Ама ништа ми није јасно. Имамо електричне шпорете по кући већ педесетак година и плоча се дизала само кад се мења рингла, дакле једном или ниједном. Каква кука какви бакрачи?

Или је реч о оном на чврсто гориво, сад ми паде на ум. Онда буквално комад арматуре, шестица или чак четворка би била довољна, мало излупаш врх да одговара месту где треба да уђе, и то је то. А кад га не користиш, бесиш га мало даље и облога на дршци ти онда ни не треба. Савијеш у омчу или троугао и то ти је дршка.

_____
сви ће поцркамо
Just let me worst the weight, okay?
Guest

Post by Guest on 24.10.17 22:34

moj drug pravi stvari od prohroma, mogu da ti dam broj pa da pitas njega, ali ne znam koliko ti se isplati to, ako mozes da nabavis negde blize.

Post by ontheotherhand on 24.10.17 22:57

Ne znam zašto se odvojilo, to je moja pretpostavka da je zbog toplote plus taj deo nije nimalo lagan pa se drška verovatno iscimala iz ležišta od korišćenja.

Na čvrsto gorivo, da, tzv. Susler. Sa kukom može da se podigne deo gornje ploče da bi se ubacilo u ložište, a i da se da pomeri jezičak da se vidi kako gori vatra. Drška treba zbog klizavosti i toplote u šaci ako je bez nje.

https://static.kupindoslike.com/SUSLER-sporet_slika_O_52882533.jpg

Post by паће on 24.10.17 23:05

Сад зависи како је било причвршћено то дрво, можда може да се залепи или да се напросто ижљеби нова дршка или импровизује од нечег... и да више не виси ту него мало та тране да се не греје.

_____
сви ће поцркамо

Post by ontheotherhand on 24.10.17 23:10

Pa i ne visi blizu, skoro je na podu, toplo je svejedno.

Post by паће on 24.10.17 23:48

Метар даље и дршка од било чега.

Ма пиздим и ја кад направе све нешто робусно и неподериво, и онда нека ситница испадне прављена офрље и онда мораш да импровизујеш. Неки дан сам узео једну стару једноручну славину да увежбам замену улошка... јеботе који гладац јадац, оно споља све никловано и де лухсе издизнајнирано, а пимпек на који се натиче ручка је... пластика модел Чаушеску 1976. И у ту пластику уђе завртањ који држи да ручка не одлети... а како би одлетела кад је пимпек тако крив, то може да се стави/скине само методом деда-баба-...-миш.

_____
сви ће поцркамо

Post by паће on 08.04.18 18:44

Да резимирам грејну сезону - од 22 новембра до данас нисмо добацили до 1000 кубика гаса, грејући 85 квадрата и предсобље на спрату (тј оно око степеништа). Неких 10-14 дана смо догревали на угаљ/дрва што је скидало отприлике 4-5 кубика по дану. С друге стране ово је и бојлер па је сва топла вода за прање у том збиру. Видећемо кад прође месец-два без грејања, како ће да изгледа потрошња. Засад смо скроз задовољни.

_____
сви ће поцркамо

Post by Mr. Moonlight on 08.04.18 19:27

ja sam ove godine potrošio u periodu zimskih guma oko 16000 dinara na grejanje

obično potrošim još oko 50% te sume na hlađenje

ukupno me termostatiranje izađe oko 24000 dinara godišnje, meni ok

_____
    .i.

Post by Sponsored content