Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Burundi za kormanom

    Anonymous
    Guest

    Burundi za kormanom - Page 12 Empty Re: Burundi za kormanom

    Post by Guest Mon Oct 08, 2018 12:22 pm

    mene i svrcu zamalo ubio divljak prosle nedelje na trotoaru. milsim lako je da pesackom zonom voze i biciklisti i autobus gradski i kola, al kad si u nemackoj. u jebenoj seljackoj primitivnoj srbiji sve vrste saobracaja i ucesnike treba razgraniciti i razdvojiti zicama i zidovima.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Burundi za kormanom - Page 12 Empty Re: Burundi za kormanom

    Post by Indy Mon Oct 08, 2018 12:46 pm

    bela maca wrote:za australiju sam čula da je baš bezveze zato što su kacige obavezne pa to odvraća dosta ljudi. Znam da bi mene odvratilo.

     


    Potpuno tačno. A nisu u pitanju samo kacige (one imaju i poneku korisnu funkciju, o tome ispod). U pitanju je komplet oprema, što masa bicklista shvata smrtonosno ozbiljno. E, to je ono kad i meni - koji sam inače prilično miteleuropski tip - počne da nedostaje Balkan i njegov nered i razbarušenost. Ama, sve mora da bude na note, brendirano... Posprdno ovde zovu bicikliste "lycra brigades", pošto su od glave do pete u tom materijalu, a na nogama imaju one specijalne patike sa kramponima i sve tako nešto. "Specijalno". (I naravno, svaki taj dračak košta bog te pita koliko, verujem da su njihove brendirane čarape skuplje od mojih patika... 'ladno.)

    Inače u rano proleće u mnogim delovima australije nas saleću ptice poznate kao magpie (mislim da je različita vrsta od onog što se zove tako isto u Evropi.) To su vanredno inteligentne ptice, apsolutno se ničeg i nikog ne plaše... imaju tako jedan attitude. Ja ih obožavam, ali -- saleću sve što se miče (to je u vreme kad imaju mlade u gnezdu). Biciklisti su im omiljena meta. Kljunom bez problema mogu da ti razbiju glavu, a bilo je slučajeva i isteranih očiju (retko.) Elem, kaciga donekle pomaže. Mada su super-inteligentni i kapiraju da ne treba da te kljucaju u kacigu, nego ispod, u lice... Strava su. Neki ljudi u očajanju stavljaju plastične trake u kacige (pa liče na ježove), koristeći one cable ties, međutim... megpaji to totalno kapiraju (da im ne može ništa)... I dalje napadaju. Ali, to je barem malo neki smisao kacige na glavi. Mada ih ja mrzim. I ako se ispravno stavi, onda onaj remen DAVI...

    (Lokalno po suburbiji mogu da vozim i bez kacige i bos i kako god hoću, ali ne bih se uputio tako na dalju turu, jer bi me pre ili kasnije zaustavili panduri i očepili kaznu na licu mesta.)
    паће

    Posts : 39817
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Burundi za kormanom - Page 12 Empty Re: Burundi za kormanom

    Post by паће Mon Oct 08, 2018 12:54 pm

    Причао сам ваљда још у тамоу како сам пробао ту кацигу... па јеботе био сам скроз дезоријентисан. Тад сам укапирао колико возим бицикл по слуху и то стерео квадро. Кацига убаци неке своје одјеке и више не знам шта ми је спреда, шта позади, ма изгубљен скроз. У ствари опасно баш.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    ficfiric

    Posts : 33877
    Join date : 2012-02-10

    Burundi za kormanom - Page 12 Empty Re: Burundi za kormanom

    Post by ficfiric Mon Oct 08, 2018 5:47 pm

    xie saike wrote:u jebenoj seljackoj primitivnoj srbiji sve vrste saobracaja i ucesnike treba razgraniciti i razdvojiti zicama i zidovima.


    Istina. U drugim zemljama ljudi hodaju iskljucivo po povrsinama predvidjenim za pesake.




    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Burundi za kormanom - Page 12 Empty Re: Burundi za kormanom

    Post by Guest Mon Oct 08, 2018 5:54 pm

    to svakako sledi, jer sledeca faza investitorskog urbanizma kad otmu sve zelene povrsine ce biti skracivanje trotoara na tu meru ili potpuno ukidanje, tj vec funkcionise tako u novom smradu uveliko
    bela maca

    Posts : 10960
    Join date : 2014-10-28

    Burundi za kormanom - Page 12 Empty Re: Burundi za kormanom

    Post by bela maca Mon Oct 08, 2018 5:56 pm

    takav je vračar u nekim delovima


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Agdw Hmlkh

    Posts : 1031
    Join date : 2014-10-28

    Burundi za kormanom - Page 12 Empty Re: Burundi za kormanom

    Post by Agdw Hmlkh Mon Oct 08, 2018 6:04 pm

    Indy wrote:Inače u rano proleće u mnogim delovima australije nas saleću ptice poznate kao magpie (mislim da je različita vrsta od onog što se zove tako isto u Evropi.) To su vanredno inteligentne ptice, apsolutno se ničeg i nikog ne plaše... imaju tako jedan attitude. Ja ih obožavam, ali -- saleću sve što se miče (to je u vreme kad imaju mlade u gnezdu). Biciklisti su im omiljena meta. Kljunom bez problema mogu da ti razbiju glavu, a bilo je slučajeva i isteranih očiju (retko.) Elem, kaciga donekle pomaže. Mada su super-inteligentni i kapiraju da ne treba da te kljucaju u kacigu, nego ispod, u lice... Strava su. Neki ljudi u očajanju stavljaju plastične trake u kacige (pa liče na ježove), koristeći one cable ties, međutim... megpaji to totalno kapiraju (da im ne može ništa)... I dalje napadaju.
    ludilo Burundi za kormanom - Page 12 1233199462


    _____
    The thing that so pleases me about DMT is that, you know, a lot of people will not take a psychedelic like LSD and Psilocybin or something because it lasts hours and hours and inevitably when dealing with things that last that long you're gonna end up dealing with 'your stuff'. Your anxieties, your fears, your this & that..  A lot of people dont care for that sort of thing, whether that's good or bad is another issue. With DMT -it lasts four minutes- and how *lost* can you get in an examination of childhood trauma in four minutes, especially when you've got hundreds of elves tugging at your coatsleaves?
    Anonymous
    Guest

    Burundi za kormanom - Page 12 Empty Re: Burundi za kormanom

    Post by Guest Mon Oct 08, 2018 6:07 pm

    brt to se zove svraka Burundi za kormanom - Page 12 1399639816 


    ovde ne napadaju ljude, ali su zato poslednjih par godina cesto zrtve nilskog virusa jer se sa klimatskim promenama sele i tamosnji komarci koji viruse i klice prenose domacim
    bela maca

    Posts : 10960
    Join date : 2014-10-28

    Burundi za kormanom - Page 12 Empty Re: Burundi za kormanom

    Post by bela maca Mon Oct 08, 2018 6:11 pm

    Htela sam da pišem o tome kako je insistiranje na nošenju kacige zapravo pritisak automobilskog lobija, da ako neki auto i naleti na biciklistu da bude manja odgovornost za povrede na njemu. Jer vožnja bicikla sama posebi nije opasna, opasno je to što se vozačima automobila dala prevelika moć.

    Ali me Indi zajebo ovom pričom o džinovskim svrakama i isteranim očima Burundi za kormanom - Page 12 1399639816


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Burundi za kormanom - Page 12 Empty Re: Burundi za kormanom

    Post by Guest Mon Oct 08, 2018 6:15 pm

    pa da, ali tu apsolutno nema veze sa kolskim saobracajem. 

    kod nas vec nekoliko puta u poslednjih par godina izlaze po novinama lazna obavestenja biciklistima da moraju da nose kacigu i prsluk, i onda da to jos pojacaju zovu one debilcine iz udruzenja gradjana koje se predstavlja kao neki komitet za saobracaj. septicka jama jbg, u biciklisticki saobracaj se mora ulagati i to ih jebe, plus smo glavni otpad za uvoz automobilskog djubreta iz eu, a to je i bitan socijalni faktor jer se svi osecaju bitni kad mogu da kupe auto.
    Agdw Hmlkh

    Posts : 1031
    Join date : 2014-10-28

    Burundi za kormanom - Page 12 Empty Re: Burundi za kormanom

    Post by Agdw Hmlkh Mon Oct 08, 2018 6:21 pm

    xie saike wrote:brt to se zove svraka Burundi za kormanom - Page 12 1399639816 


    ovde ne napadaju ljude, ali su zato poslednjih par godina cesto zrtve nilskog virusa jer se sa klimatskim promenama sele i tamosnji komarci koji viruse i klice prenose domacim
    nisi guglao. australijska svraka nema veze evroazijskom, totalno druga porodica ptica. ova bas izgleda kao badass.

    Burundi za kormanom - Page 12 220px-Cracticus_tibicen_hypoleuca_male_domain


    _____
    The thing that so pleases me about DMT is that, you know, a lot of people will not take a psychedelic like LSD and Psilocybin or something because it lasts hours and hours and inevitably when dealing with things that last that long you're gonna end up dealing with 'your stuff'. Your anxieties, your fears, your this & that..  A lot of people dont care for that sort of thing, whether that's good or bad is another issue. With DMT -it lasts four minutes- and how *lost* can you get in an examination of childhood trauma in four minutes, especially when you've got hundreds of elves tugging at your coatsleaves?
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Burundi za kormanom - Page 12 Empty Re: Burundi za kormanom

    Post by Ointagru Unartan Mon Oct 08, 2018 6:37 pm

    Agdw Hmlkh wrote:badass



    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Anonymous
    Guest

    Burundi za kormanom - Page 12 Empty Re: Burundi za kormanom

    Post by Guest Mon Oct 08, 2018 7:02 pm

    Agdw Hmlkh wrote:
    xie saike wrote:brt to se zove svraka Burundi za kormanom - Page 12 1399639816 


    ovde ne napadaju ljude, ali su zato poslednjih par godina cesto zrtve nilskog virusa jer se sa klimatskim promenama sele i tamosnji komarci koji viruse i klice prenose domacim
    nisi guglao. australijska svraka nema veze evroazijskom, totalno druga porodica ptica. ova bas izgleda kao badass.

    Burundi za kormanom - Page 12 220px-Cracticus_tibicen_hypoleuca_male_domain

    znam da je lokalna tamosnja, ali to je ta femili Burundi za kormanom - Page 12 1399639816
    Agdw Hmlkh

    Posts : 1031
    Join date : 2014-10-28

    Burundi za kormanom - Page 12 Empty Re: Burundi za kormanom

    Post by Agdw Hmlkh Mon Oct 08, 2018 7:18 pm

    Ointagru Unartan wrote:
    Agdw Hmlkh wrote:badass

    ma ludilo, ko pas u telu ptice Burundi za kormanom - Page 12 1233199462


    _____
    The thing that so pleases me about DMT is that, you know, a lot of people will not take a psychedelic like LSD and Psilocybin or something because it lasts hours and hours and inevitably when dealing with things that last that long you're gonna end up dealing with 'your stuff'. Your anxieties, your fears, your this & that..  A lot of people dont care for that sort of thing, whether that's good or bad is another issue. With DMT -it lasts four minutes- and how *lost* can you get in an examination of childhood trauma in four minutes, especially when you've got hundreds of elves tugging at your coatsleaves?
    plavaivy

    Posts : 3096
    Join date : 2014-11-21

    Burundi za kormanom - Page 12 Empty Re: Burundi za kormanom

    Post by plavaivy Mon Oct 08, 2018 8:36 pm

    od mog sela do grada tehnicki postoji bici staza ali je ispresecana gomilom dosta visokih bankina izmedju ulica i poludela bih da moram tuda na posao svaki dan...kontam ako se ukaze potreba za tim da bih isla putem..
    Anonymous
    Guest

    Burundi za kormanom - Page 12 Empty Re: Burundi za kormanom

    Post by Guest Mon Oct 08, 2018 8:43 pm

    to smo zaboravili, nova jebena praksa da se na presecima bici staze sa kolovozima postavljaju bankine, jos jedan izum od kada postoji jebena srbija. od grada sa najvise kvalitetnih i funkcionalnih bici staza u celoj sfrj ns postao golo govno.
    Anonymous
    Guest

    Burundi za kormanom - Page 12 Empty Re: Burundi za kormanom

    Post by Guest Tue Oct 09, 2018 1:40 pm

    ajvi raduj se bice jednog dana mozda i zavrsena


    http://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/198626/Od-ponedeljka-nastavak-izgradnje-biciklisticke-staze-do-Begeca.html
    plavaivy

    Posts : 3096
    Join date : 2014-11-21

    Burundi za kormanom - Page 12 Empty Re: Burundi za kormanom

    Post by plavaivy Tue Oct 09, 2018 2:36 pm

    super vest..isli smo mi jednom i po tom zemljanom putu al nismo daleko stigli  Burundi za kormanom - Page 12 286371741
    to ce biti lepa voznja bez saobracaja jer ako krenes ka gradu stignes samo do Karine i posle se guras sa ovim besnima iz Doline lopova..

    nego od 655km Eurovelo kroz Srbiju od toga mozda je 100km  staza,ostalo se ide putem..mogu misliti sok euro biciklista kad shvate da od Batine moraju kroz saobracaj..pa deo od Backe Palanke do Futoga(ili do Begeca kad zavrce tu stazu) uzak put,milion kamiona...uzas...a ima ih bas dosta,prolaze nasipom pored moje ulice celo leto..
    plavaivy

    Posts : 3096
    Join date : 2014-11-21

    Burundi za kormanom - Page 12 Empty Re: Burundi za kormanom

    Post by plavaivy Wed Oct 10, 2018 6:24 pm

    ubedljivo najgora situacija u Ns biciklizmu je ona NIS  pumpa preko puta Gras-a gde ja moram da prodjem kroz pumpu u suprotnom smeru i onda jos nekoliko metara po kolovozu takodje u suprotnom smeru!!!!!! Burundi za kormanom - Page 12 1090578128 a jos su posadili i onu perionicu tamo odakle svi koji izlecu gledaju samo levo jel im je to prirodno i niko ne ocekuje biciklistu iz suprotnog smera koji nema kuda drugo da prodje nego da juri u suprotnom smeru izmedju onih koji hoce da skrenu na pumpu i autobusa koji malo napred ima stajaliste..
    ficfiric

    Posts : 33877
    Join date : 2012-02-10

    Burundi za kormanom - Page 12 Empty Re: Burundi za kormanom

    Post by ficfiric Sat Oct 13, 2018 5:41 pm

    Krenem danas na drugu rundu bauljanja po Macvi - tura 84 kilometra, i na pola puta naidjem na

    Burundi za kormanom - Page 12 Img_2012

    Skroz zut sam bio kad sam izasao (ovo je izlaz).

    Preziveo sam nekako. U Glogovcu sam opalio i dve fotke

    Burundi za kormanom - Page 12 Img_2013
    Burundi za kormanom - Page 12 Img_2014



    _____


    Uprava napolje!

    katamaran

    Posts : 1322
    Join date : 2015-01-20

    Burundi za kormanom - Page 12 Empty Re: Burundi za kormanom

    Post by katamaran Sun Oct 21, 2018 1:07 pm

    BNV mamlazi su uspeli da naprave gore mesto od onog kod mosta preko Ade.

    Skretanje pod uglom od 90 stepeni, metar sirine i nulta vidljivost od onih njihovih cirada.

    A kod Ade mi bar u 20-30% slucajeva neko magare naleti u svojoj levoj traci.


    _____
    Belaj Boy
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Burundi za kormanom - Page 12 Empty Re: Burundi za kormanom

    Post by Indy Tue Oct 23, 2018 2:57 pm

    Evo malo "trotoar rejdža"... Btw. u Aus. državi Kvinslend je legalno voziti bicikl trotoarom.

    katamaran

    Posts : 1322
    Join date : 2015-01-20

    Burundi za kormanom - Page 12 Empty Re: Burundi za kormanom

    Post by katamaran Thu Oct 25, 2018 11:35 am

    Mene je jednom napao neki deda ovde

    https://www.google.com/maps/@44.8157203,20.4620308,3a,49.5y,239.67h,81.88t/data=!3m6!1e1!3m4!1sjQMeYzVkFRxh8pSxMvxqHw!2e0!7i13312!8i6656

    Od Doma omladine do Kolarceve uvek idem trotoarom i nikad nisam imao nikakav problem. Al jednom mi izlete neki deda i zgrabi me za volan.... Prosao bih na nekih 2 metra od njega. Mozda i dalje.


    _____
    Belaj Boy
    Anonymous
    Guest

    Burundi za kormanom - Page 12 Empty Re: Burundi za kormanom

    Post by Guest Thu Oct 25, 2018 11:40 am

    samo da te obavestim, voznja trotoarom je zabranjena, nema veze sa sirinom samog trotoara.


    edit: u srbiji
    bela maca

    Posts : 10960
    Join date : 2014-10-28

    Burundi za kormanom - Page 12 Empty Re: Burundi za kormanom

    Post by bela maca Thu Oct 25, 2018 11:48 am

    jeste zabranjena, ali negde je previše opasno ići kolovozom, ono, draži je biciklisti život nego propisi


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together

    Burundi za kormanom - Page 12 Empty Re: Burundi za kormanom

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 5:33 pm